vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

67 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, stamatisgr, Mimhsdr, thanos1071

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1290 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 00:14 »
Εχει δυο οψεις το νομισμα. Ασχολεισαι ευχαριστα οντως. Καμμια ρημαδα φορα ομως, εχεις νευρα, ζορια, αλλες ασχολιες, και τυχαινει ΤΟΤΕ να πρεπει να αλλαξεις αντισταση, οποτε ευχεσαι και λιγο, να ειχα εναν plug & play τωρα να τον γεμισω τακα τακα.

Γι αυτό έχω αφήσει από ένα carto η clearomizer σε κάθε σημείο. Σπίτι, γραφείο, αμάξι, μοτό κτλ κτλ...


κοιτα τα εξτρα λευτα που μενουν  α πο το κτ τα χαλας αν ψαχνεσαι στο ητ αλλα επειδη και εγω ειχα ξεφυγει απο το κτ αλλα ξανααρχισα μετα απο συμβουλες των παιδιων το σταματησα παλι χαλαλι αν χαλαω και κανενα ευρο παραπανω για να μενω μακρυα ;) ;)


Συμφωνώ σε αυτό που λες εν μέρη. Αν αρχίσεις και παίρνεις ότι βγαίνει και βλέπεις για ητ σημαίνει ότι το έχεις κάνει χόμπυ. οπότε πληρώνεις το χομπυ και αυτό είναι λογικό. Όλα τα χόμπυ θέλουν λεφτά... Από τα γραμματόσημα μέχρι παρά πέντε... Το ητ είναι πιο φτηνό όταν είναι μόνο γι αυτό που κάνει: Αντικατάσταση τσιγάρου. Αν κάπνιζες κτ (γιατί δεν καπνίζεις. σωστα?  ;)  ) θα ήταν αντίστοιχο να παραγγέλνεις πούρα, αφυγραντήρες και τσιγάρα από το εξωτερικό για καλύτερη γεύση. Αυτό κάνει ένας χομπίστας καπνιστής.


Σιγουρα Πολυκράτη, εγω θα ελεγα να τον ατμισω τακα τακα...
γιαυτο υπαρχει δευτερος στην τσεπη εργοστασιακος, με υγρο...ετοιμος για χρηση με ενα απλο βιδωμα
αλλα στο συνολο ο domaze εχει δικιο, ασχολεισαι ευχαριστα...παιζεις συχνα..δεν ειναι μονο παιρνω νικοτινη..  :)


και τι να πω κι εγώ που έχω κόψει τη νικοτίνη μήνες τώρα...

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1291 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 07:14 »
To ρημαδι , νικαει ακομα και τα φαντασματα   :))


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jMu4iu3VyYk[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1292 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 08:41 »
Να λέμε αλήθειες. :( :( :( :(

Άτιμο το ρημάδι το κ.τ. :wall: :wall: :wall: :wall:

14 μήνες χωρίς κ.τ. 12 μήνες άτμισμα, 2 μήνες χωρίς άτμισμα και έρχονται στιγμές..................... :angry_tickedoff: :angry_tickedoff: :angry_tickedoff:
Αυτά που λένε μερικοί μετά από 2-3 μήνες ατμίσματος ότι σιχάθηκαν το κ.τ. εμένα προσωπικά δε με πείθουν. :yes:

Αλλά είπαμε.Δεν θα το αφήσω μετά από τόσο αγώνα να με νικήσει.  :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1293 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 09:05 »
Θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω μαζί σας
Εγω ήμουν καπνιστής ακριβώς 19 χρόνια
τώρα είμαι ατμιστής 7 μήνες
Πραγματικά σιχαίνομαι το τσιγάρο και μου βρωμάει κάποιος που καπνίζει.
έχω ξεμείνει απο μπαταρία στην δουλεια (όλοι καπνίζουν) απο τις 12:00 και τελείωνα στις 15:30
Σας πληροφορώ ούτε μου πέρασε απο το μυαλό να ζητήσω τσιγάρο
Γιατί απλά το μόνο που μου έλειπε ήταν το άρωμα και η απόλαυση του Η.Τ. μου
Πήγα σπίτι έφαγα και απόλαυσα το άτμισμά μου.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1294 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 09:34 »
WILDE καλά κάνης και διαφωνείς  χαίρομαι γιαυτό και σου βάζω και μπράβο. :yes: :yes: :yes:

Μακάρι οι περισσότεροι να είναι όπως εσύ και να το σιχαίνονται.
Αλλά το σιχαμένο είναι μέσα στο εγκέφαλο και θάναι για πολύ καιρό. :yes:

Και να ξέρης κάτι.Είμαι δύο μήνες που σταμάτησα και το άτμισμα.
Αλλά μένω εδώ μαζί σας για δύο λόγους. :yes:

Πρώτο  για την παρέα σας και

Δεύτερο γιατί εδώ νοιώθω σιγουριά ότι  δεν πρόκειται  ποτέ να γυρίσω στο τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1295 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 09:56 »
Ακριβώς όπως ήμουν εθισμένος στο τσιγάρο έτσι είμαι τώρα στο άτμισμα
Χωρίς τσιγάρο εγω είναι μια πραγματικότητα
Χωρίς άτμισμα στην παρούσα φάση δεν με φαντάζομαι
αλλά ούτε και το επιδιώκω

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1296 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 10:16 »
Μετά από 6 μήνες ατμίσματος χωρίς κτ, και ενώ δεν άντεχα πια το κτ, ήρθε η στιγμή που ... δυστυχώς μου ήρθαν τα πάνω κάτω στη δουλειά (δυστυχώς έχει συμβεί σε πολύ κόσμο τώρα τελευταία....). Και έκανα τράκα ένα κτ σκεφτόμενη πως αφού δε μου αρέσει και μετά από τόσο καιρό, δε θα το συνηθίσω και όλα ΟΚ.
ΛΑΘΟΣ!
Έκανα τράκα και την επομένη και τη μεθεπομένη, και μη μακρηγορώντας, έκανα και ητ και κτ. Ξανάρχισα το κάπνισμα ΧΩΡΙΣ να το καταλάβω. Πραγματικά ΔΕ το κατάλαβα το πώς και το πότε....
Μέχρι πακέτο πήρα... Γιατί πόσες τράκες να κάνεις πια......
Τότε κάθισα και θυμήθηκα τους λόγους που ήθελα να κόψω το τσιγάρο.
Σαν δεύτερη φορά, δυσκολεύτηκα περισσότερο από την πρώτη στο να πάρω την απόφαση να μην ξανακάνω κτ. Όμως ήταν πολύ πιο εύκολο από ότι την πρώτη φορά, όταν το πήρα απόφαση, να κάνω μόνο ητ χωρίς κτ!!! Ίσως επειδή δεν κάπνισα πολύ ούτε για μεγάλο χρονικό διάστημα. Φυσικά τις πρώτες μέρες είχα το ητ σαν.... καραμέλα!!! Τώρα, αναρωτιέμαι, αφού μου αρέσει τόσο περισσότερο η γεύση του ητ, και αφού βρωμοκοπάει το κτ, πώς στο καλό του το έκανα;;;;
Κι όμως ... Προσοχή, γιατί γίνεται κάποια στιγμή χωρίς να το καταλάβετε.... (όσο κι αν αυτό μπορεί να ακούγετε κουφό κι ακαταλαβίστικο από μόνο του σε μερικούς.....) !

Αποσυνδεδεμένος Red Led

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • To be a rock and not to roll
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1297 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 10:39 »
Εχθές, χρειάστηκε να βρεθώ σε χώρο μαζί με άλλους δυο καπνιστές Κ.Τ για περίπου τρεις ώρες. ( format σε υπολογιστή ) Αυτό που τράβηξα δεν περιγράφετε... τους παρακαλούσα να μην καπνίζουν, αλλά που....  :eleos:  Σήμερα είμαι χάλια, νοιώθω σαν να κάπνιζα και εγώ . Όχι μόνον δε θέλω να καπνίζω Κ.Τ αλλά το σιχαίνομαι . Τώρα κατάλαβα τι είναι ο παθητικός καπνιστής. Οπότε......


ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΑΥΣΤΗΡΑ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ .

Αποσυνδεδεμένος soulpe

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής απο 10/12/2012
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1298 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 11:35 »
Μετά από 6 μήνες ατμίσματος χωρίς κτ, και ενώ δεν άντεχα πια το κτ, ήρθε η στιγμή που ... δυστυχώς μου ήρθαν τα πάνω κάτω στη δουλειά (δυστυχώς έχει συμβεί σε πολύ κόσμο τώρα τελευταία....). Και έκανα τράκα ένα κτ σκεφτόμενη πως αφού δε μου αρέσει και μετά από τόσο καιρό, δε θα το συνηθίσω και όλα ΟΚ.
ΛΑΘΟΣ!
Έκανα τράκα και την επομένη και τη μεθεπομένη, και μη μακρηγορώντας, έκανα και ητ και κτ. Ξανάρχισα το κάπνισμα ΧΩΡΙΣ να το καταλάβω. Πραγματικά ΔΕ το κατάλαβα το πώς και το πότε....
Μέχρι πακέτο πήρα... Γιατί πόσες τράκες να κάνεις πια......
Τότε κάθισα και θυμήθηκα τους λόγους που ήθελα να κόψω το τσιγάρο.
Σαν δεύτερη φορά, δυσκολεύτηκα περισσότερο από την πρώτη στο να πάρω την απόφαση να μην ξανακάνω κτ. Όμως ήταν πολύ πιο εύκολο από ότι την πρώτη φορά, όταν το πήρα απόφαση, να κάνω μόνο ητ χωρίς κτ!!! Ίσως επειδή δεν κάπνισα πολύ ούτε για μεγάλο χρονικό διάστημα. Φυσικά τις πρώτες μέρες είχα το ητ σαν.... καραμέλα!!! Τώρα, αναρωτιέμαι, αφού μου αρέσει τόσο περισσότερο η γεύση του ητ, και αφού βρωμοκοπάει το κτ, πώς στο καλό του το έκανα;;;;
Κι όμως ... Προσοχή, γιατί γίνεται κάποια στιγμή χωρίς να το καταλάβετε.... (όσο κι αν αυτό μπορεί να ακούγετε κουφό κι ακαταλαβίστικο από μόνο του σε μερικούς.....) !

Πόσο μεγάλο δίκιο έχεις .....
Μια στιγμή αδυναμίας δυστηχώς είναι ικανή να κάνει τη ζημιά..

Εγω 2-3 φορές μέχρι τώρα στις 50 μέρες περίπου που ατμίζω μου ήρθε η επιθυμία για τσιγάρο και ευτυχώς την έπνιξα μέχρι τώρα ... μακάρι να συνεχίσω..όπως και όλοι μας φυσικά.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1299 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 11:47 »
Παιδιά, το μυαλό είναι ύπουλο, πάντα περιμένει την ευκαιρία να μας πετάξει την ιδέα. Προσωπικά δεν έχω καπνίσει σχεδόν 5 μήνες τώρα, αλλά κάνα δυό φορές πήγε να μου κάνει το μυαλό παιχνίδια, έφαγε τις σφαλιάρες του και το βούλωσε. Πάντα πρέπει να είμαστε έτοιμοι. Ανώνυμοι Ατμιστές είμαστε, προχωράμε μέρα τη μέρα. Καλό δρόμο να έχουμε όλοι μας.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1300 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 13:33 »
Παιδιά, το μυαλό είναι ύπουλο, πάντα περιμένει την ευκαιρία να μας πετάξει την ιδέα. Προσωπικά δεν έχω καπνίσει σχεδόν 5 μήνες τώρα, αλλά κάνα δυό φορές πήγε να μου κάνει το μυαλό παιχνίδια, έφαγε τις σφαλιάρες του και το βούλωσε. Πάντα πρέπει να είμαστε έτοιμοι. Ανώνυμοι Ατμιστές είμαστε, προχωράμε μέρα τη μέρα. Καλό δρόμο να έχουμε όλοι μας.


Το έθεσες Άριστα! Ακριβώς! Και γι' αυτό ... να 'ναι καλά τούτο δω το φόρουμ...!!!!

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1301 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 17:27 »
Εγω παντως τωρα που διαβασα οτι πηραμε το Βυντρα ειμαι ετοιμος να κανω 3 πακετα!!!   :wall: :wall: :wall: :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος serpico1

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1302 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 17:35 »


Οταν μας έρχεται η επιθυμία για κ.τ να διαβάζουμε τα παρακάτω και να επανερχόμαστε στο η. τ. που δεν έχει τίποτα από αυτά !!!<ins><ins></ins></ins>
Η βλαπτική επίδραση του καπνίσματος οφείλεται σε έναν μεγάλο αριθμό τοξικών ουσιών που βρίσκονται στον καπνό.            

 Ορισμένες από αυτές υπάρχουν ήδη από τη φυτική κατάσταση του καπνού, αλλά οι περισσότερες παράγονται κατά την καύση του τσιγάρου, στη ζώνη πυρόλυσης, όπου επικρατεί θερμοκρασία 950 βαθμών Κελσίου. Στον καπνό του τσιγάρου έχουν ανιχνευθεί, είτε ως αέρια είτε ως μικροσκοπικά σωματίδια, περισσότερες από 4.000 διαφορετικές ουσίες, μεταξύ των οποίων 22 δραστικά δηλητήρια.

1. Ακετόνη (ασετόν)
2. Οξικό οξύ (ξίδι)
3. Αμμωνία (υγρά καθαρισμού)
4. Αρσενικό (συστατικό των ζιζανιοκτόνων)
5. Βενζόλιο (ατμοί πετρελαίου)
6. Κάδμιο (μπαταρίες)
7. Μονοξείδιο του άνθρακα (εκπομπές καυσαερίων)
8. Τετραχλωράνθρακας (υγρό στεγνού καθαρισμού)
9. DDT (εντομοκτόνο)
10. Φορμαλδεϋδη (υγρό βαλσάμωσης)
11. Υδρογονάνθρακες (υγρά αυτοκινήτων)
12. Υδροκυάνιο (βιομηχανικός ρύπος)
13. Μόλυβδος (μπαταρίες, ατμοί πετρελαίου)
14. Μεθανόλη (καύσιμο πυραύλων)
15. Ισοκυανικό μεθύλιο (υπεύθυνο για την οικολογική καταστροφή στο Bhopal)
16. Νικοτίνη (εντομοκτόνο)
17. Νιτρικό οξύ (εκπομπές από ηλεκτρικούς σταθμούς)
18. Πολώνιο-210 (ραδιενεργό κατάλοιπο)
19. Θειικό οξύ (εκπομπές ηλεκτρικών σταθμών)
20. Πίσσες (επίστρωση επιφανείας δρόμων)
21. Τολουόλιο ( βιομηχανικός διαλύτης)
22. Ραδόνιο (ραδιενεργό αέριο)

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1303 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 17:37 »
Εγω παντως τωρα που διαβασα οτι πηραμε το Βυντρα ειμαι ετοιμος να κανω 3 πακετα!!!   :wall: :wall: :wall: :angry_orange:

Όχι βρε φίλε δεν αξίζει τον κόπο να ξανακυλήσεις στο ακατονόμαστο για μια μεταγραφή. :yes:

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1304 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 17:55 »
Τους 1ους 18 μηνες στο ητ την εβγαλα ακαπνος χωρις ιδιαιτερη αναγκη .
Ενα διαστημα το ητ ισως το βαρηθηκα ισως το συνηθισα... ξεκινησα να καπνιζω ενα τσιγαρο τη βδομαδα , σπανια 2 . Και οφειλω να ομολογησω πως τα ευχαριστιομουνα .
Τις τελευταιες 2 φορες δεν μου αρεσε καθολου και το πεταξα πριν καν φτασει στη μεση .
Εχω να καπνισω αυτο το ενα τσιγαρακι τη βδομαδα , πανω απο 2 μηνες .

Προσοχη λοιπον... καλες οι βαριες κουβεντες αισιοδοξιας και σιγουριας . Παντα να θεωρειται το κτ ως δυσκολο αντιπαλο και να μην τον υποτιμησετε ποτε .

 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19853 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192050 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1106710 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 178812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1064 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 23891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 287763 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211153 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70448 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro