vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

YOUDE GOBLIN MINI 3ml

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #690 στις: Οκτωβρίου 03, 2016, 23:09 »
Ευχαριστώ αδέρφια για τις χρήσιμες συμβουλές σας
Η παραγγελία έχει φύγει ήδη σε μαύρο χρώμα
Θα κρατήσω μικρό καλάθι για να μην απογοητευτώ πολύ και θέλω να ελπίζω ότι θα αποδίδει καλύτερα από εργοστασιακό

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #691 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 15:19 »
Μου ήρθε ο v3 έπεσε πλύσιμο και στήσιμο με kanthal 28 awg 6 ανοιχτές σπείρες σε 2.5άρι πυρήνα.
Όλα καλά πολύ,καλή γεύση,καθόλου καμένο, τσιγαρίσιο δεν τον λες διότι ο αέρας στο τέρμα κλειστό είναι περισσότερος από το ego aio
Αλλά..πάντα υπάρχει αλλά
Οκ την πρώτη φορά στο γέμισμα  άνοιξα κατά λάθος την ρύθμιση υγρών Όταν βιδωνα το πάνω καπάκι και πλημμύρισε ο τόπος που και πάλι κατασκευαστικά το θεωρώ ανόητο
Στο δεύτερο γέμισμα έκλεισα τέρμα αέρα και υγρά αλλά πάλι είδα μία δύο σταγόνες να φεύγουν από το airflow.
Αυτό είναι φυσιολογικό; θα συμβαίνει συνέχεια; κάνω κάτι λάθος;
Αν είναι φυσιολογικό, τότε δεν μπορώ να τον κουβαλάω μαζί μου έξω.Αγόρασα ατμοποιητή για το σπίτι;



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Update
Τελικά τα κατάφερα :dance: 

Έλυσα τον ατμοποιητή τον έπλυνα άλλαξα το oring του του deck, μελέτησα λίγο την βάση του deck πως δουλεύει ο αέρας και η εισαγωγή υγρών για να δω τι κάμω κάνω λάθος, έβαλα νέο βαμβάκι και το κουρεψα σε στυλ παπιγιόν,γέμισα και άτμισα (στο πρώτο γέμισμα ποτέ δεν δεν είχα διαρροή)
Δεύτερο γέμισμα, έκανα τον σταυρό μου, έκλεισα υγρά, τέρμα κλειστό airflow, γέμισα, βιδωσα και με την χαρτοπετσέτα στα χέρια περίμενα υπομονετικά το υγρό να στάξει αλλά εκ θαύματος τίποτα

Τι έκανα λάθος;

Ακολούθησα την συμβουλή του φίλου Deimos για μπόλικο βαμβάκι στις φωλιές
Αμ δεν θέλει.. διότι κατά την μελέτη το πώς δουλεύει το σύστημα υγρών αν βάλεις μπόλικο βαμβάκι κατά την περιστροφή του συστήματος υγρών προς το κλείσιμο μπορεί να πιαστούν ίνες από βαμβάκι με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί σχισμή ανάμεσα στο deck και την βάση του deck και σε συνδυασμό με την πίεση του αέρα οταν σφραγίζουμε το καπάκι,το υγρό να διαφεύγει από εκεί

Οπότε πλέον μπορώ άνετα να τον παίρνω και έξω..
Η μοναδική διαρροή που είχα ήταν αυτή κατά το γέμισμα.
Τον έκανα δοκιμές για περαιτέρω, ξαπλωμα στα πλάγια για πολλές ώρες, ανάποδα και μες το airflow τέρμα ανοιχτό, διαρροές μηδέν
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 09, 2016, 13:03 από Superuser »

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #692 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 10:26 »
Την αδυναμία να διακρίνεις τι σημαίνει η φράση: "οι "φωλιές" γεμάτες αφράτο βαμβάκι και έτοιμος." την αφήνω ασχολίαστη.
Ευτυχώς και δεν γράφει ο Αδάμ στο forum, του είπα λέει και αυτουνού να............... "τρώει μπόλικα φρούτα".


Η αντίσταση.


Το βαμβάκι 1.


Το βαμβάκι 2.


Τοποθέτηση.


Τοποθετημένο.


Διαβροχή.


Οι συντελεστές.


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Το συγκεκριμένο βαμβάκι δεν θα το χαρακτήριζα αφράτο, την δουλειά του όμως την κάνει και με το παραπάνω.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 10, 2016, 10:51 από Deimos »

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #693 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 14:52 »
Πρώτον
Να το αφήσεις ασχολίαστο διότι είμαι νέος στους επισκευάσιμους και δεν πιάνω την ορολογία..

Δεύτερον
Ακριβώς έτσι το έβαλα και τω τις δύο πρώτες φορές και είχα διαρροή, οχι σταγόνες, μιλάμε για 1ml

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #694 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 15:56 »
Η είχες βάλει λίγο βαμβάκι, εϊτε το βαμβάκι σου ακουμπούσε το airflow από πάνω και σου κατέβαιναν τα υγρά κάτω.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #695 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 17:04 »
@Superuser, αφού βρήκες την άκρη όλα καλά! :)
Απόλαυσε το άτμισμα με τον v3 και αν βρίσκεις χρόνο ρίχνε μια ενημέρωση εδώ πέρα.

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #696 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 18:44 »
Ευχαριστώ

Το μηχάνημα σπέρνει..Εκτός την αρχική "ψυχρολουσία" διαρροές μηδέν, όμορφος,γεύση, χτύπημα

Στο πικο ο ατμοποιητής κάθετε με την ρύθμιση αέρα στα πλάγια και την ένδειξη υγρών πίσω.Η δε ρύθμιση στα review δεν τους αρέσει επειδή εξέχει το μοχλουδάκι, έλα που βολεύει αφάνταστα όμως..διότι τον ακουμπάς με τον αντίχειρα και τον ρυθμίσεις πολύ άνετα ενώ ρουφάς σύγχρονος

Τα μείον που βρίσκω είναι ότι το μεταλλικό drip tip είναι πολύ κοντό και στο pico για να τον βγάλεις πρέπει να βγάλεις μπαταρία και καπάκι διότι βρίσκει το μοχλουδάκι της ρύθμισης αέρα

Όπως μου είπε και ένας συνατμιστής πιο πίσω, τώρα θέλω να δοκιμάσω και άλλα σύρματα να πέσω σε ohm να δω τι δυνατότητες έχει
Αυτά προς το παρόν..




Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #697 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 19:07 »
Δοκιμασα διπλή clapton 0.3 ωμ. 50 βατ. Υγρό 70vg. Ρύθμιση υγρού τέρμα ανοιχτή. Απανωτές τζουρες , ζεσταθηκε,με χτύπησε κατακουτελα αλλά δούλεψε απροβληματιστα. Κανένα καμένο και καμιά διαρροή και εδώ.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #698 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 22:25 »
@burku318 με αυτό που είπες με κατέστρεψες!  :eyesplash: 
Ο μόνος λόγος που δεν έχω πάρει ήδη τον v3 είναι γιατί ο v2 δεν άντεχε τα βατ στα οποία ατμίζω λόγω τροφοδοσίας. Με αυτά που λες όμως μάλλον με βλέπω να τον παίρνω μιας και από πλευράς γεύσης ξέρω πως σίγουρα θα είναι καλός.   :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #699 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 23:09 »
Δεν είμαι τέτοιας τζουρας και σήμερα είπα να το δοκιμασω ώστε να έχω μία άποψη. Έκανα με 9αρα νικοτίνη. Μιλάμε νόμιζα πως θα πέσω κάτω. Πέρα από αυτό.
Ή αναβάθμιση που έγινε στον 3 είναι πολύ καλή γιατί με τη ρύθμιση υγρού που έχει νομίζω το βοηθάει.
Το ντεκ για τις δύο αντιστάσεις έχει ελάχιστα πιο μικρά λουκια για τα βαμβάκια αλλά και πάλι μία χαρά τροφοδοτεί. Μία φορά έστησα και δεν έφαγα κανένα καμένο όπως έγραψα και με 70vg υγρό.
Εύχομαι να μην απογοητευτεις και να μη σε πάρω στο λαιμό μου.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #700 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 23:26 »
Καλά δεν φαντάζομαι να αντέχει και τρελά πράγματα αλλά αν αντέχει περισσότερο από τον v2 κάτι γίνεται. Νομίζω πως θα τον πάρω από τους φίλους μας τους κινέζους και αν δεν με καλύπτει θα τον δώσω στα λεφτά του.  ;)

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #701 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 23:37 »
Ωραία θα περιμένω να δω αν θα σου κάνει αν όχι τότε θα βγάλω τον δεύτερο που έχω βάλει στο καλάθι.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #702 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 23:41 »
Καλά αλλά αν βιάζεσαι μην περιμένεις εμένα.  :laugh1: 
Είμαι Χανιά και δεν ξέρω ακριβώς πότε θα ανέβω Αθήνα οπότε δεν κάνω παραγγελίες προς το παρόν μην τυχόν και ανέβω και δεν έχουν έρθει ακόμα και δεν τις παραλάβει κανείς.  :( 

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #703 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 23:48 »
Πλάκα κάνω ρε συ χαχαχα. Με το καλό και πιστεύω πως κάτι καλό θα βρεις και δεν θα τον δώσεις

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #704 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 01:04 »
Αχαχαχα! Το διατύπωσα λανθασμένα. Ξενερώνω γιατί δεν μπορώ να παραγγείλω τον goblin επιτόπου...!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1455 171651 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:47
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275620 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42833 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557874 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9252 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364