vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

544 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, Sergios, Doubt, manoslykos, mfk, funes, johnath, Jorge, giorgos1999

Twitter

1η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: 1η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #30 στις: Μαρτίου 10, 2018, 21:41 »
Εγώ πρόβλημα με άτμισμα, κάπνισμα ακόμα και μπάφους δεν έχω. Ούτε και με οποιονδήποτε άλλο σύλλογο οποιουδήποτε αντικειμένου. Ομως, το ίδιο θα λέγατε αν οποιοδήποτε Δημόσιο κτήριο (και μάλιστα κλειστό) παραχωρηθεί σε πχ. καπνιστές ή και σεκσοδραστηριοτήτων (όπως προαναφέρθηκε παραπάνω);Υπάρχει πρόνοια στον νόμο ότι όταν κάποιο δημόσιο κτήριο παραχωρείται, τότε το κάπνισμα/άτμισμα/τσίκνισμα επιτρέπεται;
Φαντάζομαι πως δεν υπάρχει. Απλά μας βολεύει και κάνουμε ερμηνεία και χρήση κατά το δοκούν και ευκτέο. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: 1η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #31 στις: Μαρτίου 10, 2018, 21:56 »
Και που καταλήγεις δηλαδή? Να μην ατμίζουμε μέσα στην αίθουσα για να μη δώσουμε δημόσια λαβές όπως είπες παραπάνω? Δηλαδή επειδή αυτό επιτάσσει ο νόμος -ΑΝ στην προκείμενη περίπτωση έχει ισχύ φυσικά- θα πρέπει να το τηρήσουμε, ενώ από την άλλη ως σύλλογος διεκδικούμε άρση της απαγόρευσης και διαχωρισμό από το κάπνισμα?

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: 1η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #32 στις: Μαρτίου 10, 2018, 22:35 »
Τρόποι και μέτρο.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: 1η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #33 στις: Μαρτίου 10, 2018, 22:41 »
λιγο οff-topic
οσοι ερθουν αυριο και ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ  AYTO 3χ1
παρακαλω εαν μπορουν να μου το δωσουν.


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: 1η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #34 στις: Μαρτίου 10, 2018, 23:06 »
Να γράψουμε και τι υγρά θα φέρει ο καθένας για να ξέρουμε ποιον θα ψάξουμε για δοκιμές... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: 1η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #35 στις: Μαρτίου 10, 2018, 23:18 »
να δω  αν  θα  μπει κανείς μέσα τελικά.... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: 1η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #36 στις: Μαρτίου 10, 2018, 23:26 »
οι ανταλλαγές και οι δοκιμές υγρών εκτός αιθούσης :) Θα έχουμε συγκεκριμένη ατζέντα, είναι γενική συνέλευση και όχι ατμοσυνάντηση για χαβαλέ. Καλό θα ήταν όταν τελειώσει η συνέλευση, ο χρόνος που θα έχουμε αφιερώσει να έχει πιάσει τόπο.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: 1η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #37 στις: Μαρτίου 11, 2018, 01:14 »
Εγώ πρόβλημα με άτμισμα, κάπνισμα ακόμα και μπάφους δεν έχω. Ούτε και με οποιονδήποτε άλλο σύλλογο οποιουδήποτε αντικειμένου. Ομως, το ίδιο θα λέγατε αν οποιοδήποτε Δημόσιο κτήριο (και μάλιστα κλειστό) παραχωρηθεί σε πχ. καπνιστές ή και σεκσοδραστηριοτήτων (όπως προαναφέρθηκε παραπάνω);Υπάρχει πρόνοια στον νόμο ότι όταν κάποιο δημόσιο κτήριο παραχωρείται, τότε το κάπνισμα/άτμισμα/τσίκνισμα επιτρέπεται;
Φαντάζομαι πως δεν υπάρχει. Απλά μας βολεύει και κάνουμε ερμηνεία και χρήση κατά το δοκούν και ευκτέο. :yes:
Εξαρτάται από το πως βλέπεις το Νόμο:
1) Ότι δεν επιτρέπεται ρητά, απαγορεύεται
2) Ότι δεν απαγορεύεται ρητά, επιτρέπεται
Ευτυχώς, ακόμα ισχύει το 2. Και είναι και ένα από τα "παραθυράκια" του αντικαπνιστικού του 2008 (με τον οποίο ως γνωστόν συνδεόμαστε νομοθετικά) οι ιδιωτικές εκδηλώσεις, οι φάσεις "members only" και διάφορα άλλα τέτοια ωραία.
Δεν έχει να κάνει με το τι θα έλεγε ο καθένας. Ούτε με κατά το δοκούν ερμηνεία του Νόμου. Ο Νόμος, είναι σαφής. Και μία αίθουσα παραχωρημένη και μη προσβάσιμη στο ευρύ κοινό, σε ημέρα και ώρα μη λειτουργίας Δημοσίων και Δημοτικών υπηρεσιών, δεν αποτελεί αυτό που λέμε κλειστό Δημόσιο χώρο.
Κατά τα άλλα, συμφωνώ με τον [member=12562]thenetpoet[/member]: πρόκειται για την πρώτη τακτική ΓΣ της Κοινότητας Ελλήνων Ατμιστών, και όχι για πρωινή κυριακάτικη ατμοσυνάντηση. Μετά τη λήξη της, μπορεί να γίνει τέτοια.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: 1η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #38 στις: Μαρτίου 11, 2018, 03:22 »
Και που καταλήγεις δηλαδή? Να μην ατμίζουμε μέσα στην αίθουσα για να μη δώσουμε δημόσια λαβές όπως είπες παραπάνω? Δηλαδή επειδή αυτό επιτάσσει ο νόμος -ΑΝ στην προκείμενη περίπτωση έχει ισχύ φυσικά- θα πρέπει να το τηρήσουμε, ενώ από την άλλη ως σύλλογος διεκδικούμε άρση της απαγόρευσης και διαχωρισμό από το κάπνισμα?
Η κατάληξη αυτονόητη και απόλυτα ενσωματωμένη στην βαλκανιζατέρ κουλτούρα μας. "Για μισό λεπτό ρε αδερφέ, δεν θα ενοχλήσω καθόλου και φεύγω", η μία.
"Αλήθεια; Απαγορεύεται; Καλέ δεν το γνώριζα!", η άλλη. Πάντα υπάρχει μιά...αιτιολογημένη αιτιολόγηση.
Κατά τα άλλα, πιάνομαι αδιάβαστος στο ότι " διεκδικούμε άρση της απαγόρευσης" και αν είναι έτσι είμαι αδικαιολόγητος γιατί θεωρώ πως εξάντλησα ό,τι βρήκα αναρτημένο από τον σύλλογο.
Σαν άτομο είμαι σαφώς κατά των απαγορεύσεων. Οντας πλέον ατμιστής νοιώθω πως πέρασα  σε μία άλλη λογική. Επειδή το άτμισμα είναι κατά 95% ασφαλέστερο (αλήθεια πού στηρίχτηκε η ακρίβεια του υπολογισμού του ποσοστού; ) βγαίνω πλέον και λέω "μην τα βάζετε μαζί μου, ο ατμός δεν ενοχλεί τους γύρω μου, τους καπνιστές κυνηγήστε".
*** Για να μην παρεξηγηθώ, κάπνιζα σαν π@@@στης και πλέον ατμίζω σαν τέτοιος. :)

EDIT
Τρύφωνα, αν και έγραψα πολύ μετά από εσένα, το μήνυμά σου δεν υπήρχε. Το είδα τώρα, μετά την δημοσίευση του δικού μου. Συμφωνώ και εγώ απόλυτα με τον net (τον ποιητή όχι το καπνικό).
Μου βάζεις ιδέες. Θα ζητήσω την αίθουσα του Δ. Συμβουλίου εδώ για την συνέλευση του συλλόγου γυμνιστών :tongue-eyes:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 11, 2018, 11:40 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: 1η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #39 στις: Μαρτίου 11, 2018, 09:26 »
Μα που είσαστε;

Μια ώρα σας περιμένω στην αίθουσα του χορού και δεν έχει έρθει ούτε ένας!
Θα γίνει η συνέλευση τελικά;

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: 1η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #40 στις: Μαρτίου 11, 2018, 09:37 »
Εγώ έχω πάει για χαλάουα... :yes:

Αποσυνδεδεμένος Volpad

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
  • ♠○•• ○♣☻☺○
Απ: 1η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #41 στις: Μαρτίου 11, 2018, 17:32 »
Ντάξει παιδιά.. 

Έγινε η συνέλευση...

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: 1η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #42 στις: Μαρτίου 11, 2018, 18:52 »
Χαρηκα που ειδα καποιους που ειχα καιρο να δω.

Χαρηκα που γνωρισα ατομα που μιλουσα ,αλλα δεν τα ηξερα.

Χαρηκα που ειδα ατομα που πιστευουν στον συλλογο.

Ελπιζω την επομενη φορα να ειμαστε παραπανω.

Εμαθα πραγματα που δεν ηξερα οτι εχει κανει ο συλλογος.

Ενα μεγαλο μπραβο στα μελη του συλλογου για ολα αυτα που παλευουν για ΕΜΑΣ
που ειμαστε καναπεδακιδες.

ΜΠΡΑΒΟ

Αποσυνδεδεμένος yorgoss

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #43 στις: Μαρτίου 11, 2018, 19:41 »
κι εγώ χάρηκα που είδα δια ζώσης θρυλικές μορφές του φόρουμ -μερικους τους είχα γνωρίσει και από την πρώτη συνέλευση για την ψηφοφορία.....
φυσικά συνειδοτοποίησα με μεγάλη μου λύπη ότι ο δρόμος μπροστά μας είναι κακοδιάβατος και θα χρειαστεί μεγάλη προσπάθεια από όλους...επίσης εκ των υστέρων κρίνω ότι αναλωθήκαμε για πολλή ώρα στο θέμα της συνδρομής που κούρασε και τράβηξε σε ώρα...
αναγνωρίζω την προσπάθεια όλων και κυρίως των παιδιών που έχουν βγει μπροστά και θέλω να τους συγχαρώ και από εδώ... επειδή υπάρχουν πολλές ιδέες που ίσως να μην μπόρεσαν να αναπτυχθούν από όλους σε διαφορα θεματα ίσως καλό θα ήταν να διοργανωνόταν ένα ζωντανό φόρουμ μεγαλύτερο σε διάρκεια με διαλλείμματα για να μπορέσουμε και πιο επίσημα να ανταλλάξουμε απόψεις και ιδέες !!!
τα ξαναλέμε παίδες και συγχαρητήρια σε ολους

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: 1η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #44 στις: Μαρτίου 11, 2018, 21:26 »
Η 1η Γεν. Συνέλευση της Κοινότητας Ελλήνων Ατμιστών ολοκληρώθηκε σήμερα το μεσημέρι.
Ευχαριστώ από την καρδιά μου όσες και όσους έδωσαν το παρών.
Δεν ήμασταν πολλοί. Όσοι έλλειψαν μας έλλειψαν.
Αλλά το ενδιαφέρον ήταν ειλικρινές και η συζήτηση πολύ ενδιαφέρουσα -και δεν την ξεχειλώσαμε σε χρόνο.

Τα τυπικά τα λέμε από αύριο.
Σήμερα χαμόγελα και ελπίδα για μια πιο παραγωγική χρονιά για τον σύλλογό μας.
:)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180366 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8275 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33906 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534890 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237240 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14294 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085185 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35318 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10129 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12