vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

624 επισκέπτες, 8 χρήστες
maprix, Buliwyf, vag21, Jorge, Tazz, Micha3L, manoslykos, tibolaso

Twitter

Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #120 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 00:56 »
Μπορώ να ρωτήσω γιατί δεν θέλεις συνεχές ρεύμα;
Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι παγκόσμια πρωτιά η αποκλειστική προτίμηση παλμικού ρεύματος  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #121 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 02:45 »
Δεν είμαι βέβαιος αν έχει αναφερθεί ήδη.....
Ενα πολύ ενδιαφέρον συγκριτικό στην κατηγορία Mini Box Mod από τον Dirk Oberhaus.
Τελικά καταλήγει σε δύο από αυτά......


Αποσυνδεδεμένος vmaggas

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #122 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 10:03 »
Χαιρετώ τους απανταχού φίλους συνατμιστές...

Ατμίζω από την αρχή του χρόνου με μια μπαταρία eGo-C 1300Mah και aspire bdc coil. Πλέον λέω να το γυρίσω σε ηλεκτρονικό Mod.

Το δίλημμά μου είναι μεταξύ του istick 20w και του Vamo V5. Και τα δυο μου αρέσουν το ίδιο. Τα watt δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα μιας και θα το δουλεύω γύρω στα 8 - 11 watt για αρχή. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι η αξιοπιστία του Mod αφού λέω να τα πάρω από fasttech λόγω οικονομικής στενότητας.

Διάβασα τα εξής αρνητικά έκαστος :
Στο Vamo V5 έχει ένα θέμα με το center pin (όχι σε όλους) το οποίο όμως διορθώνεται εύκολα αν κατέχεις κάποιες γνώσεις στα ηλεκτρονικά. Επίσης δεν διαθέτει spring loaded 510 (δεν ξέρω αν υπάρχει σε aftermarket)
Στο istick 20w από την άλλη το μόνο που βρήκα είναι η δέσμευση στην μπαταρία και στον όγκο του.

Πάνω κάτω τα χρήματα είναι ίδια, με το vamo να βγαίνει λίγο πιο ακριβό μιας και θα χρειαστώ μπαταρία+φορτιστή.
Υπάρχει κάποιος που να τα έχει και τα δυο και να μου πει τι προτιμάει και γιατί???

Μεταφορά από εδώ
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 12, 2015, 12:33 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #123 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 12:09 »
Καλημερα φιλε μου και καλως ορισες. :bye:
Aρχικα το istick20 το ξεχνας. Εχει μερικα προβληματακια τα οποια τα διoρθωσαν με την αναβαθμιση του, το istick30.
Αρα κοιτας αναμεσα σε istick30 και Vamo. Vamo επισης εχουν βγει πιο νεα μοντελα απο το v5.
Μπορεις να ρωτησεις στο καταλληλο νημα για περισσοτερες πληροφοριες απο τα παιδια που εχουν καποια απο τα νεοτερα μοντελα στην κατοχη τους.
Τωρα αναμεσα στο δυο ειναι θεμα γουστου, απο τη στιγμη που το ατμισμα σου δεν εχει ιδιαιτερες απαιτησεις.
Εγω που δεν ειμαι και πολυ φιλος των κουτιων θα προτιμουσα vamo, λογω εμφανισης. Αλλα οπως το ειπες, με το vamo θα χρειαστεις επιπλεον φορτιστη (+15€) καθως και 2-3 μπαταριες (+20€).
Αυτα βεβαια θα σου μεινουν και για μελλοντικη χρηση με αλλα mods, αλλα θελει επιπλεον αρχικο κεφαλαιο.

Αποσυνδεδεμένος vmaggas

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #124 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 13:07 »
Ευχαριστώ πολύ Nemesis για την γρήγορη απάντηση. Μάλλον θα καταλήξω στο Vamo V7. Θα περιμένω κανένα μήνα  :wall:  να δω τι κριτικές θα έχει και θα πράξω τα δέοντα. Ούτως η άλλως έχουν νέα σελήνη τα παιδιά στην γρήγορη τεχνολογία  :hmmm:  (ft).

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #125 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 17:30 »
Γεια σας και παλι....


Την τελευταια φορα που "περασα" απο αυτο το νημα με ειχατε πεισει να παρω istick αντι του βαμο και ειμαι πολυ χαρουμενος για αυτην την επιλογη !!!


Αλλα.... (παντου υπαρχει αλλα)


Ώντας φοιτητης περναω πολλες ωρες εκτος σπιτιου (ξερετε σχολη,καφε κλπ κλπ) και πολλες φορες "μενω" απο μπαταρια και αρχιζει και με κουραζει αυτο (ξεω petra απαραδεκτος  :))  )


Για αυτο σκεφτηκα να δωσω το στικακι σε εναν φιλο που σκεφτεται να ξεκινησει ατμισμα και να προμηθευτω καποιο κουτακι ( ; ) και λεω κουτακι γιατι η αληθεια να λεγεται ειναι πιο βολικο απο τον σωληνα...


Απλα αυτη τη φορα σκεφτομαι να παρω καποιο με αλλαγη μπαταριας για να ειμαι καλλυμενος και σκεφτομαι το cloupor mini...
τι λετε ;;


και σκεφτομαι κλουπορ επειδη εχει βατ,μεγαλο ευρος αντιστασεων,ρυθμιζομενο πολο και αλλαξη μπαταριας...


Αναμενω την γνωμη σας...  ;D

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #126 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 17:34 »
Παιρνεις το 50αρι κ ξενοιαζεις,δε χρειαζεσαι αφαιρουμενες μπαταριες που θελουν φορτιστες,2 μπαταριες το λιγοτερο,κ προσοχη στο πως θα φορτιζουν κτλπ.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #127 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 17:40 »
Μια χαρα ειναι το cloupor mini γι' αυτα που ψαχνεις. Απο τα καλυτερα στην κατηγορια του.
Αν θελεις να δωσεις καποια χρηματα για να παρεις ενα πιο σοβαρο mod, κοιτα το yihi sxmini.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #128 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 17:43 »

Κυριακο με τα ιδια λεφτα μπορω να παρω το κλουπορ και 1 φορτιστη που θα με βγαλει και απο πιθανα μελλοντικα εξοδα (ειμαι λιγο γκατζετακιας)...

Nemesis (παναγιωτης αν θυμαμαι καλα; ) αν ειναι αυτο που ειδα με τα 150 ευρω :wall:  να τονισω το κομματι που ειπα φοιτητης... χαχαχα


Περα απο την πλακα επειδη δεν ξερω σε ποιο μοντ αναφερεσαι... ειναι αυτο που λεει 149 λιρες;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #129 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 17:47 »
Γιατι ο γιος του Λατση και του Βαρδινογιαννη δεν πανε στο πανεπιστημιο? :))
Ναι, αυτο ειναι. Ειναι τσιμπιμενη η τιμη, το ξερω, αλλα απο αυτο που διαβαζω, το mod ειναι αλλη κατηγορια.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #130 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 17:52 »
Κώστα, να πάρεις το clouporακι. Εμένα με εξυπηρέτησε πάρα πολύ στο καθημερινό άτμισμα κι ας έχω και sx350 custom box και istick.
Είναι τιμιότατο για τα λεφτά του.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #131 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 17:54 »
Ας πηγαινα και εγω στο London School of Economics αντι του παπειου και δεν θα'χα θεμα νομιζω.... :)) :))


Αρα το κλουπορακι ειναι σεβαστη και αξιοπιστη επιλογη;; βεβαια με τρωει η τσεπη μου και για το xpro m50 αλλα δεν ξερω αν αξιζει....εχετε αποψη ή γνωμη;


Μαλλον εκει θα κινηθω γιατι το συζητησα και με ενα παιδι-φιλο απο το vapeland και μου ειπε οτι ειναι πολυ αηιοπιστο για τα λεφτα του....


Νομιζω με πεισατε...ειναι και ομορφο το μικρουλι  :)

Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #132 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 18:13 »
παιδια θελω βοηθεια.εχετε να προτεινετε καποιο box mod ή αν καποιος εχει κατι απο τα παρακαλτω να πει την γνωμη του???

https://www.fasttech.com/products/2000200

https://www.fasttech.com/products/2032100

https://www.fasttech.com/products/0/10005386/2118500-authentic-smok-xpro-bt50-65w-vw-variable-wattage

https://www.fasttech.com/products/3032/10005386/2111802

το μονο που ζηταω ειναι να παιρνει 18650 μπαταρια και οχι ενσωματομενη

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #133 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 18:23 »
Ας πηγαινα και εγω στο London School of Economics αντι του παπειου και δεν θα'χα θεμα νομιζω.... :)) :))


Αρα το κλουπορακι ειναι σεβαστη και αξιοπιστη επιλογη;; βεβαια με τρωει η τσεπη μου και για το xpro m50 αλλα δεν ξερω αν αξιζει....εχετε αποψη ή γνωμη;


Μαλλον εκει θα κινηθω γιατι το συζητησα και με ενα παιδι-φιλο απο το vapeland και μου ειπε οτι ειναι πολυ αηιοπιστο για τα λεφτα του....


Νομιζω με πεισατε...ειναι και ομορφο το μικρουλι  :)

Με συγχωρείτε που θα ταράξω την ηρεμία σας, αλλά προχτές είδα για πρώτη φορά clouporάκι το οποίο παρουσίασε το γνωστό θέμα για το οποίο έχει βουήξει ο τόπος. Θεωρώ τον εαυτό μου ψύχραιμο άτομο, με μικρή αίσθηση κινδύνου και γενικά δεν πολυκολλάω σε γεγονότα τα οποία μπορεί είτε να είναι αληθινά είτε να είναι για να τρομάξουν κόσμο. Λοιπόν, αυτή η μυρωδιά που βγήκε όταν άνοιξε το κουτί, θα κάνω καιρό να την ξεχάσω.

Έχω κλούπορ? Όχι.
Το έχω δει να καίγεται? Όχι.
Ξέρω αν έγινε από κακή χρήση ή κατασκευαστικό λάθος? Όχι.

100 στα 100.000 κομμάτια οκ, να το δεχτώ ως φύρα. Αλλά μετά από αυτό που αντίκρυσα, δεν θα το συνιστούσα σε κανένα.

Η πρότασή μου, είναι το 50ρι. Ή ένα δεύτερο σαν αυτό που έχεις.

Συγχωρέστε την παρομοίωση που θα κάνω, αλλά μετά από αρκετό καιρό που το κλούπορ κυκλοφορεί, αρχίζω να θεωρώ ότι το να το προτείνει κάποιος για αγορά, είναι εφάμιλλο με το να προτείνει κάποιος τη χρήση 100ρας pg για DIY σε αρχάριο (ή και προχωρημένο ακόμα!): επικίνδυνο.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #134 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 18:30 »
Μας μπερδεψες τωρα  :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1100841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284912 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315345 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem