vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

89 επισκέπτες, 8 χρήστες
john67, Jorge, I.P, manoslykos, thanos1071, ramon, infernity, Sergios

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2700 στις: Μαΐου 06, 2018, 14:02 »
Είχα τρολάρει μια πελάτισά μου με κάτι τέτοιο, και ακόμα περιμένει να της πάω κανένα πλοκαμάκι...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2701 στις: Μαΐου 06, 2018, 18:49 »
Πως αλλάζουν οι καιροί...
Οταν τα είχαν ως αντιπρόσωποι, δεν υπήρχαν καλύτερα υγρά στον κόσμο και ήταν καβάλα στο καλάμι επειδή τα αντιπροσώπευαν.
Όταν τα έχασαν, έγιναν τα χειρότερα στο σύμπαν.
tespa, παντού η ίδια κατάσταση παίζει.

Τρύφωνα, τα παλιά CL εγώ πιστεύω ότι γινόταν καλύτερα όσο πέρναγε ο χρόνος, τουλάχιστον για ένα 6μηνο. Μετά ήταν σταθερά με ελάχιστη πτώση προς το 12μηνο. Ειδικά το CLR γινόταν αγίασμα με την παλαίωση.Θα μου πεις ποιος κράταγε στοκ 12μηνο, άλλο θέμα αυτό :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2702 στις: Μαΐου 06, 2018, 19:28 »
Εγώ! Πέρυσι άνοιξα μπουκαλάκι CLR MMXV και είχαν υποχωρήσει όλες οι γεύσεις πλην του ξύλου... Εκεί ήταν αλλά πολύυυυυυυυ πίσω...


Τέσπα, τι τα θες? Περασμένα μεγαλεία...

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2703 στις: Μαΐου 07, 2018, 07:47 »
Back to life, back to reality, ή αν προτιμάτε "περασμένα μεγαλεία και διηγόντας τα να κλαίς"  λοιπόν δοκίμασα και το Black flag risen enriched σε MnV. Η μαμά λέει "Ντεκαφεϊνέ καπουτσίνο με ελαφριά κρέμα τρούφας, η οποία τονίζεται από καρπούς μαύρων καρυδιών και μόκας. Ο συνδυασμός ολοκληρώνεται με μια αμυδρή γεύση από φύλλα γλυκού καπνού Virginia " εγώ δε κατάλαβα το ντεκαφεινέ :)) :)). Τώρα σοβαρά ειδικά σε όσους αρέσουν οι γεύσεις καφέ στα υγρά, είναι ένα αρκετά ωραίο υγρό ελαφρά έως μέσο καπνικό με βάθος γεύσης που η παρουσία του καφέ είναι έντονη αλλά καθόλου ρηχή με επίγευση από σοκολατοειδείς αποχρώσεις.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2704 στις: Μαΐου 07, 2018, 10:07 »
Εγώ! Πέρυσι άνοιξα μπουκαλάκι CLR MMXV και είχαν υποχωρήσει όλες οι γεύσεις πλην του ξύλου... Εκεί ήταν αλλά πολύυυυυυυυ πίσω...


Τέσπα, τι τα θες? Περασμένα μεγαλεία...
Προς το τέλος του 2015 δεν είχε βγει αυτό? :)
Εγώ έχω κρατήσει μπουκάλι γύρω στο 8μηνο, αλλά αυτό που έγραψα είναι περισσότερο βασισμένο στη λογική ότι βγάζει η FP 1-2 παρτίδες το χρόνο και θεωρητικά θα πρέπει να "αντέξει" για τα επόμενα 2 χρόνια το κάθε μπουκαλάκι. Θεωρητικά πάντα...

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2705 στις: Μαΐου 07, 2018, 13:58 »
Back to life, back to reality, ή αν προτιμάτε "περασμένα μεγαλεία και διηγόντας τα να κλαίς"  λοιπόν δοκίμασα και το Black flag risen enriched σε MnV. Η μαμά λέει "Ντεκαφεϊνέ καπουτσίνο με ελαφριά κρέμα τρούφας, η οποία τονίζεται από καρπούς μαύρων καρυδιών και μόκας. Ο συνδυασμός ολοκληρώνεται με μια αμυδρή γεύση από φύλλα γλυκού καπνού Virginia " εγώ δε κατάλαβα το ντεκαφεινέ :)) :)). Τώρα σοβαρά ειδικά σε όσους αρέσουν οι γεύσεις καφέ στα υγρά, είναι ένα αρκετά ωραίο υγρό ελαφρά έως μέσο καπνικό με βάθος γεύσης που η παρουσία του καφέ είναι έντονη αλλά καθόλου ρηχή με επίγευση από σοκολατοειδείς αποχρώσεις.
Nα σου πω με την ευκαιρια και εγω δυο πραγματακια γι αυτο το αγαπημενο ειδικα παλαιοτερα υγρο που ατμιζα πολυ.
Εχω το snv και σε σχεση με το παλιο που εχω ακομα και δοκιμαζα να δω ποσο κοντα ειναι.
Αρχικα θελει ωριμανση να βγει η virginia και να δεσουν ολα τα αρωματα,απο τα χριστουγεννα που το εχω και δενει και το ατμιζω παραλληλα.
Ειναι πολυ νοστιμο υγρο αλλα οχι τοσο καπνικο οσω παλιοτερα,γλυκιζει περισσοτερο.Και νομιζω εχει κακαο,ειδα οτι το αναφερει και η εταιρεια,οταν το blag flag το εκαναν ενα υγρο και οχι τα δυο που ηταν καποτε(original,enriched).
Δυστυχως αυτο για μενα ηταν μαχαιρια στη καρδια,
αντιπαθω και κακαο και σοκολατα στα υγρα.
Και να εξηγηθω,για μενα αυτη η γευση ειτε μονη της ειτε σε συνδυασμο,ενω στην αρχη εχει υπεροχη γευση και παρολο που στο υγρο συγκεκριμενα ειναι σωστα δωσμενο,εμενα με ενοχλει,εχω την εντυπωση πως υπερκαλυπτει ειδικα τις πρωτες μερες τα υπολοιπα αρωματα του υγρου.

Το λοιπον βαλανε κακαο στο enriched και το υγρο ενω ειναι γευστικοτατο,αυτη η γευση για μενα μετα κουραζει πολυ ευκολα τον ουρανισκο αλλα και τις αντιστασεις φυσικα και ετσι χανονται  γρηγοροτερα τα επιμερους αρωματα.
Το συγκεκριμενο μου αρεσε διοτι ο καφες δεν ενοχλουσε καθολου στο παλιο και επισης τα καρυδια με την virginia ισορροπουσαν με την μικρη γλυκυτητα του καφε.
Επισης κατι πολυ σημαντικο για μενα και ισως αυτο που με εντυπωσιασε στο υγρο ειναι οτι παλιο η τρουφα εκανε την εμφανιση και εδινε αυτη τη μοναδικη αισθηση στο υγρο,τωρα ειναι ελαχιστη και δυσκολευομαι πολυ να την πιασω.Η τρουφα ειναι η πιο εξυπνη επιλογη.
Σκεψου δηλαδη ενα υγρο με αρωμα εν αρχη virginia-light cappuccino και προσθηκη καρυδια-τρουφα
Το ατμιζω αποκλειστικα και μονο στον In'ax και τα αρωματα στα βγαζει με το καλημερα,
δεν ξερω αν ετυχε αλλα σε οποιον βαμβακατο το εβαλα δεν μου αρεσε ακομα και σε καιφουν,που του ταιριαζε πολυ ειδικα σε σχεση με το πλεγμα.
Ταιριαξε γαντι.
Οποτε κατεληξα οτι δεν επρεπε να μπει κακαο στο υγρο και εαν υπηρχε παλιοτερα ηταν πολυ χαμηλα και δευτερον η μαγικη τρουφα ηταν καποτε το κερασακι στο υγρο,και το ξεχωριζε με διαφορα απ οτι εχω δοκιμασει.
Εγινε too much και εχασε την ραφιναρισμενη αισθηση ενος εξευγενισμενου καπνιστου υγρου.
Ακομα και αυθυποβολικα που το σκεφτομαι οτι υπαρχει το κακαο απογοητευομαι αλλα το υγρο με το καιρο γινεται πραγματικα υπεροχο και πιο ευκολοατμιστο απο το παλιο και εχει χαρακτηρα.
Δηλαδη θεωρω πως ολα βρισκονται εκει αλλα με πιο light ποσοστα.
Καλο και κακο αυτο μιας και ειναι πιο adv αλλα οχι τοσο ιδιαιτερο οπως μας ειχε συστηθει παλιοτερα.

Αυτα τα ολιγα :))

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2706 στις: Μαΐου 07, 2018, 14:28 »
[justify][member=14955]teo77[/member], καλησπέρα. Κάθε φορά, όαση οι κουβέντες σου! (και σπουδαία σκονάκια για μένα). / Μία ερώτηση μόνο, για να δω πόσο σωστά ευθυγραμμίζομαι: με τι νικοτίνη έχεις το συγκεκριμένο snv; (στο πλέγμα πάντα). Το λέω αυτό γιατί και για μένα, η ανάλυση είναι μη συγκρίσιμη με βαμβάκια, όμως δεν ακούω κουβέντα για κάτω από 12mg, (έχω σχεδόν τη βεβαιότητα πως πέρα από προσωπική απόλαυση αυξημένης νικοτίνης, είναι σχεδόν μονόδρομος και σε γευστική απόδοση, -για μένα πάντα μιλάω, το τονίζω). Κουραστική απόλαυση σε όλα του...[/justify]

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2707 στις: Μαΐου 07, 2018, 15:35 »
[member=2382]joe[/member] ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια,αλλα ειμαι σιγουρος οτι και εσυ μια χαρα αντιλαμβανεσαι τα παντα και εχεις αποψη στα περι ατμου.

Το ατμιζα στην αρχη σαν ετοιμο 12αρι αλλα συντομα ειδα οτι δυστυχως δεν μπορουσαν τα λεμα καθολου και επεσα στο 6 και στο snv αλλα και στα ετοιμα 6αρια που ειχα(ενα εμεινε).Μου καθοταν πολυ βαρυ το 12αρι και δεν με διευκολυνε καθολου να γευτω τα αρωματα.

Στο πλεγμα ειναι ειδα οτι καποια υγρα του καθονται τελεια.

Μην φυγω εκτος θεματος αλλα το Lemon tart δεν μου εβγαζε τις ζυμες στο πλεγμα για κανενα λογο.

Αλλα στο Key lime cookie shortfill που πηρα,
ολοι οι βαμβακατοι μου βγαζουν lime μπροστα και οταν το εβαλα στο πλεγμα που το ειχα ατμισει και παλαιοτερα(οταν το εβρισκα διαθεσιμο)και το υγρο τι να πω,δεμενο το lime με τη μπισκοτο/ζυμη αλλη αποδοση,απαρεριγραπτη αισθηση.Καταναλωσα 30ml xωρις να παρω γραμμη.

Παρολο που ειχα την εντυπωση οτι εχει σταθερη αποδοση το key lime σε σχεση με to lemon tart στο θεμα ατμοποιητη/σεταπ που ειδικα το 10μελο που ατμιζα που εβαλε και μια ασχημη για μενα βουτηρενια αισθηση.

Το Enriched δοκιμασε το οπου μπορεις,και επειτα βαλτο στη σκουρια να μου πεις αποδοση και αναλυση.

Ετσι ειμαι με 6αρι αλλα θελω 9αρι  για να καταλαβω χτυπημα,μονο τη tribeca κανω 12αρι αλλα για το πλεγμα παντα.

Αποσυνδεδεμένος Xainis

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2708 στις: Ιουνίου 11, 2018, 19:00 »
Πήρε κανείς τα blue να μας πει τις πρώτες εντυπώσεις; Σε τι σας ταιριάζουν περισσότερο; Mtl ή squonk φάση;


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος theoxen83

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2709 στις: Ιουνίου 11, 2018, 20:46 »
Δεν ήρθαν ακόμα Ελλάδα αφού.. αλλά..

ΕΡΧΟΝΤΑΙ!!!

Αποσυνδεδεμένος Xainis

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2710 στις: Ιουνίου 11, 2018, 21:01 »
Ήρθαν ήρθαν..

Αποσυνδεδεμένος theoxen83

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2711 στις: Ιουνίου 11, 2018, 21:56 »
Που γειά;

εδιτ: τελικά ήρθαν.. μόνο που.. δεν είναι και πολύ μπλέ..  :hmmm: :hmmm: :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 11, 2018, 22:42 από theoxen83 »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2712 στις: Ιουνίου 20, 2018, 09:55 »
Έρχεται και το VII...




Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2713 στις: Ιουνίου 20, 2018, 10:29 »
USA only, να φανταστώ Γιάννη; 

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #2714 στις: Ιουνίου 20, 2018, 11:34 »
60μελο ναι, για ευρώπη δεν έχω ιδέα τι θα κάνουν. Μακάρι να το βγάλουν σε mix shot.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20727 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207921 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174587 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312858 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix