vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

203 επισκέπτες, 9 χρήστες
tsiv, manoslykos, dkostas, Aspirecigs, Aoratix, ipomonias, ΛΥΚ, Lazy Dog, laniel

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4515 στις: Δεκεμβρίου 05, 2017, 22:47 »
Παίζει να αρρώστησες και λόγω κρύου ;D

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4516 στις: Δεκεμβρίου 05, 2017, 22:54 »
Παίζει να αρρώστησες και λόγω κρύου ;D
Ρε φίλε αυτό δε το ανέφερα γιατί νόμιζα ότι δεν παίζει ρόλο.Ειμαι κρυωμενος εδώ και μια βδομάδα.και τον πήρα πριν 5 μερες.Αλλα τόση διαφορά;

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4517 στις: Δεκεμβρίου 05, 2017, 22:57 »
Εχω κατεβασει νικοτινες για τετοιο λογο..
Ωραια ειπα πεφτουμε.


Ξανα μαγειρεμα μετα να γινουν 6αρες..

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4518 στις: Δεκεμβρίου 05, 2017, 22:58 »
Δεν ξέρω. Πλάκα έκανα γιατί είσαι συντοπίτης και λάτρης της σωστής ομάδας. :))
Αν όμως έχεις high pg, τον έκανες πιπίλα επειδή είναι καινούργιος και είσαι και κρυωμενος, ε μπορεί να παίζει και ρόλο.

Εγώ πάντως με τον Phenomenon lite έπεσα σε νικοτίνη τότε από 12 σε 6.

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4519 στις: Δεκεμβρίου 05, 2017, 23:06 »
Αν όμως έχεις high pg, τον έκανες πιπίλα επειδή είναι καινούργιος και είσαι και κρυωμενος, ε μπορεί να παίζει και ρόλο.
Έλα πες την αλήθεια,κάπου με ξέρεις ή με παρακολουθείς. ;D

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4520 στις: Δεκεμβρίου 05, 2017, 23:08 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click
To avatar σου τα λέει όλα.   :))
Edit: λάθος, νόμιζα ότι ελεγες για την ομάδα ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2017, 13:21 από Buliwyf »

Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4521 στις: Δεκεμβρίου 07, 2017, 13:39 »
Καλησπέρα σας. Επιτέλους κάτοχος μεταχειρισμένου Zest V2 και έχω να πώ μόνο τα καλύτερα.
Αυτό που δεν περίμενα όμως σύμφωνα με τα λεγόμενά σας εδώ είναι η ευκολία στο στήσιμο.
Τα κατάφερα από τη πρώτη μέρα και με ένα δίχρονο στα πόδια μου να γκρινιάζει....
Πολύ καλή απόδοση, ίχνος διαρροής και το μόνο πρόβλημά μου η αναπλήρωση γιατί έχω
το tank που γεμίζει από κάτω (έχω πάρει τα υγρά αρκετές φορές στο χέρι).
Μόλις μπορέσω θα πάρω και το νέο tank και θα μείνει πολύ καιρό καθημερινός μου ατμο.

ΥΓ. Έχω άλλον ένα διάσημο για τη γεύση του ατμο (ονόματα δεν λέμε)  τον οποίο ΔΕΝ έχω καταφέρει ακόμα να
στήσω σωστά και κάνω και πολύ χρόνο οπότε τον παράτησα,  γι' αυτό και εντυπωσιάστηκα από την ευκολία του zest.

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4522 στις: Δεκεμβρίου 07, 2017, 13:54 »
Ερώτηση... Στον unfollow ταιριάζει το tiny set;;;;;

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4523 στις: Δεκεμβρίου 07, 2017, 15:15 »
Ο unfollow είναι tiny από μονος του τι εννοης ??
παντος εχει δικα του tiny tanks

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2017, 16:25 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4524 στις: Δεκεμβρίου 07, 2017, 15:18 »
Εννοώ, να μην υπάρχει το μεταλλικό δακτυλίδι που ενώνει την βάση με το τανκ, αλλά κατευθείαν τανκ με τρύπες αέρα που εφάπτονται στην βάση... Όπως τι γνωστό tiny...

Η σκέψη μου ήταν με λίγα λόγια να ξεφορτωθω το μεταλλικό δακτυλίδι...

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4526 στις: Δεκεμβρίου 07, 2017, 18:20 »
Καλησπέρα σας. Επιτέλους κάτοχος μεταχειρισμένου Zest V2 και έχω να πώ μόνο τα καλύτερα.
Αυτό που δεν περίμενα όμως σύμφωνα με τα λεγόμενά σας εδώ είναι η ευκολία στο στήσιμο.
Τα κατάφερα από τη πρώτη μέρα και με ένα δίχρονο στα πόδια μου να γκρινιάζει....
Πολύ καλή απόδοση, ίχνος διαρροής και το μόνο πρόβλημά μου η αναπλήρωση γιατί έχω
το tank που γεμίζει από κάτω (έχω πάρει τα υγρά αρκετές φορές στο χέρι).
Μόλις μπορέσω θα πάρω και το νέο tank και θα μείνει πολύ καιρό καθημερινός μου ατμο.

ΥΓ. Έχω άλλον ένα διάσημο για τη γεύση του ατμο (ονόματα δεν λέμε)  τον οποίο ΔΕΝ έχω καταφέρει ακόμα να
στήσω σωστά και κάνω και πολύ χρόνο οπότε τον παράτησα,  γι' αυτό και εντυπωσιάστηκα από την ευκολία του zest.
Βασικά δύο τρόποι:





Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4527 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 11:29 »
Ευχαριστώ για τα video. Τα έχω δεί αλλά και δεν έχω το ss κουστούμι.
Έχω το πλαστικό-διάφανο το οποίο μου άρεσε περισσότερο και χρησιμοποιώ και 
το κουστούμι το πλαστικό με το δακτύλιο στη κορυφή και τις μικρές τρύπες για top filling
που δεν με βολεύει γιατί ο δακτύλιος βγαίνει πολύ δύσκολα και οι τρύπες είναι πολύ μικρές 
για τα περισσότερα μπουκαλάκια.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4528 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 16:37 »
Δεν έχει σημασία αν είναι το τανκ ss ή πλαστικό. Αυτό που έχεις (όπως το περιγράφεις) είναι το παλιό/κανονικό τανκ που γεμίζει ευκολότερα από κάτω, αναστρέφοντάς τον φαινό (αφού βγάλεις το drip tip) και πιέζοντας στο "τραπέζι" την καμπάνα να έρθει πρόσωπο με την πάνω οριζόντια επιφάνεια του τανκ. Τότε σπρώχνεται έξω η βάση από το κάτω δαχτυλίδι του αέρα και αφήνει ανάμεσά τους μια χαραμάδα για να βάλεις τη μύτη του μπουκαλιού σου για αναπλήρωση. Αν η χαραμάδα είναι μικρή για την μύτη του μπουκαλιού σου, τότε ξεβίδωσε λίγο την καμπάνα πριν βγάλεις το drip tip και αναποδογυρίσεις τον φαινό, οπότε πιέζοντας τώρα την καμπάνα θα μεγαλώσει λίγο η χαραμάδα. Κανονικά δεν πρέπει να χυθούν υγρά (αν το τανκ σου έχει μέσα), καθώς το oring στην πάνω μεριά της καμινάδας στεγανοποιεί το αναποδογυρισμένο τανκ. Συχνά υπάρχει υγρό στο πάνω εσωτερικό μέρος της καμινάδας, κάτω από το drip tip, που οφείλεται στην υγροποίηση του ατμού. Αν το σκουπίσεις εκεί, μόλις βγάλεις το drip tip, δεν θα σου στάξει ούτε από κει. Φυσικά, ένα χαρτομαντηλάκι θα το χρειαστείς.
Πάντως, έχει βγει καινούργιο τανκ με μία μεγάλη τρύπα αναπλήρωσης από πάνω, που σου επιτρέπει να γεμίζεις χωρίς αναποδογύρισμα του φαινό κλπ. Αυτό το τανκ έχει δικό του μεταλλικό δαχτυλίδι (δεν κάνει το παλιό με τα δύο ornigs μέσα του) που βγαίνει πολύ εύκολα.
Αν είσαι Αθήνα, κάνε μια βόλτα από το μαγαζί του GUS και θα σου τα δείξουν όλα, για να μην έχεις κανένα πρόβλημα. Μπορούν να σου βάλουν και ένα oring στην καμπάνα κάτω από το drip tip, για να μην μαζεύεται υγρό από την συμπύκνωση του ατμού.
Γενικά θα σε βοηθήσουν να μπορείς να τον χρησιμοποιείς... on the go!

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4529 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 16:59 »
εγω εχω τον lite plus με το πλαστικο τανκ και γεμιζω απο κατω σχεδο οπως ειπε ο [member=20557]alexoyiorgis[/member] και χωρις να ξεβιδωνω την καμπανα.
Απως πιεζω με το δαχτυλο την καμπανα αποπ την μερια του ντριπ τιμ να μπει πιο μεσα. το ταν εχει πιο μακρυ λαιμο με αποτελεσμα να μου ανοιγει στο τελος αρκετα ωστε να γεμιζω με ανεση ακομη και οταν το μπουκαλακι μου εχει χοντρο στομιο η εχω μπουκαλακια με εξωτερικο γυαλινο σταγονομετρο 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123609 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12751 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63879 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206485 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172995 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15562 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos