vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

617 επισκέπτες, 11 χρήστες
Buliwyf, Blackwolf, manoslykos, Olga68, tibolaso, Jorge, zalaros, grag, Milarepa, camber, Tem

Twitter

Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις

Αποσυνδεδεμένος Johnathan

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1260 στις: Ιουλίου 15, 2017, 09:25 »
Καλημερα παιδες. Μιας και ειναι κομματακι δυσκολο να διαβασω 84 σελιδες, οποιος θελει μου λεει την γνωμη του.

Εχω ενα Provari Radius εδω και 1,5 χρονο. Τις τελευταιες μερες η οθονη μου τα'χει παιξει. Αρχικα ειχε χαμηλωσει πολυ η φωτεινοτητα ασχετως ποια ρυθμιση ειχα και ταυτοχρονως αρχισαν να θολωνουν και τα γραμματα. Πλεον δεν φαινεται απολυτως τιποτα, παροτι το μοντακι λειτουργει κανονικοτατα. Απο το καταστημα που το αγορασα μου ειπαν να το στειλουμε Αμερικη και βλεπουμε ποσο θα βγει η ζημια. Το θεμα ειναι οτι οπως και να'χει πρεπει να αγορασω καινουργιο mod. Κι εδω ειναι που θελω τη γνωμη σας μιας και λογω του Provari δεν χρειαστηκε ποτε να ασχοληθω με κατι αλλο με αποτελεσμα να μη ξερω καν τι παιζει στην αγορα αυτη τη στιγμη.

Αρχικα να πω οτι δεν ασχολουμαι καθολου με θερμοκρασιες κλπ και ουτε προκειται. Ειμαι ατμιστης των 10W-11W το πολυ. Δευτερον, με ενδιαφερουν μονο τα μοντακια τυπου box. Τριτον ψαχνω κατι ποιοτικο ειτε στο θεμα κατασκευης και ακομη περισσοτερο στα ρευματα του. Απο την αλλη βεβαιως μιας και δεν θελω παλι να ξηλωθω οπως εκανα με το Radius, καλο θα ειναι να μην ξεπερναει τα 100€.

Τα φωτα σας.....

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1261 στις: Ιουλίου 15, 2017, 09:53 »
Απ εξω με ταβάνι γυρω στα 30 ευρ , εχεις απειρες επιλογές.....
Καλα λογια λενε για το καινουργιο  evic primo- mini , αλλα υπαρχουν και άλλες πολλές(pico , aster , vtc -vtwo, livepor,κ.λ.π) επιλογες

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1262 στις: Ιουλίου 15, 2017, 10:44 »
Εγώ θα σου έλεγα να ξηλωθεις πάλι και να πάρεις ένα dani box και θαχεις το κεφάλι σου υσηχο για αλλά 2 χρόνια(εγγύηση από μέρα αγοράς).αν μπορείς φυσικα αλλιώς εγνωησε με επιδεικτικά

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1263 στις: Ιουλίου 15, 2017, 11:01 »
Μήπως το danibox παληωσε πια?
Και είναι και ασχημο , πολύ βαρύ , παει μονο μεχρι 60 w  και παραλογα ακριβο.....:tongue_smilie:
 

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1264 στις: Ιουλίου 15, 2017, 11:22 »
Αν μετρήσεις τα ρεύματα με όλα τα σύγχρονα μοντ που αναφερεις θα δεις γτ το προτείνουμε κ το αγοράζουμε.τωρα για όγκο κτλ κτλ περι ορεξεως που λένε.οσο για το μέγιστο των βατ ο φίλος δν θέλει πολλα γιαυτό το προτείνω

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1265 στις: Ιουλίου 15, 2017, 14:36 »
Έχοντας δοκιμασει dna 200 , dna 75, vtc mini, cuboid, primo mini, pico και dani box απο ηλεκτρονικα μοντ κρατησα τα dna και το dani box. Αμα μαθεις να τα δουλευεις δεν υπαρχει συγκριση σε συνολικη απόδοση. Το dani box είναι απλά κορυφη σε ποιοτητα κατασκευής, εργονομια, διαχειριση μπαταριας και παροχή ρεύματος. Η dna200 ακολουθεί από κοντά, με την dna 75 να χάνει λίγο σε διαχείριση μπαταρίας.
Αν αντεχει η τσεπη κάτι από αυτά θα προτεινα. Από τα οικονομικά μοντακια, τα vtc/vtwo και primo νομίζω παίζουν ανευ αντιπάλου σε συνολική απόδοση με το πικο να προηγείται σε εργονομία. 
Ελπίζω να βοήθησα. 

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1266 στις: Ιουλίου 15, 2017, 15:18 »
Μπραβο, το μεγαλυτερο συγκριτικο mods σε τρεις (3) γραμμες και κατι. Πολυ χρησιμο :respect:

Αποσυνδεδεμένος Johnathan

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1267 στις: Ιουλίου 15, 2017, 20:20 »
Καταρχας σας ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις σας. Η αληθεια ειναι πως τα χρηματα που εχω στο μυαλο μου να δωσω ειναι στο περιπου 50-70. Δεν ειμαι σε φαση για ανοιγματα αυτο το διαστημα. Μακαρι να μπορουσα να παρω ειτε dani box, ειτε καποιο με dna 200 για παραδειγμα οπως μου ειπατε, αλλα η συγκεκριμενη χρονικη στιγμη δεν με βοηθαει καθολου, ποσο μαλλον οταν πρεπει να το αγορασω κι απο Ελλαδα μιας και την τριτη τελικα θα στειλω το Provari Αμερικη μπας και το φτιαξω σχετικα οικονομικα αν ειμαι τυχερος και η ζημια δεν ειναι μεγαλη. Φυσικα και με ενδιαφερουν πραγματα οπως ποιοτητα κατασκευης, διαχειριση μπαταριας και σιγουρα παροχη ρευματος, αλλα ταυτοχρονως τελικα ειμαι και συνειδητοποιημενος πως θα παρω κατι "της σειρας" που λεμε.

Το λοιπον στα κυβικα που ψαχνω τι προτεινετε? Βλεπω καποια οπως Eleaf iStick Pico 25, Joyetech Evic VTwo Mini, Joyetech Cuboid, Joyetech eVic Primo, Aspire Zelos. Αν εχετε κατι αλλο κατα νου, μου το λετε. Οπως επισης και την γνωμη σας γι'αυτα που ηδη ειπα!

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1268 στις: Ιουλίου 15, 2017, 20:23 »
Μην πας αλλού φίλε.v two mini h primo.joytech πλακέτα με ποιότητα

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Johnathan

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1269 στις: Ιουλίου 16, 2017, 17:36 »
Thanks guys!! Αυριο με το καλο αγοραζω Joyetech eVic Primo Mini...  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1270 στις: Ιουλίου 18, 2017, 02:16 »
Καθώς το πικο μου είναι έτοιμο να παραδώσει πνεύμα και είπα να δοκιμάσω κάτι άλλο, έχουμε προτάσεις για Μοντ σε μέγεθος ίδιο με του πικο; Ατμιζω συνήθως από 15-20 βατ οπότε κάτι σε μονομπαταρο μικρό σε μέγεθος θα ήθελα... Ή απλά να πάρω άλλο ένα πικο;;;

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1271 στις: Ιουλίου 18, 2017, 02:29 »
Άλλο ένα Pico. Ή το Al85 για το οποίο ακούγονται καλά λόγια.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1272 στις: Ιουλίου 20, 2017, 14:29 »
Smok Al85 & istick Pico 25
Ίδιο μέγεθος σχεδόν και πολύ καλά και τα 2 μέχρι στιγμής. Δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Anastasios

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1273 στις: Ιουλίου 24, 2017, 12:53 »
Καλημερα παιδες. Μιας και ειναι κομματακι δυσκολο να διαβασω 84 σελιδες, οποιος θελει μου λεει την γνωμη του.

Εχω ενα Provari Radius εδω και 1,5 χρονο. Τις τελευταιες μερες η οθονη μου τα'χει παιξει. Αρχικα ειχε χαμηλωσει πολυ η φωτεινοτητα ασχετως ποια ρυθμιση ειχα και ταυτοχρονως αρχισαν να θολωνουν και τα γραμματα. Πλεον δεν φαινεται απολυτως τιποτα, παροτι το μοντακι λειτουργει κανονικοτατα. Απο το καταστημα που το αγορασα μου ειπαν να το στειλουμε Αμερικη και βλεπουμε ποσο θα βγει η ζημια. Το θεμα ειναι οτι οπως και να'χει πρεπει να αγορασω καινουργιο mod. Κι εδω ειναι που θελω τη γνωμη σας μιας και λογω του Provari δεν χρειαστηκε ποτε να ασχοληθω με κατι αλλο με αποτελεσμα να μη ξερω καν τι παιζει στην αγορα αυτη τη στιγμη.

Αρχικα να πω οτι δεν ασχολουμαι καθολου με θερμοκρασιες κλπ και ουτε προκειται. Ειμαι ατμιστης των 10W-11W το πολυ. Δευτερον, με ενδιαφερουν μονο τα μοντακια τυπου box. Τριτον ψαχνω κατι ποιοτικο ειτε στο θεμα κατασκευης και ακομη περισσοτερο στα ρευματα του. Απο την αλλη βεβαιως μιας και δεν θελω παλι να ξηλωθω οπως εκανα με το Radius, καλο θα ειναι να μην ξεπερναει τα 100€.

Τα φωτα σας.....
ειχα το ιδιο προβλημα το εστειλα Αμερικη μεσω VAPELAND επιστροφη σε 3 μηνες λειτουργει αψογα 
κοστοσ 5 EURO μεταφορικα εφοσον ειναι εντος εγγυησης

Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1274 στις: Αυγούστου 03, 2017, 14:44 »
καλησπερα παιδια.ενα χρονο στον ατμο και εχοντας περασει απτα χερια μου nobacco apyron - pico και eleaf 60 ηρθε η ωρα να παω σε κατι πιο μαχιμο.
DNA 75c λοιπον καθοτι ειμαι και ολιγον γκατζετακιας και ειμαι αναμεσα στο therion και  το vt75.
θα ηθελα τη γνωμη καποιου που τα εχει δοκιμασει και τα δυο η τα εχει και τα δυο :idiot1: :laugh1:
πραγματικα εχω κολησει ασχημα  και θα ηθελα μια βοηθεια

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1101236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176507 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 481 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 334 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284956 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68514 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315380 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem