vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

378 επισκέπτες, 5 χρήστες
Βασίλης1966, dkostas, maprix, camber, Ελένη Π

Twitter

GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE

Αποσυνδεδεμένος leriban

  • **
  • 292
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #210 στις: Δεκεμβρίου 27, 2016, 23:55 »
δεν ξερω πως τα καταφερα αλλα ξεβιδωσε εσπασε δεν ξερω η καμπανα του ατμοποιητη..... προσπαθησα να ανοιξω τα υγρα και μου ανοιξε απο την πανω μερια... τον εβαλα στη θεση του με δυσκολια.. παιζει να το εσπασα? δεν εχω δοκιμασει ξανα να κλεισω και να ανοιξω υγρα....

Αποσυνδεδεμένος sardanapalos

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #211 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 18:41 »
Μετα απο πολλα στησιματα δεν βρηκα καποιο με το οποιο να μην εχω διαρροες.
Υπάρχει καποιο δοκιμασμενο που να μη σταζει απο τις τρυπες τοτ αερα κατω??

Αποσυνδεδεμένος stergis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #212 στις: Φεβρουαρίου 06, 2017, 19:32 »
το βαμβακι να μη το στουμπώνεις στις τρύπες..
οπως τον στηνεις περνας το βαμβάκι και το καταιβάζεις εως τα λουκια της εισαγωγης αερα και κοβεις συριζα με το υψος εκεινο.
Μετα βαζεις τα βαμβάκια απαλα απαλά κ πολυ ελαφρια με ενα κατσαβιδακι ή ακομα καλυτερα με μια βελονα μεχρι να εξοικειωθείς ισα ισα να μπει λιγο βαμβάκι στις τρύπες και αυτος εισαιιι δεν θελει στουμπονα

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #213 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 00:45 »
Εγω κόβω το μισό βαμβάκι με το ψαλίδι που περισσεύει απο την αντιςταςη κάθετα , το λεπτενω δηλαδή για να περασει άνετα και το κατεβάζω με την βοηθεια μιας οδοντογλυφιδας. Εαν δεν το λεπτύνεις θα εχεις υπό τροφοδοσία και θα στεγνώνει.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος webm0nst3r

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #214 στις: Μαρτίου 22, 2017, 11:55 »
Καλησπέρα, 

Θα ηθελα να κανω και εγω μια ερώτηση πανω στο θέμα, εχω τον Griffin 22mm τον απλό μεχρι σημερα και δεν μου εχει βγάλει προβλήματα, μια χαρά στήσιμο και βαμβάκια κλπ, αυτό που ηθελα να ρωτήσω, ειναι εαν πιστευετε οτι αξίζει η αναβάθμιση απο τον 22mm στον 25mm Plus με Top airflow

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #215 στις: Μαρτίου 22, 2017, 12:30 »
Φυσικά και αξιζει μιας και είσαι ευχαριστημένος από τον 22. Δεν είναι μόνο η διάμετρος αλλά και το top airflow που μπορείς συνδυαστικά με το κάτω να κάνεις περισσότερους πειραματισμούς, πιο στιβαρή κατασκευη , μεγαλύτερη χωρητικότητα σαφώς, και γενικότερα ένα κτήνος που δεν του λείπει τίποτα.  Στήνεται και με μονή κατά βούληση.

Αποσυνδεδεμένος webm0nst3r

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #216 στις: Μαρτίου 22, 2017, 12:49 »
Μπα δεν νομιζω να παω σε μονή αντίσταση :P απλα το σκέφτομαι γιατι λεω ο griffin για μενα ηταν βράχος, ας μην παω σε αλλο ατμοποιήτη (σκεφτόμουν πχ IJOY Tornado Hero) και ας μεινω στον griffin αλλα να παω στον μεγαλύτερο griffin που θα εχω και περισσότερες επιλογές ! 

Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #217 στις: Μαρτίου 22, 2017, 12:59 »
τον plus δεν τον εχω.εχω ομως τον απλο 25αρι.οτι στησιμο και να του εκανα με μονη και διπλη αντισταση,με οποιο τροπο και να τον γεμιζα μια ελαφρια υγρασια στο δαχτυλιδη του αερα την ειχα.ωσπου κερδισα σε μια κληρωση τον ijoy combo.απο τοτε μπηκε στο συρταρι.δεν θελω να σε επηρεασω γιατι οπως προειπα δεν εχω τον plus  που πιστευω οτι εχει καλυτερο deck απο τον απλο 25αρι :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος webm0nst3r

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #218 στις: Μαρτίου 22, 2017, 13:06 »
Οχι φυσικά καθε γνώμη ειναι δεκτή, απλα στον plus ξερω οτι δεν υπάρχει το δαχτυλίδι, το οποιο οντως ηταν pain in the butt :P αλλα μετα απο μερικά χαλια στυσήματα που εσταζαν εφτασα στο σημείο να μην μου στάζει καθολου, οποτε γι'αυτο σκεφτομαι τον plus + οτι θα μου χωράει και alien, clapton κλπ γιατι στον μικρό μεχρι twisted εχω βαλει και αυτο με το ζόρι μπηκε :P

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #219 στις: Μαρτίου 22, 2017, 13:42 »
τον plus δεν τον εχω.εχω ομως τον απλο 25αρι.οτι στησιμο και να του εκανα με μονη και διπλη αντισταση,με οποιο τροπο και να τον γεμιζα μια ελαφρια υγρασια στο δαχτυλιδη του αερα την ειχα.ωσπου κερδισα σε μια κληρωση τον ijoy combo.απο τοτε μπηκε στο συρταρι.
Μία από τα ίδια. Μπορεί να χάσει έστω και λίγο προς το τέλος, και μπορεί όχι και με το πρώτο γέμισμα. Και εγώ κέρδισα σε κλήρωση τον Combo και μάλιστα μου ήρθε δύο φορές. Άλλη αίσθηση πραγματικά. Δεν έβαλα τον Griffin όμως στο συρτάρι. Έχει το κάτι άλλο. Απλά μόνο στο σπίτι. Δεν τον εμπιστεύομαι για έξω και μέσα σε τσέπες. Μια απο τα ίδια και για τον Chuthulu που είναι στο ίδιο στυλ.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #220 στις: Μαρτίου 22, 2017, 15:03 »
Ο plus είναι πραγματικό θηρίο και πολύ καλός λόγος να σου απαγορεύσουν τη διέλευση πλησίον αεροδρομίου λόγω ορατότητας, εκτός αν το αεροδρόμιο διαθέτει ILS CATIII...

Ένα σημείο του θέλει προσοχή και αυτό είναι η σωστή ποσότητα βαμβακιού.

Αποσυνδεδεμένος climber

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #221 στις: Ιουνίου 28, 2017, 21:59 »
Θέλει προσοχή στο στήσιμο, το φιτίλι να φτάνει ελάχιστα κάτω από το δαχτυλίδι και να μην ακουμπάει στον αεραγωγό από κάτω.

Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #222 στις: Ιουλίου 29, 2017, 11:52 »
Καλημέρα σας. Στον griffin plus τι στήσιμο θα προτείνατε; Έχω δοκιμάσει spaced ss μόνη και διπλή, kanthal διπλή, parallel kanthal διπλή και μόνη και έτοιμες Clapton. Όλα σε 3mm πυρήνα και για mod έχω το cuboid. Δεν μπορώ να πω ότι δεν μου άρεσαν, αλλά ακόμα δοκιμάζω,οπότε είπα να πάρω ιδέες και από άλλους.

Αποσυνδεδεμένος Volpad

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
  • ♠○•• ○♣☻☺○
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #223 στις: Ιουλίου 29, 2017, 13:06 »
Εγώ στον griffin, κάνω πάντα μονή, σε 3άρη πυρήνα.

Στις 2πλές αντιστάσεις, χάνει στη γεύση κατα τη γνώμη μου.

Τώρα όσο για τα σύρματα, θέλει χοντρά σύρματα ή clapton και πάνω για να αποδώσει.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA 25 top airflow by GEEK VAPE
« Απάντηση #224 στις: Ιουλίου 29, 2017, 13:31 »
4,5+4,5 σπείρες  κλάπτον σε 2,5 πυρήνα
κάτω airflow στο 1/3 , πάνω τέρμα ανοιχτό, και κάπως έτσι παίρνεις το max γεύσης από τον συγκεκριμένο ατμοποιητή. Πολύ αεράτος.




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62927 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3677 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 969 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9461 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43576 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36254 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem