vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

73 επισκέπτες, 8 χρήστες
john67, infernity, manoslykos, KORG N364, kyrgiannis, JohnDag, nightdream, Joskoil

Twitter

GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE

Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #90 στις: Ιουνίου 02, 2016, 13:35 »
ευχαριστω παιδια................εβαλα το βαμβακι μεχρι κατω.μεχρι τωρα,μετα απο αρκετες τζουρες,εως καθολου υγρασια,ανεβηκα και λιγο στα βατ(40) και βαθμους(215).συνεχιζουμε και βλεπουμε. :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

ενα μειον,αυτη την στιγμη που βαζω συνεχεια το δαχτυλο να δω για υγρασια,ειναι το ευκολο ανοιγμα κλεισιμο των υγρων................θα το ηθελα λιγο ποιο σφιχτο αλλα νομιζω οτι ψειριζω την μαιμου τωρα.

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #91 στις: Ιουνίου 02, 2016, 14:03 »
και εγω ετσι το εκανα,ισα-ισα και εχω ακομα δακρυα................θα δοκιμασω και αλλιως
Κάτω κάτω εννοώ στο τέλος στο λούκι. Μόνο εκεί είναι σαφώς καλύτερα για μένα. Βέβαια θέλει και την ισχύ του. Επειδή ξέμεινα από δεύτερο μοντ, το έχω οικονομικά στα 21 βαττς και τα υγρά στη μέση.
Το ... παρακολουθώ. Που θα πάει θα βρούμε τη σωστή λύση. Τώρα αντε να δω καμία σταγόνα σαν την κεφαλή της καρφίτσας, αν γυρίσω το δακτυλίδι των υγρών για παράδειγμα. 

Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #92 στις: Ιουνίου 02, 2016, 18:47 »
παιδια οταν γεμιζετε ανοιγετε πρωτα τον αερα ή τα υγρα???

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #93 στις: Ιουνίου 02, 2016, 19:34 »
Εγω δεν κλεινω καν τον αερα. Δεν νομιζω οτι εχει νοημα απο την στιγμη που κλεινουμε το υγρο. Αλλα θεωρητικα, πρωτα αερα και μετα υγρο.

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #94 στις: Ιουνίου 02, 2016, 22:16 »
Παρέλαβα και εγώ σήμερα . Αρχικά σαν κατασκευή καταλαβαίνεις ότι έχει γίνει πολύ καλή δουλειά . Στα σημαντικά τώρα .έστησα διπλή Κλάπτον 5 σπείρες .ευρύχωρο deck χωρίς περιορισμούς αν και τις τρύπες στα posts τις περίμενα λίγο πιο μεγάλες γιατί από όσα θυμάμαι στα reviews τις παρουσίαζαν λες και χωράει και το δάχτυλο σου μέσα .έβαλα βαμβάκι και ενώ κάτι μέσα μου έλεγε βάλτο μέχρι κάτω εγώ το έβαλα οριακά μέσα στο δαχτυλίδι χωρίς όμως να έχει κενά .αυτό το οριακά μάλλον είχε σαν αποτέλεσμα και της διαρροής που είχα .Επίσης δεύτερο φάουλ για μένα είναι ότι η ροή των υγρών είναι πολύ πολύ χαλαρή σε σημείο να φοβάμαι ότι αν κάνω άλλη μια στροφή θα ανοίξει και θα χυθουν όλα .Επειδή δεν είχα τον μικρό μέχρι να ανακαλύψω πως λύνεται και πως γυρνάει το κάθε τι έφαγα λίγη ώρα αλλά εντάξει.το airflow στην βάση μόνο από τις εσοχές που έχει μπορώ να το γυρίσω αλλιώς δεν μπορώ να το πιάσω .αφού βολευτηκα έτσι θα το κάνω έτσι εκτός αν έχετε κάποιο κόλπο να μου πείτε .από άποψη ποιότητας ατμισματος τώρα .εντάξει τα κλασικά φουλ αερατος σύννεφα αλλά είδα σημαντική διαφορά στο χτύπημα σε σχέση με τον zephyrus v2. Δεν ξέρω αν φταίει το clapton γιατί στο ζεφυρο στήνω με ss 316l πάντως θα κατέβω στο 1.5mg από τα 3 που είμαι τώρα και σε υγρό με σκέτη vg .να σας πω την αλήθεια σαν γεύση δεν είδα τρελή διαφορά αλλά δεν έχω κάνει ούτε ένα ml οπότε είναι λάθος να εκφέρω άποψη .Ο ατμοποιητης πάντως σου αφήνει την αίσθηση ότι έχεις πάρει κάτι καλό που αξίζει τα λεφτά του και είμαι σίγουρος ότι δεν θα με απογοητεύσει


Edit : τώρα που το ξανά έπιασα στα χέρια μου ενώ είχα κλειστά υγρά και airflow είδα ότι πάλι έχω διαρροή από το airflow και δεν είναι μόνο μία σταγόνα αλλά αρκετή ποσότητα υγρού . Παρατηρώ επίσης πως το δαχτυλίδι του airflow με το από πάνω κομμάτι έχουν ένα ελαφρύ κενό και πιστεύω  αυτό φταίει στην διαρροή .έχετε καμία συμβουλή ? Να σφιξω κάτι ή να διορθώσω κάτι ?
Απόστολος
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 02, 2016, 22:22 από apostolisk4 »

Αποσυνδεδεμένος kiriakn

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Νίκος
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #95 στις: Ιουνίου 02, 2016, 22:47 »
Το θέμα " ρύθμιση υγρού " δεν το έχω ιδιαίτερα...δεν το έψαξα κιόλας, αλλά κουτσά - στραβά τις ρυθμίζω. 
Όσο για την διαρροή που ανέφερες Αποστόλη, μήπως δεν πάτησε καλά η βάση με το υπόλοιπο κομμάτι ? 
Τον έχω σχεδόν μία εβδομάδα, έχω κάνει γύρω στα 20ml και δεν παρατήρησα διαρροές του τύπου που ανέφερες.

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #96 στις: Ιουνίου 02, 2016, 22:55 »
Υποθέτω ότι εννοείς το σημείο που πιάνεις για να ξεβιδώσεις το deck .αν ναι τότε εκείνο το σημείο είναι καλά σφιγμένο και όχι η διαρροή δεν είναι από εκεί ούτε σταγόνα .ακριβώς κάτω από αυτό το δαχτυλίδι που γυρνάς για να ξεβιδώσεις την βάση όμως υπάρχει ένα κενό που βεβαίως δεν είναι τεράστιο αλλά δεν ξέρω αν θα έπρεπε κιόλας να υπάρχει αν ανεβάσω εικόνα ούτε καν θα φαίνεται να φανταστείς .την εισαγωγή αέρα πάντως δεν μπορώ να την ρυθμίσω με το χέρι παρά μόνο με ένα κατσαβίδι .Ίσως να το πιάνω λάθος αλλά με δυσκολεύει αρκετά .να σας πω πάλι πως και με κλειστά υγρά και εισαγωγή αέρα πάλι είχα διαρροή πράγμα που δεν μου φαίνεται καθόλου λογικό .θα δοκιμάσω και αύριο με περισσότερο βαμβάκι και ελπίζω να βελτιωθεί η κατάσταση ,γενικά θα το παλέψω αρκετές φορές και μετά αν συνεχίσει είναι κατασκευαστικο λάθος . Από όσα έχω διαβάσει είμαι ο μόνος που του έτυχε κάτι τέτοιο.η βάση ολόκληρη χωρίζεται σε κομμάτια ? Να δω μήπως κάτι δεν πάει καλά εκεί ανάμεσα

Απόστολος


Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #97 στις: Ιουνίου 02, 2016, 23:04 »
Τι εννοείς ακριβώς με το «η βάση ολόκληρη χωρίζεται σε κομμάτια» ? Μήπως θα μπορούσες να ανεβάσεις μια φωτογραφία?

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #98 στις: Ιουνίου 02, 2016, 23:07 »
Εννοώ το κομμάτι που βγάζεις για να στήσεις .είναι ενιαίο? Ας πούμε μπορώ να βγάλω το δαχτυλίδι για το airflow ή το deck που στήνουμε ? Κάποιο κομμάτι από αυτό το μέρος να δω μήπως δεν είναι καλά κάποιο oring .

Απόστολος


Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #99 στις: Ιουνίου 02, 2016, 23:12 »
Εγώ έχω το θέμα εκεί που λέει Base .δημιουργείτε ένα μικρό κενό εκεί ανάμεσα ειδικά όταν γυρνάω την ροή υγρού .Μπορεί να είναι και έτσι και να μου φαίνεται εμένα λάθος .

Απόστολος


Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #100 στις: Ιουνίου 02, 2016, 23:21 »
και εγω εχω λιγο υγρασια κατα διαστηματα απο εκει................οχι συνεχεια ομως

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #101 στις: Ιουνίου 02, 2016, 23:51 »
Απόστολε για να ρυθμίσεις το υγρό, πιάνεις με το ένα σου χέρι το σώμα και με το άλλο γυρίζεις τα υγρά. είναι εύκολο.
Επίσης, μπορείς να πιάνεις το ένα σου χέρι το σώμα και με το άλλο γυρνάς τον αέρα. Μολις ανοίξει τελείως, ανοίγουν σιγά σιγά και τα υγρά. Το βάζεις εκεί που θέλεις και μετά κλείνεις τον αέρα εκεί που τον θέλεις. 
Από το μεσημέρι και μετά εγώ είχα λίγο ανοιχτά τα υγρά χωρίς ίχνος διαρροής και εκεί που τράβαγα σιγανές τζούρες είδα ξαφνικά υγρά μεχρι τη βάση του μοντ. Στα καλά καθούμενα. Μια φορά το έκανε στο μισό τανκ. Μετά τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #102 στις: Ιουνίου 03, 2016, 00:03 »

Αποστόλη, είχα μια υποψία υγρασίας στα πρώτα 3-4 στησίματα. Το θέμα λύθηκε με ένα ελάχιστο ανέβασμα της αντίστασης προς τα πάνω και λίγο περισσότερο βαμβάκι (σε μήκος). Όλα τα reviews στο youtube προτείνουν να αφήνουμε το βαμβάκι να κάθεται στα πάνω στα λούκια, αλλά πλέον το κόβω λίγο μακρύτερο και το κατεβάζω λίγο (όχι όμως κάτω από το δαχτυλίδι).

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #103 στις: Ιουνίου 03, 2016, 00:26 »
Αυτό έχω καταλάβει για τους ριβιούερς του εξωτερικού και το έχω γράψει δύο σελίδες πιο πριν. Παιδιά από εδώ, συστήνουν μέχρι την βάση κάτω να γεμίζει τα λούκια και όχι στουμπωμένο. Σαφώς είναι καλύτερα απο θέμα διαρροών
Τώρα πάντως που γεμισα και είδα και πάλι σταξιμο μεταξύ βάσης και ατμοποιητή, είδα ότι πρέπει για να στάξει, πρέπει  να έχει τρομερή υπερχείλιση για να καβαλήσει το υγρό  τις τρύπες αέρα και να βγει από κάτω. Οπότε μιλάμε για υπερτροφοδοσία λόγω του ότι υπάρχει πολύ βαμβάκι στα λούκια.
Εκεί ειναι το κλειδί.
EDIT
. Όλα τα reviews στο youtube προτείνουν να αφήνουμε το βαμβάκι να κάθεται στα πάνω στα λούκια, αλλά πλέον το κόβω λίγο μακρύτερο και το κατεβάζω λίγο (όχι όμως κάτω από το δαχτυλίδι).
Τα περισσότερα λένε να το βάζουμε ίσα ίσα με το δακτυλίδι. Πάντως εγώ που το προσπάθησα, είχα περισσότερες διαρροές
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 03, 2016, 00:42 από vaggos59 »

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #104 στις: Ιουνίου 03, 2016, 00:52 »
Εγώ το αφήνω να περάσει ίσα ίσα το δαχτυλίδι. Δεν νομίζω να παίζει ρόλο αλλά βάζω πρώτα το δαχτυλίδι και μετά το βαμβάκι. Διαρροή δεν είχα ποτέ. 

ΥΓ. Διαρροή μπορεί να συμβεί εύκολα αν το βαμβάκι ακουμπάει τις εισαγωγές του αέρα από πάνω. :work3:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21104 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282039 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208047 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125065 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix