vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

112 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, kyrgiannis, ferongr, camber

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos_Ptol

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1335 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 23:29 »
Το ξερω φιλε μου στην πολη μου δουλευα 3 χρονια σε μαγαζι με ναργιλεδες κ δουλευα με ενα παλικαρι που ειναι απ την αιγυπτο  :)  Μακρια απ το τσιγαρο κ πες το οπως θελεις!  :D

Αποσυνδεδεμένος parginos

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ;)
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1336 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 23:31 »
25η μερα χωρις να μου λειψει καθολου!!!!!!!
Μια χαρα ειμαι με τις υπεροχες γευσεις μου!!!!!!!!!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος aithra72

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1337 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 13:01 »
καλησπερα  αυξησα λιγο την νικοτινη μπερδεψα το 9 με το 18 και δεν εχω διαθεση για κ.τ εχω περισσοτερο ατμο που αυτο ειναι που με ενδιαφερει αλλα αιστανομαι λιγο το κεφαλι μου βαρυ  εχω κανα δυο βδομαδες που παιδευομε ελπιζωντας τιν παρασκευη που θα βγω για μπυρα δεν θα κσανακαπνισω  :hmmm: .λεω να το κανω κανενα μηνα και μετα να γυρισω στο 9 γιατι εχω 1.5 χρονω ποθ ατμιζω και το ειχα ριξει κατω απο το 9

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1338 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 13:09 »
Από 9 σε 18, δεν είναι μεγάλη αλλαγή; Γιατί δε δοκιμάζεις να ανακατέψεις λίγο απ' το καθένα να πας από 9 σε 12 ή 15; Μετά θα είναι δύσκολο απότομα να ξανακατέβεις στο 9. Φοβάμαι μην μπεις στο πειρασμό για κτ, κρίμα είναι...

Αποσυνδεδεμένος aithra72

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1339 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 13:12 »
τα ανακατεψα δεν πηγα στο 18  .βαζω λιγο απο το 18 giati  ηδη μου φαινεται βαρυ

Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1340 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 13:13 »
Έχω μια επιθυμία...να μην καπνίζουν οι άλλοι που είναι δίπλα μου  :laugh1:  αλλά κάνω υπομονή και όσο μπορώ τους ανέχομαι.  Να μην γίνουμε και ρατσιστές με τους καπνιστές ;)

Αποσυνδεδεμένος t_vaso

  • *
  • 54
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1341 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 13:15 »

Πώς αλλάζουν τα πράγματα όμως.ε? Ούτε κι εγώ θέλω να καπνίζουν δίπλα μου πια..δεν το αντέχω... :))




Μην κάνετε παράθεση του προηγούμενου μηνύματος όταν απαντάτε αμέσως από κάτω
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 12, 2013, 13:31 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος noob

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1342 στις: Φεβρουαρίου 28, 2013, 21:49 »
Αυτη τη στιγμη εχω κλεισει πανω απο 24 ωρες χωρις τσιγαρο κανονικο.
Το πρωι σηκωθηκα να κανω καφε και συνεχισα με η.τ.
Δε μου ηρθε ιδιαιτερη επιθυμια για κανονικο τσιγαρο αφου αντικαθιστουσα παντα με μερικες τζουρες απο το ηλεκτρονικο.
Νιωθω λιγο νευρικος,λιγο στεναχωρημενος αλλα δε μπορω να εντοπισω ακριβως την αιτια. Απο τη μια χαιρομαι και απο την αλλη "¨πεφτω" σαν κατι να μου λειπει δλδ.
Το σημαντικο ειναι οτι δεν εχω (εμφανη) επιθυμια για τσιγαρο.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1343 στις: Φεβρουαρίου 28, 2013, 22:03 »
Επειδη για ολα εχει προβλεψει το φορουμ, οταν υπαρχουν στιγμες που νιωθεις στεναχωρημενος οπως λες
να διαβαζεις εδω: Έτσι... για να γελάμε ...!!! :))
Περα απο την πλακα το θεμα εδω ειναι οτι καταφερες κι εκλεισες το πρωτο σου 24ωρο χωρις τσιγαρο κι αυτο ειναι πολυ ευχαριστο.
Με λιγη προσπαθεια ολα θα πανε καλα και θα δεις οτι περα απο εναλλακτικος τροπος καπνισματος,
το η.τ. θα γινει κατι που θα το απολαμβανεις ολο και περισσοτερο μερα με τη μερα.
Καλη συνεχεια σου ευχομαι και καλο κουραγιο.  :)

Αποσυνδεδεμένος tearsforfear

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1344 στις: Φεβρουαρίου 28, 2013, 23:05 »
Έχω μια επιθυμία...να μην καπνίζουν οι άλλοι που είναι δίπλα μου  :laugh1:  αλλά κάνω υπομονή και όσο μπορώ τους ανέχομαι.  Να μην γίνουμε και ρατσιστές με τους καπνιστές ;)


συμφωνω αλλα καποτε εγω τους διωχνω και καποτε αναβω μαζι τους ετσι για παρεα.

Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1345 στις: Φεβρουαρίου 28, 2013, 23:49 »
Αυτη τη στιγμη εχω κλεισει πανω απο 24 ωρες χωρις τσιγαρο κανονικο.
Το πρωι σηκωθηκα να κανω καφε και συνεχισα με η.τ.
Δε μου ηρθε ιδιαιτερη επιθυμια για κανονικο τσιγαρο αφου αντικαθιστουσα παντα με μερικες τζουρες απο το ηλεκτρονικο.
Νιωθω λιγο νευρικος,λιγο στεναχωρημενος αλλα δε μπορω να εντοπισω ακριβως την αιτια. Απο τη μια χαιρομαι και απο την αλλη "¨πεφτω" σαν κατι να μου λειπει δλδ.
Το σημαντικο ειναι οτι δεν εχω (εμφανη) επιθυμια για τσιγαρο.

Όλοι μας έχουμε κάτι σαν ποινικό μητρώο στο κανονικό τσιγάρο, θεωρούμαστε πως έχουμε ξεφύγει από το μαντρί, αλλά με αναστολή είμαστε.
Μην κάνεις το λάθος και σκέφτεσαι το κ.τ. σκέψου το αύριο πως θα νιώθεις ... σκέψου τη ζωή !!!

Αποσυνδεδεμένος jandrew

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1346 στις: Μαρτίου 01, 2013, 01:40 »
Μιας και έπεσα πάνω σε αυτό το θέμα να πω κι εγώ μια άποψη και ίσως και μια συμβουλή επί του θέματος ιδίως για τους εδώ και καιρό χρήστες του ηλεκτρονικού τσιγάρου μιας και μόλις εχθές (και σήμερα) βίωσα μια κατάσταση όπου ίσως θα έπρεπε το αποτέλεσμα της να το εκλάβετε υπ'όψιν σας..

Θα χρησιμοποιήσω και την φράση του φίλου από πάνω ότι..

Όλοι μας έχουμε κάτι σαν ποινικό μητρώο στο κανονικό τσιγάρο, θεωρούμαστε πως έχουμε ξεφύγει από το μαντρί, αλλά με αναστολή είμαστε.

 Ως γνωστόν από άλλα νήματα έχω κόψει το κανονικό κάπνισμα εδώ και ένα χρόνο και πρόσφατα (περίπου 3 εβδομάδες) και το ηλεκτρονικό. Νιώθω (ή μάλλον ένιωθα) πλήρως απεξαρτητοποιημένος και από τα δύο... μέχρι που..

...έχετε ακούσει φαντάζομαι το άσμα "πριν από λίγο χώρισα..." ιδίως όταν πρόκειται για μακροχρόνια σχέση και με απρόσμενο-επεισοδιακό (και κεραμιδάτο) τέλος εκείνη την ώρα ένα πράγμα και μόνο ζητάς από αυτόν που ίσως σε παρηγορεί.. "φέρε μου ν'ανάψω ένα γ@@@ένο τσιγάρο.."

Ε ναι λοιπόν, μετά την κεραμίδα ένα μπουκαλάκι 40βαθμών (και άνω) μαζί με τσιγάρο είναι ότι πρέπει για κάποιον ιδίως που κάπνιζε επί 20 χρόνια και που το τσιγάρο τον είχε συντροφέψει σε παρόμοιες καταστάσεις..

Το έσωσα όμως.. μιας και βρισκόμουν σπίτι είπα να επιλέξω να ατμίσω παρά να καπνίσω και αυτό γιατί εκείνη την στιγμή είπα "τι κάνεις ρε μ@@@κα! το έκοψες, θα το ξαναρχίσεις? πάρε τουλάχιστον το η.τ." και έτσι έγινε (εχθές αυτό) και σήμερα αν μη τι άλλο τραβάω καμιά τζούρα από η.τ και όχι κανονικό μαζί με το σκοτς εδώ βραδιάτικα.. πάλι καλά που είχα τα η.τ και δεν τα σούταρα..

..εδώ βέβαια κολλάει η παραπάνω φράση του φίλου πως είμαστε σε αναστολή.. έτσι είναι, είμαστε.. κάτι το οποίο έχουμε συνηθίσει χρόνια και χρόνια ναι μεν το κόβουμε αλλά δεν το ξεχνάμε και μπορεί να συμβούν καταστάσεις οι οποίες να μας το θυμήσουν.

Καλό λοιπόν είναι να μην προτρέξετε να πείτε "ξέφυγα", κρατήστε μια πισινή..

Αυτά από μένα.. έχω κι ένα μπουκαλάκι να τελειώσω..  "σκέψου τη ζωή" λοιπόν! (και όχι την π....α)

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1347 στις: Μαρτίου 01, 2013, 01:53 »
Ε λοιπόν δεν μπορώ να το καταλάβω.... Ενώ ξέρω κι εγώ καπνιστές σε ηλεκτρονικό και μετά πάλι κανονικό. Το έχω πλέον έθιμο το να παίρνω μια τζούρα από φίλο το μήνα. Η αίσθηση πάντα κοινή. Πίσσα στη γλώσσα. Και μάλιστα ψεκαστή, μπροστά της το υγρό που έρχεται από σκάρτους ατμοποιητές μου φαίνεται παραδεισένιο. Αν κόψω λοιπόν το ηλεκτρονικό θα κρατήσω κι εγώ μικρό καλάθι και θα πω δεν ξέρω αν θα ξανακαπνίσω, μπορεί, αλλά τώρα κάθε φορά ΑΠΟΡΩ κυριολεκτικά, τόσο για το πως μπορούν οι άλλοι και το ξαναγυρνάνε στο κάπνισμα όσο και για το πως γίνεται να κάπνιζα. Σχεδόν μου μυρίζει ο καπνός, κι ας μην το παραδέχομαι γιατί πάντα με τσάντιζε όταν μου το λέγανε ως καπνιστή. Αυτό λοιπόν που λένε, το ένα τσιγάρο να κάνεις ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί να ξαναπέσεις, ίσως, αλλά εγώ πλέον δεν μπορώ να το τελειώσω αυτό το ένα!

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1348 στις: Μαρτίου 01, 2013, 01:59 »
Πίσσα στη γλώσσα... η πιο όμορφη κατάρα  ;D

Αναστολή, όχι μόνο μέχρι το τέλος (μας  ;D)
αλλά και στην απολογία στον Άγιο Πέτρο  :yes:  ;)
Πώς αφήσαμε τη σαχλαμάρα να μας κυβερνά κουμαντάρει
Μια ζωή θα μας βαραίνει το ρημάδι... και βάλε.
Τουλάχιστον, στις δύσκολες προσωπικές στιγμές, ξεχωρίζει ο μαχητής.

Ισοβίτες σε αναστολή είμαστε.
Αλλά, την γουστάρουμε τρελά την αναστολή  ;D

Τελικά, ο άνθρωπος έφυγε από τον Παράδεισο γιατί δοκίμασε τον απαγορευμένο καρπό.

Εμείς, ξεφύγαμε από την Κόλαση του ΚΤ δοκιμάζοντας τον...

πιο γευστικό...
πιο χυμώδη...
τον δίνουμε και στους δίπλα μας...

Βρε, μπας...  :confused1:  :confused1:  :dontknow:  :angel:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2013, 02:06 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος vasillis74

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1349 στις: Μαρτίου 01, 2013, 08:34 »
Εχω να καπνίσω κτ εδώ και δύο μήνες,από τότε δηλαδή που άρχισα το ητ.Μια φορά είχα ,όχι την επιθυμία αλλά την περιέργεια, να ξαναδοκιμάσω την γεύση του κτ.Μια τζούρα και το έσβησα.Εψαξα μαστίχες,οδοντόκρεμες μετά.Σκέφτηκα τι διάολο έκανα τόσα χρόνια.Και δεν είναι ότι τα βρήκα εύκολα με το ητ.Το αντίθετο.Ωρες να παλεύω με εξαντήμένες μπαταρίες,κάρτος που δεν έλεγαν να ζωντανέψουν και υγρά που μου θύμιζαν σιρόπι του βήχα(στην καλύτερη).Για γεύση και πνευμόνια και τα σχετικά να μην τα λέω.Θα πώ όμως ότι μου δίνει ικανοποίηση το βλέμα του περιπτερά της γειτονιάς που γεμάτο απορία κοιτά ένα πρώην πελάτη του,των 2 πακέτων την ημέρα ,να περνά κάθε πρωί και απλά να τον χαιρετά.Ολα τα λεφτά. ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19731 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 191839 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 911 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4004 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1106486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 178644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 987 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 23735 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 287559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211000 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70311 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro