vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

367 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, dkostas, panoskapa, costasibiza84, Mimhsdr, maprix

Twitter

Εργοστασιακοί ατμοποιητές (με έτοιμες κεφαλές) για τσιγαρίσιες - σφιχτές τζούρες

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
@yorgoss:
Η υπερτροφοδοσία μπορεί να προκληθεί από διάφορους παράγοντες που ποικίλλουν από ατμοποιητή σε ατμοποιητή.
Συγκεκριμένα στον Triton, υπάρχει σχεδόν πάντα μια ελάχιστη υπερτροφοδοσία μετά από κάθε αναπλήρωση, που όμως εξαφανίζεται αν κάνεις 3-4 απανωτές τζούρες (αν όχι, κάνεις τα παραπάνω μέχρι να βρεις τα χούγια του...)

@danae_l:
Κι εγώ κάνω πολύ σφιχτές τζούρες.  ;)
Καλό είναι να αφήσεις έστω και μια απειροελάχιστη χαραμάδα (να φαίνεται με το μάτι) στην ρύθμιση του αέρα.
Μην την κλείσεις τελείως.

Αποσυνδεδεμένος danae_l

  • *
  • 58
  • Φύλο: Γυναίκα
Επειδή αυτό το παθαίνω και με τον ναυτιλο καμιά φορά (όχι σε τέτοιο σημείο όμως) κι ενώ προσέχω πολύ και δεν τους γεμίζω τίγκα, είναι πολύ άσχημο, άσχετα από το τρελό σπάσιμο που τρώω, τρώω και υγρά και είναι θέμα υγείας ρε γ@#ώτο, δεν γίνεται σε κάθε γέμισμα σχεδόν να πίνουμε και υγρά... Εγώ τους πήρα αυτούς για να μην έχω τέτοια θέματα...

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
θελω να προτεινω σε φιλο που θα ξεκινησει τωρα ενα ατμοποιητη με σφικτη τζουρα (οχι απαραιτητα πολυ σφικτη). Σκεφτομουν για τον παλιο ναυτιλο αλλα λογω κοστους λεω να προτεινω τον cubis. Απλα εχω ακουσει για διαρροες και το σκεφτομαι. Καμια αλλη προταση?

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
καλησπέρα ...οικονομικος και καλος ειναι ο Κ3 της aspire, απλός χωρις κανενα προβλημα, τον εχω ενα μηνα με καθημερινη χρηση και παιρνει αντιστασεις ναυτιλου

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Τον εχω δει κι εγω, η τζουρα του πως ειναι;

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

θελω να προτεινω σε φιλο που θα ξεκινησει τωρα ενα ατμοποιητη με σφικτη τζουρα (οχι απαραιτητα πολυ σφικτη). Σκεφτομουν για τον παλιο ναυτιλο αλλα λογω κοστους λεω να προτεινω τον cubis. Απλα εχω ακουσει για διαρροες και το σκεφτομαι. Καμια αλλη προταση?
Το θεμα με τον cubis με εχει προβληματισει οχι ως προς την αποδοση, αλλα ως προς το υλικο κατασκευης του. 
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 31, 2016, 13:47 από pngtszs1976 »

Αποσυνδεδεμένος chilli

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
https://www.fasttech.com/product/3870800

Μιλάμε για αποκάλυψη τελικά.   8)

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
και τον kabuki Κλώνο σκεφτόμουν αλλα τώρα σκέφτομαι και τον k3 που είπε ο @annastas
@chilli καπου που διαβασα για μικροδιαρροες οταν γεμιζεις ισχυει?

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις


Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Ωραιος, μαλλον εχει ρυθμιση αερα, υποθετω δεν κυκλοφορει στην ελληνικη αγορα

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
@giorgiokatr:
Ο Kabuki δεν έχει απολύτως καμία διαρροή ποτέ.
Είναι ένας από τους ποιοτικότερους ατμο για σφιχτές τζούρες.
Από την Fasttech πάρε μόνο τον κλώνο του παραπάνω link (επειδή έχει διάφορους).

@pngtszs1976:
Έχει ρύθμιση αέρα με βιδάκι άλλεν, ακριβώς δίπλα από την εισαγωγή αέρα στο κάτω μέρος.
Την ρυθμίζεις μία φορά και ξενοιάζεις. Δεν πρόκειται να απορυθμιστεί ποτέ κατά λάθος διότι είναι εσωτερικά στο τανκ.

Αποσυνδεδεμένος chilli

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Συνηγορώ και εγώ, διαρροή μηδέν, τουλάχιστον σ' αυτόν που έχω εγώ.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Έχει βγει και καινούριος κλώνος από τιτάνιο με ~$21.
Έχει γράψει γι αυτόν ένας φίλος στο νήμα του kabuki. Ρίχτε μια ματιά...

Αποσυνδεδεμένος whoever81

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Σαν "aspireάς" από κούνια εναλλάσσω: k1, μίνι ναυτίλο (πρωτότυπο), τρίτον μίνι 2, ναυτίλο X (όχι πρωτότυπο). Ο Ναυτίλος Χ έχει πολύ καλή τσιγαρίσια και εφάμιλλη γεύση με τους δύο αγαπημένους προηγούμενους. Έχει ικανοποιητικό ατμό και πολύ καλές αντιστάσεις (μεγάλες διατομές στα βαμβάκια) 1.5Ω ιδανικές για high vg (70, 80)σκούρα υγρά, τα οποία μπουκώνουν τον ναυτίλο μίνι μέχρι να προλάβεις να πεις τη λέξη άτμισμα (στα 10ml περίπου). Το "σκοτεινό" του σημείο, όπως αναφέρεται και στα περισσότερα reviews, είναι το drip tip, το οποίο δεν μπορεί να αλλάξει, είναι πολύ κοντό και πλαστικό με αποτέλεσμα να ζεσταίνεται πολύ. Κατά τα άλλα...άτμισμα μέχρι να σβήσει ο ήλιος (και να "τελειώσουν" τα μνημόνια).

Αποσυνδεδεμένος Vasilis89

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα,αγορασα προσφατα τον gs tank της eleaf απο την πρωτη  κιολας μερα πινω κυριολεκτικα ολο το υγρο!Αντισταση 1.5ω την εχω δουλεωει και σε 10βατ και στα 12 και στα 15 και παλι τα ιδια..Ο τυπος απο το μαγαζι μου ειπε πως απλα παραγει περισσοτερο καπνο ο  οποιος μενει μεσα και ρουφαω αυτον τον καπνο..Κατι το οποιο δεν ισχυει γιατι πινω υγρο απευθειας απο τον ατμοποιητη..Αδειαζει κυριολεκτικα..Νομιζω πως σιγουρα ειναι ελλατωματικος και αυριο λεω να τον γυρισω ξανα πισω για να μου δωσει καινουργιο!!Σας παρακαλω αν γνωριζει καποιος κτ να μου απαντησει αμεσα..Ευχαριστω εκ των προτςρων..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3658 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 959 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183729 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem