vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

381 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Tem, camber, panoskapa, Ελένη Π

Twitter

Εργοστασιακοί ατμοποιητές (με έτοιμες κεφαλές) για τσιγαρίσιες - σφιχτές τζούρες

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Τόσο μεγάλη υπερτροφοδοσία μάλλον δεν σφραγίζει το τανκ. Συναρμολόγησε το  και σφίξε το σωστά.

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Μπορεί να είναι  ελαττωματική  η  αντίσταση , αν  έχεις  άλλη  βιδωσετην  και αν σου κάνει   τα  ίδια  τον  πας  πίσω. 

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
O gs tank ειναι ο πρωτος σοβαρος ατμοποιητης που αγορασα.Τον χρησιμοποιω ακομα κ ποτε δεν ειχα προβλημα,ειναι τιμιοτατος.Καλυτερα να πας εκει που τον αγορασες.

Παιδιά υπάρχει κάποιος άλλος ατμοποιητής που να βγάζει σφιχτή τζούρα σαν του GS και του μίνι ναυτίλου;

Έχω δοκιμάσει ήδη τον triton mini και τον ναυτίλο Χ άλλα μου φαίνονται πολύ αεράτοι για τα γούστα μου.

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Η σφιχτη τζουρα ειναι ειδος προς εξαφανιση..Σε λιγο καιρο πιστευω θα ναι κ ποινικο αδικημα αν δεν ατμιζεις με μπουρι κ δεν βγαζεις ατμο οσο φουγαρο πλοιου!Σοβαρα τωρα,νομιζω μονο με μινι τριτον κ τις 1.8 του ναυτιλου κ εισαγωγη αερα ισα ισα ανοιχτη πλησιαζει λιγο.Θα υπαρχουν κ αλλοι αλλα ας βοηθησει κανας πιο εμπειρος.

Αποσυνδεδεμένος danae_l

  • *
  • 58
  • Φύλο: Γυναίκα
κι εγω μινι ναυτιλο εχω και ειμαι απιστευτα ικανοποιημενη κι επειδη ηθελα ενα δευτερο,μου προτειναν τον μινι τριτωνα και τον πηρα...ειναι πολυ καλος,χωρις προβληματα κλπ,αλλα οταν τον βαζω ισα ισα ανοιχτο τον αερα για σφιχτη τζουρα,σφυριζει σαν να ειμαι τσοπανης  :))
πλεον τον εχω για την σκετη βαση με πολλη νικοτινη ,καποιες φορες της ημερας,οποτε δεν εχω προβλημα να ειναι λιγο πιο αερατες οι τζουρες μου

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Δοκιμάστε και τον Kabuki αν ενδιαφέρεστε για σφιχτή τζούρα.
Έχει μια καταπληκτική ρύθμιση αέρα που σφίγγει όσο θέλετε.
Δεν έχει την παραμικρή διαρροή και δίνει εκπληκτική γεύση
με τις ίδιες κεφαλές του Ναυτίλου.

Επίσης ο κλώνος του κάνει μόνο 14,32$

Αποσυνδεδεμένος Timewarper

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας

Εχω δοκιμάσει το innokin endura t18 και t22 και κανουν τη δουλεια τους!


Ευχαριστώ παιδιά για τις προτάσεις, καταρχάς θα συμφωνήσω με τον φίλο teargas για το που πάει το πράγμα. Όλοι οι νέοι ατμοποιητές κατασκευάζονται για πνευμονικές λες και οι περισσότεροι ατμιστές δεν είναι πρώην καπνιστές, δεν μπορώ να καταλάβω για ποιόν λόγο γίνεται αυτό...

Ο Kabuki και o endura υπάρχουν σε ελληνικά μαγαζία για να τους δοκιμάσω; Γιατί σε όσα έχω πάει μέχρι στιγμής δεν μου τους έχουν προτείνει.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Όχι, κανένας από τους δύο δεν υπάρχει στην Ελλάδα.


Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Χρήσιμο link φίλε μου. Δεν το ήξερα.  :bow:
Βέβαια είναι out of stock, οπότε (προς το παρόν τουλάχιστον) ισχύει αυτό που έγραψα.  8)

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Μου ειπε οτι θα φερει παλι 

Αποσυνδεδεμένος Fruitjee

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Εχεις δικιο, απο θεμα βιασυνης δεν το προσεξα. Αλλα για να μην το εχουν κατεβασει απο τη σελιδα τους, σιγουρα θα ξαναφερουν

Αποσυνδεδεμένος lenaki

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Ξεκίνησα το άτμισμα με e-go μπαταρία και τον Κ1 - αποτέλεσμα ήταν να επιστρέψω στο κάπνισμα. Στη δεύτερη (και ευτυχώς επιτυχημένη!) προσπάθειά μου να κόψω το τσιγάρο, και μετά από αρκετή μελέτη αλλά και βοήθεια από τα παιδιά εδώ στο φόρουμ, πήρα μπαταρία Pico και Cubis (A8 για την ακρίβεια), και σαν δεύτερο ατμοποιητή έναν triton mini. Με έχουν βολέψει και καλύψει αρκετά και οι δύο, από την άποψη ότι δεν ξανάναψα τσιγάρο :yahoo:, ωστόσο όλο και κάτι με ενοχλούσε.... Μία οι συχνές διαρροές του Cubis, μία η διαδικασία συναρμολόγησης του triton μετά από κάθε πλύσιμο (μια φορά μάλιστα κάτι δεν έκανα καλά στη συναρμολόγηση και μόλις τον γέμισα όλο το υγρό άδειασε από κάτω σε δευτερόλεπτα!!!)... Μέχρι που μια μέρα που ήθελα να έχω και μια τρίτη γεύση μαζί μου στη δουλειά, είπα να αγοράσω αντιστάσεις και να φορτώσω τον Κ1 που τον είχα παρατημένο (παραλίγο να τον είχα πετάξει βασικά, γιατί τον κατηγορούσα για την πρώτη μου αποτυχημένη προσπάθεια). Και από εκεί που δεν το περίμενα, κατέληξα εδώ και ένα μήνα να χρησιμοποιώ πλέον σαν κύριο ατμο τον Κ1, σαν δεύτερο τον Cubis και να έχω τον Triton για τρίτο! Μάλλον είχα τις παλιές bvc του Κ1 παλιά που είχα κάνει την πρώτη προσπάθεια, από ότι κατάλαβα πρέπει κάτι να άλλαξαν στην πορεία και οι νέες αντιστάσεις είναι πολύ καλύτερες από την άποψη ότι έχω σχεδόν μηδενικές διαρροές. Σίγουρα τον βοήθησε και ο pico όμως! Η τζούρα του Κ1 είναι αρκετά σφικτή - και μπορεί να γίνει ακόμη πιο σφικτή αν σφραγιστεί η μια τουλάχιστον τρυπούλα, δεν έχει μεν τις δυνατότητες των άλλων (ρύθμιση αέρα, γέμισμα από πάνω, εμφάνιση κλπ), αλλά με καλύπτει καλύτερα από όλους και το κυριότερο δεν με κουράζει καθόλου, ούτε να φυσάω/ρουφάω/τινάζω ούτε να τρώω το υγρό. Μόνο όταν γεμίζω βάζω μια φορά μέσα χαρτοπετσέτα να τραβήξει και μετά ξανά τίποτα μέχρι το επόμενο γέμισμα.

Οπότε εγώ θα σύστηνα τον Κ1! και οικονομικός και αξιόπιστος. Θα ήθελα την γνώμη κάποιου και για τον Κ2, από ότι έχω δει παίρνει τις ίδιες αντιστάσεις με τον Κ1 αλλά είναι λίγο πιο βελτιωμένος σε εμφάνιση.

Αυτό που θα ήθελα να σας ρωτήσω είναι το εξής: την ποιότητα του ατμού, την καθορίζει μόνο η αντίσταση ή η αντίσταση σε συνδυασμό με τον ατμοποιητή; ο λόγος που ρωτάω είναι γιατί θα ήθελα να δοκιμάσω και τον Ναυτίλο που τόσα καλά έχω διαβάσει για εκείνον, αλλά αν ο ατμός του και η αίσθησή του είναι ακριβώς σαν του Triton όταν φοράει την αντίσταση του Ναυτίλου (δεν ξέρω πως να το περιγράψω... ο ατμός είναι λίγο παραπάνω.. βελούδινος να το πω;; κάνει λίγο περισσότερο ντουμάνι από τους άλλους στα ίδια Ω; και έχει λιγότερο χτύπημα από cubis-K1, κάπως έτσι τελοσπάντων...) τότε δεν ξέρω αν αξίζει να τον αγοράσω και αυτόν

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62886 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3662 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 963 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36233 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem