vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

182 επισκέπτες, 2 χρήστες
th3ofilos, Jorge

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #885 στις: Ιουνίου 16, 2015, 12:39 »
Δεν συγχωρεί όπως ο kayfun, έχει τα κολπάκια του, τίποτα φοβερό αλλά θέλει 2-3 στησίματα για να τα βρεις . Δεν είναι τόσο ιδιότροπος όσο ακούγεται. Απλά όπως και ο kayfun αλλά και άλλοι με παρόμοιο deck, έχουν διάφορα στησίματα τα οποία εδώ παρουσιάζονται. Γευστικά δεν συγκρίνονται όμως.....   Είναι απόλαυση  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 16, 2015, 12:45 από vladimirus »

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #886 στις: Ιουνίου 16, 2015, 14:35 »
Σε κάποιο νήμα είχα διαβάσει κάτι για έκπτωση φόρουμ? Ισχύει κάτι τέτοιο?

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #887 στις: Ιουνίου 16, 2015, 14:57 »
Δεν ισχύει έκπτωση αλλά πάρε ένα τηλέφωνο τα παιδιά, ποτέ δεν ξέρεις.

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #888 στις: Ιουνίου 16, 2015, 15:00 »
Γευστικα οπως σου ειπε και ο Βλαδιμηρος και οπως ολοι εδω μεσα δεν συγκρινονται καν!
Το θεμα του στησιματος εμενα που ασχολουμαι  2 εβδομαδες μαζι του (και τυχαινει να ειμαι και χειρουργικης ειδικοτητας γιατρος, μια και το ανεφερες) μπορω να σου πω οτι με παιδεψε και συνεχιζει εν μερει να με παιδευει...Απλα εχω βρει ενα συγκεκριμενο τροπο απροβληματιστο (χωρις να ξερω αν αποδιδει ετσι τα μεγιστα) και ακομα κανω διαστακτικα βηματα τροποποιησεων στα στησιματα...
Συμπερασματικα ΔΕΝ συγχωρει οπως ο καυφουν (δοκιμαζοντας 3-4 στησιματα βεβαια θα το βρεις), ΑΛΛΑ αποζημιωνει γευστικα πολυ καλυτερα απο καθε καυφουν!

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #889 στις: Ιουνίου 16, 2015, 15:24 »
ωχ.... ελπίζω να μη με παιδέψει πολύ. Τον παρήγγειλα και ο Θεός βοηθός.
Θέλω να πιστεύω οτι επειδή δεν θα στήσω και εντελώς κουτουρού (λόγω της προϋπηρεσίας στον kayfun) δε θα μου πάρει πολύ.
Πάντως επειδή το πρώτο στήσιμο τουλάχιστον θα είναι ακολουθώντας την πεπατημένη του kayfun (με ff2 να ακουμπάει στο deck) δεν ξέρω αν θα καταφέρω κάτι.
Ως προς αυτό θα ήθελα 1-2 tips αν έχετε να μου πείτε. πχ το βαμβάκι στο ίδιο επίπεδο με το ντεκ ή όχι, πατημένο, απλωμένο κλπ.
Είδα σε ένα βίντεο που ο τύπος το είχε απλώσει στις βόλτες που βιδώνει η καμπάνα. Αν, για παράδειγμα, ισχύει κάτι τέτοιο τότε σίγουρα με το καυφουνοστήσιμο που θα κάνω θα φάω άκυρο.

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #890 στις: Ιουνίου 16, 2015, 15:31 »
Προσωπικα (αν και ειμαι νεος με το φαινομενο) στηνω ως εξης : Βαζω 2αρι τρυπανακι αντι για 2.5 που βαζω στον καυφουν,λιγο λιγοτερο βαμβακι απ οτι στον καυφουν, και αυτο να παταει στο ντεκ σχετικα καλα (εχε υποψιν οτι το βαμβακι φουσκωνει κιολας). Βρεγμενο του τραβαω ΕΛΑΧΙΣΤΟ βαμβακι - μια μυτουλα - μεσα στα λουκια και την κολλαω σχεδον στην πλατη του αυλακιου (χωρις αυτη τη μυτουλα μη με ρωτας γιατι, ειχα υπερτροφοδοσια, ενω αλλα παιδια δεν ειχαν κανενα θεμα). ΘΑ δεις οτι το ντεκ του φαινομενου ειναι ΠΟΛΥ χαμηλοτερο αλλα και μικροτερο του καυφουν (γι αυτο επιλεγω και μικροτερο τρυπανακι και λιγοτερο βαμβακι). Καμπανα τελειως κλειστη και παμε για γευση...
Θα σου προτεινα να εχεις φρεσκοστημενο τον καυφουν σου οταν θα τον πρωτοπιασεις στα χερια σου και θα τον στησεις και να βαλεις το ιδιο υγρο...Τραβα μετα τζουρες μια απ τον εναν και μια απ τον αλλον (ακομα και αν δεν ειναι πετυχημενο το στησιμο του φαινομενου)...ΤΟΤΕ θα ξεχασεις το ποσο που εδωσες για να τον αποκτησεις!!!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #891 στις: Ιουνίου 16, 2015, 15:40 »
ωχ.... ελπίζω να μη με παιδέψει πολύ. Τον παρήγγειλα και ο Θεός βοηθός.


Όσο κι αν σε παιδέψει κάποιοι από εμάς σε ζηλεύουμε ήδη πάντως να το ξέρεις.! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #892 στις: Ιουνίου 16, 2015, 15:45 »
Μακη ασε τα λογια και σταματα τις επενδυσεις στο "Made in Germany-Designed in Russia" !
Ελληνικα και καλυτερα! Απλα πραγματα και το λεει καποιος που ειχε σοβαρες ανησυχιες στο "αν αξιζει τα λεφτα του"....

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #893 στις: Ιουνίου 16, 2015, 15:50 »
Προς το παρόν μου τα τρώει ο Ιάπωνας (μεγάλο σέρβις στη μοτοσυκλέτα  :))  ) αλλά ο παλιο-Φαινόμενος μου έχει καρφωθεί στο μυαλό, εφορία όμως: done, μοτοσυκλέτα: ημι-done, τον άλλο μήνα πρώτα ο θεός γιατί έχω και την Joeytech με τα Evic VT της να μου απλώνει σαράκια στην κεφάλα.. :-[

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #894 στις: Ιουνίου 16, 2015, 15:55 »
Να ρωτήσω κάτι άλλο, απο θέμα πρώτου πλυσίματος τι λέει? Έχει λάδια ξύδια και τα ρέστα?
Πρέπει να τον κάνω βίδες δηλαδή ή με ένα πρόχειρο ξεβγαλματάκι είμαι εντάξει?

Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #895 στις: Ιουνίου 16, 2015, 16:00 »
Προς το παρόν μου τα τρώει ο Ιάπωνας (μεγάλο σέρβις στη μοτοσυκλέτα  :))  ) αλλά ο παλιο-Φαινόμενος μου έχει καρφωθεί στο μυαλό, εφορία όμως: done, μοτοσυκλέτα: ημι-done, τον άλλο μήνα πρώτα ο θεός γιατί έχω και την Joeytech με τα Evic VT της να μου απλώνει σαράκια στην κεφάλα.. :-[
Εμένα μου τα έφαγε ο Γάλλος την ημέρα που είχαμε συναντηθεί. Αλλά  θα τον πάρω, όσον αφορά το μοντ τις joyetech το έψαξα την ίδια μέρα και μου έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον. Δε θα τη γλύτωσω τη παντόφλα φίλε Μάκη

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #896 στις: Ιουνίου 16, 2015, 16:07 »
Να ρωτήσω κάτι άλλο, απο θέμα πρώτου πλυσίματος τι λέει? Έχει λάδια ξύδια και τα ρέστα?
Πρέπει να τον κάνω βίδες δηλαδή ή με ένα πρόχειρο ξεβγαλματάκι είμαι εντάξει?


Δεν έχει και πολλά κομμάτια για να παιδευτείς... 8)


Προσωπικά ένα τυπικό πλύσιμο με νερό και υγρό πιάτων τους έκανα... :)  Μόνο και μόνο να λέω ότι τους έπλυνα...


Θυμάμαι όταν πρωτοπήρα τον Zest στο χέρι μου, μόλις τον έβγαλα από τον πουγκί, χωρίς σετάπ τράβηξα μερικές τζούφιες για να δω τη τζούρα του... δεν ένοιωσα καμία λαδίλα...

Αποσυνδεδεμένος benny

  • **
  • 331
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #897 στις: Ιουνίου 16, 2015, 16:11 »
Να ρωτήσω κάτι άλλο, απο θέμα πρώτου πλυσίματος τι λέει? Έχει λάδια ξύδια και τα ρέστα?
Πρέπει να τον κάνω βίδες δηλαδή ή με ένα πρόχειρο ξεβγαλματάκι είμαι εντάξει?






Ο zest που μου είχε 'ερθει, όπως και διάφορα εξαρτήματα, ήτανε λαμπίκο χωρίς λάδια και ξύδια, αλλά ένα καλό πλυσιματάκι τον έκανα.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #898 στις: Ιουνίου 16, 2015, 17:23 »
Πεντακαθαρος ηρθε και ο δικος μου.
Αλλα καλου κακου καντου ενα πλυσιμο  ;)

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #899 στις: Ιουνίου 16, 2015, 19:19 »
Ευχαριστώ πολύ παίδες.
Θα επανέλθω με τις πρώτες εντυπώσεις.
Ελπίζω μέχρι Παρασκευή να προλάβει να μου έρθει μιας και έχω γενέθλια εκείνη τη μέρα και είπα να μου τον κάνω δώρο.




EDIT: Μόλις τσέκαρα συμπτωματικά και είδα οτι έφυγε!!!!!!!!!!! Σε μια ώρα απο την παραγγελία είχε σταλεί!
Πολύ χάρηκα τώρα!! Είχα διαβάσει στη σελίδα οτι το στέλνουν 2 μέρες μετά και ήταν ωραία έκπληξη τώρα που είδα οτι αύριο θα τον έχω.
Το bell πήρα. Και λόγω εμφάνισης και λόγω οικονομίας.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 16, 2015, 20:20 από vato »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63625 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172796 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43850 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix