vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

232 επισκέπτες, 7 χρήστες
rista, dkostas, Blackwolf, ramon, Doubt, Harris, JohnDag

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1665 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 15:09 »
Ρε παιδιά, να ρωτήσω κάτι που δεν μου έχει ξανατύχει.
Πήρα σήμερα gambit 05/01/15 ενώ το προηγούμενο ήταν 10/01/15.
Το θέμα μου δεν είναι οι ημερομηνίες αλλά οτι αυτό που πήρα δεν πολυθυμίζει gambit.
Παίζει να θέλει ωρίμανση τύπου halo που το ανοίγεις και το αφήνεις καμια δυο μερες?
Απλά δε μου κολλάει γιατί το προηγούμενο που είχα είναι σχετικά νεότερης παρτίδας άρα γιατί να θέλει ωρίμανση το παλιότερο και το πιο νέο να ήταν μια χαρά απο την αρχή?
Εχει τύχει σε εσάς αισθητή διαφορά γεύσης ανάμεσα σε 2 παρτίδες?
Και βασικά δεν έχω καταλάβει, η ημερομηνία είναι παραγωγής ή λήξης? Παραγωγής δεν παίζει γιατι το grandmaster που έχω λέει 10/01/16
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 12, 2015, 15:18 από vato »

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1666 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 15:19 »
Οι Αμερικάνοι γράφουν ανάποδα τις ημερομηνίες. Πρώτα το μήνα και μετά τη μέρα. Δεν ξέρω αν όντως αυτό κάνει η fp αλλά αν ναι, το πρώτο που πήρες ήταν παραγωγής 1ης Οκτώβρη και το δεύτερο 1ης Μαίου. Αρκετά πιο παλιό.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1667 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 17:01 »
Η γεύση στα fp δεν αλλάζει από παρτίδα σε παρτίδα και δεν χρειάζονται ωρίμανση τα υγρά της.
Μπορεί να μην ήταν αποθηκευμένο σε σωστές συνθήκες, πχ να το έβλεπε ήλιος, να ήταν σε πολύ ζεστό μέρος κτλ και να ατόνισε η γεύση του.
Ηταν κανονικά σφραγισμένο το μπουκαλάκι με την θερμοσυστελόμενη ταινία γύρω από το πώμα?

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1668 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 17:44 »
Κανονικά ήταν όλα στη συσκευασία.
Ενυγουέυ, μπορεί να έκατσε κορεσμός πάνω στην αλλαγή.
Θα κάνω καμια άλλη γεύση για 2-3 μέρες και βλέπουμε.

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1669 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 18:02 »
Δοκίμασα σήμερα για πρώτη φορά 2 πιόνια.

Queenside. Τι νέκταρ είναι αυτό;;;; Απίστευτη γεύση. Εσπεριδοειδές και βανίλια σε τέλεια ισορροπία.

Castle long. Περιβόητο το υγρό φυσικά. Προσωπικά δεν είμαι fan του whiskey οπότε ήμουν δαγκωμένος λίγο πριν τη δοκιμή, καθως είχα καεί από δοκιμές υγρών παρόμοιου γευστικού προφίλ. Κι εδώ πολύ όμορφα ισορροπημένο. Δε μπουχτίζει. Δεν καλύπτει καμιά γεύση την άλλη. Σε αντίθεση με διάφορα που είχα δοκιμάσει όπου είτε το ξηροκαρπικό είτε το αλκοολικό κομμάτι σάρωναν τα πάντα.

Εν τέλει, μετά από τόσο καιρό που ακούω για τα συγκεκριμένα υγρά, δικαιολογώ εν μέρει όλο το hype και τους διθυράμβους.

Γιατί όμως να μη ζούμε σε έναν κόσμο όπου τα νόστιμα υγρά να κοστίζουν 10 ευρώ και τα μούφα 30;;;;  :angel:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1670 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 18:26 »
την πάτησες και εσύ μου φαίνεται :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1671 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 17:09 »
Η γεύση στα fp δεν αλλάζει από παρτίδα σε παρτίδα και δεν χρειάζονται ωρίμανση τα υγρά της.
Μπορεί να μην ήταν αποθηκευμένο σε σωστές συνθήκες, πχ να το έβλεπε ήλιος, να ήταν σε πολύ ζεστό μέρος κτλ και να ατόνισε η γεύση του.
Ηταν κανονικά σφραγισμένο το μπουκαλάκι με την θερμοσυστελόμενη ταινία γύρω από το πώμα?
Κι όμως, υπήρξε μία παρτίδα grandmaster πριν το καλοκαίρι που είχε πρόβλημα. Σε όλες τις νικοτίνες. Και η μυρωδιά δεν ήταν η αναμενόμενη και η γεύση δεν είχε καμία σχέση με αυτό που γνωρίσαμε και αγαπήσαμε... Ελπίζω να μην ξανασυμβεί όμως!!!

Φίλε tsabasid, με ρέγουλο!!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1672 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 19:42 »
Δεν το είχα ξανακούσει αυτό για το grandmaster, βέβαια είναι υγρό που το απεχθάνομαι...

Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1673 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 03:32 »
Εχοντας κανει γυρω στα 60ml castle long ειπα να δοκιμασω και το reserve... Ημερομηνια βαρελιου του reserve 30/3/15 και ημερομηνια παραγωγης 21/4/15...Μου φαινετε ιδιο σχεδον με το απλο castle long...  :hmmm: Παιζει να εχει γινει τιποτα περιεργο ρε παιδια ή ειναι απλα η ιδεα μου? Δεν διακρινω καποιες διαφορες οταν το ατμιζω σπιτι ή εξω σε αντιθεση με οταν το δοκιμασα στο μαγαζι που ηταν τελειως διαφορετικο σε σχεση με το απλο cl...  :hmmm: Τα φωτα σας παρακαλω!!

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1674 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 04:30 »
Κι όμως, υπήρξε μία παρτίδα grandmaster πριν το καλοκαίρι που είχε πρόβλημα. Σε όλες τις νικοτίνες. Και η μυρωδιά δεν ήταν η αναμενόμενη και η γεύση δεν είχε καμία σχέση με αυτό που γνωρίσαμε και αγαπήσαμε... Ελπίζω να μην ξανασυμβεί όμως!!!

Φίλε tsabasid, με ρέγουλο!!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποια ήταν; Έχω ένα 01/01/15 λες να είναι από αυτά;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1675 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 07:58 »
Εχοντας κανει γυρω στα 60ml castle long ειπα να δοκιμασω και το reserve... Ημερομηνια βαρελιου του reserve 30/3/15 και ημερομηνια παραγωγης 21/4/15...Μου φαινετε ιδιο σχεδον με το απλο castle long...  :hmmm: Παιζει να εχει γινει τιποτα περιεργο ρε παιδια ή ειναι απλα η ιδεα μου? Δεν διακρινω καποιες διαφορες οταν το ατμιζω σπιτι ή εξω σε αντιθεση με οταν το δοκιμασα στο μαγαζι που ηταν τελειως διαφορετικο σε σχεση με το απλο cl...  :hmmm: Τα φωτα σας παρακαλω!!
Είναι απλά ιδέα σου. Τα δύο υγρά δεν είναι εντελώς διαφορετικά αλλά έχουν διακριτές διαφορές. Πιστεύω ότι μετά από κάποια ml χρήσης θα εισαι σε θέση να αντιληφθείς εύκολα ποιό από τα δύο ατμίζεις.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1676 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 11:52 »
Ποια ήταν; Έχω ένα 01/01/15 λες να είναι από αυτά;

Δυστυχώς δεν είμαι σίγουρος καθώς το μπουκαλάκι ατμίστηκε σε DT. Υποτονική μπανάνα, υπερβολικά γλυκιά και το φυστίκι με την καραμέλα ούτε κατά φαντασίαν! Το άτμισα γρήγορα γρήγορα καθώς α) ήταν ωραία μπανάνα β) φοβήθηκα μήπως χαλάσει κι αυτό!

Εχοντας κανει γυρω στα 60ml castle long ειπα να δοκιμασω και το reserve... Ημερομηνια βαρελιου του reserve 30/3/15 και ημερομηνια παραγωγης 21/4/15...Μου φαινετε ιδιο σχεδον με το απλο castle long...  :hmmm: Παιζει να εχει γινει τιποτα περιεργο ρε παιδια ή ειναι απλα η ιδεα μου? Δεν διακρινω καποιες διαφορες οταν το ατμιζω σπιτι ή εξω σε αντιθεση με οταν το δοκιμασα στο μαγαζι που ηταν τελειως διαφορετικο σε σχεση με το απλο cl...  :hmmm: Τα φωτα σας παρακαλω!!

Η αλήθεια είναι ότι το φετινό Reserve είναι αρκετά πιο απαλό και ήρεμο από το περσινό. Παρόλα αυτά οι διαφορές του είναι πασιφανείς και δύσκολο να αγνοηθούν. Δοκίμασε τανκάτο ατμοποιητή, όχι Φαινόμενο (δεν ξέρω αν έχεις), με μεγάλη αντίσταση και τζούρα κοντά στην τσιγαρίσια.

Αποσυνδεδεμένος johnaros

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1677 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 14:09 »
Σήμερα παρέλαβα το castle long με 18νικοτίνη . Το είχα δοκιμάσει και σε ένα κατάστημα και μου άρεσε στις 2-3 τζούρες που έκανα ,αλλά δεν είχα βγαλει πολλά συμπεράσματα . Οπότε μιας και άκουσα και ακούω τα καλύτερα γ αυτό , έρχονται και χριστούγεννα , είπα να το αγοράσω σαν επιβράβευση για την προσπάθεια που κάνω το τελευταίο κοντεύω τριμηνο και απέxω από το ΚΤ . Επίσης να ναι καλά το κατάστημα που το παρήγγειλα μου έβαλε δώρο και δείγματα από grandmaster, gambit και queenside  ;D

Μια ερώτηση μόνο που δεν έχω καταλάει . Στο date γράφει 10/1/2015 αυτό σημαίνει ότι έγινε το υγρό 10 Γενάρη το 15 ή στις 1 Οκτώβρη του 15?

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1678 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 14:13 »
Όσα FP έχω πάρει μέσα στο 2015 ήταν της παρτιδας του Ιανουαρίου και Μαίου,όπως και το δικό σου.Εκτός απο το Symmetry Six.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 15, 2015, 14:30 από Serviani »

Αποσυνδεδεμένος johnaros

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1679 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 14:18 »
Οκ ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνηση . Τώρα ανυπομονώ να ξεκινήσω να τα ατμίσω :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64225 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173340 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 310944 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207081 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13104 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias