vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

184 επισκέπτες, 6 χρήστες
Ηρακλης, Ελένη Π, th3ofilos, Jorge, Milarepa, Blackwolf

Twitter

Νέα, δεύτερη έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία

Αποσυνδεδεμένος ymeg

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Και απ' ότι άκουσα , μάλλον θα πάρουμε και δωράκι  ;)
Δύο φρυγανιές, ένα τυράκι la vache qui rit και μία αμιτούλα...! :))

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Αυτά είναι για αιμοδότες που δίνουν μια φιάλη αίμα. εμείς δεν θα κάνουμε τέτοια.
 
 Αν και ως νοσοκομείο δεν έχουμε καμία εμπλοκή με δώρα, ούτε προσφέρουμε η' προτείνουμε κάτι, οποίος θέλει μπορεί να πάρει 20 μπουκαλάκια υγρά των 10ml της αρεσκείας του και 1 συσκευή ecab.
 Επαναλαμβάνω πως εμείς δεν έχουμε καμία σχέση, και φυσικά δεν τα χορηγούμε εμείς.

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Ατμιστής 9 μήνες και εδώ και ένα μήνα περίπου κυρίως 0mg νικοτίνη.Αν σας κάνει ευχαρίστως να συμμετέχω.

 
 
 Όσοι χρησιμοποιούν μηδενική νικοτίνη πρέπει να ξέρουν ότι εμείς θα ζητάμε να ατμισουν υγρό με 9mg νικοτίνης για 15 λεπτά. Οπότε, εκείνοι αποφασίζουν αν θέλουν να το κάνουν.

Αποσυνδεδεμένος bender

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • ...like a normal person?
κι εμεις οι "καπνιστες" που θα ρθουμε δις,  40 μπουκαλάκια και 2 ecab, φυσικά, ε?Αυτά να τα βλεπουν οσοι λενε οτι μονο κακο κάνει το τσιγαρο ;D
Σορυ για το off δοκτωρ.

   Δεν θα ήταν καλυτερα να ανοιχτει νέο θέμα για τη νέα έρευνα?



« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2012, 02:39 από bender »

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Εξαρτάται από τους mods. Και δεν ξέρω τι είναι πιο βολικό για όλους...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Αυτό ακριβώς σκεφτόμουν κι εγώ.  :thumpup:
Καλύτερα ξεχωριστά.
Τα τελευταία μηνύματα διαχωρίστηκαν σε νέο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος NickX

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Όσοι χρησιμοποιούν μηδενική νικοτίνη πρέπει να ξέρουν ότι εμείς θα ζητάμε να ατμισουν υγρό με 9mg νικοτίνης για 15 λεπτά. Οπότε, εκείνοι αποφασίζουν αν θέλουν να το κάνουν.


Για την επιστήμη ας θυσιαστούμε.
 ;)
Ευκαιρία να δω και πως αντιδρά ο οργανισμός μου μετά από τόσο καιρό στην 9άρα.
Οπότε κανένα πρόβλημα από μέρους μου.


Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
κατι που δεν εχω καταλαβει ακομη..
ποτε θα ειναι ή περιπου θα ειναι η ερευνα?

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Συγχαρητήρια για ακόμα μια φορά στον Γιατρό μας και στο υπέροχο νοσοκομείο μας που τόσο κόσμο έχει σώσει.

Κάθε προσπάθεια συλλογική η ατομική που σκοπό έχει την βελτίωση τις ζωής και υγείας του ανθρώπου είναι η μέγιστη προσφορά προς τους συνανθρώπους του , με όποιο τρόπο και αν αυτό γίνετε !!.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2012, 15:45 από kritikos727 »

Αποσυνδεδεμένος ymeg

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Αυτά είναι για αιμοδότες που δίνουν μια φιάλη αίμα. εμείς δεν θα κάνουμε τέτοια.
 
 Αν και ως νοσοκομείο δεν έχουμε καμία εμπλοκή με δώρα, ούτε προσφέρουμε η' προτείνουμε κάτι, οποίος θέλει μπορεί να πάρει 20 μπουκαλάκια υγρά των 10ml της αρεσκείας του και 1 συσκευή ecab.
 Επαναλαμβάνω πως εμείς δεν έχουμε καμία σχέση, και φυσικά δεν τα χορηγούμε εμείς.
To ξέρω doctor. Απλά είπα να κάνω λίγη πλακίτσα. Μεταξύ μας πάντα μου άρεσε το δωράκι της αιμοδοσίας  :thumpup:
Πάντως και αν κατάλαβα καλά έχετε και (ας πούμε) χορηγούς. Αυτό είναι πολύ θετικό!


Φαντάζομαι ο γιατρός το ξέρει αλλά το reuters κάνει μια εκτενή αναφορά στην προηγούμενη έρευνα της ομάδας του.
Για όσους ξέρουν αγγλικά το link είναι αυτό http://www.reuters.com/article/2012/08/25/us-heart-ecigarettes-idUSBRE87O05Y20120825


Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων από το ίδιο μέλος.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2012, 15:25 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Στο τέλος αυτού του μηνύματος αναφέρονται κι αυτή αλλά και άλλες αναφορές στην έρευνα:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,416.msg472878.html#msg472878

Εδώ όμως μιλάμε για τη ΝΕΑ έρευνα που αρχίζει ο κ. Φαρσαλινός.
Για την προηγούμενη το θέμα είναι εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5835.0.html

Αποσυνδεδεμένος terryman

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Θα ήθελα να πάρω μέρος στην έρευνα. Καπνίζω εδώ και 6 μήνες σταθερά στα 12mg. Αναμένω πληροφορίες, αν και εφόσον μπορώ να βοηθήσω :)

Επίσης η σύζηγος θα ήθελε να πάρει μέρος ως καπνίστρια.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2012, 16:28 από terryman »

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
κατι που δεν εχω καταλαβει ακομη..
ποτε θα ειναι ή περιπου θα ειναι η ερευνα?




Η μελέτη θα πραγματοποιείται τα Σαββατοκύριακα. Ήδη έχει ξεκινήσει πιλοτικά στον εαυτό μου, σε συγγενείς μου και σε πολύ φίλους. Τελειώνουμε τις τελευταίες λεπτομέρειες και στη συνέχεια, όπως είχε γίνει και στην προηγούμενη μελέτη, θα ανακοινώνονται οι ημερομηνίες εδώ. Κατά πάσα πιθανότητα, θα γίνονται κάθε Σαββατοκύριακο διότι όπως είχα αναφέρει μιλάμε για συνολικά 100 άτομα που θα χρειαστούμε (τους καπνιστές σε 2 διαφορετικές ημέρες μάλιστα). Άρα, ο φόρτος εργασίας είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ, και αναπόφευκτα θα χρειαστούμε όλα τα διαθέσιμα Σαββατοκύριακα. Με την προυπόθεση βέβαια πως θα υπάρχει προσέλευση..........

Αποσυνδεδεμένος stoydio

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
γιατρέ καλησπέρα θα ήθελα να πάρω και εγώ μέρος αλλά είμαι μακριά θεσσαλονικη μπορείς μήπως να μας πεις τα πρώτα αποτελέσματα από της εξετάσεις που έκανες στον εαυτό σου?

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Είναι αδύνατον με 4-5 άτομα που μελετήθηκαν να βγουν αποτελέσματα που να έχουν πρακτική αξία..........

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206159 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63588 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92796 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43810 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 494 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix