vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #585 στις: Φεβρουαρίου 26, 2016, 18:53 »
Και τα δύο είναι πολυδοκιμασμένες επιλογές.
Έχουν λίγα αρνητικά και τα δύο και πολλά θετικά. Θα έλεγα πως είναι περισσότερο θέμα γούστου  ;)

Το IPV D3 είναι πάρα πολύ στιβαρή κατασκευή, δεν κουδουνίζει τίποτα, αλλά έχει λίγο περισσότερο βάρος, και δυστυχώς το usb για να το φορτίζεις είναι στο κάτω μέρος (σχετικά μικρό το κακό) και ΔΕΝ είναι το γνωστό (και κοινό σχεδόν σε όλα τα mod) micro-usb, αλλά ένα άλλο δικό του, που σημαίνει πως αν σου χαλάσει/κοπεί/χαθεί θα πρέπει να βρεις ένα ίδιο, που δεν το βρίσκεις εύκολα (ακόμα και στα περίπτερα που λέει ο λόγος) όπως το άλλο...

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #586 στις: Φεβρουαρίου 26, 2016, 18:59 »
Εγω σαν κατοχος του vtc δηλωνω πολυ ικανοποιημενος απ αυτο! Το ipv δεν το εχω αλλα απ οτι διαβασα ειναι εξισου καλο...Το μεγαλο συν που προσωπικα πιστευω πως εχει το vtc σε συγκριση με το ipv ειναι 1) Ειναι αναβαθμισιμο ενω το ipv οχι 2) Υποστηριζει ss συρματα καθως και οτι αλλο τραβαει η ορεξη σου απλα ρυθμιζοντας το tcr του συρματος (αν το γνωριζεις βεβαια, δεν αναγραφεται σε ολα τα συρματα) ενω to ipv υποστηριζει κανθαλ, νικελιο, τιτανιο μονο

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #587 στις: Φεβρουαρίου 26, 2016, 19:02 »
Απλά για να συμπληρώσω τον φίλο συνατμιστή e-spy θα αναφέρω ότι το evic vtc είναι αναβαθμήσιμο και σε λειτουργία tc υποστηρίζει σύρμα SS ενώ το ipv d3 όχι, επίσης πρός το παρόν τουλάχιστον δεν κυκλοφορεί προστατευτική θήκη για το ipv d3 και αυτή του d2 δεν εφαρμόζει καλά.

edit: με πρόλαβε κι ο mel και τα είπε, όλα καλά :)

Αποσυνδεδεμένος john 7

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #588 στις: Φεβρουαρίου 26, 2016, 19:13 »
Το ιδιο ερώτημα είχα και έχω τελικά πείρα το d3 άψογο σε όλα του και σε θερμοκρασία δουλεύει τέλεια και όσο για τιν φόρτιση δεν έχω άποψη γιατί φορτίζω σε εξωτερικό φορτιστή.πριν από μια εβδομάδα μου ήρθε και το εβικ από φαστεκ γιατί η τιμή είναι χώμα σε Βατ δουλεύει άψογα αλλά σε θερμοκρασία  δεν θα το έλεγα.αρκετά καλά και τα δύο ανάλογος και τι ζητάς αν ξανά επερνα κάποιο αυτό θα ήταν σίγουρα το d3 

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #589 στις: Φεβρουαρίου 26, 2016, 19:25 »
πρός το παρόν τουλάχιστον δεν κυκλοφορεί προστατευτική θήκη για το ipv d3 και αυτή του d2 δεν εφαρμόζει καλά.

Άστα, ψάχνω παντού και δε βρίσκω τίποτα...
Και δεν είναι ότι δεν εφαρμόζει καλά, δεν εφαρμόζει καθόλου.
(θα βγάλουν όμως, πού θα πάει;...)

Αποσυνδεδεμένος john 7

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #590 στις: Φεβρουαρίου 26, 2016, 19:33 »
Παιδιά εγώ πείρα από φαστεκ για το d2  και είναι μια χαρά στο d3 

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #591 στις: Φεβρουαρίου 26, 2016, 19:40 »
μια χαρά εφαρμόζει, απλά κρύβει λίγο την οθόνη το άνοιγμα από την πάνω μεριά.Με ένα κοπιδάκι γίνεται τζαστ.Αλλά άμα βγει ακόμα καλύτερα...Και αυτοκόλλητα επίσης!

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #592 στις: Φεβρουαρίου 26, 2016, 20:20 »
Καλησπέρα σε όλους!

Ήθελα ένα νέο μοντάκι μιας και έχω μόνο το vtc mini και τελικά παρήγγειλα και αναμένω ένα μοντάκι από τον craven σχετικά σύντομα. Έλα όμως που η γυναίκα είδε πόσο ωραία είναι τα ξυλομοντάκια και μάλλον θα μου το καπαρώσει!  :eyesplash:

Οπότε είμαι πάλι στο ψάξιμο! Είμαι ανάμεσα στο Cuboid και στο Reuleaux RX200. Ποιό θα συστήνατε? Αν μπορείτε να δικαιολογήσετε και την άποψή σας θα το εκτιμούσα ακόμα περισσότερο.  ;D

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #593 στις: Φεβρουαρίου 26, 2016, 21:51 »
Άλλο ένα ξυλομοντάκι!

Αποσυνδεδεμένος konmac

  • **
  • 405
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #594 στις: Φεβρουαρίου 27, 2016, 00:41 »
Παιδιά εγώ πείρα από φαστεκ για το d2  και είναι μια χαρά στο d3
ΝΑΙ  κανει του d2

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #595 στις: Φεβρουαρίου 27, 2016, 16:08 »
2 μηνες αντεξε ολο κι'ολο το KSD TC500 και μου αρχισε τα τρελα,ανεβοκατεβαζει τα watt και ohm σε power mode λες και το εχω σε tc mode,εστειλα email στην gearbest και περιμενω απαντηση αλλα ότι και να γινει (δηλ. αν το στειλω μεχρι να το φτιαξουν η να το αντικαταστησουν και να ξαναγυρισει την κοβω την δουλεια να μας παιρνει κανα 2μηνο!)πρεπει να παραγγειλω άλλο μοντακι χθες όχι αυριο μιας και με το istick 40 που εχω μεινει δεν το ρισκάρω μιας και εχουν ακουστει παμπολα για την διαρκεια ζωης του και μην μεινουμε από μοντκακι στα καλα καθουμενα!
Οι επιλογες μου είναι 2 προς το παρων εχει λοιπον το istick 60 στα 21 ευρω με το κουπονι από fasttech και το vtc Mini 29 ευρω ποιο από τα 2 ,σιγουρα ολοι θα μου πειτε το  vtc Mini  αλλα λεω για καλου κακου ας την κανω την ερωτηση ,θελω να την βγαλω οικονομικα  και λεω μπας και τα 21 ευρω για το istick 60 γερνει την πλαστιγγα προς την μερια του,επισης παιζει τιποτα άλλο αξιολογο κοντα στα 20-30 ευρω?

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #596 στις: Φεβρουαρίου 27, 2016, 16:24 »
Φιλε επειδη τα εχω και τα 2 θα σου πω με κλειστα ματια να παρεις το vtc...Καλυτερα σε ολα απ το istick...
Πιο ποιοτικη κατασκευη, καλυτερα κουμπια, πιο μικρο, ειναι αναβαθμισιμο, παιζει ολα τα συρματα και και και...
Δεν υπαρχει σημειο που το istick να υπερτερει για 8 ευρω παραπανω θα σου προτεινα να μην το σκεφτεσαι καθολου...
Και για να μην παρεξηγηθω δεν λεω οτι το istick δεν ειναι καλο...για την τιμη του ειναι αριστο δεν το συζηταμε...αλλα το vtc αλλη κλαση...

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #597 στις: Φεβρουαρίου 27, 2016, 16:43 »
Απ το vtc mini αξίζει τα 10 ευρώ παραπάνω το ipv d3 όσο αναφορά τη λειτουργία του;;; Το πως δίνει τα ρεύματα του ξέρω γω κτλ...

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #598 στις: Φεβρουαρίου 27, 2016, 17:03 »
Tο vtc είναι φθηνότερο από το ipv d3 ξέρω γω κτλ...

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #599 στις: Φεβρουαρίου 27, 2016, 20:14 »
Είναι φθηνότερο από το ipv όντως... Συγνώμη, αλλά δεν καταλαβαίνω την ειρωνεία. Αυτό ρωτάω από κάποιον που τα έχει δοκιμάσει,αν στη λειτουργία του αξίζει τα 10 ευρώ παραπανω... Επειδή δεν θα πάρω 10 μοντακια, στο ένα που θα επιλέξω θέλω να ξέρω. Κακό είναι;

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 28, 2016, 12:26 από Cruiser79 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63703 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206345 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3865 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1099 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14229 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix