vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

194 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, ZoeM

Twitter

Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις

Αποσυνδεδεμένος panais

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1875 στις: Μαρτίου 11, 2019, 20:16 »
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 12, 2019, 23:24 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1876 στις: Μαρτίου 12, 2019, 08:55 »
Παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας...χρησιμοποιω το pulse από vandy vape και έβαλα  να χρησιμοποιήσω για λίγο το παλιό μου μοντ το vaporshark switchbox rx (με την φτηνή πλακέτα και όχι την dna ) και διαπίστωσα πως έχει πιο smooth ρεύματα.

Δυστυχως μου άρεσε πάρα πολύ αυτό και για αυτό τον λόγο θέλω μοντ με καλύτερη πλακέτα για πιο smooth ρεύματα.Ποια πλακέτα να κοιτάξω ; yihi ή dna ? Δεν είμαι τύπος που θα συνδέσω το μοντακι για να το ρυθμίσω σε pc.

Σας ευχαριστώ πολύ

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πλέον οι DNA ουσιαστικά απαιτούν σύνδεση στον υπολογιστή μία φορά, να ρυθμίσεις το theme, τα προφίλ από τα σύρματα που χρησιμοποιείς, τα χρώματα του fire button και τελείωσες. Από εκεί και πέρα οι όποιες άλλες ρυθμίσεις γίνονται πάνω στο mod. Αν δεν είσαι τύπος που θέλει να αλλάζει εμφάνιση συνέχεια, τότε ξεχνάς και το Escribe.

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1877 στις: Μαρτίου 12, 2019, 12:04 »
Το ίδιο πράγμα λέμε.
Για τις DNA color υπάρχουν themes με τα οποία μπορείς να έχεις πρόσβαση σε σχεδόν όλες τις ρυθμίσεις που γίνονται μέσω Escribe, μέσα από το μενού του mod.

Απλά απαιτείται κάποια αρχική εξοικείωση με το πρόγραμμα και κατανόηση των διάφορων παραμέτρων.

Αποσυνδεδεμένος Jokerdark91

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1878 στις: Μαρτίου 12, 2019, 15:30 »
Καλησπέρα στην παρέα . 
όντας ατμιστης εδω και εναν χρονο με το joyetech ego aio (το οποιο μας άφησε χρονους το Σαββατο) πιστεύω ηρθε η ωρα για μια καλυτερη αναβάθμιση , μιας και η επιθυμία για τσιγαρο τις μερες που ξέμεινα απο ηλεκτρονικό , ξανα γύρισε . Ειμαι λοιπον αναμεσα σε 2 μοντελα και δεν ξερω ποιο απο τα 2 να επιλέξω , οποτε αποφάσισα να γράψω εδω περα για να μου πειτε την γνώμη σας 
1) iStick Pico 75w TC kit
2) ikuun i80

Αποσυνδεδεμένος Notisrazr

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1879 στις: Μαρτίου 12, 2019, 15:42 »
Εγώ θα πήγαινα στο pico είναι αρκετά οικονομικό απλό στην χρήση και γενικως αρκετά ανθεκτικό,οσο για το κιτ ατμοποιητη είναι καλό αλλά θα προτιμούσα τον inokin zenith ο οποίος είναι εύκολος στην χρήση του και ανθεκτικός και έχει της ποιο οικονομικές αντιστάσεις 2,50€ 
Γεύση κυριος καπνικα αλλά και υγρά με φρούτα εμένα προσωπικά μου άρεσε αρκετά
μπαταρία θα σου πρότεινα την Sony vtc6
γενικως είναι ένας συνδυασμός που σε αρκετούς που το είχα προτείνει τους κράτησε στο ατμισμα

Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1880 στις: Μαρτίου 12, 2019, 15:47 »
Αν δεν κάνω λάθος, το ikuun έχει ενσωματωμένη μπαταρία. Σκέψου αν σε βολεύει αυτό ή προτιμάς την αποσπώμενη που έχει το Pico.

Αποσυνδεδεμένος Jokerdark91

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1881 στις: Μαρτίου 12, 2019, 15:53 »
Δεν έχω θέμα με τον τύπο της μπαταρίας (αποσπώμενο ή μη) μιας και φορτίζω με τον ίδιο τρόπο και τις 2 κατηγορίες δηλαδή μέσω της θύρας USB

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 12, 2019, 17:17 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1882 στις: Μαρτίου 12, 2019, 17:25 »
Καλησπέρα στην παρέα .
όντας ατμιστης εδω και εναν χρονο με το joyetech ego aio (το οποιο μας άφησε χρονους το Σαββατο) πιστεύω ηρθε η ωρα για μια καλυτερη αναβάθμιση , μιας και η επιθυμία για τσιγαρο τις μερες που ξέμεινα απο ηλεκτρονικό , ξανα γύρισε . Ειμαι λοιπον αναμεσα σε 2 μοντελα και δεν ξερω ποιο απο τα 2 να επιλέξω , οποτε αποφάσισα να γράψω εδω περα για να μου πειτε την γνώμη σας
1) iStick Pico 75w TC kit
2) ikuun i80
 Παρε το pico 25, για να μην σε δεσμευει το μεγεθος του ατμοποιητη. 
  Πηρα για την συζυγο σε τιμη χωμα, 27 ευρω νομιζω, απο την  ecig.gr ολα καλα, εχει και καλη διαχειριση μπαταριας.
 Αφου παντως αντεξες με το j.e.aio  ενα χρονο εισαι ηρωας. Μου ειχε σπασει τα νευρα μεσα σε 2 μερες, ολο αντιστασεις μου έκαιγε.😃

Αποσυνδεδεμένος dadmcleader

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1883 στις: Μαρτίου 12, 2019, 17:53 »
Γεια χαρα σε ολους !Μολις μου χαλασε το drag και ψαχνω διμπαταρο μοντακι με καλο temperature control το οποιο ομως να ειναι ανθεκτικο γιατι το χρωμα του drag (μαυρο) ειχε ξεφτισει εντελως οπως και σε 2 pico που ειχα παλιοτερα και επισης να ειναι ανθεκτικο στα πεσιματα γιατι με το πορτακι του drag με το πρωτο πεσιμο οι μπαταριες επεφταν εξω και εχω αναγκαστει να αλλαξω αρκετες  :tongue_smilie: ! Προτασεις ?

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1884 στις: Μαρτίου 12, 2019, 18:01 »
Αφου παντως αντεξες με το j.e.aio  ενα χρονο εισαι ηρωας. Μου ειχε σπασει τα νευρα μεσα σε 2 μερες, ολο αντιστασεις μου έκαιγε.😃
Σίγουρα Εκτός θέματος , αλλά για μία διαφορετική γνώση.
Χρησιμοποιώ τουλάχιστον 3 χρόνια (μεταξύ άλλων) ,δύο AIO τα κλασσικά των 2ml, ένα  AIO Pro (4ml)  και τρία ΑΙΟ PRO-C (4ml) με αντιστάσεις 0,6 και 1 Ohm. Τα έχω για τα καπνικά μου, SOHO (FA) ΛΑΤΑΚΙΑ (FA) και Dirty (Inawera), όλα DIY, μονοαρωματικά υγρά.
ΠΟΤΕ δεν μου έκαψαν αντίσταση και ΚΑΜΜΙΑ φορά δεν τις άλλαξα  κάτω από 35ml κατανάλωση. και δεν είμαι και χθεσινός.
Οι αντιστάσεις αγορασμένες και από παλιά από έξω, της joyetech , BF .
Φυσικά εφαρμόζοντας πάντα ευλαβικά όλα, όσα έχω διαβάσει και μου έχουν προταθεί , για τα AIO, στο σχετικό νήμα.
Μάλλον έχω Αγιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 12, 2019, 18:51 από Π. Γιούρσης »

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1885 στις: Μαρτίου 12, 2019, 19:06 »
 Πιθανον να ηταν ελαττωματικη η συσκευη, η εγω να εκανα κατι λαθος ως αρχαριος ατμιστης. Παντως με ενα της nobacco  που ηταν το πρωτο μου η.τ. δεν ειχα θεμα.
 Αυτο της joyeteck  το εστειλα στα σκουπιδια απο τα νευρα μου και πηρα ενα πικο με εναν ατμο  fumyteck fumytank  τοτε.
 Το πικο το εβγαλα οf στο 6 μηνο :), ο ατμο καπου θα υπαρχει.
 

Αποσυνδεδεμένος Jokerdark91

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1886 στις: Μαρτίου 12, 2019, 21:20 »
Μην φανταστείς . Κι εγω με το Joyetech περασα απο 40 κύματά . Αρκετες φορες μου έσπαγε τα νευρα αλλα έδειχνα υπομονή. Τωρα που χάλασε ανεπιστρεπτί ήρθε η ωρα για μια πολυ καλύτερη συσκευή  

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 12, 2019, 23:24 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1887 στις: Μαρτίου 13, 2019, 02:50 »
Δεν έχω θέμα με τον τύπο της μπαταρίας (αποσπώμενο ή μη) μιας και φορτίζω με τον ίδιο τρόπο και τις 2 κατηγορίες δηλαδή μέσω της θύρας USB Διαγραφή άμεσης παράθεσης
Χωρίς να γνωρίζω το αν σε βγάζει ολόκληρη μέρα, μοντάκια με ενσωματωμένη μπαταρία θα σε υποχρεώσουν να μείνεις χαρμάνης έως ότου τα φορτίσεις. Αντίθετα, με αποσπώμενη, απλώς έχεις μαζί σου & μία 2η εφεδρική & συνεχίζεις.
Επιπλέον, όταν η μπαταρία φτάσει στο όριο ζωής της, πετιέται μαζί με το μοντάκι. Στην άλλη περίπτωση, απλά αλλάζεις μπαταρία στο μοντάκι με μία φρέσκια & συνεχίζεις.
Κοιτάς τις ανάγκες/προτιμήσεις σου & επιλέγεις τύπο.

Αποσυνδεδεμένος morfin

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1888 στις: Μαρτίου 14, 2019, 13:59 »
Είμαι στο ψάξιμο για καινούριο mod γιατί το παλιό έχει αρχίσει να τα παίζει.
Μετά από διάβασμα είμαι ανάμεσα σε wildwolf , vsticking και shogun.
Καμία γνώμη ανάμεσα σε αυτά ή και σε κάποιο άλλο αντίστοιχο? 

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1889 στις: Μαρτίου 14, 2019, 17:04 »
Αν θέλεις μην βιαστείς... θα τα δεις κ τα δυο σε κλήρωση. (το πρώτο κ το τρίτο.)
Ίσως είσαι τυχερός ναι? Το πρώτο το έχω εγώ κ είμαι πολύ ευχαριστημένη κ το τρίτο
πιστεύω ότι είναι πολύ καλό επίσης. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206268 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1089 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172810 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14218 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43862 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix