vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

511 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, bloodlessz, Mimhsdr, manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Serpent Mini (by Wotofo)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 09, 2016, 14:59 »
Το θηρίο το yorkshire μου είναι

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 09, 2016, 15:10 »
Πάντως με κλάπτον που μόλις τον έστησα δεν έριξα κανένα καντήλι. Μάγκωσε καλά το σύρμα κάτω απ τη βίδα.

Πολύ καλός ο μικρός. Όχι τόσο αεράτος βεβαια όσο ο αβοκάντο 24...

...και επ' ουδενί λόγω τόσο αεράτος όσο ο Goblin V2   (ξέρω, ξέρω... σας τάχω πρήξει με τον Goblin...)  :sfyrigma:

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 09, 2016, 16:34 »
Πάντως με ίδια αντίσταση,έχει περισσότερο ντουμάνι και λιγότερο γεύση από τον Goblin.
Σύρμα 0.32mm το πιάνω εύκολα εγώ.

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 09, 2016, 16:54 »
Για να παρετε το 100% του μικρουλη χρειαζεται χοντρο συρμα ή clpaton ή twisted ή parallel κτλ

Δεν παιζει σωστα με λεπτο συρμα λογω του πολυ μικρου χωρου ατμοποιησης

Δοκιμαστε λοιπον με χοντρότερα συρματα και με λιγοτερα W απο οτι συνηθιζετε

Τωρα οσον αφορα τη συγκριση με τον mini Goblin για μενα ειναι σαφως ανωτερος ο Serpent


  • Μονη αντισταση(μικροτερη καταναλωση μπαταριας)
  • Ευκολοτατο γεμισμα χωρις την παραμικρη υποψια για "δακρυσμα" ή υπερχειλιση
  • Γευσαρα αν στηθει σωστα(χοντρα συρματα, βαμβακι μεχρι κατω τα λουκια κ χαμηλα η αντισταση)
  • Λογω της πολυ μικρης καμπανας προσωπικα βρηκα οτι χρειαζεται λιγοτερα W στα ιδια Ω
  • Υποκειμενικο κ αυτο αλλά τον βρισκω πανεμορφο

Αρνητικο του ειναι η μεγαλη καταναλωση(ιδιαιτερα με περιτεχνα συρματα)

Ολα τα παραπανω τα γραφω μετα απο 10ημερη δοκιμη(διαφορα συρματα κ στησιματα) κ αποτελουν προσωπικη εκτιμηση
:)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 09, 2016, 17:10 από Lazy Dog »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 09, 2016, 17:14 »
Εγώ τον πήρα διστακτικά γιατί δεν είμαι των "περίεργων" συρματων και των άνω των 20 watts, τελικά δεν αντισταθηκα λόγω της ομορφιάς του και των τόσο θετικών σχολίων που έβλεπα στα διάφορα βίντεο κατά καιρούς. Τον ζαχαρωνα μέρες τώρα, τελικά είπα να του δώσω κι ότι βγει.
Στήνω μέχρι στιγμής με 27 και 26ga σε απλό kanthal και για την ώρα δεν έχω παράπονο, ναι δεν δίνει τη γεύση του αβοκάντο αλλά σίγουρα το αποτέλεσμα με ικανοποιεί αρκετά. Μπόλικος ατμός, εύκολο γέμισμα χωρίς διαρροές -θέλει το αναποδογυρισμα όμως όταν πάει να σφίξει το καπάκι αλλιώς η πίεση κάτι θα βγάλει από κάτω.. ;) -, πολύ καλή ποιότητα συνολικά, κουκλάκι ζωγραφιστό, λίγο λιγότερο αέρα να είχε και θα ήταν ακόμα πιο ιδανική για μένα επιλογή!
Θα τον δοκιμάσω και σε άλλες καταστάσεις όμως, δεν θα παραμείνει δίπλα μου στο χαλαρό. Θεωρώ ότι έχει πράγματα να δώσει και σκοπεύω να τ'ανακαλύψω κάποια στιγμή. ;)

Ένα είναι σίγουρο για την ώρα, δεν χορταίνω να τον κοιτώ! :D

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 09, 2016, 17:19 »
Μακη αν το βαμβακι ειναι μεχρι κατω (μιλαω για 3ρι πυρηνα) δεν χρειαζεται αναποδογυρισμα :)
Με το παραπανω στησιμο στη φωτο δεν εχω δει ουτε υγρασια...ακομη κ τις φορες που ξεχναω να κλεισω τον αερα
Παιρνει αξια την 2η θεση κατω απο το "φρουτακι" μας

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 09, 2016, 17:33 »
Επόμενο στήσιμο φεύγουμε απ'το 2,5αρι λοιπόν και δοκιμάζουμε πάλι, από την αρχή πάντως κι εγώ το βαμβάκι μέχρι εκεί κάτω το κατέβαζα. ;)

Ίδια γούστα έχουμε εεε;; :D

Αποσυνδεδεμένος diego

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Θα Φάει η Μύγα Σίδερο και το Κουνούπι Ατσάλι...
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 09, 2016, 17:33 »
με ενδιαφέρει πολύ ο συγκεκριμένος ατμοποιητης, μικρός και απο οτι φαίνεται γευσατος...
αν μπορεί κάποιος να μου διευκρινίσει
εγω θελω την αντίσταση μου στα 1,20ωμ, λιγότερο όχι, παραπάνω ναι, και το πολυ μέχρι τα 1,4ωμ, κάπου εκεί την βρίσκω με τον bellus.. προφανώς με τον serpent mini θα έχουμε αλλα πατήματα, όποτε και θα την βρούμε διαφορετικά... ... 
αλλα ας διατυπώσω το ερώτημα μου
με 26awg / 0.40mm σε 2,5 πυρήνα για 1,20ωμ θελω 9 με 10 σπείρες
με 27awg / 0,36mm σε 2,5 πυρηνα για 1,20ωμ θελω 8 με 9 σπειρες 
με 27awg / 0.36mm σε 2,0 πυρηνα για 1,20ωμ θελω 9με 10 σπειρες
με 28awg / 0.32mm σε 2,5 πυρήνα για 1,20ωμ θελω 6 με 7 σπειρες 
με 28awg / 0.32mm σε 3,0 πυρηνα για 1,20ωμ θελω 5 με 6 σπειιρες 

λαμβάνοντας υπόψιν οτι αναφέρθηκε οτι θέλει χοντρά σύρματα και οχι λεπτα
η ερώτηση ειναι: σε μηκος (σπειρες) πχ με το 26awg με περνει?, χορανε 9, 10 η εστω και 11 σπειρες ?
σε υψος (πυρηνα) πχ με 26awg η εστω με κλαπτον η twisted (αν και με αυτα δυσκολα εισαι στα 1,20ωμ) μεχρι πόσο με περνει,  2,5 πυρήνας με απλα σύρματα σίγουρα χωράει, με 3,0 πυρηνα? 
 

Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #23 στις: Ιουνίου 09, 2016, 17:46 »
Παιδιά, μήπως ξέρετε τη διάσταση που έχει το κλειδάκι allen που συνοδεύει τον mini? :confused1:
Επίσης, τι να κάνω για να μη χάνει λάδια από το κάτω μέρος του μετά το γέμισμα? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #24 στις: Ιουνίου 09, 2016, 19:30 »
Κι εγώ με 3mm πυρήνα και δεν τον γυρναω αναποδα λιγο πριν σφίξω το καπάκι. Διαρροές μηδέν...

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #25 στις: Ιουνίου 09, 2016, 19:46 »
Εγώ τον πήρα διστακτικά γιατί δεν είμαι των "περίεργων" συρματων και των άνω των 20 watts, τελικά δεν αντισταθηκα λόγω της ομορφιάς του και των τόσο θετικών σχολίων που έβλεπα στα διάφορα βίντεο κατά καιρούς. Τον ζαχαρωνα μέρες τώρα, τελικά είπα να του δώσω κι ότι βγει.
Στήνω μέχρι στιγμής με 27 και 26ga σε απλό kanthal και για την ώρα δεν έχω παράπονο, ναι δεν δίνει τη γεύση του αβοκάντο αλλά σίγουρα το αποτέλεσμα με ικανοποιεί αρκετά. Μπόλικος ατμός, εύκολο γέμισμα χωρίς διαρροές -θέλει το αναποδογυρισμα όμως όταν πάει να σφίξει το καπάκι αλλιώς η πίεση κάτι θα βγάλει από κάτω.. ;) -, πολύ καλή ποιότητα συνολικά, κουκλάκι ζωγραφιστό, λίγο λιγότερο αέρα να είχε και θα ήταν ακόμα πιο ιδανική για μένα επιλογή!
Θα τον δοκιμάσω και σε άλλες καταστάσεις όμως, δεν θα παραμείνει δίπλα μου στο χαλαρό. Θεωρώ ότι έχει πράγματα να δώσει και σκοπεύω να τ'ανακαλύψω κάποια στιγμή. ;)

Ένα είναι σίγουρο για την ώρα, δεν χορταίνω να τον κοιτώ! :D

Εγώ τον πήρα γιατί είδα του Μάκη και ζήλεψα! ;D (παρ' όλο που πήγαινα για MoonShot πριν τον δώ) 

1) Ομορφος: Ναι, πολύ, πανάθεμά τον!
2) Γεύση:     Πολύ καλή 
3) Ατμός:      Αρκετός
4) Στήσιμο:   Εύκολο
5) Γέμισμα:   Εύκολο
6) Διαρροές: Εδώ σφίγγομαι λίγο... Συμφωνώ με το Μάκη για το τουμπάρισμα, τουλάχιστον με την αντίσταση που δίνει έτοιμη η μαμά (για να μην παραδεχθώ ότι γεμίζω από κάτω για σιγουριά)  :sfyrigma: Τώρα όταν στήσω σε 3άρη πυρήνα ελπίζω να μην χρειάζεται πλέον τούμπες.
7) Αέρας:      Ρυθμίζεται πολύ εύκολα. Στην ποσότητα όμως εγώ θα τον ήθελα πιό αεράτο, με κόβει λίγο στην πνευμονική.  :idiot1:

'Ανετα λοιπόν μπαίνει στο Top3 των RTA μου

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #26 στις: Ιουνίου 09, 2016, 20:08 »
Άλλο ένα καλό που του βρήκα μόλις, ωραίο παρεάκι μάζεψε εδώ.! :D

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #27 στις: Ιουνίου 09, 2016, 22:06 »
Ανανεωσα λιιιγο το αρχικο ποστ.. 
Τα υπολοιπα στην πορεια!!!  :thumpup: :thumpup:

Ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια !!  :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #28 στις: Ιουνίου 09, 2016, 22:46 »
Πολύ καλό και το συμπληρωματικό πόστ.
Συμφωνώ σε όλα. Μπράβο @mantos     :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #29 στις: Ιουνίου 09, 2016, 23:15 »
Μπραβο για την παρουσιαση :thumpup: Απο οτι καταλαβα το στησιμο των φωτο που ανεβασες δε σου βγηκε μαλλον γιατι αποδειχτηκε τελικα λιγο το βαμβακι. Θα προτεινα ή να τις αντικαταστησεις ή να προσθεσεις φωτο με ενα επομενο πιο "σωστο" στησιμο. Έτσι για να μην υπαρχει φωτο μονο απο το ατυχες στησιμο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8393 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180784 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34050 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536787 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59912 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237801 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15985 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136196 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085433 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10337 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12