vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

532 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Tazz, bloodlessz, manoslykos, funes, giorgos1999, giorgoscr, camber

Twitter

Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #60 στις: Απριλίου 30, 2019, 20:04 »
Ο ptf δεν κατασκευάζει μοντάκια, φτιάχνει αποκλειστικά τα blocks σταθεροποιημένου ξύλου από τα οποία μετά κατασκευάζονται τα μοντάκια.

Πολύ ενδιαφέρον θα είχε, πιστεύω, αν ο Παναγιώτης (ptf) μας ενημέρωνε για το ποιοι κατασκευαστές χρησιμοποιούν τα δικά του blocks για να φτιάξουν τα μοντάκια τους. Αν φυσικά δεν υπήρχε πρόβλημα στο να μας δώσει αυτή τη πληροφορία.

Και για να είμαι απόλυτα ξεκάθαρος: προσωπικά θα προτιμούσα μακράν έναν κατασκευαστή που θα μου έφτιαχνε το μοντάκι από ένα block του Παναγιώτη, από έναν άλλο που θα χρησιμοποιούσε κάποιο block αγνώστου προελεύσεως...

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #61 στις: Απριλίου 30, 2019, 20:23 »
@Τουρίστας το block αγοράστηκε απο τον ptf μεσω του fb group του και στάλθηκε στον modder των secret mods (Ινδονησία) για κατασκευή του inferno της φωτο.
Όπως αναφέρθηκε ο Παναγιώτης δημιουργεί μόνο τα υπέροχα μπλοκ και από αυτόν προμηθεύονται είτε modders από Ελλάδα αλλα και όλο τον κόσμο καθώς η ποιότητα της δουλειάς του ειναι παγκοσμίως αναγνωρισμένη για κατασκευή mod κατά παραγγελία πελατών ή όχι, είτε κάθε άλλος μη κατασκευαστής οπως εμεις που θέλουμε ενα μπλοκ για να δώσουμε στον modder της επιλογής μας ωστε να μας κατασκευάσει ενα μοντ από αυτό.

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #62 στις: Μαΐου 01, 2019, 00:49 »
Από την ομάδα BlackRose.

Δείτε φίλοι μου τι έφτιαξε ο Sugumur Kesavan στο συγκεκριμένο μοντάκι. Προσέξτε ολόκληρη τη κατασκευή της πρόσοψης και τα σχέδια επάνω της. Δείτε το αψεγάδιαστο δέσιμο των μεταλλικών επιφανειών με το ξύλο, καθώς και τα απίστευτα πλήκτρα!  :Whaaat:

Δεν ξέρω παιδιά, ίσως και να είμαι υπερβολικός, αλλά πώς μπορεί κάποιος να μην θαυμάσει μια τόσο αψεγάδιαστη δουλειά, με τόσο μεράκι και φαντασία...  :_love_heart:



make a virtual person online for free
" />

Αποσυνδεδεμένος dred

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #63 στις: Μαΐου 01, 2019, 12:12 »
Άλλος ένας κατασκευαστής blocks σταθεροποιημένου ξύλου από Αρμενία μεριά ( κ τσεκαρισμένος από κάποιους Έλληνες που παράγγειλαν δικά του blocks για κατασκευή mods ) είναι ο
 Арсен Мирзаджанян .Για οποιαδήποτε πληροφορία από την σελίδα του στο fb με το όνομά του.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 01, 2019, 19:31 από dred »

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #64 στις: Μαΐου 02, 2019, 00:40 »
Από την ομάδα Visionary mods.

Χωρίς σχόλια.  :Whaaat:  :Whaaat:  :Whaaat:

" />

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #65 στις: Μαΐου 05, 2019, 11:55 »
Προβληματίστηκα πολύ για το αν έπρεπε να γράψω αυτό το μήνυμα, αλλά τελικά η λογική μου επέβαλλε να σας προειδοποιήσω, για να μην την πατήσει και κάποιος άλλος. Ειδικά από τη στιγμή που βλέπω στο facebook ότι ο Danny Tresidder έχει κάποιους φίλους και από την Ελλάδα. 

Έχω προπληρώσει ολόκληρο το ποσό για ένα μοντάκι από σταθεροποιημένο ξύλο που υποτίθεται ότι θα κατασκεύαζε ο Danny Tresidder για μένα. Όταν παρέλαβα το πρώτο δικό του μοντάκι, το μηχανικό squonking, ενθουσιάστηκα πολύ από τα σχέδια που "ζωγράφισε" στο σώμα του μοντ και γενικά από την ποιότητα κατασκευής, έτσι φάνηκα ευκολόπιστος και δέχτηκα να του προπληρώσω ολόκληρο το ποσό που συμφωνήσαμε για να μου κατασκευάσει ένα δεύτερο μοντάκι, ηλεκτρονικό αυτή τη φορά.

Το μοντάκι υποτίθεται ότι θα ήταν έτοιμο μετά από ενάμισι μήνα. Πάνω από πέντε μήνες έχουν περάσει, και όσο είδατε εσείς το μοντάκι, άλλο τόσο το είδα κι εγώ. Αρνείται μάλιστα να μου στείλει έστω τα υλικά από το μοντ (πλακέτα, σωλήνες μπαταριών, πόλος 510 κτλ.), για να προσπαθούσα να ολοκληρώσω την κατασκευή σε κάποιον άλλο τεχνίτη. 

Έχω διαθέσιμες όλες τις αποδείξεις από τα ποσά που του έστειλα μέσω paypal. Μιλάμε για ένα εντελώς αναξιόπιστο άτομο, που αποδείχτηκε τελικά κανονικός απατεώνας. 

Μείνετε μακριά του...

Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #66 στις: Μαΐου 05, 2019, 13:06 »
Υπάρχει στο Facebook μια ομάδα που λέγεται Vapecourt. Αν γράψεις εκεί για τη συναλλαγή σου, οι διαχειριστές της ομάδας θα καλέσουν τον Danny σε απολογία. Που ξέρεις, μπορεί να φοβηθεί και να στο στείλει τελικά ή να σου επιστρέψει τα χρήματα.

Επίσης σε αυτή την ομάδα έχουν ένα μόνιμο post που το λένε wall of shame και βάζουν εκεί άτομα που έχουν διαπιστώσει ότι είναι απατεώνες, ώστε να προσέχει ο κόσμος πριν κάνει συναλλαγές μαζί τους.

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #67 στις: Μαΐου 05, 2019, 13:10 »
Χρήσιμες πληροφορίες φίλε rosenred.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #68 στις: Μαΐου 05, 2019, 13:32 »
Όντως χρήσιμο για όσους κάνουν τις συναλλαγές τους μέσω ΦΒ.

Εμένα θα με συγχωρέσετε αλλά διαβάζοντας Vapecourt πέθανα στα γέλια καθώς το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό ήταν το "Ερωτοδικείο"...

Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #69 στις: Μαΐου 05, 2019, 13:42 »
Αν σκεφτείς ότι πολλοί έχουν σχέσεις αγάπης με τον εξοπλισμό τους, δεν είναι και τόσο off :))

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #70 στις: Μαΐου 08, 2019, 00:02 »
Από την ομάδα Blackrose.

Το μοντέλο Black Knight Limited Edition. Μόλις πέντε τέτοια μοντάκια φτιάχτηκαν, αυτά που βλέπετε στη φωτογραφία. Αν έχω καταλάβει καλά τις τιμές στη συγκεκριμένη ομάδα, θα φτάσει κάπου τα 2.000 δολάρια το κάθε μοντάκι!  :o

Για τους λάτρεις του μαύρου χρώματος...  :_love_heart:

" />

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #71 στις: Μαΐου 09, 2019, 03:04 »
Τα μηχανικά squonking μοντάκια της Visionary mods, είναι από τα πιο αγαπημένα μου οπτικά, τουλάχιστον όπως τα χαζεύω στις φωτογραφίες της ομάδας. Εδώ ο τύπος αγόρασε δύο μαζί ταυτόχρονα και φυσικά έχει κατουρηθεί από τη χαρά του.  :))

Πραγματικά υπέροχα και τα δύο, με απίστευτο γυάλισμα...  :_love_heart:



upload image free
" />

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #72 στις: Μαΐου 09, 2019, 12:19 »
Από την ομάδα MidKnight Mods, ένα πραγματικά υπέροχο BAR στην έκδοση 3,5.  :_love_heart:

Με πλακέτα DNA75C και ένα καταπληκτικό επιστόμιο φτιαγμένο από το ίδιο ξύλο.  :thumpup:

Ένας Έλληνας αγόρασε το συγκεκριμένο μοντάκι, του ευχόμαστε να το χαρεί όσο γίνεται περισσότερο. Κι αν μας διαβάζει, ας μας γράψει δύο λόγια για το μοντάκι εδώ...  ;)



upload image
" />

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #73 στις: Μαΐου 09, 2019, 16:48 »
Πω πω.......κουκλί είναι!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #74 στις: Μαΐου 09, 2019, 19:10 »
Επιτέλους ήρθε!  :dance2:

Μετά από μια μικρή Οδύσσεια που πέρασε το πακέτο, κι αφού για 1-2 μέρες δεν είχαμε ιδέα που ήταν, κι αφού περάσαμε μερικές ώρες κάνοντας τηλεφωνήματα στο εξωτερικό, προσπαθώντας να βγάλουμε άκρη, κι αφού άλλαξε εταιρεία κούριερ και άλλαξε και ο αριθμός αποστολής, ουφ, τέλος καλό, όλα καλά.  :heat:

Το πολύ όμορφο μοντάκι που ήταν μέσα σε αυτό το κουτί, θα σας το παρουσιάσω αναλυτικά σε μερικές μέρες. Προς το παρόν, του έχω κοτσάρει τον Reload στα 0,25Ω στα 70 βατάκια, έχω ρίξει πίσω την πολυθρόνα μου και το απολαμβάνω...  :_love_heart:


free image uploading site
" />

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180432 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535516 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59729 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237273 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 562 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14969 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085231 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10168 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12