vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

215 επισκέπτες, 7 χρήστες
Sergios, Giannis.B, manoslykos, bloodlessz, camber, lounik, gfilip

Twitter

Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #210 στις: Μαρτίου 29, 2015, 14:01 »
Έχει και κομάντο εμφάνιση αυτό!!! :)) :)) :))

Θα τα κοιτάξω. Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις!

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #211 στις: Μαρτίου 29, 2015, 14:03 »
Γιατί όχι και το eGrip?
Δεν θα αγχώνεσαι για σπειρώματα...μην σπάσει ο ατμοποιητής...
Βγαίνει και σε παραλλαγή νομίζω  :))



« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2015, 14:15 από Doubt »

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #212 στις: Μαρτίου 29, 2015, 14:09 »
Βασικά όλο το ζήτημα γίνεται για 20 μέρες-1 μήνα για το κέντρο. Εκεί είναι που με απασχολεί περισσότερο η γενική αντοχή του και το μέγεθος, γιατί ούτως ή άλλως υπό κανονικές συνθήκες προσέχω αυτό που έχω και δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η εμφάνιση! Επειδή λοιπόν ένα όλο κι όλο θα έχω (που λεφτά για δεύτερο...), το κοιτάω και μακροπρόθεσμα λίγο...Μάλλον προς το iStick καταλήγω. Το MVP όσο και να το κοιτάω είναι γαϊδούρι, κακά τα ψέμματα! :tongue_smilie: Το iStick από ατμοποιητές είναι εντάξει έτσι; Σκέφτομαι να πάρω τον πρώτο επισκευάσιμο (έχω ήδη Nautilus Mini για εργοστασιακό, αλλά θέλω κάτι καλύτερο για γεύση-δεν με απασχολούν τα ντουμάνια-) και την ψάχνω τη δουλειά. Να μην του ρημάξω τα σπειρώματα απ' την αρχή!

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #213 στις: Μαρτίου 29, 2015, 14:36 »
φανταρος και επισκευασιμο ? καπως μου ακουγετε αυτο . που να βρεις χρονο ,χωρο και ελευθερια εκει μεσα για να κανεις κατι τετοιο ... παρε ενα ιστικ αφου σαρεσει και μεινε με το ναυτιλο, παρε και αρκετες κεφαλες να εχεις και εισαι κομπλε


αργοτερα βλέπεις  ;)

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #214 στις: Μαρτίου 29, 2015, 14:38 »
Ο επισκευάσιμος δεν μπαίνει στο στρατόπεδο για κανένα λόγο!!!  :)) Δεν το ρισκάρω... Για μέσα ο Nautilus Mini. Τον θέλω γενικά, γιατί είμαι 7-8 μήνες στο άτμισμα και όταν δοκίμασα γεύση από βαμβάκι είδα τι έχανα....!  ;)

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #215 στις: Μαρτίου 29, 2015, 14:40 »
ετσι ναι συμφωνο ... γιατι δε περιμενεις ομως αφου θα εισαι απασχολημενος με τις σκοπιες κτλ για αρκετο καιρο και θα σε καλυπτη ο ναυτιλος ?


μεχρι να χαλαρωσεις εκει και να εχεις χρονο και αφθονες εξοδους κτλ θα παρει καιρος και θα εχουν σιγουρα βγει και αλλα μοντελα επισκευασιμον ..

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #216 στις: Μαρτίου 29, 2015, 17:02 »
Συμφωνώ με Doubt. Το egrip θα σε υπερκαλύψει για τη χρήση που το θες. Ούτε βιδωμα ούτε τίποτα. Εύκολο γέμισμα και είσαι κομπλέ. Επίσης παίρνεις δύο σε ένα καθώς υπάρχει η δυνατότητα να βάλεις και επισκευάσιμη κεφαλή.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #217 στις: Μαρτίου 29, 2015, 17:06 »
το παιδι εχει 8 μηνες στον ατμο και θελει κατι πιο πρωχωρημενο , δε θα του προτεινα το egrip που ειναι για εναν αρχαρειο ας πουμε η για δευτερο μοντακι ...

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #218 στις: Μαρτίου 29, 2015, 17:08 »
Μα το θέλει για το στρατό και τα κριτήρια που έθεσε ταιριάζουν. Δεν έγραψε ότι θέλει κάτι προχωρημένο.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #219 στις: Μαρτίου 29, 2015, 17:09 »
εγραψε οτι θελει επισκευασιμο ατμοποιητη , που θα τον παιξει επανω στο egrip? :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #220 στις: Μαρτίου 29, 2015, 17:27 »
μηχανικο παρε δεν σπαει δεν χαλαει

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #221 στις: Μαρτίου 29, 2015, 17:50 »
Το e-Grip αν και κάποια στιγμή το ήθελα, διαβάζω ότι δημιουργεί προβλήματα γενικά (διαρροές, καμμένα κλπ) και δεν είμαι για να ρισκάρω. Όχι τίποτα άλλο, αλλά κάτι να γίνει τι θα κάνω σε ένα στρατόπεδο κλεισμένος; Για μηχανικό που έγραψε ο φίλος Vamire δεν έχω άποψη γιατί δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Το θέμα είναι πως αυτό θέλει φορτιστή, μπαταρίες και τα σχετικά. Και δεν είμαι να δίνω κι άλλα λεφτά  :-\

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #222 στις: Μαρτίου 29, 2015, 18:07 »
Φιλε μου οτι και να παρεις σε συνθηκες στρατου (καπνιζα οταν ειχα παει πριν καμια 10αρια χρονια :/ ) να ξερεις δεν θα σε φτασει. Δεν ξερω ποτε παρουσιαζεσαι αν εχεις χρονο μπορεις να αγορασεις απο το εξωτερικο καποια πραγματα. Με μια μπαταρια και ενσωματωμενη δεν θα τη βγαλεις καθαρη για αρκετο καιρο. Για μενα παρε ενα ηλεκτρονικο και ενα μηχανικο ή στη χειροτερη καμια ego ως back up συσκευη.
Τωρα το να φορτιζεις το powerbank για να φορτιζεις με αυτο το istick ή οποιο αλλο modακι εκτος απο κουραστικο (αποψη μου) κινδυνευεις να μεινεις και χωρις συσκευη γιατι μη νομιζεις πως θα μπορεις να τα εχεις στη τσεπη και να τα φορτιζεις εκτος απο επικινδυνο (λογο θερμοκρασιων) θα ειναι κουραστικο αλλα και να σπασεις το mini usb τις συσκευης.
Μπαταριες ξεχωριστες ειναι η μονη λυση και αμα πας σε κουτακι διαλεγεις καποιο με αποσπωμενες (ολα τα κουτακια πλεον φορτιζουν απο usb οποτε εισαι καλλυμενος ακομα και για σχοινακια).
Μια ego παντως μη σου πω και δυο θα σου χρειαστουν γιατι οταν θα πας πορεια και νυχτερινη εκπαιδευση.

++οτι δεν θα ειναι χρησιμο (κατα πασα πιθανοτητα) να σου κλεψουν το φορτιστη σε σχεση με το powerbank που θα το θελουν ολα τα αλανια εκει μεσα να φορτιζουν τα κινητακια τους....:P

Αποσυνδεδεμένος Nassos

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #223 στις: Μαρτίου 29, 2015, 18:18 »
'Oπα nemesis :hmmm:. Τι είναι αυτό; Υπάρχει στην αγορά ή είναι ιδιοκατασκευή; Σαν φωτόσπαθο είναι αλλά κάπως μου αρέσει ;D.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #224 στις: Μαρτίου 29, 2015, 18:20 »
Το "τεθωρακισμενο" κουτακι λες? Ναι υπαρχει, Invader Mini λεγεται.
http://www.heatvape.com/products/devices/item/19-invader-mini

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 11973 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499542 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7380 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20937 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194805 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4835 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2089 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos