vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

262 επισκέπτες, 6 χρήστες
anetost, dkostas, tibolaso, gigelis78, Milarepa, vougiouklakis

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #495 στις: Ιανουαρίου 02, 2015, 00:23 »
Κώστα,με βάση τον δικό μου ουρανίσκο πάντα.Το απλό έχει δυνατή γεύση σε καρύδα και αμέσως μετά βανίλια.Αν το έχεις
δοκιμάσει το απλό,τότε στο ρεσερβε δεν μπορείς να πεις ότι κάποια γεύση είναι δυνατή.Σαν σύνολο είναι δεμένες πολύ περισσότερο
οι γεύσεις.Αν δηλαδή πιστεύεις ότι το απλό μπορεί να σε κουράσει,τότε στο ρεσερβε αποκλύουμε αυτη την περίπτωση.


Επίσης,το Castle Long / Castle Long Reserve ΔΕΝ τα κατατάσσω στα γλυκά,εξαιρώντας την περίπτωση της βανίλιας που στην συγκεκριμένη
εκδοχή δεν μου φέρνει για γλυκό.Κώστα ειλικρινά,15 σελίδες να σου γράψω (ιδίως εγώ που δεν είμαι ειδικός) δεν πρόκεται να σε
πλησιάσω στην εμπειρία αυτή.Όταν το πρωτοάτμισα προσωπικά ξετρελάθηκα,η γυναίκα μου έπαθε πλάκα.Έδωσα σε γνωστό
και μόνο το μύρισε, (πω πω λέει καρύδα; πφφφφφφ),όπως έδωσα και σε άλλο γνωστό και στην πρώτη τζούρα έμεινε αφοσιωμένος,
πήρε και 2η και 3η και 4η εως ότου του είπα (ε ψιλε,1 ευρώ η τζούρα :)) ).


Μακάρι να ήσουν κοντά,θα σου τα έφερνα όλα να τα δοκιμάσεις αλλά απο την μικρή μου εμπειρία,ο ατμοποιητής+στήσιμο είναι το Α και το Ω
για να αποδώσει ένα υγρό σωστά.Αυτά τα υγρά θέλουν καυφουν .-  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #496 στις: Ιανουαρίου 02, 2015, 00:29 »
Μπραβο ... μου περασες για καποιο λογο το μηνημα εισουν σαφεστατος ... κοινως αν σου αρεσει η καρυδα ( που να μην θυμιζει σαμπουαν) και η βανιλια ολα καλα ... το burbon  που λενε που εχει μεσα?  το καταλαβαινεις ?  Ειδα και την κλωνοσυνταγη :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #497 στις: Ιανουαρίου 02, 2015, 00:47 »
Ότι γράφει μέσα το παίρνεις ναι,όσο για περίεργες γεύσεις (π.χ. το Forest affair απο Τ-Juice που
αντί για φρούτα μου έφερνε σαπουνάδα) είσαι οκ,μην περιμένεις κάτι τέτοιο :))


Βέβαια θα στο ξαναπώ,καμία σχέση αυτά τα υγρά με ότι έχεις δοκιμάσει εκεί έξω.

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #498 στις: Ιανουαρίου 02, 2015, 01:19 »
Το burbon το καταλαβαίνεις στην επιγευση κυρίως, οπου βρίσκεται εκεί για να "στρογγυλεύει" την γεύση απο καρύδα.
Πάντως έχε στο νου σου οτι ειδικα στο castle long οι γεύσεις του υγρού είναι πολύ έντονες! Εξού οτι η γεύση στο tank μένει αρκετά ακόμα και μετα απο επίμονο καθάρισμα..

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #499 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 03:25 »
Επιστρέφω να κάνω λίγο φασαρία στο συγκεκριμένο νήμα,πολύ ησυχία έπεσε. :angel:


Αν διαβάσει κανείς τα προηγούμενα μου πόστ,ξεκίνησα με 100/100 Castle Long και 10/100 Grandmaster.
Μετά απο  σωστό στήσιμο στον καυφουν έχουν αλλάξει πάρα πολλά...
Τώρα είμαι στο 100/100 GrandMaster (έχω κάνει και ολοήμερο και το καραγουστάρω) και 70/100 Castle Long.


Για κάποιο λόγο το έχω μπουχτίσει το CL,δεν ξέρω,ενώ έχω ατμίσει το 70% απο το μπουκαλάκι.Παράλληλα έχω
μόλις τελειώσει ένα ολόκληρο Grandmaster.Περίεργη συμπεριφορά των υγρών ή του ουρανίσκου μου,δεν ξέρω.
Πατάω λίγο φρένο αν και έχω ήδη προμηθευτεί και το Reserve αλλά και ένα ακόμη GrandMaster και θα αφήσω
λίγο τον ουρανίσκο μου να ξεκουραστεί με κάτι Liqua και θα επανέλθω.


Κανείς άλλος τίποτα; Τελικά,τόση μεγάλη φασαρία για το BFF και τελικά τι έγινε; Διακοσμήσαμε το δοκιμαστήριο μας; :))
Να σημειώσω απλά πως τις πρώτες 1-2 μέρες το υγρό,ούτε να το μυρίσω τόσο έντονο που ήταν.Το άφησα ένα βράδυ
λίγο ανοιχτό το καπάκι και έστρωσε αρκετά μπορώ να πω.Βέβαια δεν θα τολμήσω να βάλω στον καυφούν μέσα εκτός
αν είμαι σπίτι,για να μπορώ να καθαρίσω αν βαρέσουν κόκκινα οι γευστικοί μου κάλικες :)  Ωστόσο το έχω Dripparei
το BFF με πολύ καλύτερες εντυπώσεις.Πιο ξεκούραστες θα έλεγα μετά την "ωρίμανση" αν θέλετε και το ότι το άφησα ανοιχτό.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #500 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 09:12 »
Λογικά εξατμίστηκαν λίγο τα αρώματα όταν το άφησες ανοιχτό.


Το BFF δεν διατίθεται από κανένα κατάστημα για δοκιμή, οπότε κάποιος δύσκολα θα δώσει 32 ευρώ με το ρίσκο να μην του αρέσει το υγρό. Λογικά γι αυτό δεν έχουμε και πολλές γνώμες.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #501 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 12:34 »
Στην Vapeland στον αλιμο μου ειπαν οτι η εταιρεία τους ειπε οτι για να καταλαβει καποιος το bff πρεπει να κανει τουλάχιστον 3ml αρα για αυτο δεν το βγαζουν για δοκιμη.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #502 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 12:47 »
Σε προηγούμενες απαντήσεις ανέφεραν παιδιά απο Αθήνα ότι υπάρχουν δοκιμαστήρια.Επίσης και εγώ
το δοκίμασα το BFF στο e-smokers πριν το αγοράσω.Αυτό με το "η πολιτική της εταιρίας" και απο την άλλη
τα λεγόμενα κάποιων ατμιστών συν εμένα που το δοκίμασα πριν το πάρω,δεν το καταλαβαίνω :))

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #503 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 12:49 »
και εγω εκει το δοκιμασα Χρηστο ... ασχετα αν δεν μου αρεσε .. παντως το δοκιμασα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #504 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 12:54 »
Αα δεν ξερω.Μπορει να μην τους συμφερει να το βγαλουν...Βεβαια επιλογη τους ειναι :)

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #505 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 12:57 »
Αυτό που θέλω να πω φίλτατε είναι πως μερικοί,ίσως χαλαλίζουν 1 υγρό για τις δοκιμές,ενώ άλλοι λένε
απλά "πολιτική της εταιρίας".Δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται αλλά τέτοιες πολιτικές όταν στην Αμερική βλέπεις
το κάθε κατάστημα τους σαν ένα μεγάλο δοκιμαστήριο και μάλιστα με ότι καλύτερο μέσα,καυφούνιδες και
δεν συμμαζεύετε,ακούγεται βλακία εδώ στην Ελλάδα.


Δεν θέλεις άνθρωπε μου να χαλαλίσεις; Μην το κάνεις,μην τα ρίχνεις όμως στην εταιρία. Τώρα θα μου πείς,
πως θα δικαιολογηθούν; εχμ.... :confused1:

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #506 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 13:02 »
Ειδικα αφου πρόκειται για τον αποκλειστικο αντιπροσωπο (νομιζω οτι και η esmokers απο την vapeland το παιρνει)
Παιζει βεβαια και η λογικη του: αν θες να το δοκιμασεις σονι και ντε αγορασε το (τσουπ 32 ευρω στο ταμειο)

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #507 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 13:10 »
Noμιζω οτι τετοιες πολιτικες μονο κακο στον αντιπροσωπο μπορει να κανουν

και οχι τον καταναλωτη επομενως παιρνω υγρα που μπορω να δοκιμασω

απο εκει και περα επειδη ειναι ακριβα αυτα τα υγρα θα συμβουλευα οχι αγορες

χωρις να δοκιμασουμε στο οτιδηποτε οχι μονο στα υγρα ;) ;) ;)




Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #508 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 13:14 »
Συμφωνω πολυτα ειδικα για τοσο ιδιαιτερες γευσεος οπως το bff.
Το castle long μπορει να το αγοραζα στα τυφλα καθως μου αρεσουν τα συστατικα και οι γευσεις δενουν καπως απο την περιγραφή
Το bff δεν θα το ρισκαρα καθως ειναι πολυ περιεργες γευσεις που και απο την περιγραφη σε "τρομαζουν" λιγο

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #509 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 13:35 »
Ειδικα αφου πρόκειται για τον αποκλειστικο αντιπροσωπο (νομιζω οτι και η esmokers απο την vapeland το παιρνει)
Παιζει βεβαια και η λογικη του: αν θες να το δοκιμασεις σονι και ντε αγορασε το (τσουπ 32 ευρω στο ταμειο)
Nα αναφέρω απλά για την ιστορία ότι τo esmokers είχε κάνει πρώτο την εισαγωγή των υγρών στην Ελλάδα.
Και τα δύο καταστήματα πάντως είναι στη λίστα των International Retailers της Five Pawns
https://fivepawns.com/black-flag-fallen-retail-locations/

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310571 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278831 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13019 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64096 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206846 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93038 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1167 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15622 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias