vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

216 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, manoslykos, Jorge, Doubt, KORG N364, paiktaras

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2160 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 15:15 »
Aν θες σφιχτή και τσιγαρίσια τζούρα σαν του KFL+ πας για τη βάση Zest.
H βάση Lite πλησιάζει σαν απόδοση τη τζούρα του Κ4.
Aπο εκεί και πέρα όλες έχουν ρύθμιση αέρα που φέρνεις τη τζούρα στα μέτρα σου.

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2161 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 15:42 »
εάν πάρω την lite και κλείσω τον αέρα και αφήσω μια τρύπα από κάθε  πλευρά δεν  παρομοιάζετε με τoν lite plus v2 η τζούρα ?? γιατί ίσως κάποιες φορές να θέλω να τον ανοίξω .απλά θέλω να πάρω μια βάση phenomenon που να μπορεί να κλείσει ο αέρας σε σφίξιμο  τζούρας σαν του lite plus v2 αλλά άμα θελήσω να την κάνω πιο αεράτη, με ενδιαφέρει πολύ η τζούρα και δεν έχω και κάπου να δοκιμάσω :-\  . και κάτι ακόμα πως πάει από χτύπημα σε σχέση με τον lite plus?   

Αποσυνδεδεμένος MARK-ANTONY

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2162 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 15:51 »
Έχω και zest και lite.Οι διαφορές πολύ μικρές,τσιγαρίσιες και με δύο μόνο ανοιχτές τρύπες στις εισαγωγές(αντικριστά)!Είχα και lite plus οπότε οπαδός της σφιχτής! :)) Σφυρίζει και λιγότερο!Βουρ για φαινόμενο!

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2163 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 15:59 »
ε τότε θα επιλέξω την lite για να είμαι σχεδόν ανάμεσα από χτύπημα έχει?

Αποσυνδεδεμένος Gooplay

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2164 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 17:18 »
Αφού διαβάζοντας όλα τα σχόλια σας είμαι έτοιμος να αγοράσω τον phenomenon lite.επειδή είμαι τελείως άσχετος :tongue_smilie: καθε πότε αλλάζουμε σύρμα και βαμβάκι?

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2165 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 17:20 »
παιδιά έχω 3 kayfun 1 lite plus kai 2 lite plus v2 . ο lite plus έχει ένα κλικ πιο σφιχτή τζούρα από τον v2 και νομίζω πως ο kayfun v4 είναι επίσης ένα κλικ λίγο πιο αεράτος από τον v2 δεν τον έχω όμως .μου αρέσει η τζούρα του lite plus v2 και του απλού δηλαδή να είναι λίγο τσιγαρίσια πια βάση phenomenon παρομοιάζει την τζούρα του lite plus v2? η zest h lite . εσείς που έχετε και kayfun kai phenomenon απαντήστε μου γιατί τον θέλω πως και πως και δεν μπορώ να τον δοκιμάσω κάπου.

Ο χρόνος που σπαταλάς απολαμβανοντας τον kayfun, δεν είναι σπαταλημένος
edit:δεν εχεις γνωρισει τον φαινομενον ακομα.....
  • πιστευω οτι η zest ειναι αυτη που ψαχνεις ...

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Αφού διαβάζοντας όλα τα σχόλια σας είμαι έτοιμος να αγοράσω τον phenomenon lite.επειδή είμαι τελείως άσχετος :tongue_smilie: καθε πότε αλλάζουμε σύρμα και βαμβάκι?


οποτε το κρινεις εσυ ,,ειναι επισκευασιμος ,,,

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
ε τότε θα επιλέξω την lite για να είμαι σχεδόν ανάμεσα από χτύπημα έχει?


αναλογα την καμπανα η μια δινει περισσοτερο γευση η τουρλωτη ,η κωνικη χτυπημα ,,αλλα και στις δυο εχεις και τα δυο σε αυθονια ,απλα η καθε μια δινει ενα κλικ παραπανω ...

Αποσυνδεδεμένος OldBoy.Gr

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is what happens while we ... make plans
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2166 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 17:56 »
Σχετικά με τα ντριπ τιπς που συζητούσαμε προηγουμένως, είμαι κι εγω από αυτούς που πιστεύουν πως το ντριπ τιπ δεν ειναι απλά ενα κομμάτι του ΗΤ το οποιο μας βοηθάει χρηστικά να ατμισουμε. Αντίθετα πιστευω πως παιζει πολυ μεγάλο ρολο τοσο στο ντουμάνι αλλά στην προκειμενη και στη γευση στην οποια θα εστιάσω.

Εχω παρατηρήσει λοιπον πως στον ιδιο ατμοποιητή (PhenomenoN Zest) όταν χρησιμοποιω ντριπ τιπ to opoio εχει μεγαλύτερη διαμετρο εισαγωγης ατμου/αερα από την διάμετρο της τρυπας εξαγωγης (δλδ πρακτικα είναι φαρδυτερη η τρυπα στη μερια που κουμπωνει στον ατμοποιητη από ότι στη μερια που βαζουμε στο στομα μας), τότε έχω αισθητή βελτίωση της γευσης που παίρνω. Όταν ειναι το ανάποδο (στενότερη τρυπα στη μερια που κουμπωνει το ντριπ τιπ στον ατμοποιητη από οτι απο τη μερια που βαζουμε στο στομα μας), ή το ντριπ τιπ ειναι εσωτερικά φλατ (δλδ οι τρυπες εισαγωγης κι εξαγωγης δεν εχουν διαφορα στη διάμετρο), τότε η γευση που παίρνω ειναι καπως "λιγότερη".

Όλα τα παραπανω βέβαια είναι προσωπικές παρατηρήσεις και προτιμήσεις και μόνο οπότε η καθεμιά και ο καθένας ας δοκιμάσει στο ΗΤ του τι ειναι αυτό που τον βολευει στην περιπτωση του. Παρακατω παραθετω τρεις φωτο απο διαφορετικα ντριπ τιπς ωστε να ευκολοτερα κατανοητο αυτο που εγραψα παραπανω. Τα δυο πρωτα ντριπ τιπ εχουν εσωτερικά ενα μικρό "σκαλοπατάκι" με αποτελεσμα η διαμετρος στην εισοδο να ειναι μεγαλυτερη απο τη διάμετρο στην έξοδο με συνεπεια (κατα την προσωπικη μου αποψη παντα) την βελτιωση της γευσης. Σιγουρα παντως το θεμα ντριπ τιπ ειναι κατα πολυ μεγαλυτερο κι εκτενεστερο απο απλά χρηστικό και για αρκετους θεμα και εμφανισης και σιγουρα το ψαξιμο συνεχιζεται.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 25, 2015, 19:03 από OldBoy.Gr »

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2167 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 20:27 »
εγω παντως την παραγγελια την εριξα ,μια κωνικη καμπανα μιας και απο οτι εχω ακουσει δινει παρπανω γευση ,και το ντριπ που δειξανε  τα παιδια με την πιο μικρη τρυπα....
ελπιζω να μεινω ικανοποιημενος ...

Αποσυνδεδεμένος OldBoy.Gr

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is what happens while we ... make plans
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2168 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 20:32 »
Καλοάτμιστος! Θα τον χαρείς όσο δε φαντάζεσαi (διόρθωση: αν ειναι ο πρώτος σου)! :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 25, 2015, 20:38 από OldBoy.Gr »

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2169 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 21:27 »
OldBoy τους εχω περασει ολους χαχαχαχαχα και οπως βλεπεις στην φωτο ,θενκς παντως απλα κανω upgrade ας πουμε ..

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
ΡΕΚΟΡ  ενα ολοκληρο 48ωρο χωρις να ανοιξω τον φαινο και ουτε δακρυα ,ντεμ με την βοηθεια σου το καναμε το θαυμα ... 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 25, 2015, 22:55 από nasios »

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2170 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 14:44 »
Εδώ και δυο μήνες που τον έχω στην κατοχή μου και τον δουλεύω καθημερινά,η λειτουργία του είναι απροβλημάτιστη.
Το στήσιμο του είναι πανεύκολο και μέχρι στιγμής δεν είχα καμιά διαρροή.
Το γέμισμα από κάτω είναι αρκετά εύκολο.
Χρειάζεται αρκετή προσοχή το βίδωμα της καμπάνας,το μοναδικό μειονέκτημα.

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2171 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 16:47 »
Κάτοχος zest 1.1 1.2 1.3 καθημερινή χρήση του pheno από την πρώτη μέρα αγοράς του εδώ και πολλούς μήνες. Από την στιγμή που συμβουλεύτηκα τα παδιά εδώ για στήσιμο κτλ κανένα δάκρυ ούτε διαρροή με full stainless stell body/bell cap. Όντως το στήσιμο του μόλις καταλάβεις πως το θέλεις είναι πανεύκολο όπως και το γέμισμα απο κάτω. Παρ' όλα αύτα με τόσα στησίματα που έχω κάνει το γέμισμα απο πάνω στον zest με τις τρυπουλές δεν το έχω καταφέρει σωστά αν και δεν με νοιάζει. Όσο για τη καμπάνα μπορώ να πώ το εξής : στην έκδοση του deck 1.1 & 1.2 βιδώνει για πλάκα ενώ στην 1.3 μου βγάζει λίγο τη παναγία δεν ξέρω γιατι  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2172 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 17:56 »
Απ' όσο θυμάμαι σε απόπειρα γεμίσματος zest από τις επάνω 2 τρυπούλες έκανα τα εξής.


1. έκλεισα airflow


2. με ένα κομματάκι χαρτί έκλεισα τον αέρα από το drip tip


3. Γέμισα και αφαίρεσα το χαρτί από το drip tip


4. Άνοιξα airflow


όλα τα παραπάνω με την καμπάνα βιδωμένη σε περίπτωση που την είχα ξεβιδωμένη.

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2173 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 18:07 »
Μια απο τα ίδια αλλά στο δεύτερο γεμισμα Δεν είχα καμία επιτυχια.

Sent from my HTC One M8 using Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 26, 2015, 21:00 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος triastros

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2174 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 19:24 »
Παιδιά προσωπικά με το τανκάκι bell cap κανένα πρόβλημα διαρροών (γέμισμα από κάτω )  όπως και επίσης με το κλασσικό , αλλά αυτό χωρίς τις πάνω τρύπες.Από ότι μου είχαν πει και τα παιδιά εκεί , πλέον το τανκάκι χωρίς τις πάνω τρύπες είναι και πιο ανθεκτικό σε πιο περίεργα υγρά.Οπότε δοκιμάστε να πάρετε ένα και καθαρίσατε.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 26, 2015, 21:01 από Cruiser79 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 25 12773 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:28
από KORG N364
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123636 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92936 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173010 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9639 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos