vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος abath

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #555 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 14:46 »
Για οποιον του αρέσει να πειραματίζεται... Δοκιμάσαμε να σπάσουμε 15ml Castle Long Reserved με 35ml μηδενική καπνική βάση (πολύ απαλή γεύση) και το αποτέλεσμα ήταν πολύ καλό. Το άρωμα παρέμεινε σχεδόν ίδιο, ενώ η γεύση δεν απέχει πολύ από την αρχική...σαφώς δεν έχει το πλούσιο χτύπημα όταν το ατμίζεις ατόφιο...αλλά για όποιον θέλει να παρατείνει το υγρό και να μη δίνει 30άρια συνέχεια...είναι μια καλή (και οικονομική) λύση.


Προσωπικά μας άρεσε πολύ το αποτέλεσμα και θα το κρατήσουμε... βέβαια ο καθένας έχει σαφώς τη δική του αντίληψη γεύσης και μπορεί φτιάξει τις δικές του αναλογίες ή και καθόλου... είναι καθαρά υποκειμενικό.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #556 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 15:01 »
με τη κατασταση που επικρατει σημερα αυτο ειναι αυτονοητο για εμενα ... τουλαχιστον εγω σε ετοιμα υγρα δε παιρνω ποτε κατω απο 18 mg και τα σπαω με μηδενικη στα 4-5 mg ανεβαζοντας τα μλ ... ποσο μαλλον σε υγρα με τετοια τιμη

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #557 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 15:02 »
Ποιητή δώσε ξανά το λινκ για τον κλώνο του castle long γιατι δεν το βρίσκω... :-[
Εδώ είσαι http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,20497.msg798313.html#msg798313

Αποσυνδεδεμένος haris231

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #558 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 09:27 »
Έχω 3 castle long, το ένα το είχα σε πλαστικο μπουκαλακι και τα αλλα 2 σε γυάλινο όπως ήρθαν. Το μπουκαλάκι το έχω στο τσαντακι μου για να γεμιζω τον καυφουν μου. Τα αλλα 2 για να γεμιζω το...πλαστικο...για να γεμιζω τον καυφουν μου...(στο θέμα μας)...Ρε παιδιά χθες έβαλα απευθειας απο το γυαλινο. Λες και ειναι άλλο υγρό. Τόσο αλλάζει μεσα στο πλαστικό η γεύση του; Υπάρχει καποιος να μου πει τι γίνεται; Απο το πλαστικό έχει φύγει η οξύτητα του υγρού σχεδον τελείως. Εχει γίνει πιο ήπιο και με αρκετο λιγότερο χτύπημα. Μολις έβαλα απο το γυαλινο ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά. Τα υγρά ειναι αγορασμένα την ίδια ημέρα. Εκεινη την ημέρα ακριβώς ειχε παραλάβει ο Τασος (esmokers).

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #559 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 10:22 »
Τέτοια υγρά είναι αμαρτία να τα βάζεις σε "πλαστικό".

Αποσυνδεδεμένος bravevapor

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #560 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 11:10 »
Δεν είναι καθόλου τυχαίο ότι η εταιρία τα εμφιαλώνει σε γυάλινα μπουκαλάκια και όχι σε πλαστικά που στο κάτω κάτω θα έριχναν και το κόστος, τέτοιας ποιότητας υγρά και με την πολυπλοκότητα των αρωμάτων σε πλαστικό μπουκάλι τα σκοτώνεις.... :'(

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #561 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 12:24 »
Εγώ γεμίζω τον Kayfun με το σταγονόμετρο που έχουν τα μπουκαλάκια. Είναι ίσιο και μπαίνει ακριβώς στην τρύπα. Με λίγο προσοχή (και αργά αργά) γεμίζει μια χαρά.
Το έχω παρατηρήσει και εγώ με την αλλαγή γεύσης σε πλαστικό μπουκαλάκι.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #562 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 12:58 »
Έχω 3 castle long, το ένα το είχα σε πλαστικο μπουκαλακι και τα αλλα 2 σε γυάλινο όπως ήρθαν. Το μπουκαλάκι το έχω στο τσαντακι μου για να γεμιζω τον καυφουν μου. Τα αλλα 2 για να γεμιζω το...πλαστικο...για να γεμιζω τον καυφουν μου...(στο θέμα μας)...Ρε παιδιά χθες έβαλα απευθειας απο το γυαλινο. Λες και ειναι άλλο υγρό. Τόσο αλλάζει μεσα στο πλαστικό η γεύση του; Υπάρχει καποιος να μου πει τι γίνεται; Απο το πλαστικό έχει φύγει η οξύτητα του υγρού σχεδον τελείως. Εχει γίνει πιο ήπιο και με αρκετο λιγότερο χτύπημα. Μολις έβαλα απο το γυαλινο ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά. Τα υγρά ειναι αγορασμένα την ίδια ημέρα. Εκεινη την ημέρα ακριβώς ειχε παραλάβει ο Τασος (esmokers).
Πόσο καιρό τα έχεις μέσα στο πλαστικό? Νομίζω οι περισσότεροι από εμάς το ίδιο κάνουμε. Εγώ για παράδειγμα βάζω κάθε μέρα σε ένα πλαστικό 10μελο και το έχω για να στάζω στους dripper. Επαιρνα κάποτε μαζί μου το γυάλινο της five pawns αλλά μια δυο φορές πήγε να μου πέσει κάτω και το σταμάτησα.
Αν το κρατάς μέσα στο πλαστικό 2-3 μέρες δεν νομίζω οτι υφίσταται θέμα να αλλοιωθεί. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι αν δεν αδειάζεις τελείως το μπουκαλάκι, μένει λίγο υγρό μέσα, προσθέτεις νέο και ουτω καθεξής, με αποτέλεσμα να μένει πάντα παλιό υγρό μέσα.
Αν όμως αδειάζεις όλο το 30μελο μέσα στο πλαστικό και το έχεις έτσι καμιά 10αριά μέρες, παίζει να εξατμίζονται τα συστατικά του.
Επίσης φρόντισε το μπουκαλάκι να είναι σκουρόχρωμο και όχι διάφανο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2015, 13:06 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος haris231

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #563 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 15:35 »
Να το πλένω δηλαδή; Δεν αδειάζει τελείως, τα τοιχωματα πάντα έχουν υγρό. Οντως αρκετο καιρό το αφήνω και προσθέτω απο πάνω καινουριο. Μάλλον την έκανα την πατάτα. Δεν πήγε το μυαλό μου τέτοια διαφορά. Τώρα δοκίμασα πάλι επιτηδες απο το παλιο και σαν να ειναι ξινό στη γεύση. Το πήγα και στον Τάσο (esmokers) και το είδε και όντως καταλήξαμε πως μάλλον ειναι στο μπουκαλάκι το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #564 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 16:17 »
Έχει παραγγείλει κανείς μέσα απο το site της five pawns ? και επίσης άμα έχει πάρει κάποιος ο οποίος μένει Θεσσαλονίκη.. Ας με κάνει ένα pm να τον ρωτήσω κάτι


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #565 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 19:23 »
Να το πλένω δηλαδή; Δεν αδειάζει τελείως, τα τοιχωματα πάντα έχουν υγρό. Οντως αρκετο καιρό το αφήνω και προσθέτω απο πάνω καινουριο. Μάλλον την έκανα την πατάτα. Δεν πήγε το μυαλό μου τέτοια διαφορά. Τώρα δοκίμασα πάλι επιτηδες απο το παλιο και σαν να ειναι ξινό στη γεύση. Το πήγα και στον Τάσο (esmokers) και το είδε και όντως καταλήξαμε πως μάλλον ειναι στο μπουκαλάκι το θέμα.


Καλό είναι να βάζεις όση ποσότητα χρειάζεσαι για την μέρα (2-3-5ml, όσο ατμίζεις τέλος πάντων) σε ένα πλαστικό δεκάμελο και να το έχεις μαζί σου. Μην κουβαλάς όλο το υγρό σε πλαστικό.
Στα τοιχώματα εντάξει δεν μένει και τίποτα σοβαρό σαν ποσότητα.

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #566 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 19:33 »
Έχει δοκιμάσει κανείς αυτό αντί για πλαστικό μπουκαλάκι αν έχει αλλοίωση;  Έχω παραγγείλει ένα από FT για αυτό το λόγο και έλεγα μήπως ξέρει κανείς.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #567 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 02:12 »
Απορώ με μερικούς ρε παιδιά όντως.Γιατί να βάλουμε έξτρα "μέταλλα" σε ένα υγρό πολυτελείας που
όλοι το χρυσοπληρώνουμε για την "τελειότητα" του και να μην παίρνουμε απλά μαζί μας αυτό το τόσο
όμορφο μπουκαλάκι της Five Pawn; Αν καιρό ατμίζετε Five Pawn,και έχετε αδειάσει έστω και ένα μπουκαλάκι,
απλά καθαρίστε το (αν φοβάστε μην σας πέσει και σπάσει) και γεμίστε το με όση ποσότητα θέλετε.


Χρησιμοποιείτε πλαστικά ή άλλα μέταλλα τα οποία επακόλουθο είναι να σας αλλοιώσει την γεύση αυτού
του υγρού για λόγους που τους θεωρώ δικαιολογίες για να προχωρήσετε σε αυτή την κίνηση.Το υγρό κοστίζει
28,90€,το αν σας παίσει το μοντ και σπάσει κάτι που κοστίζει το λιγότερο τα διπλάσια χρήματα που πάει;


Προσοχή στον εξοπλισμό μας σαφώς όπως και στα υγρά.Το θέμα υγιεινής πάντα έρχεται πρώτο αλλά μέχρι
εκεί.Ο καθένας απο εκεί και πέρα κάνει τις επιλογές του.Προσωπικά,αν και μια φορά το έχω κάνει,που πήρα
για απογευματινό καφέ τον The Dripper μαζί μου,πήρα και ολόκληρο το μπουκαλάκι το οποίο διακοσμούσε
πολύ περισσότερο το τραπέζι παρά όλα τα υπόλοιπα εκεί πάνω.


Φιλικά.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #568 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 02:49 »
Έχει παραγγείλει κανείς μέσα απο το site της five pawns ? και επίσης άμα έχει πάρει κάποιος ο οποίος μένει Θεσσαλονίκη.. Ας με κάνει ένα pm να τον ρωτήσω κάτι


Sent from my iPhone using Tapatalk
Έχω παραγγείλει αρκετές φορές. Δεν μένω όμως στη Θεσσαλονίκη.

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #569 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 13:05 »
Απλά τα έξοδα αποστολής ειναι παρά πολλα σχεδόν τα διπλάσια απο το υγρό. Επιπρόσθετα, Chris όταν έχεις τόσο όρεξη για ένα πράγμα που πραγματικά σε έχει σταματήσει το κάπνισμα θα δώσεις και κάτι παραπάνω για το καλό σου και αυτό που θα δείχνει το χέρι σου κάτι παραπάνω απο το καλό.
Συμφωνώ ότι ειναι πανάκριβα ολα αυτά που αγοράζουμε αλλα σκέψου κάτι εμενα και εσένα και όλους εδώ μέσα δεν τους ξανά κάνει η μάνα τους όποτε σκέψου την υγεία παρά οτιδήποτε άλλο στο λεω γιατι εχω περάσει πολλα και όταν είδα ότι το πρωί δεν εβυχα και είχα τέλεια γεύση και ανέπνευσα ξανά πίστεψε με ότι τέλος αυτό το πράγμα που κάνει 3.5€/ημέρα το λιγότερο και ας δώσω και 10€/ημέρα για τα υγρά. Απλά το τράβηξα λίγο, αλλα θέλω να πω ότι υπάρχουν 10ml μπουκαλάκια τα οποία ειναι σε γυαλί και φυσικά εχω αγοράσει και έχουν καλύτερη γεύση ολα μου τα υγρά. Αυτά απο εμενα φιλικά πάντα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310568 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278831 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13018 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64096 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206846 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93038 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1167 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173229 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15622 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias