vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

376 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, dkostas, zamploutos, Milarepa, panoskapa, Giannis.B, teo77, maprix

Twitter

GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #225 στις: Ιουλίου 29, 2017, 14:50 »
Αυτή τη στιγμή τον δουλεύω με 2 clapton Kanthal 26/32 5 σπείρες σε 2.5 πυρήνα. Όλα τα AF τέρμα και 75-80W.

Άλλο πιο γευσάτο στήσιμο είναι με 2πλό παράλληλο SS316 0.4μμ

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #226 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 19:00 »
Καλο το κτηνος σε ποιοτητα, στιβαρος (aio rta) αλλα στο στησιμο μονης (μονο deck) σφυριζει αρκετα.
Με το deck του pharaoh δεν σφυριζει αλλα γινεται παρα πολυ αερατος. :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #227 στις: Οκτωβρίου 23, 2017, 06:20 »
Παιδιά στο πλύσιμο επάνω έχασα το 510 pin ... Υπάρχει ανταλλακτικό πουθενα ή τον ήπια ; :p

Αποσυνδεδεμένος Napakos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #228 στις: Οκτωβρίου 26, 2017, 21:01 »
καλησπερα.εχω τον 25 plus top airflow .ευκολος στο στησιμο..εγω παλι δεν εχω διαροες αλλα εχω σκασιματα.το βαμβακι  το κοιταξα ειναι συνεχεια βρεγμενο κ δεν στεγνωνει επισης ουτε καμενο που σημαινει οτι το εχω πετυχει.το αλλο που σκεφτηκα ειναι μηπως επειδη κανω κολλητες σπειρες?αλλα τις ζουπαω αρκετα ωστε να ενωθουν κ δεν εχω hot spot.τι μπορει να φταιει?στηνω μονη αντισταση 0,4 εξωτικο συρμα.δουλευω περιπου 45-55 βατ.στις απανωτες στματανε για λιγο τα σκασιματα.αλλα νοιωθω οτι παει να στεγνωσει το βαμβακι(στις απανωτες).κανενα τιπ να λυσω το προβλημα μου?ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #229 στις: Οκτωβρίου 26, 2017, 21:31 »
Mια φωτογραφία θα βοηθούσε. Οκ δεν τρέχει και σπουδαίος λόγος επειδή έχει σκασίματα.
Η λογική λέει εφόσον είναι κολημένες οι σπέιρες ότι στα ακρα του πηνίου στην πάνω πλευρά δεν ακουμπάει βαμβάκι επειδή κατηφορίζει αμέσως προς τα κάτω. Ίσως να θέλει περισσότερο εκεί στον πυρήνα και να προσπαθήσεις να κάνει το σχήμα Π.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #230 στις: Οκτωβρίου 27, 2017, 01:32 »
καλησπερα.εχω τον 25 plus top airflow .ευκολος στο στησιμο..εγω παλι δεν εχω διαροες αλλα εχω σκασιματα.το βαμβακι  το κοιταξα ειναι συνεχεια βρεγμενο κ δεν στεγνωνει επισης ουτε καμενο που σημαινει οτι το εχω πετυχει.το αλλο που σκεφτηκα ειναι μηπως επειδη κανω κολλητες σπειρες?αλλα τις ζουπαω αρκετα ωστε να ενωθουν κ δεν εχω hot spot.τι μπορει να φταιει?στηνω μονη αντισταση 0,4 εξωτικο συρμα.δουλευω περιπου 45-55 βατ.στις απανωτες στματανε για λιγο τα σκασιματα.αλλα νοιωθω οτι παει να στεγνωσει το βαμβακι(στις απανωτες).κανενα τιπ να λυσω το προβλημα μου?ευχαριστω!
Στήσε με clapton A1 26/32, 2.5 πυρήνα, 4 σπείρες, διπλή αντίσταση. 

Αποσυνδεδεμένος Napakos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #231 στις: Οκτωβρίου 27, 2017, 19:20 »
Παιδια καταεχην ευχαριστω για τις απαντήσεις.εφτιαξα μονη 0.4 απο την αρχη την πιεσα λιγο περισοτερο ωστε να κολλήσει στα σιγοθρα η μια με την  αλλη.εβαλα πιο πολυ βαμβακι κ εκανα πιο καλο το Π.δεν περασα το βαμβακι μεσα απο τις τρυπες απλα τις ακουμπαει..βελτιωθηκε πολυ μπορω να πω..εχω πολυ λιγοτερα σκασιματα εως καθολου.στο επομενο στησιμο νομιζω θελει ελαχιστα παραπανω βαμβακι κ δεν θα εχω καθολου.μια απορια ακομα το flow των υγρων πρεπει να ειναι παντα τερμα ανοιχτο;

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #232 στις: Οκτωβρίου 27, 2017, 19:26 »
Όχι απαραίτητα. Είναι ένας τρόπος κλεινοντάς τις εισαγωγές να ελέγξεις την υπερτροφοδοσία. Στην μεση είναι καλά.

Αποσυνδεδεμένος Napakos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #233 στις: Ιανουαρίου 01, 2018, 11:18 »
Καλημερα κ καλη χρονια σε ολους.εχω παρατηρήσει οτι οτι στησιμο κ να καμω την πρωτη μερα δεν εχω καμια διαρροή ενω την δευτερη εχω απο το δαχτυλιδι.το βαμβακι που ειναι στις τρυπες πρεπει να ακουμπαει αλλα να μην παιρναει μεσα?καποιος ππυ να τον εχει χωρις καμια διαροοη ?πρεπει να το κοψω συριζα με τις τρυπες ?δλδ ισα ισα να ακουμπαει αλλα να μην παιρναει καθολου μεσα?

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #234 στις: Ιανουαρίου 01, 2018, 12:23 »
Καλή χρονιά. Αφρατεμένες άκρες 1 χιλιοστό κάτω από το δαχτυλίδι. 

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #235 στις: Ιανουαρίου 01, 2018, 13:28 »
Καλημερα κ καλη χρονια σε ολους.εχω παρατηρήσει οτι οτι στησιμο κ να καμω την πρωτη μερα δεν εχω καμια διαρροή ενω την δευτερη εχω απο το δαχτυλιδι.το βαμβακι που ειναι στις τρυπες πρεπει να ακουμπαει αλλα να μην παιρναει μεσα?καποιος ππυ να τον εχει χωρις καμια διαροοη ?πρεπει να το κοψω συριζα με τις τρυπες ?δλδ ισα ισα να ακουμπαει αλλα να μην παιρναει καθολου μεσα?

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στο deck μονης που τον εχω, το βαμβακι ισα ισα τοποθετημενο αφρατο χωρις να μπαινει στις τρυπες.

Αποσυνδεδεμένος Napakos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #236 στις: Ιανουαρίου 01, 2018, 13:40 »
Οκ θα το φτιαξω κ πριν το βρεξω θα ποσταρω φωτο.δεν μπορει..θα βρουμε την ακρη..

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #237 στις: Ιανουαρίου 01, 2018, 13:44 »
Βέβαια ποτέ μη περιμένεις στεγνες καταστάσεις. Μια υγρασία θα την έχεις στην βάση ειδικά με διπλή αντίσταση.

εστάλη.
Άγνωστο αν παραδόθηκε..


Αποσυνδεδεμένος Napakos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #238 στις: Ιανουαρίου 02, 2018, 09:31 »
Καλημερα!λοιπον ξεκιναμε με κλαπτον  24+32 ga σε 3αρη πυρηνα 5 σπειρες spaced..0.26ohm μου την αναγνωριζει αυτη την στιγμη..εβαλα βαμβακι εκοψα συριζα με το δαχτυλιδι αφρατεμα στις ακρες με βελονα..και οι τελευταιες αφου περασα κ εβαλα τα βαμβακια κ ειμαι ετοιμος για σταξιμο..

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Napakos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #239 στις: Ιανουαρίου 06, 2018, 20:42 »
Μετα απο πολυ απογοητευση χθες τον εβαλα για πουλημα.ηταν να ερθει ενας να τον παρει σήμερα αλλα τελικα με εστησε κ δεν ηρθε.ετσι λοιπον μεσα στην απογοητευση μου πριν κανα δυωρο ειπα να τον στησω για μια τελευταια φορα πριν βρεθει υποψηφίος αγοραστης.
Διαβασα ξανα ολο το θεμα προσεκτικα για τα βαμβακια.ετσι λοιπον
Εκανα 2 κλαπτιν 24 +32 ga. 5 σπειρες σε 2.5 πυρήνα. Πολυ προσεκτικα τις κολησα κ εκανα απαλο dryburn κ αφου ειδα οτι αναβουν ομοιομορφα απο μεσα προς τα εξω προχωρησα στα βαμβακια.
Αφου τα περασα σφιχτα προς χαλαρα εκοψα ομοιομορφα συριζα εκει που είναι οι εισαγωγες του αερα.με μια βελονα που διαβασα σε προηγουμενα ποστ αφρατεψα τις ακρες τους κ χωρις πιεση εβαλα λιγο στις τρυπες πολυ προσεκτικα αλλα να μην ακουμπανε στο κατω μερος.ισα ισα να παιρνανε μεσα.
Αφου ποτισα με το διασημο υγρο παντοφλα πατησα fire για να ρουφηξουν καλα το υγρο.
Εβαλα την καμπανα εκλεισα ολα τα airflow κ γεμισα περιπου μισο τανκ μπορει κ πιο λιγο.ανοιξα πρωτα τον αερα περιμενα 2-3 δευτερολεπτα κ μετα ανοιξα τα υγρα μεχρι την μεση.
Η αντισταση μου βγηκε 0.214.εβαλα 49 βατ κ τραβηξα μερικες χαλαρες τζουρες.
Δεν ειδα σταγονα απο διαρροή.αφου εκανα ολο το τανκ εκλεισα παλι ολα τα airflow καλα κ γεμισα μεχρι πανω χωρις να ξεχειλισει ομως.ανεβασα λιγο στα 55 βατ κ το απολαμβανω.
Ολα Καλα ολα ωραια.απλα νομιζω ερχεται λιγο ζεστος ο ατμος.μηπως φταιει οτι η αντισταση ειναι περιπου στην μεση απο εκει που ειναι οι εισαγωγες αερα?
Παντως οτι δεν εχει διαρροή νομιζω πηγα ενα βημα παρακατω.και κατι ακομα.μηπως ειναι λιγα τα βατ για 0.214?55 -60 βατ κ 3.6 με 3.9 βολτ δεν ειναι λιγα για κλαπτον?σορρυ ειμαι αρχαριος κ συγνωμη αν κουρασα απλα προσπαθω να τον μαθω γτ πραγματικα ειναι πολυ ομορφος κ δεν θελω να τον πουλησω για να πω την αληθεια.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 945 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 2 3641 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:08
από Dorian
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem