vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

537 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, dkostas, camber, giorgos1999, manoslykos

Twitter

Κάλεσμα σε ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ (εγκύκλιος μη νικοτινούχων)


Σάλος στα μαγαζιά σήμερα, κανείς δεν ξέρει τι να κάνει αύριο!
Να ανοίξει το παραβάν και να φανεί ο πίσω χώρος που κάνει wild mix ζουμιά και νικοτίνες ή να το κρατήσει ακόμα κρυφό και να κλείσει διαμαρτυρόμενος ;
Πάντως τα 2-3 μαγαζιά που ψωνίζω συνήθως, θα είναι ανοιχτά αύριο.
Τρόμαξαν τα μαγαζιά μήπως πληρώσουν για αναλύσεις, φακέλους στο ΓΧΚ και δηλώσεις στο μητρώο χημικών προϊόντων όπως είναι εξάλλου υποχρεωμένοι; Η μήπως αναγκαστούν να δηλώσουν σε ποια τουαλέτα ακριβώς τα παρασκευάζουν χωρίς καν να έχουν επιχείρηση/έδρα/ΑΦΜ;
Στημένες επιχειρήσεις σε άφαντα υπόγεια και σε κουζίνες ταβέρνας που παράγουν Υγρά τύπου ‘’παντόφλα’’ , ‘’tsokaro” ‘’τασάκι’’ και άλλα, νομίζουν ότι θα κλείσουν τις υπόλοιπες επιχειρήσεις, αποφεύγοντας φόρους, δασμούς, ΦΠΑ και ξεγλιστρώντας πάντα με την ανοχή λόγω ανυπαρξίας και ανικανότητας του κάθε Υπουργείου.
Και σαν να μην έφτανε όλο αυτό το θράσος , τώρα θα απεργήσουν και θα κάνουν παρέλαση μπροστά στο Υπ. Υγείας που ούτε τους ξέρει!
Όταν οι ένοπλοι διαδήλωσαν διαμαρτυρόμενοι για τον χαμηλό μισθό πείνας και άλλα, κανείς δεν ήταν μαζί τους στην πορεία ή στην συγκέντρωση έξω από το Υπουργείο.
Από την άλλη μεριά έχουμε και την ΚΕΑ που μπορεί να προχωρήσει όπως νομίζει καλύτερα.
Αυτή είναι η πραγματική μάχη μεταξύ επαγγελματιών και οι ατμιστές δεν έχουμε λόγο να πάρουμε το μέρος του παράνομου.
Ο διασυρμός του κλάδου του Η/Τ σε όλο του το μεγαλείο! Με τις υγείες σας ‘’επιχειρηματίες’’ της κακιάς ώρας!
Ποια εταιρία και για ποιο SNV ή συμπυκνωμένο άρωμα έχει καταθέσει φάκελο στο Μητρώο Χημικών προϊόντων; Ποια εταιρία έχει διασφαλίσει την ποιότητα των προϊόντων της; Ποια ΤΡΑ και ποια Capela δίνει πραγματικό MSDS ;
Γιατί η ΤΡΑ (αν δεν κάνω λάθος) επισημαίνει πως ΔΕΝ πουλάει αρώματα για Η/Τ και δεν βάζει πουθενά το όνομα της παρά επιτρέπει να κυκλοφορούν συσκευασίες που μετά οι καταστηματάρχες κάνουν ανασυσκευασία των αρωμάτων αυτών;
Ποιος έχει άδεια εργαστηρίου προκειμένου να κάνει ανασυσκευασία ή να φτιάχνει SNV;
Δεν τον ξέρει κανείς και δεν πρόκειται κανείς να τον ελέγξει.
Εμείς φταίμε που καταστρέφεται η αγορά;
Και θα πάμε στην συνάντηση διαμαρτυρίας να διαμαρτυρηθούμε για ποιο λόγο ακριβώς;
Που δεν μας αφήνουν και εμάς να πουλάμε SNV και One Shot όπως και ο διπλανός μας;
Μόνο να ευχόμαστε να μην μας βγάλει ο ΑΝΤ1 video και μας δείχνουν στις ειδήσεις…
Η ταφόπλακα και το τέλος θα έρθει αύριο!

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Λες και διαβάζεις δελτίο τύπου γνωστής χρεωκοπημένης αλυσίδας ειδών ατμίσματος που δεν μπόρεσε να ανταπεξέλθει στις ανάγκες των καιρών και προσπαθεί να σώσει οτι σώνεται :yes:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Δεν το βλέπω έτσι Σταύρο, ο τρελός θέτει αρκετά ζητήματα για τα οποία έχω κι εγώ ερωτηματικά και δεν έχω απαντήσεις.
Δε γίνεται για παράδειγμα να συζητάμε για σελίδες επί σελίδων για το αν η vg είναι 99,5 ή 99,8% καθαρή και αν θα έπρεπε να μας ενδιαφέρει αν τα βαρέα μέταλλα είναι <1 ή <5, ενώ για τα υγρά να δεχόμαστε άκριτα οτιδήποτε κυκλοφορεί.
Δε γίνεται να κράζαμε στο παρελθόν τη natura, αμφιβάλλοντας για τις προδιαγραφές ποιότητας των υγρών της και σήμερα να κάνουμε γαργάρα για ότι κυκλοφορεί εκεί έξω.
Δε γίνεται ένα κατάστημα να αρνείται να βάλει στα ράφια του κάποια υγρά γιατί τα θεωρεί σάπια, αλλά να μην υπάρχει κανένα στοιχείο που να τεκμηριώνει την ποιότητα αυτών που δέχεται στα ράφια του.

Όσο για τη συμμετοχή μας ως κοινότητα ατμιστών, ούτε εγώ είμαι σύμφωνος. Πού ήταν ο ΣΕΕΗΤ στις δύο τελευταίες εκθέσεις? Δε θα μπορούσε να ζητήσει και να έχει από τον διοργανωτή ένα περιπτεράκι της ΚΕΑ, να μοιράζει ενημερωτικά φυλλάδια, να γράφει μέλη, να εξηγεί στον απλό ατμιστή την κατάσταση που έχει διαμορφωθεί για τον ίδιο, να επικοινωνήσει με τον ατμόκοσμο τέλος πάντων.
Τώρα που ο ΣΕΕΗΤ έχει ανάγκη από πλάτες και θέλει να δείξει ότι και οι πελάτες, μέσω επίσημου συλλόγου τον στηρίζουν, επιδιώκει κολεγιές! Κι οι οινοποιοί διεκδίκησαν και πέτυχαν κατάργηση του ΕΦΚ στο κρασί αλλά δε ζήτησαν τη συμπαράσταση των "κρασοπατέρων".
Εμένα η κίνηση μου δείχνει ότι στον αγώνα μαζί αλλά στη μάσα χώρια.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Aπό μικρό και από trelo...   ;)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Ψάχνουμε γωνία στο δεκάρικο κατ εμέ με τα απο πάνω Γιώργαρε κατά την δική μου άποψη.Αρώματα είναι όχι κατσαριδοκτώνα.
Τόσα χρόνια μπουμπουνάμε αν ήταν να πάθουμε κάτι θα το είχαμε πάθει.Ειδικά οι πνευμονικοί...

Η απουσία της ΚΕΑ απο την έκθεση ήταν καθαρά θέμα λάθος χειρισμού της ίδιας της ΚΕΑ και τίποτα άλλο κατ εμέ.

Θα μπορούσε να επιβάλει την παρουσία της με τον έναν ή τον άλλον τρόπο.

Μέχρι και χώρο της είχανε κρατήσει αλλά δυστυχώς ούτε καν τηλέφωνο δεν έγινε ποτέ(λεπτομέρειες φυσικά απο κοντά το Σάββατο)

Οσο για την πορεία είμαι εντελώς αντίθετος .Δεν ξεχνώ... :nope:

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Με αυτή τη λογική δεν χρειάζεται κανένας έλεγχος ούτε στις τροφές. Φαγητό είναι δεν είναι κατσαριδοκτόνα και επιβιώσαμε επί χιλιάδες χρόνια χωρίς έλεγχο του ΓΧΚ.

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Άλλο πνευμόνια άλλο στομάχι.

Το θέμα δεν είναι τόσο ο έλεγχος ποιότητας, όπως λέει και ο καρχαρίας αν ήταν θα είχαμε ήδη δει αρνητικά εμείς οι πνευμονικοί. 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
[member=6669]camber[/member] υπάρχουν επιλογές.Ο καθένας ας διαλέξει οτι τον καλύπτει.Ο καταναλωτής στην ουσία καθορίζει την αγορά.
Προσωπικά δεν μου καίγεται καρφί για τα 10μελα με τις πιστοποιήσεις πανεπιστημίων όπως και του μεγαλύτερου ποσοστού των ατμιστών ,
Με ενδιαφέρει να έχω γευστικά υγρά,σε καλή τιμή φτιαγμένα με επώνυμα προιόντα

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Θα μπορούσε να επιβάλει την παρουσία της με τον έναν ή τον άλλον τρόπο.

Μέχρι και χώρο της είχανε κρατήσει αλλά δυστυχώς ούτε καν τηλέφωνο δεν έγινε ποτέ



Της είχαν κρατήσει χώρο χωρίς να την ενημερώσουν? Τι περίμεναν δηλαδή, να επικοινωνήσει μαζί τους ο σύλλογος? Ποιον να πάρει τηλέφωνο ο σύλλογος, τον διοργανωτή που έφαγε τα λεφτά του συλλόγου από την πρώτη έκθεση ή τον Παναγιωτόπουλο και να ζητιανέψει περίπτερο?
Αυτά δεν είναι σοβαρά πράγματα Σταύρο. Ο Παναγιωτόπουλος έπρεπε να καλέσει την Κοινότητα Ελλήνων Ατμιστών, ο σύλλογος δεν είχε καμιά δουλειά να ζητάει περίπτερα. Είναι σαν να λες ότι γίνεται μια έκθεση ορειβατικών ειδών για επαγγελματίες και παίρνει τηλέφωνο ο φυσιολατρικός σύλλογος ορειβατών και πεζοπορίας Αχαρνών για να ζητήσει πρόσκληση! Οι επαγγελματίες καλούν τους πελάτες, ειδικά όταν τους πουλάνε και μαύρα τα προϊόντα τους, κάνοντας τρελό και αφορολόγητο τζίρο σε ένα διήμερο.

Ο καταναλωτής στην ουσία καθορίζει την αγορά.
Αυτή η καραμέλα κάποια στιγμή πρέπει να τελειώσει. ποια αγορά καθορίζει ο καταναλωτής? Του γάλακτος? Του κρέατος που είναι τίγκα στα προσθετικά γεύσης? Ο καταναλωτής είναι πρόβατο, ότι του πασάρουν οι επιτήδειοι το αποθεώνει και ειδικά στο άτμισμα που απέκτησε γνώμη και καταναλωτική συνείδηση κι αυτός που ξεκίνησε τον προηγούμενο μήνα!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 03, 2018, 12:36 από Ribot »

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
[member=13664]Ribot[/member]

Βασιλική οικογένεια φάση?

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Δεν θα έπρεπε να διεκδηκήσει τα ωφειλούμενα δηλαδή με τον ένα ή τον άλλο τρόπο;
Φυσικά και θα έπρεπε ο σύλλογος να επικοινωνήσει για να μην υπάρχουν δικαιολογίες,όχι γιατί πρέπει και καλά.
Τα πρέπει και τα τυπικά στο συγκεκριμένο χώρο δεν υφίστανται.Μόνοι μας οδηγούμαστε στην αφάνια
Οι σύλλογοι που αναφέρεις είναι σίγουρα πιο ενεργοί :))

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Σταύρο, γνωρίζεις κάποιον νόμιμο τρόπο με τον οποίο ένα Νομικό Πρόσωπο μη Κερδοσκοπικού Χαρακτήρα να μπορεί να διεκδικήσει μια δωρεά? Θα σου πω εγώ, όχι. Πίστεψέ με, αν υπήρχε, θα το είχαμε ως ελεγκτική επιτροπή αναγράψει στην οικονομική και διαχειριστική έκθεση η οποία ήταν διαθέσιμη στα μέλη που συμμετείχαν στην τελευταία Γ.Σ. Και δόξα να χει η La Tabbacheria, κάτι κατέω από ελέγχους.


Τα υπόλοιπα μπορεί να τα απαντήσει η διοίκηση. Αυτό μόνο άπτεται των αρμοδιοτήτων μου.


Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
[member=7454]Cruiser79[/member]

Λίγο άσχετο αυτό που λές αλλά ορίστε ένα απο τα πολλά για αυτό που ρωτάς.

https://www.giveandfund.com/giveandfund/homepage

Υπάρχουν και άλλα. 

Σας τα είχα πει και όταν ξεκινήσατε αλλά γελάγατε.. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Sorry αλλά ο συγκεκριμένος άνθρωπος δεν ήθελε δράση με τον σταυρό στο χέρι...Ξέρεις πολύ καλά τι χρειάζεται Τρύφωνα :yes:
Ξέρω πολύ καλά οτι δεν μπορούσατε νόμιμα να κάνετε κάτι γιατί απλούστατα θα είχε γίνει ,είμαι σίγουρος γι αυτό και σας έχω απόλυτη εμπιστοσύνη.
Ήξερε οτι είχε την φωλιά του λερωμένη απλά με το να παραιτείται απο την προσπάθεια του για παρουσία ο σύλλογος στην σημαντικότερη εκδήλωση του ατμίσματος είναι αδιανόητο κατ εμέ ...
Τέλος πάντων έγινε γιατί έγινε ... προχωράμε

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180486 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8293 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535943 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59735 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 571 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15408 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085250 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10190 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12