vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

62 επισκέπτες, 5 χρήστες
bloodlessz, lidbab, Triadaffy, manoslykos, Tem

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1515 στις: Οκτωβρίου 29, 2014, 23:46 »
Αλλά νιώθω ότι δεν θα καταφέρω να απαλλαγώ ποτέ από το κ.τ. Μια μένω από υγρό, μια από αντίσταση... Και δεν έχω
δυστυχώς την πολυτέλεια να έχω εφόδια σε περίπτωση ανάγκης...  :'(
Ελπ'ιζω κάποια στιγμή να τα καταφέρω...


Αν υπολογίσεις πόσα λεφτά σου έφυγαν για τσιγάρα και πόσα λεφτά θα έδινες για παρελκόμενα, μπαταριες, ατμοποιητές κλπ, τότε δίνεις μόνη σου την απάντησή. Χρειάζεται να θέλεις, κι εδώ θα σε βοηθήσουν.

[size=78%][youtube]CqF7P03nnIY[/youtube]#t=463[/size]
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2014, 00:16 από testament »

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1516 στις: Οκτωβρίου 30, 2014, 02:19 »
εγώ πάντως που ήμουν βαρύς καπνιστής μόνο νοσταλγία νιώθω κι όχι κατι περισσότερο
πριν καμμια εβδομάδα σε μια παρέα κάποιος κάπνιζε τη παλιά μου μάρκα και κάπνισα ένα... με ενοχλησε το χαρτί -νομιζω αυτό ήταν- και στη γεύση και στα μάτια, μιλάμε για κλάμα! και είμασταν και σε εξωτερικό χώρο. Και η πικρα
παρόλα αυτά βλέπω το πακέτο της γυναίκας μου, που κι αυτή ειναι με ηλεκτρονικό αλλα δε τα καταφέρνει με τις φορτίσεις και κρατάει καβάτζα και τη νιώθω τη νοσταλγία, απλώνω λίγο το χεράκι...
 αλλα ξέρω !!!!  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1517 στις: Οκτωβρίου 30, 2014, 09:02 »
Αυτό ακριβώς είπα και εγώ, με έπιασε μια μονοτονία ατμίζοντας 6 μήνες ουσιαστικά 1 υγρό μόνο, δηλαδή το diy μου. Η bebeca ελάχιστη και μόνο στους dripper.
Θέλει ποικιλία στα "ζουμιά ", στα μοντάκια, στους ατμοποιητές και γενικά σε οτι μπορεί να διατηρεί το ενδιαφέρον μας και να μη μας μπαίνουν κακές σκέψεις για κτ.
Άλλοι βέβαια ίσως να καλύπτονται πιο εύκολα και να μην έχουν την ανάγκη για ποικιλία.
Νομίζω είναι 2 διαφορετικά πράγματα.
Άλλο "το άτμισμα έγινε μονότονο" δηλαδή χάνει το ενδιαφέρον του σαν ασχολία-χόμπυ και πρέπει να αλλάζεις εξοπλισμό, γεύσεις κλπ.
Άλλο "το άτμισμα δεν με ικανοποιεί" και νοσταλγώ το τσιγάρο.
Οι καπνιστές συνήθως επιλέγουν ένα τσιγάρο για πολλά χρόνια. Αν δεν είναι μονότονο αυτό, τότε τι είναι; Το πρόβλημα είναι η εξάρτηση και η συνήθεια. Περνώντας στον ατμό κάνουμε υποκατάσταση (αν θυμάμαι καλά τον όρο). Όπως όταν αφαιρείς τον θυρεοειδή σου, παίρνεις την ορμόνη που παράγει σε χάπι. Εμένα κάπως έτσι μου αρέσει να το βλέπω. Αφαιρώ από τον οργανισμό μου καπνό, υποκαθιστώ με ατμό. Η διαφορά είναι πως δεν είμαι υποχρεωμένος να παραμείνω ατμιστής. Αν κάποια στιγμή νιώσω πως μπορώ να σταματήσω, αφού έχω πρώτα απεξαρτηθεί από τη νικοτίνη, θα σταματήσω. Ασχολίες και χόμπυ υπάρχουν άφθονα.

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1518 στις: Οκτωβρίου 30, 2014, 10:07 »
Εγω παντως μετα απο σχεδον 1μιση χρονο συνεχους ατμισματος, χωρις ουτε ενα κανονικο τσιγαρο αυτη την χρονικη περιοδο, και με πανω απο 50-60 διαφορετικες γευσεις που εχω δοκιμασει, πραγματικα δεν θυμαμαι πως ειναι το κανονικο τσιγαρο!!!

Υπομονη και επιμονη για ενα καλυτερο αυριο!!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1519 στις: Οκτωβρίου 30, 2014, 10:44 »
Κάποιες φορές, σκέφτηκα και εγώ να ανάψω ένα τσιγάρο, έτσι για να δω πως είναι. Μετά, ήρθε στο μυαλό μου η μυρωδιά που μου σκάει όταν μπαίνει στο αυτοκίνητό μου κάποιος ο οποίος έχει καπνίσει, ακόμα και μισή ώρα πριν. Και φυσικά μου έφυγε αμέσως η σκέψη.

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1520 στις: Οκτωβρίου 30, 2014, 11:04 »
Μετά από 2 χρόνια άναψα ένα έτσι από περιέργια και δεν μπόρεσα να κάνω πάνω από δύο τζούρες.
Τον τελευταίο καιρό πριν το κόψω θυμάμαι δεν ήταν απόλαυση για εμένα. Με ταλαιπωρούσε βήχας και συνάχια και το έκανα με το ζόρι για να πάρω την νικοτίνη. Τώρα πια ούτε τη νικοτίνη δεν έχω ανάγκη ούτε δε πρόκειται να ξανακυλήσω στο κάπνισμα.

Αποσυνδεδεμένος MoDuLah

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • «Twist, Fill, Vape, Repeat»
    • EcigBay.gr - Γρήγορα, Υπεύθυνα, Αξιόπιστα!
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1521 στις: Οκτωβρίου 30, 2014, 11:12 »
Όποτε μου ερχόταν η επιθυμία για τσιγάρο πήγαινα στον πεθερό μου.
Χρόνιος καπνιστής αυτός έπαιρνα μια, δύο αναπνοές στον χώρο.
Η τσιγαρίλα που μύριζε και επισήμανα στον εαυτό μου γιατί το έκοψα.

Αποσυνδεδεμένος jimmy

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1522 στις: Οκτωβρίου 30, 2014, 11:28 »
εμενα δεν με εχει καλυψει
το ηλεκτρονικο μαλλον
ειναι απο DIY που
φτιαχνω υπαρχει
περιοδος που με πιανει
ανοσια στο ηλετρονικο
και το γυρναω στο κανονικο
εχω δοσει 1000 ευρο συνολο στο ΗΛ,ΤΣ
και εχει αρχισει να μου την δινει
αυτη η φαση εχω καταλαβει οτι ειναι πιο
πολλη χομπι παρα λυση

Αποσυνδεδεμένος sxolare

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping IS the future and the future IS now :D
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1523 στις: Οκτωβρίου 30, 2014, 12:10 »
Αυτό που λες δεν ισχύει , δεν έχεις βρει το υγρό σου η ανέβασε την νικοτίνη και δεν θα θες ούτε να δεις το τσιγάρο, έμενα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει πλέον το τσιγάρο η ποικιλία που έχεις στο ηλεκτρονικό είναι απίστευτη χρόνο θέλει και υπομονή μέχρι να βρεις αυτό που σε εκφράζει.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1524 στις: Οκτωβρίου 30, 2014, 12:39 »
Επίσης χρειάζεται και ισχυρό κίνητρο, οικονομικό θα είναι, θέμα υγείας θα είναι, μπούχτισμα ..., πάντως ένας ή πολλοί λόγοι ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΠΝΙΣΕΙΣ... :tongue_smilie: :nope: :nope: :nope:

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1525 στις: Οκτωβρίου 30, 2014, 13:01 »
Πάμε άλλη μία που θα συμφωνήσω με την ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ.

Το δικό μου κίνητρο ήταν τα παιδιά μου.
Δεν μπορούσα να τα πλησιάσω, με απωθούσαν ή έτρεχαν μακρυά μου και φώναζαν "Βρωμάς, φύγε". :'( :wall:
Τώρα χαίρομαι τις αγκαλιές και τα φιλιά τους :yahoo: και αυτό δεν το αλλάζω με τπτ στον κόσμο.
Όσοι μας διαβάζουν και έχουν παιδιά, ας δουν το παραπάνω, σαν ένα πάρα πολύ ισχυρό κίνητρο. :yes:

Εγώ τουλάχιστον έτσι το είδα και τελείωσα με το κ.τ.  :victory:

Αποσυνδεδεμένος niki27

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1526 στις: Οκτωβρίου 30, 2014, 13:02 »
αν δεν εχεις τη δυνατοτητα να αγοράσεις απο ελλαδα, ισως μπορεις να παραγγειλεις απο κίνα.Μπαταρια, ατμοποιητη κ κεφαλες. κ αν αγορασεις Βαση κ αρωμα θα μπορεσεις να κανεις πολλα ml υγρου με λιγο κοστος. έτσι θα σ βγει οικονομικοτερα και δεν υπαρχει περιπτωση να ξεμεινεις  ;) σκεψου αλλωστε πως όποτε παιρνεις πακετο, το κόστος, ειναι κατά πολυ, μεγαλυτερο! καλη δυναμη.


Εννοείται ότι το κόστος αθροιστικά είναι πολύ μεγαλύτερο... Στη φάση όμως που δεν έχω λεφτά και τα τσιγάρα κάνουν 4 ευρώ ενώ το υγρό 10 ευρώ είναι πολύ εύκολο να πεις ότι θα πάρω το πακετό... Μέχρι στιγμής βέβαια δεν πήρα πακέτο αλλά έκανα τράκα από φίλους...
Θα δοκιμάσω το diy πάντως!!!  :)   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος geokaza

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
    • George Kazazis
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1527 στις: Οκτωβρίου 30, 2014, 13:35 »
Σκέτη βάση 100ml 2€
Νικοτινούχα βάση 100ml 10€
Σταγόνες αρώματος 7€


Φτιάχνεις το υγρό που σου αρέσει και με 20€ περνάς τουλάχιστον 2 μήνες.

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1528 στις: Οκτωβρίου 30, 2014, 13:45 »
diy ... ξεκιναει κατω απο 1 ευρω /10ml  στα 6αρια


αυτο που χρειαζεται ειναι αποφαση ,,,τι θα μας βοηθησει να την παρουμε ..ο καθενας θα βρει το κινητρο του η ακομα και το @μοτω ... για οσους πιανει ,,,ειναι και μαγκια να το κοψουν


προσωπικα δεν την εχω παρει κι αν και με ενοχλει η μυρωδια του κτ σχεδον καθε βδομαδα παιρνω ενα πακετακι και το κανω σε μια μερα ουτε αυτο μ ενοχλει,,,, μ ενοχλει ομως η αδυναμια μου να κανω 2-3 την ημερα κι ετσι το κοβω για καμμια βδομαδα παλι... τα ξαναγραφω ομως για να τονισω στον jimmy (και στον εαυτο μου) οτι αυτο ειναι λαθος η το κοβεις η οχι ...συνηθως η ταυτοχρονη χρηση οδηγει σε μεγαλυτερη νικοτινοεξαρτηση μια και δεν ελεγχεται η ποσοτητα
υπομονη επιμονη ψαξιμο ,,,,ο συνδυασμος στμο και γευσης ειναι σχεδον καθοριστικος ... κι οταν το βαρεθεις σαν χομπι βρες ενα αλλο καλο κινητρο ακομ και "δικαιολογια" για τον εαυτο σου να συνεχισεις  :)

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1529 στις: Οκτωβρίου 30, 2014, 18:26 »

Εννοείται ότι το κόστος αθροιστικά είναι πολύ μεγαλύτερο... Στη φάση όμως που δεν έχω λεφτά και τα τσιγάρα κάνουν 4 ευρώ ενώ το υγρό 10 ευρώ είναι πολύ εύκολο να πεις ότι θα πάρω το πακετό... Μέχρι στιγμής βέβαια δεν πήρα πακέτο αλλά έκανα τράκα από φίλους...
Θα δοκιμάσω το diy πάντως!!!  :)   :thumpup:
Θα πάρεις πακέτο μόνο αν καπνίζεις ελάχιστα.
Για μένα:
4 ευρώ = τσιγάρα για 0,5 μέρα
4 ευρώ = έτοιμο υγρό για 2 μέρες
4 ευρώ = DIY υγρό για 8 μέρες

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21061 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281966 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208038 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125031 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93745 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix