vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

69 επισκέπτες, 6 χρήστες
Jorge, infernity, tibolaso, Buliwyf, maprix, manoslykos

Twitter

Εργοστασιακοί ατμοποιητές (με έτοιμες κεφαλές) για τσιγαρίσιες - σφιχτές τζούρες

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Eίναι πράγματι έντονα αρώματα όλα οσα ανέφερες, πρέπει ίσως να δεις τις αναλογίες σου.
Μπες και στο eliquid recipes και ψάξε ανάλογες συνταγές να παρεις μιαν ιδέα απο τα ποσοστά ίσως και τις συνθέσεις
Πχ κάνοντας αναζήτηση nutacco και ταξινομώντας κατά rating:
http://e-liquid-recipes.com/list?q=nutacco&exclsingle=0&adaptedfrom=&sort=score&direction=desc

(ουπσι δεν πρόσεξα τον τίτλο του νήματος.. xD )

Αποσυνδεδεμένος Jak94

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
ευχαριστω και παλι για τις συμβουλες :D

Αποσυνδεδεμένος ManAN

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Γεια σας παιδιά  ένα φιλαράκι μου έχει ένα istick 40w και θέλει να αγοράσει ένα τσιγαρισιο ατμοποιητη γιατί δεν τον ικανοποίησε ο gs-tank που είχε τι έχετε να μας προτείνετε ; Ξέρω πως ο nautilus mini είναι από τους κορυφαίους άλλα θα πρέπει να τον δουλεύει αναγκαστικά σε πολύ λίγα watt για το mod του. 

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Δεν θα πάθει τίποτα το μόντ να δουλέψει σε λιγότερα βάττ από το μέγιστό του. Μια χαρά θα τα πάει. Υπάρχει σχετικό νήμα με τσιγαρίσιους εργοστασιακούς ατμοποιητές να διαλέξει. Δεν τον έχω, αλλά έχω ακούσει θαυμάσιες κριτικές για τον Ναυτίλο 2.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Μπα.... και μονο η μικρη χωρητικτητα του ναφτίλου 2 σε αποτρεπει να τον αγοράσεις.... Ασε τις διαρροές , υπερτροφοδοσιες , κ.λ.π
Ο kabuki clone των 11$ καλύτερος ατμο. είναι από τον προαναφερόμενο...

Συνιστώνται ανεπιφυλακτα ,  Cubis 2 - 3,5 μλ, Melo 4 των 4,5 μλ

Αποσυνδεδεμένος ManAN

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
ο μελο 4 δεν ειναι πνευμονικος; εγω ψαχνω αναγκαστικα για τσιγαρισιο ατμοποιητη

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Ο Μέλο 4 είναι πνευμονικός.

Για τσιγαρίσιους εδώ: Εργοστασιακοί ατμοποιητές (με έτοιμες κεφαλές) για τσιγαρίσιες - σφιχτές τζούρες

Από το συντονισμό:
Έγινε συγχώνευση των τελευταίων πέντε μηνυμάτων στο παρόν θέμα
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 17, 2017, 17:02 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
ο melo 4 με την αντίσταση του triton την 1.8ohm είναι μια χαρά τσιγαρισιος
και είναι και super εύκολος στο γέμισμα
τον δοκίμασα και τον προτείνω ανεπιφύλακτα

χρειάζεται όμως και ένα normal drip tip γιατί αυτό που έχει πάνω είναι μπουρί

H αντίσταση 1.8 ohm του Triton εμένα ποτέ δεν μου κράτησε πάνω από 5 μέρες και είχα συνέχεια υπερτροφοδοσία...

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
O melo4 με τις τριτον 1.8 ομ δινει πολύ καλές τσιγαρισιες τζουρες.

Πραγματι με ένα άλλο λιγο μακρυτερο -στενωτερο επιστόμιο , γινεται ακομη πιο απολαυστικός στο ατμισμα.

Με τις 0.75 ομ δινει αεράτες τσιγαρίσιες

Για οσους επιμένουν στις πνευμονικές υπάρχουν οι νεες 0.3/05 ομ.

Φυσικά προτιμότερος είναι ο μελο 4 των 4.5 μλ

Πολυ καλή αγορά κατα τη γνώμη μου  και σε λογική τιμη

Αποσυνδεδεμένος tsapi

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Γεια σας παιδιά  ένα φιλαράκι μου έχει ένα istick 40w και θέλει να αγοράσει ένα τσιγαρισιο ατμοποιητη γιατί δεν τον ικανοποίησε ο gs-tank που είχε τι έχετε να μας προτείνετε ; 
Ijoy elf. Σφιχτός τσιγαρίσιος, γιόμωμα από πάνω, ούτε διαρροές ούτε μπουρμπουλήθρες ούτε υποτροφοδοσίες. Απροβλημάτιστος. Το έχει μία φίλη ατμίστρια αρχάρια εδώ και περίπου 3 βδομάδες και δεν έχει κάνει κιχ. Απλά γεμίζει και ατμίζει. 

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι ετοιμοπαράδοτος είναι σε άσπρο και χρυσό χρώμα (μέσω skroutz). Σε μαύρο (που όταν βγάλεις το μαύρο "βρακάκι" είναι stainless steel) θααααα έρθει..  :-\

ΥΓ: Παρεμπιπτόντως, αν κάποιος/α συνατμιστής/ρια ξέρει που μπορεί να υπάρχει ετοιμοπαράδοτος ijoy elf, ας μου στείλει ένα πμ πλιιζζ..!  :-*

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
elf Ijoy 4 ml, δεν υπάρχει?

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Γεια σας παιδιά  ένα φιλαράκι μου έχει ένα istick 40w και θέλει να αγοράσει ένα τσιγαρισιο ατμοποιητη γιατί δεν τον ικανοποίησε ο gs-tank που είχε τι έχετε να μας προτείνετε ; Ξέρω πως ο nautilus mini είναι από τους κορυφαίους άλλα θα πρέπει να τον δουλεύει αναγκαστικά σε πολύ λίγα watt για το mod του.
nautilus mini με istick 40w τον δουλευα καθημερινα 1 χρονο χωρις κανενα προβλημα.
με την 1.8 αντισταση ειχα γευσαρα.
Τον εχω ακομα και καμια φορα που θελω να ειμαι διακριτικος τον χρησιμοποιω.

Αποσυνδεδεμένος koskol

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Ρίξε μια ματιά  Εδώ
Kabuki, παίρνει αντιστάσεις του Nautilus & Triton mini.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1104046 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177079 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 607 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22509 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285823 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209700 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68944 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316035 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15753 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 127142 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95506 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem