vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #90 στις: Μαΐου 17, 2019, 14:26 »
Οταν μπαινεις σε μια γκαλερι με εργα τεχνης, τα θαυμαζεις, χωρις αυτο να σημαινει οτι μπορεις και να τα αγορασεις.

Επειδη αυτα τα συγκεκριμενα μοντακια (που ειναι εργα τεχνης) ειναι απροσιτα για αρκετους, αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορουμε να τα θαυμαζουμε.

Και στην τελικη, οπως ειπωθηκε και απο τον @manajoma αν καποιος τα εχει και τα σκασει για τετοιο μοντ, τους υπολοιπους τι τους νοιαζει? Καλοατμιστο το κοσμημα λεω εγω.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #91 στις: Μαΐου 17, 2019, 14:36 »

απαξ και ότι θελει κανει τα χρηματα του ο καθενας μας , δεν εχει καποιο νοημα το post σου .

και επιδη αυτό το νήμα μιλάει για αντικείμενα πόθου , παρακαλώ να μην το κάνουμε μπάχαλο .
Αποψή σου, προφανώς η δική μου είναι διαφορετική.

Αν εσύ θεωρείς υγιές κάποιος με οικογένεια και μηνιαίο εισόδημα πχ 2.000€ να διαθέτει τα μισά ή και παραπάνω για οποιοδήπτε χόμπι, δικαίωμά σου.

Και πραγματικά δεν κατάλαβα γιατί μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις, δύο φορές μάλιστα, ενώ δε θέλεις να γίνει το μήμα μπάχαλο.
Δε θα ήταν πιο εύκολο απλά να με αγνοήσεις;

Δεν έθιξα κανέναν και κατέθεσα τη γνώμη μου η οποία μάλιστα βασίζεται σε δικά μου λάθη του παρελθόντος.

[member=21121]gangelo[/member] αν απαντάς σε μένα, μάλλον κάπου μπερδεύτηκες.
Φυσικά και μπορούμε να τα θαυμάζουμε/ποθούμε και τυχεροί όσοι έχουν τη δυνατότητα να τα αποκτήσουν χωρίς να παραμελούν σημαντικότερες ανάγκες
Έτερον εκάτερον.

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #92 στις: Μαΐου 17, 2019, 14:43 »
@apva

Εχεις μια ταση να πηγαινεις απο νημα σε νημα και να σχολιαζεις τιμες premium και high end προιοντων.

Κανενας δεν σε υποχρεωσε να αγορασεις κατι τετοιο. Ουτε ομως σου πεφτει λογος αν καποιος τα αγοραζει. Και σιγουρα δεν υπαρχει λογος να ποσταρεις στα νηματα αυτα τη γνωμη σου για τις τιμες.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #93 στις: Μαΐου 17, 2019, 14:46 »
Σου απαντω , γατι το τι εκανες εσυ στο παρελθον είναι καθαρα δικο σου θεμα και δεν νομιζω ότι ενδιαφερει καποιον ΕΙΔΗΚΑ σε αυτό το νημα .

και για να είμαι on topic ένα θαυμασιο joko του Σειση που πλεων δεν είναι στα χερια μου (σε καλα χερια είναι παντος)

Συνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #94 στις: Μαΐου 17, 2019, 14:46 »
Σε αυτό το νήμα βλέπω, απολαμβάνω και το τί θα κάνω είναι δικιά μου δουλειά, εγώ βλέπω ένα χόμπι και τίποτα παραπάνω, ακριβό χόμπι αλλά σε κάθε περίπτωση χόμπι.
Δεν βλέπω πουθενά σε αυτό το νήμα να προωθούνται τα "Ζάρια". 
Τελικά νομίζω ότι είμαστε όλοι ενήλικοι.
Δεν χρειάζεται να φτάνουμε στο άλλο άκρο για να δείξουμε ότι ένα χόμπι είναι ακριβό. Άλλο το χόμπι και άλλο η αρρώστια. 

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #95 στις: Μαΐου 17, 2019, 14:50 »
και μια παλαιοτερη κατασκευή του Γιαννη craven 

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #96 στις: Μαΐου 17, 2019, 15:06 »
[member=5096]apva[/member]

Εχεις μια ταση να πηγαινεις απο νημα σε νημα και να σχολιαζεις τιμες premium και high end προιοντων.

Κανενας δεν σε υποχρεωσε να αγορασεις κατι τετοιο. Ουτε ομως σου πεφτει λογος αν καποιος τα αγοραζει. Και σιγουρα δεν υπαρχει λογος να ποσταρεις στα νηματα αυτα τη γνωμη σου για τις τιμες.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Ό, τι να 'ναι πραγματκά, κρίμα.

Αντί να γράφεις ασυναρτησίες και να γυρίζεις την κουβέντα ad hominem χωρίς να με γνωρίζεις, θα μπορούσες αν ήθελες να απαντήσεις με επιχειρήματα.
Αλλά το τελευταίο είναι πιο δύσκολο...
Το "high end" του ατμίσματος σε σχέση με άλλα χόμπι είναι αστείο, τι να πούμε για τα ηχοσυστήματα πχ.

Γενικά πολύ sand in the v....a βλέπω σε ορισμένους και ειλικρινά δεν το περίμενα.

[member=17987]manajoma[/member], προφανώς δεν είναι αυτός ο λόγος που μου απαντάς ;)

Εγώ το σταμτάω εδώ και σας αφήνω να θαυμάσετε τα μοντάκια, πολλά από τα οποία είναι πραγματικά υπέροχα.
Εκτός αν κάποιος κρίνει σκόπιμο να το συνεχίσει.

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #97 στις: Μαΐου 17, 2019, 15:11 »
Και μια και ο φιλος manajoma μιλησε για το υπεροχο Joko του Σειση, οριστε με εναν Nduro πανω του.

  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #98 στις: Μαΐου 17, 2019, 15:16 »
εδώ θα δουμε πως ένα απλο μοντ epetite dna60 μεταμορφώνετε σε κόσμημα με stampy panels 

Αποσυνδεδεμένος ΨΗΛΟΣ

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #99 στις: Μαΐου 17, 2019, 15:19 »
Εννοειται δεν ειναι αυτος ο λογος που σου απανταει ;) ο manajoma αλλα οντως ,αν καποιος θελει να συλλεγει , καμαρωνει , προβαλλεται με τα εν λογω mods κανει οτι θελει τα λεφτα του και τα ακουμπαει οπου θελει.
Παντως για να ατμισω με τετοια mods και πριν να εχω πλυνει 15 φορες τα χερια μου και να τρεμει το φυλλοκαρδι μου μην το γρατσουνισω , σπασω και να το κραταω γερα να μην παθει κατι λες και κραταω πυρηνικη βομβα και να το ακουμπαω στο γραφειο σαν λουλου , οχι να μου λειπει.

Και να ξερετε οτι το μεναγκιγκο δεν θα σας κατσει επειδη ειστε κατοχος τετοιου mod αλλα επειδη εχετε τα λεφτα να το παρετε.
Το αντροπαρεακι σας παντως πολυ πιθανο να σας επιφωνησει:

Ρε μ....κα τι ειπες τωρα!!!
Ζωγραφισες !!!!
Που το βρηκες?

Και εσεις εξιστορειται τις εμπειριες σας στο Βιετναμ και πως καταφερατε να το παρετε στα χερια σας.
Τελος μην ξεχασετε να τους πειτε και την τιμη ε?
Η περιττο? ::)

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #100 στις: Μαΐου 17, 2019, 15:24 »
ρε ψηλε (και εγω το ιδιο) περιμενεις με μοντακι να βγαλεις γκομενα ?

τιμη ? γιατι αμα δεις μια λαμπο θα τον ρωτήσεις ποσο την πηρε ? not !!

Αποσυνδεδεμένος ΨΗΛΟΣ

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #101 στις: Μαΐου 17, 2019, 15:30 »
Οχι μωρε manajoma δεν περιμενω ισως οι γιοι μου αλλα θες να μου πεις οτι οι υπολοιποι ατμιστες , πλην συλλεκτων , θα τα αγορασουν για ποιοτικοτερο ατμισμα?

Παντως οντως ειναι αξια θαυμασμου απλα σταθηκα στο πεσιμο που εγινε επειδη καποιος εκφερε την αποψη οτι ειναι ακριβα.

Και η λαμπο παρεπιπτωντος θα με παει Σαλονικα σε 2 ωρες περιπου νωριτερα , τα συγκεκριμενα mods το ιδιο ατμισμα θα μου δωσουν με ενα mod των 150€ το πολυ

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 21, 2019, 16:45 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #102 στις: Μαΐου 17, 2019, 15:40 »
Ρε συ ναι θα σε παει , μαζι με ένα βενζιναδικο   :)) :)) :))
τιμη όμως δεν θα ρωτήσεις για την λαμπο γιατι ξερεις ……

κοιτα η πλακετα είναι ιδια πχ μια dna75 ,αυτό που αλλαζει είναι η μοναδικοτητα και η αισθηση του ξυλου στο χερι .
ναι οκ και η μοστρα παει μαζι δεν λεω , αλλα αγοράζεις κατι (ειδικα από ελληνες κατασκευαστες ) το οποιο εχεις ζητησει να γινει στα μοναδικα μετρα σου (οσο αυτό είναι εφικτο) , ετσι είναι το ΔΙΚΟ σου μοντ .

και για να καταλάβεις δες εδώ ένα ΚΟΣΜΗΜΑ 18350 mech που εφτιαξε ο craven !!!
τρελα ετσι ?

Αποσυνδεδεμένος tegonik

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #103 στις: Μαΐου 17, 2019, 15:43 »
Η προσωπική μου γνώμη (και μόνο) παιδιά πάντως είναι ότι το να γίνεσαι συλλέκτης μοντακίων των 2 και 3 χιλιάδων ευρώ αγγίζει τα όρια του γελοίου, τρέλα. Ασε που κοιτάω αυτά τα μοντ και δεν διακρίνω πουθενά να δικαιολογούν την τιμή τους σε σχέση με αυτά των 500 ευρώ ας πούμε. Απλά αυθαίρετα ο κατασκευαστής τους τα κοστολογεί τόσο. Εκεί έξω υπάρχει ΠΟΛΥΣ κόσμος που μπορείς να του πουλήσεις φύκια για μεταξωτές κορδέλες βέβαια, μην το ξεχνάμε αυτό. 
Από την άλλη το τι θα κάνει ο άλλος με τα λεφτά του είναι δικό του θέμα, ξέρω άτομο που διασκεδάζει ξοδεύοντας χιλιάδες ευρώ σε λουλούδια στα μπουζούκια. Τρέλα είναι αυτή, τι να λέμε.
Τα ξύλινα μοντάκια είναι εκπληκτικά,είμαι σίγουρα φαν, άλλα δεν βρίσκω προσωπικά τον λόγο να μαζέψω καμια 10αριά από δαύτα ούτε να σκάω 2-3 χιλιάδες ευρώ για 50 γραμμάρια blackwood ή ρητίνη με μία κ@λοπλακέτα πάνω της σειράς των 50 ευρώ και έναν σωλήνα μπαταρίας. Καθαρή κοροϊδία. Είναι κορόιδο αυτός που τα σκάει?οχι βέβαια, γούστο του!

Αποσυνδεδεμένος ΨΗΛΟΣ

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #104 στις: Μαΐου 17, 2019, 15:49 »
Ειναι οντως πανεμορφα και με ζαλισε ο γιος μου αλλα ως εκει.
Και αν ηταν λιγο παραπανω εξυπνοι οι Ελληνες κατασκευαστες , και οχι πονηροι , θα μπορουσαν με μικροτερες τιμες να εχουν μεγαλυτερο αγοραστικο κοινο με οτι αυτο συνεπαγεται και για μελλοντικες πωλησεις.
Τελοσπαντων το κλεινω εδω γιατι δεν ειναι του αντιστοιχου νηματος αλλα οι τιμες ειναι υπερβολικες

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63583 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92794 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3844 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172771 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 493 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex