vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

249 επισκέπτες, 6 χρήστες
th3ofilos, maprix, Jorge, Milarepa, Blackwolf, lagoudakis

Twitter

Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #195 στις: Μαρτίου 29, 2015, 01:27 »
Καλησπέρα. Θα ήθελα κάποια γνώμη σχετικά με την αγορά καινούριου mod.

Είμαι μεταξύ του iStick 50W και του iTaste MVP 3.0. Έχω στο μυαλό μου ήδη κάποια standards που θέλω, τα οποία τα καλύπτουν και τα δύο εξίσου, όπως μεγάλη διάρκεια μπαταρίας, συμβατότητα με ατμοποιητές, και φόρτιση μέσω usb (για να μην χρειαστεί να αγοράζω φορτιστές). Προβλέπεται επίσης και σχετικά δύσκολη χρήση, μιας και σε λίγους μήνες φεύγω φαντάρος. Επομένως (για όσους έχουν παει και γνωρίζουν) το θέμα φόρτιση είναι δύσκολο στο στρατό.

Η γνώμη που θα ήθελα είναι να δω ποιο από τα δύο θα μου δώσει μεγαλύτερα χρονικά περιθώρια αντοχής και θα μου "κρατήσει" περισσότερο, μιας και από θέμα τιμής κυμαίνεται λίγο πολύ στα ίδια.

Αποσυνδεδεμένος xenyxths

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #196 στις: Μαρτίου 29, 2015, 01:41 »
πανω κατω την ιδια διαρκεια εχει η μπαταρια σε αυτα τα δυο. αν και εχω το istick 50 θα σου ελεγα το mvp για αυτο που το θες εσυ. ειναι λιγο ποιο μεγαλο εμφανισιακα αλλα πιστευω ειναι ποιο γερη κατασκευη απο το istick   

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #197 στις: Μαρτίου 29, 2015, 02:09 »
Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντησή σου  :) Μήπως τυχαίνει να γνωρίζεις εσύ ή κάποιος άλλος, αν το top cap του MVP χαράσσεται από τους ατμοποιητές όπως του iStick; Επίσης, τα εσωτερικά σπειρώματα είναι ανοξείδωτα ή θα έχουμε τα ίδια του iStick 20;

Αποσυνδεδεμένος john 7

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #198 στις: Μαρτίου 29, 2015, 02:15 »
Αφού πας φαντάρος γιατί δεν δίνεις κατι παραπάνω και να πάρεις με αποσπωμενη μπαταρία να μην φορτίζεις κάθε μέρα

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #199 στις: Μαρτίου 29, 2015, 02:18 »
Εκεί είναι πρόβλημα γιατί αφενώς χρειάζεται φορτιστή να αγοράσω, και αφετέρου θα πρέπει να κυνηγάω πρίζες για να βάλω για φόρτιση... (αν κατάλαβα καλά αυτό που με ρωτάς). Με τις μπαταρίες τύπου iStick και MVP, έχω power bank οπότε θα το βολέψω έτσι κάπως!

Αποσυνδεδεμένος xenyxths

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #200 στις: Μαρτίου 29, 2015, 02:35 »
Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντησή σου  :) Μήπως τυχαίνει να γνωρίζεις εσύ ή κάποιος άλλος, αν το top cap του MVP χαράσσεται από τους ατμοποιητές όπως του iStick; Επίσης, τα εσωτερικά σπειρώματα είναι ανοξείδωτα ή θα έχουμε τα ίδια του iStick 20;


απ οτι εχω δει σε καποια βιντεακια δε πρεπει να χαραζετε ευκολα γιατι δεν εχει αυτο το γυαλιστερο του istick τα σπειρωματα κατα 99% ειναι ανοξειδωτα. εγω θα σου πρωτινα να πας σε ενα καταστημα να τα δεις και τα δυο στο χερι σου και επιλεγεις   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #201 στις: Μαρτίου 29, 2015, 02:52 »
Αν χαράσσεται η επιφάνεια που καλύπτει ο ατμο δεν νομίζω να υπάρχει θέμα..
Εκτός αν κοτσαρεις μετά μικρότερους απο 22 χιλιοστά ατμο και φαίνονται οι χαρακιές.

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #202 στις: Μαρτίου 29, 2015, 11:38 »
Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις. Μάλλον θα καταλήξω προς το iStick κυρίως λόγω μεγέθους.  Φαίνεται μεν σαν ψεύτικο σε σχέση με το MVP, αλλά στην προκειμένη περίπτωση νομίζω θα μου είναι βολικότερο να το μεταφέρω πάνω μου...

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #203 στις: Μαρτίου 29, 2015, 12:54 »
φιλε και γω το αι στικ θα σου προτεινα,ειναι πολυ πιο μικρο σε σχεση με το αλλο το τουβλο,εχει 4400 μπαταρια αν δεν κανω λαθος οποτε θα εισαι κομπλε για τον στρατο,αλλα το κακο ειναι οτι θα θελει αρκετη ωρα λογικα για να φορτισει οποτε εκει μπορει να εισαι λιγο ζορικος..

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #204 στις: Μαρτίου 29, 2015, 13:06 »
Κι εγώ προς τα κει καταλήγω. Απλά φοβάμαι μήπως χτυπηθεί ή πέσει ή οτιδήποτε. Και για αυτό μπήκα στη σκέψη του MVP, ως πιο στιβαρή κατασκευή. Εμφανισιακά δεν νομίζω να χωράει συζήτηση μεταξύ των δύο.  :))

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #205 στις: Μαρτίου 29, 2015, 13:28 »
Γενικα να ξερεις πως δε θα σε βολεψει πολυ καποιο τοσο μεγαλο mod στο στρατο.
Στο κεντρο τον πρωτο μηνα και σε καμια ειδικη εκπαιδευση αν πας μετα. Στη μοναδα δεν εχεις θεμα, ολα ειναι πιο χαλαρα.
Αλλα στο κεντρο καθε 3 και λιγο θα θυμουνται να σας πανε για καμια ασκηση
που θα πρεπει να πεφτεις κατω, να κανεις βαρελακια, να κυλιεσαι και λοιπες αχρηστες δραστηριοτητες. Φαντασου το τσιγαρο στην τσεπη.
Προσωπικα στο κεντρο την εβγαλα με 2 μπαταριες eGo, μια στην τσεπη, μια να φορτιζει. Μετα στη μοναδα, ειχα παρει το κανονικο μου.

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #206 στις: Μαρτίου 29, 2015, 13:32 »

απ οτι εχω δει σε καποια βιντεακια δε πρεπει να χαραζετε ευκολα γιατι δεν εχει αυτο το γυαλιστερο του istick τα σπειρωματα κατα 99% ειναι ανοξειδωτα. εγω θα σου πρωτινα να πας σε ενα καταστημα να τα δεις και τα δυο στο χερι σου και επιλεγεις   :thumpup:
http://atmokipos.gr/index.php/product/541-istick-20watt   :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #207 στις: Μαρτίου 29, 2015, 13:42 »
Το θέμα είναι ότι (θα) έχω ένα για όλα... Έχω εδώ και 4-5 μήνες το iStick το 20άρι και με θήκη δερμάτινη και με όλα, αλλά τα φτυσαν τα σπειρώματα και το δουλεύω με πατέντα. Για αυτό με απασχολεί το θέμα των σπειρωμάτων. Για τη μπαταρία, επειδή ξέρω ότι στο κέντρο γίνεται πανικός με πρίζες κλπ, παρείγγειλα power bank οπότε θα το παλέψω. Το μέγεθος ωστόσο παραμένει πρόβλημα και για αυτό κλείνω (όπως έγραψα και πριν) στο iStick... Εκτός αν υπάρχει καμιά άλλη επιλογή που δεν έχω πάρει χαμπάρι. Εννοώ με μεγάλη διάρκεια μπαταρίας και καλής κατασκευής.

Αποσυνδεδεμένος xenyxths

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #208 στις: Μαρτίου 29, 2015, 13:46 »
κωστα αν ελεγες το ποιο ομορφο θα σου ελεγα και γω istick  :laugh1:  αλλα ειπες για στρατο και να ειναι ποιο καλη κατασκευη!! τωρα ιδικα στο κεντρο που θα εχεις εκπαιδευση / πορειες / βολες κτλ.κτλ θα το εχεις μαζι σου να ατμιζεις δε θα το αφηνεις στο σακο αρα θα της φαει της τουμπες του!!! εκτος και εισαι σε κανα γραφειο τοτε οκ  :)

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #209 στις: Μαρτίου 29, 2015, 13:51 »
Η μεγαλη διαρκεια μπαταριας δεν θα επρεπε να σε νοιαζει. Δε θα εχεις και πολυ ελευθερο χρονο για να ατμιζεις., αρα δε θα τελειωνει ποτε. :)) :))
Η αντοχη και το μεγεθος ειναι το βασικα, αυτα που θα σε ενοχλουν οταν το κουβαλας πανω σου. Εκει πρεπει να εστιασεις.
Γι΄αυτο, εδω σε εχω: Heatvape Invader Mini. Αδιαβροχο, αντεχει χτυπηματα, 50W, ελεγχος θερμοκρασιας. :))


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172783 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9578 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43819 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 494 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix