vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

57 επισκέπτες, 8 χρήστες
zalaros, Doubt, Ducati.Jimakos, Mimhsdr, Milarepa, bloodlessz, 42kr, Harris

Twitter

SOS : ΖΑΛΑΔΑ ΚΑΙ ΚΡΥΟΣ ΙΔΡΩΤΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΉ DIY ΥΓΡΟΥ

Αποσυνδεδεμένος itasoulas

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Χωρις να θελω να κανω το γιατρο θεωρω και γω οτι ηταν καθαρα αγχος-ψυχολογικο. Το λεω γιατι μου εχει τυχει ακριβως το ιδιο. Ειδικα την πρωτη φορα! Ειναι αυτο που λεμε heat of the moment ενα πραγμα. Μαζι με το γεγονος οτι ησουν καθηλωμενος σε μια καρεκλα, προσηλωμενος σε ενα σημειο με σκυμενο το κεφαλι...και αν δουλευες ειχες και την υπερενταση της ημερας (εχω παθει κριση πανικου μπροστα απο pc πριν καμια 10 χρονια). Αρπα την....!!! Και λογικα να το δεις, αν δεν σε εχει ξαναπιασει αλλες φορες και εγινε μια φορα τοτε δεν χρειαζεται να ανησυχεις. Προσοχη μονο διοτι μπορει να σε ξαναπιασει κανωντας παλι το ιδιο οπως πχ οι κρισεις πανικου που ξανασυμβαινουν σε μερη που τις ειχες για πρωτη φορα κτλπ.

Και επειδη η αποτυχια της πρωτης, δευτερης, τριτης φορας μπορει να σε αγχωσει ακομη πιο πολυ, πριν κανεις μια συνταγη διαβασε πρωτα για τα υλικα που θα χρησιμοποιησεις, μαθε τι κανει το καθενα και μετα ορμα. Ξεκινα απλα! Συνταγες με 2-3 αρωματα μπορει να σε ενθουσιασουν πολυ περισσοτερο απο πιο πολυπλοκες συνταγες.

Αυτα σε πολυ γενικες γραμμες και φιλικα παντα!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Αυτά καλέ μου άνθρωπε ειναι συμπτώματα κρίσης πανικού. 
Δεν ειναι αυτό ακριβώς που υπονοεί ο τίτλος και καλό ειναι να του ριξεις καμια ματιά γιατί αν δεν ειναι από την βάση, ειναι επικίνδυνο αν σου τύχει ενώ οδηγάς ας πούμε.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
To έχω ξαναγράψει και πριν μερικούς μήνες όταν χειρίστηκα για πρώτη φορά 100άρα νικοτίνη (και ας με πείτε "κότα" :P)
Ήμουν στο γκαράζ, με ανοιχτή τη γκαραζόπορτα, με χοντρά γάντια στα χέρια, παλιά ρούχα και μποτάκια λες και πήγαινα για βάψιμο :)
Με το που ξεκαπάκωσα το μπουκάλι, με έπιασε ένα "δέος και τρέμουλο". Έκλεισα το καπάκι, τράβηξα 5-6 ατμοτζούρες, χαλάρωσα και έκανα το σπάσιμο σε 36άρα.
Καθαρά ψυχολογικό, το άγχος του πρωτάρη.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Θα το ξαναγράψω στα γρήγορα: γάντια, μάσκα και κάτω από απορροφητήρα!

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
  Πάντως και η δηλητηρίαση απο νικοτίνη έχει τα ίδια συμπτώματα.
Περνάει δε αμέσως αν στίψουμε 5-6 σταγόνες λεμόνι στο στόμα.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Η εξήγηση του ΣΕΒ και του itasoula φαίνεται η πιο πιθανή, απλά ο ίδιος πρέπει να σκεφτείς αν σου έχει ξανατυχει.
 Ας μην ξεχνάμε πάντα την περίπτωση να είναι ιατρικό θέμα άσχετο του η.τ..  Ελπίζω πως όχι. Πρόσεχε λίγο αν αισθανθείς κάτι παρόμοιο, μήπως πρέπει να σε δει γιατρός.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Πριν χρονια ειχα αγορασει 50 ml 1000 νικοτινη  και την ανοιξα να την δω.
Ηταν σαν ιωδιο χρωμα και ασυναίσθητα εσκυψα και την μυρισα για να δω αν ειναι ενταξει.
Για λιγη ωρα ειχα ταχυπαλμια εως ταχυπαλδυο  :laugh1: :laugh1:
Αφου ξεπερασα το σοκ γιατι ειπα τελειωνω μιλησα με το κινεζομαγαζο για το χρωμα.
Η απαντηση ηταν οτι η νικοτινη που ειχα ηταν φυτικη και οχι χημικη . 
Απο τοτε βεβαια δεν ξανα τολμησα να παρω και αρκεστηκα εως 100 mg που και παλι η προσοχη πρεπει να ειναι τεραστια. 

Αποσυνδεδεμένος ΚόκοΛόκο

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SOS : ΖΑΛΑΔΑ ΚΑΙ ΚΡΥΟΣ ΙΔΡΩΤΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΉ DIY ΥΓΡΟΥ
« Απάντηση #22 στις: Αυγούστου 20, 2017, 01:22 »
Καλησπέρα αγαπητέ φίλε

Αυτά τα συμπτώματα φαίνεται να είναι σοβαρά όπως τα περιγράφεις. Χωρίς να γνωρίζω τα περί παρασκευής υγρών, έχω παρατηρήσει ότι τα πολλά αρωματικά στοιχεία των υγρών ατμίζματος φέρουν διάφορες, ήπιες επιπτώσεις κατα τη χρήση (υπερβολική κυρίως) οι οποίες αναγράφονται πάντα στις συσκευασίες. Θα μπορούσε λοιπόν να είναι τα αρωματικά και εν αγνοια σου να πανικοβλήθηκες ή να έφαγες κάτι χαλασμένο και να "φταίει" το υγρό ή οτιδήποτε άλλο.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: SOS : ΖΑΛΑΔΑ ΚΑΙ ΚΡΥΟΣ ΙΔΡΩΤΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΉ DIY ΥΓΡΟΥ
« Απάντηση #23 στις: Αυγούστου 20, 2017, 01:58 »
Τυχαίο γεγονός ήταν.
Μου έχει τύχει να έχω συμπτώματα δηλητηρίασης ενώ οδηγούσα.
Είχα πάθει δηλητηρίαση και το οδήγημα ήταν άσχετο.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SOS : ΖΑΛΑΔΑ ΚΑΙ ΚΡΥΟΣ ΙΔΡΩΤΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΉ DIY ΥΓΡΟΥ
« Απάντηση #24 στις: Αυγούστου 20, 2017, 07:03 »
Μπορεί πάλι να ήταν από παθολογικά αίτια,ας πούμε στιγμιαία πτώση πίεσης.
Έχω χαμηλή πίεση και πολλές φορές πέφτω πολύ χαμηλά.Την πρώτη φορά μου έτυχε σε μία Λαϊκή.
Ζαλίστηκα πήγα να πέσω κρατήθηκα από ένα πάγκο με έβαλαν σε μία καρέκλα για λίγα λεπτά συνήλθα
και έφυγα.Υπέθεσα ότι με πείραξε κάποιο από τα προιόντα της Λαικής.

Τη δεύτερη φορά μου έτυχε σπίτι έβαλα το πιεσόμετρο και είδα υψηλή πίεση 7.Σε 5-10 λεπτά συνήλθα.
Η πίεση είχε ξαναπάει 11.
Πήγα στο γιατρό δεν μου βρήκε κάτι παθολογικό.Μου είπε πιθανώς ήταν κάτι τυχαίο που μπορεί να 
ξανασυμβεί.
Πολλές φορές μας συμβαίνουν στη ζωή μας ανεξήγητα πράγματα.Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι.
Απλά ζούμε με αυτά.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SOS : ΖΑΛΑΔΑ ΚΑΙ ΚΡΥΟΣ ΙΔΡΩΤΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΉ DIY ΥΓΡΟΥ
« Απάντηση #25 στις: Αυγούστου 20, 2017, 12:09 »
Τί εννοείς 1000 νικοτίνη;;; 1000mg/ml; Αυτή είναι καθαρή νικοτίνη 100% και χρησιμοποιείται ΜΟΝΟ σε εργαστήρια με ειδικό εξοπλισμό και μέτρα προστασίας του προσωπικού. Το καφέ χρώμα υποδηλοί οξειδωμένη νικοτίνη που καλό είναι να μην χρησιμοποιείται για παρασκευή υγρών ΗΤ, αν και χημικά δεν έχει ιδιαίτερη διαφορά. Αν ανέπνευσες καθαρή νικοτίνη και ποστάρεις ακόμα, είσαι τυχερός! Εννοείται ότι η πώλησή της σε ιδιώτες ήταν απαγορευμένη και προ TPD, FBI, CIA και δεν ξέρω τί άλλο γιατί εισάγεται με ειδικά μέτρα ασφαλείας και μόνο για εμπορική χρήση σε εργαστήρια, βιομηχανίες, κλπ.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: SOS : ΖΑΛΑΔΑ ΚΑΙ ΚΡΥΟΣ ΙΔΡΩΤΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΉ DIY ΥΓΡΟΥ
« Απάντηση #26 στις: Αυγούστου 20, 2017, 12:37 »


Εννοείται ότι η πώλησή της σε ιδιώτες ήταν απαγορευμένη και προ TPD, FBI, CIA και δεν ξέρω τί άλλο γιατί εισάγεται με ειδικά μέτρα ασφαλείας και μόνο για εμπορική χρήση σε εργαστήρια, βιομηχανίες, κλπ.

Ναι, τι να σου πω... Αλλά δεν πειράζει -έχεις χάσει πολλά επεισόδια.


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: SOS : ΖΑΛΑΔΑ ΚΑΙ ΚΡΥΟΣ ΙΔΡΩΤΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΉ DIY ΥΓΡΟΥ
« Απάντηση #27 στις: Αυγούστου 20, 2017, 12:54 »
Και καλύτερα να μένουν χαμένα αυτά τα επεισόδια...

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SOS : ΖΑΛΑΔΑ ΚΑΙ ΚΡΥΟΣ ΙΔΡΩΤΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΉ DIY ΥΓΡΟΥ
« Απάντηση #28 στις: Αυγούστου 20, 2017, 12:59 »
Δεν μπορώ να βλέπω όλα τα επεισόδια, τώρα βλέπω Game of thrones  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: SOS : ΖΑΛΑΔΑ ΚΑΙ ΚΡΥΟΣ ΙΔΡΩΤΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΉ DIY ΥΓΡΟΥ
« Απάντηση #29 στις: Αυγούστου 20, 2017, 12:59 »
@Cruiser79

Φυσικά!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Οδηγός παρασκευής υγρών ατμίσματος (D.I.Y.) Ιδιοκατασκευές υγρών 40 38056 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:02
από Jamesvep
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21027 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281914 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208025 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174945 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14597 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93736 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem