vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

518 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, maprix, agelosd

Twitter

YOUDE GOBLIN MINI 3ml

Αποσυνδεδεμένος makhs5

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #645 στις: Ιουλίου 31, 2016, 19:18 »
Ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου για την απαντηση, κανω περιπου 7 ml για την ακριβεια, περιπου 2 τανκ. Αλλα η μαυριλα που βγαζει τελειως μαυριλα στο χερι, και το υγρο σκουραινει, ειναι η μοκα που λες? νομιζα μηπως ειναι επικινδυνο γι αυτο ρωτησα, ευχαριστω και παλι. Οποτε μπορω να ατμιζω και ετσι, και ας σκουραινει το υγρο, αν δεν κρυβει καποιο κινδυνο

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #646 στις: Ιουλίου 31, 2016, 19:21 »
ε αν κανεις 7 μλ περιπου τη μερα στο τελος της δευτερης εχεις κανει 15 μλ περιπου.ειναι απολυτα φυσιολογικο να εχει πιασει μακα η αντισταση ειδικα αν το υγρο σου ειναι και λιγο σκουροχρωμο.μη φοβασαι απλα σε αντιθεση με τους εργοστασιακους οι επισκευασιμοι καθε 15 20 μλ το πολυ θελουν καινουριο σεταρισμα

Αποσυνδεδεμένος makhs5

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #647 στις: Ιουλίου 31, 2016, 19:50 »
ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου για την απαντηση, με καθησυχασες γιατι εβλεπα το υγρο να σκουραινει παρα πολυ και να βγαζω και την αντισταση και να βλεπω πανω της αυτη τη τοση μαυριλα, και νομιζα εχει καποια επικινδυνοτητα, και παλι ευχαριστω 

Αποσυνδεδεμένος makhs5

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #648 στις: Αυγούστου 03, 2016, 18:24 »
Εχω αλλη μια απορια παιδια, μπορει να φανει χαζη η ερωτηση μου αλλα αυτο νομιζω, χθες το πρωι ελυσα τον goblin mini και τον εβαλα σε καυτο νερο για να καθαρισει καλα μονο τα μεταλικα μερη οχι τα orings, γιατι με κρυο δεν καθαριζε καλα, με το που τον εστησα και εβαλα το ιδιο υγρο που κανω, μου βγαζει μια περιεργη γευση καμμενου αλλα σαν πλαστικου, εχυσα το υγρο τον ξαναεπλυνα με κρυο νερο, τον ξαναεστησα ξανα απ την αρχη, 2 φορες αυτο, αλλα παλι μου βγαζει αυτη τη μυρωδια και γευση καμμενου λαστιχου να το πω, να ρωτησω οποιον μπορει να ξερει, μηπως εκει που εχει τη ρυθμιση αερα εσωτερικα εχει κανενα λαστιχο και καηκε με τη κουταμαρα που εκανα να τον βαλω μεσα σε καυτο νερο κανα 3ωρο και καηκε, και αυτο μου δινει αυτη τη μυρωδια και γευση? Δεν επρεπε να τον βαλω σε καυτο νερο και να τον αφησω μεσα, μαλλον την εκανα τη γκαφα και τον κατεστρεψα, γιατι οσες φορες τον εχω ξαναπλυνει τωρα παλι την ιδια απαισια γευση μου βγαζει. Οποιος ξερει κατι παραπανω παιδια ας απαντησει, σας ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #649 στις: Αυγούστου 03, 2016, 20:26 »
Βγαλε το μικρο 0-ring που εχει η ρυθμιση αερα και βαλε το ανταλλακτικο.. κατι αλλο που μπορει να ελιωσε δεν εχει..;)

Αποσυνδεδεμένος makhs5

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #650 στις: Αυγούστου 03, 2016, 20:44 »
Οring που εχει η ρυθμιση αερα..? Προσπαθησα να δω αν ανοιγει η ρυθμιση αερα για να τη ξεβιδωσω κι αυτη για το πλυσιμο και δε βρηκα πως ανοιγει, και νομιζα δεν ανοιγει αυτο το μερος εκει και το επλενα απο την αρχη που το αγορασα χωρις να το ανοιξω αυτο το κομματι, το προσπαθησα να βρω αν ανοιγει με δε βρηκα κατι και νομιζα δεν ανοιγει αυτο το κομματι.. Μπορεις να μου πει πως ανοιγει αυτο το κομματι στη ρυθμιση αερα για να αλλαξω oring εκει..? Σ ευχαριστω...


« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 03, 2016, 20:51 από makhs5 »

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #651 στις: Αυγούστου 03, 2016, 21:08 »
πιασε τις 2 ακρες(αν εχεις τον v2, 'η την μια αν εχεις τον πρωτο) με γυρισμενο αναποδα τον ατμοποιητη και τραβα σιγα σιγα. ευκολα βγαινει.. Αν σε ζοριζει ριξε λιγο υγρο και θα βγει κατευθειαν

Αποσυνδεδεμένος makhs5

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #652 στις: Αυγούστου 03, 2016, 21:48 »
Τον V1 εχω φιλε μου, οποτε θα πιασω την μια ακρη και θα την τραβηξω προς τα εξω αν καταλαβα σωστα.. Ετσι..? Μολις αδειασει λιγο υγρο γιατι τον ειχα φουλαρει πριν λιγο θα το κανω, και παλι σ ευχαριστω φιλε μου, στην αρχη προσπαθησα για να τον πλυνω αλλα δεν μπορεσα να το λυσω κι αυτο το κομματι, δεν μπορουσα να φανταστω καν οτι βγαινει ετσι.. Edit: Το εβγαλα τελικα δε χρειαζεται ετσι κι αλλοιως να αδειαστει το υγρο, αλλα δεν βλεπω το λαστιχακι να εχει καει καπου, δε φαινεται κατι τετοιο τουλαχιστον, εχω αλλη υπονεια τωρα, τοτε μαλλον το υγρο που ατμιζω κατι εχουν αλλαξει σε αυτο και βγαζει αυτη τη περιεργη γευση, εχω αλλαξει εταιρια υγρων πριν λιγο καιρο επειδη ηταν αλλοιως στην αρχη και τελειως διαφορετικη γευση στο τελος που επαιρνα και το χρωμα και η γευση, τωρα και με αλλη εταιρια παλι το ιδιο παθαινω, offtopic βεβαια κι ας με συγχωρησουν οι mod, αλλα κουραστηκα μ αυτες τις νοθειες στα υγρα εδω στην ελλαδα, αλλο στην αρχη για τα πρωτα μπουκαλακια κι αλλο μετα
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 03, 2016, 22:09 από makhs5 »

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #653 στις: Αυγούστου 03, 2016, 22:51 »
Τον ξέθαψα και γω σημερα μετα απο αρκετο καιρο διοτι με ειχε τρελανει στις πλυμμηρες , κατι λαθος θα εκανα μαλλον αλλα το σημερινο σεταπ μου εκατσε και με εχει τρελανει στα ντουμανια αν και κανω σκετη βαση!!! Με SS316L μονο microcoil 2.5 πυρηνα και 8 σπειρες, ωμικη αντισταση 0.9 ωμ στα 13 W.  Συντομα θα δοκιμασω και διπλη αντισταση και υποπτευομαι απο τωρα οτι θα προκαλει αιθαλομιχλη ο μικρουλης Goblin αν και V1  :respect:


Παραθετω το σχετικο φωτορομαντσο πανω στο Pico ειναι ομορφο σετακι, το χρησιμοποιω σπιτι οταν επιστρεψω απο τη δουλεια !

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #654 στις: Αυγούστου 04, 2016, 12:19 »
Μάκη το peek insulator(κάτω από το μεσαίο post)είναι εντάξει?? Αν και αντέχουν μεγάλες θερμοκρασίες.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makhs5

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #655 στις: Αυγούστου 04, 2016, 17:41 »
Ποιο εννοεις peek insulator (κάτω από το μεσαίο post)..? Παλι αδιαβαστο με πιανεις.. Αν μπορεις εξυγησε μου ποιο ειναι αυτο να το τσεκαρω.. Το μονο παντως που δεν ειχα λυσει ποτε ηταν αυτο που λεγαμε μεσα στη ρυθμιση αερα, ολα τα αλλα τα εχω κανει βιδες, δεν νομιζω να εμεινε κατι αλλο που δεν ελυσα, EDIT:  Α μαλλον εννοεις εκει που ενωνει το πανω μερος με το μεσαιο, που εχει το κυλινδρο.. Ναι και αυτο το ξεβιδωνα με το μαυρο λιγο μεγαλο oring που εχει. Ολα τα ξεβιδωνα 100%100 στανταρ, μονο στη ρυθμιση αερα δεν ηξερα οτι βγαινει, αλλα τσεκαρα δεν επαθε κατι το λαστιχακι, προφανως οτι εγραψα στο αλλο ποστ μου με τα υγρα που 2 φορες αλλαξα εταιρια, αλλα παλι τα ιδια, δε ξερω τι υγρο να επιλεξω που μετα να μην αλλαζουν τα συστατικα. EDIT2 Εκει που ειναι η βιδα και ακουμπαει στο πολο του μοντ, που παταει στη ρυθμιση αερα λεω, ξεβιδωνει? Γιατι για να βαλεις καινουριο λαστιχακι εκει, αν δεν ξεβιδωνει, πρεπει να κοψεις το παλιο πρωτα, δεν χωραει με τιποτα ειναι σφηνομενο εκει μεσα. Δοκιμασα να ξεβιδωσω κι αυτο το σημειο με πενσα, αλλα δεν ξεβιδωνει, απλα εχω την απορια πως θα βγει και θα μπει το λαστιχακι εκει στη ρυθμιση αερα, αφου οι στροφες της βιδας ειναι πιο εξω αρκετα απο αυτο το λαστιχακι, δοκιμασα να το βγαλω να το πλυνω δε βγαινει, ειναι πολυ πιο στενο
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 04, 2016, 20:03 από makhs5 »

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #656 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2016, 10:04 »
Μία πρώτη παρουσίαση του V3, ρίξτε μια ματιά

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/i5etsfEVYfk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Αποσυνδεδεμένος NickosRousis

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #657 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 22:44 »
Περιμενουμε με ανυπομονησια review για τον V3!! ;)

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #658 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 22:49 »
Μια πλήρης παρουσίαση δείτε
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/idWtl7XThhY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Αποσυνδεδεμένος NickosRousis

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #659 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2016, 13:04 »
Τον προτεινετε? Εχω Subtank Mini και σκεφτομαι να τον αντικαταστησω με τον Goblin.Αλλα ακουω πολλα leaks :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13946 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42696 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34880 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9085 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364