vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος rdperformance

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • ggts-odysseus-pilla-penellope
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1035 στις: Αυγούστου 20, 2012, 03:01 »
μαλλον αυτο θα δοκιμασω γιατι απο γευσεις το εκανα και ατμιζω με ggts οδδυ και πηνελοπη αλλα δεν μου φτανει το χτυπημα πια μονο καμια φορα αν ανεβασω στα 6v αλλα κραταει λιγο

Αποσυνδεδεμένος savvis66

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • Carto με λεμόνι στο μπαλκόνι κ' η pg μου φουντώνει
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1036 στις: Αυγούστου 20, 2012, 03:12 »
Αφιερωμένο σε όσους σκέφτονται το κ.τ
You dont remember i ll never forget (τις επιπτώσεις του κ.τ στον οργανισμο βεβαίως ;) )
 [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UGre5aaa9SI[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος ManosRadX

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1037 στις: Αυγούστου 20, 2012, 03:29 »
Βασικά παίδες φάσεις είναι που περνάνε, ολο και κάποια στιγμή ξανάρχεται επιθυμία για κτ άλλα δεν πτωουμαστε! Εγω έχω ξαναγραψει οτι είχα επιθυμία για κτ και εκανα 1 στ τόσο. Τωρα είμαι στν τέταρτο μήνα ατμισματος έχω δρόμο ακομα άλλα τις τελευταίες βδομάδες δεν έχω καμιά επιθυμία για κτ ακομα  και σε έξοδο δεν μπαίνω στν πειρασμό της τρακας! Ο λόγος είναι οτι βρήκα καλά καπνικα υγρά και πήρα και ego c ατμο. Απτην αρχή δεν μ άρεσαν τα καπνικα μόνο τριμπεκα άλλα δεν είναι για τη τσέπη μου,οποτε σωθηκα με τα νέα υγρα και με 14σαρα νικοτινη με χτυπάει για τα καλά! Στον ego c κατεληξα γιατί είχα μπουχτησει με τα ντουμανια του επισκευασιμου και τα κάρτο θέλω πιο χάλαρα πράγματα για όλη μέρα. Τα βαριά όπλα τα χρησιμοποιώ κάνα μισαωρο τη μέρα χοντρικα και ετσι  είμαι κομπλε!
Το μόνο κακό με το ητ είναι οτι καμιά φόρα μπουχτιζεις με κάποιο υγρό και απο κει που το λατρευες δεν μπορείς ούτε να το μυρισεις και άντε ψάχνει πάλι αντικαταστατη

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1038 στις: Αυγούστου 20, 2012, 11:49 »
ατμιζω σχεδον ενα χρονο αλλα με πιανει να το γυρισω παλι στο κτ σας εχει συμβει :hmmm:

Πήγα να πατήσω παράθεση κ πάλι βγήκε το bravo !!!!!!!!  :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
Κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά! Εσύ στον χρόνο επάνω ένιωσες ότι θέλεις να γυρίσεις στο κ.τ. άλλοι στους έξι μήνες κ άλλοι ποτέ δεν είχαν
την επιθυμία κ αυτό το λέω γιατί εγώ από την μέρα που αποφάσισα να κόψω για πάντα το κ.τ. δεν ένιωσα στιγμή να θέλω να το αγγίξω.

Μεγάλο ρόλο παίζει η απόφαση που πήρες να κόψεις πραγματικά το κ.τ. η απλά κάνεις πείραμα με το η.τ.? Καταλαβαίνεις πώς το λέω ναι?
Πολλοί καπνιστές δεν θέλουν να κόψουν το κ.τ. αλλά απλά δοκιμάζουν το άτμισμα για λίγο καιρό κ μετά επιστρέφουν κ πάλι στο κ.τ.
Δυστυχώς υπάρχει κ αυτή η κατηγορία.... Δεν τους κρίνω μα καταλαβαίνω καλά ότι δεν πήραν την απόφαση να σταματήσουν για πάντα το κ.τ.

μαλλον αυτο θα δοκιμασω γιατι απο γευσεις το εκανα και ατμιζω με ggts οδδυ και πηνελοπη αλλα δεν μου φτανει το χτυπημα πια μονο καμια φορα αν ανεβασω στα 6v αλλα κραταει λιγο
Ξεκίνησα να ατμίζω με τους 510 τους απλούς κ φυσικά καταλαβαίνεις πόσα είχα να αντιμετωπίσω ναι?
Δεν έδιναν σίγουρα τον τρομερό ατμό που δίνουν οι νέοι ατμοποιητές  κ  πολλές φορές δεν είχα το δυνατό χτύπημα που λέμε !!!!!!!
Έκανα υπομονή να αφήσω για πάντα το κ.τ. πίσω μου δίχως να το αποζητώ!!!

Εσύ ατμίζεις με η.τ. που είναι ανώτερα αν κ δεν τα έχω δοκιμάσει κ εδώ σε ρωτάω μήπως δεν το πήρες απόφαση? Δλδ πόσο καλλίτερο χτύπημα
θέλεις να έχεις?  Μήπως κάνεις κάτι λάθος  κ δεν έχεις το σωστό αποτέλεσμα? Εγώ απλά θα σου πώ ξανά ότι εδώ κ έναν χρόνο ατμίζω με τους Giant
κ δεν έχω κανένα πρόβλημα γιατί έχω αποφασίσει ότι αυτό είναι το άτμισμα κ δεν θέλω κάθε φορά να ξεπερνώ τα όρια μας !!! Ούτε του ατμοποιητή μου μα ούτε κ αυτά της υγείας μου... ;)

Ανέβασε κ άλλο την νικοτίνη αν βλέπεις ότι δεν σε ικανοποιεί το χτύπημα ναι? Μα μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου όταν σου λέει ότι υπάρχει πάντα το κ.τ. κ σε περιμένει να το ξαναρχίσεις!!!!!!!!!
Πρέπει να ξέρεις  βαθιά μέσα σου ότι το άτμισμα είναι πολύ ελαφρύτερο από το κάπνισμα!!!!!! Δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους.

Εγώ θα σε παρακαλέσω να κάνεις προσπάθειες να μην γυρίσεις στο κ.τ. γιατί στον χρόνο που κατάφερες να σταματήσεις το κ.τ. απέδειξες στον εαυτό σου ότι μπορείς να συνεχίσεις δίχως να ξαναγυρίσεις στο κ.τ.!!!!
Δεν αξίζει να χάσεις έναν χρόνο από την ζωή σου ανάβοντας ένα κ.τ. !!!!!!!!!!  :) :) :) :) :)





Αποσυνδεδεμένος rdperformance

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • ggts-odysseus-pilla-penellope
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1039 στις: Αυγούστου 20, 2012, 16:47 »
Έχετε δίκιο παιδιά θα το ψάξω με τα υγρά λίγο μπορεί να τα συνηθεισα

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1040 στις: Αυγούστου 21, 2012, 18:17 »
Έχω ξαναγράψει σε αυτή εδώ την ενότητα αλλά νοιώθω την επιθυμία και την υποχρέωση συνάμα ότι πρέπει να ξαναγράψω τα
τελευταία νέα τα οποία είναι ευχάριστα.

Ατμίζω από 11 Δεκεμβρίου 2011 (άρχισα με 18mg).Μέχρι τις 2-8-2012 που άτμιζα υγρά με νικοτίνη (3 mg την 2-8-2012) πολλές φορές είχα την επιθυμία να ανάψω ένα τσιγάρο.
Τον πρώτο καιρό βέβαια πολύ συχνά όσο περνούσε ο καιρός σε πιο αραιά διαστήματα αλλά ήταν στιγμές που ήθελα να ανάψω ένα κανονικό τσιγάρο. :yes: :yes: .Ποτέ όμως δεν το έκανα. :nope:
Από την 3-8-2012 που άρχισα να ατμίζω υγρά με μηδενική νικοτίνη και μέχρι σήμερα δεν μου έχει έρθει καμία επιθυμία να ανάψω κανονικό
τσιγάρο.
Αρκεί να σας πω ότι τις μέρες του 15Αύγουστου που ήμουν διακοπές στην επαρχία πήγα σε δύο πανηγύρια (φαί - ποτό ως το ξημέρωμα) :laugh1: :laugh1: :laugh1: δίπλα μου φίλοι συγγενείς να καπνίζουν,αλλά αύτε καν μου πέρασε από το μυαλό να ανάψω τσιγάρο.Να σκεφτείτε ότι και το
ηλεκτρονικό τσιγάρο ελαχιστα το χρησιμοποίησα.

Από τα παραπάνω βγάζω το συμπέρασμα ότι πιθανώς η νικοτίνη που συνεχίζουμε να παίρνουμε μέσω των υγρών μας κάνει να
αναζητούμε κάποιες φορές ένα τσιγάρο.
Επίσης θέλω να πω ότι σε αυτές τις 20 σχεδόν μέρες μείωσα χωρίς να το επιδιώξω και τα ml υγρού.Από 4-5 που άτμιζα την ημέρα σε
1-2 . :yes: :yes:

Συμβουλή του παππού:Μειώστε σιγά-σιγά τη νικοτίνη μέχρι να την καταργήσετε. :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1041 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2012, 10:01 »
Μετά από 3 ολόκληρα χρόνια ατμίσματος - γλυκά αρώματα και τον τελευταίο χρόνο μάλιστα κάτω απο 1mg νικοτίνη - πήρα προχθές μια τζούρα απο ΚΤ.
Μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι δεν θα ξανακαπνίσω. Το πιο σιχαμένο πράγμα που έβαλα στο στόμα μου. Σα να έγλειψα το τασάκι. Σα να έφαγα μια χούφτα άμμο. Ο καπνός δεν κατέβηκε κάτω. Πνίγηκα. 
Είναι τελικά μόνο στο μυαλό. Η "γλυκιά" ανάμνηση του ΚΤ ίσως κάνει κάποιον να το νοσταλγεί αλλά μόλις το βάλει στο στόμα θα βεβαιωθεί ότι δεν υπάρχει περίπτωση να αντικαταστίσει του ΗΤ με ΚΤ.
Ακόμα κι αν μου έλεγαν οτι το KT δεν βλάπτει πλέον, φυσικά και θα συνέχιζα με το ΗΤ και αν ξέμενα απο ΗΤ σε κάποια φάση δεν θα κάπνιζα ΚΤ.
Και χαίρομαι βέβαια για όλα αυτά.
 
 

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1042 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2012, 10:04 »
Αυτή η ΄΄γλυκιά ανάμνηση΄΄ που λες , είναι η μεγαλύτερη παγίδα.
Το κ.τ. είναι ύπουλος εχθρός και ελοχεύει σε κάθε αδυναμία και δύσκολη στιγμή.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1043 στις: Οκτωβρίου 01, 2012, 00:45 »
Μετά από 9 μήνες αποκλειστικής χρήσης ΗΤ δοκίμασα να καπνίσω. Ήθελα να απομυθοποιηθεί στο μυαλό μου η περίπτωση να ξανακυλήσω -όχι πως είχα καμία διάθεση- και να μου φύγει η περιέργεια.
 
Πρώτη ρουφηξιά: "Γ&%* το κεράτο μου, τι σίχαμα είναι αυτό που μου καίει το λαιμό;"
Δεύτερη ρουφηξιά: "Δεν έτρωγα ένα μαγκάλι κάρβουνα καλύτερα;"
Τρίτη ρουφηξιά: Την έκανα μισή. Το πέταξα.

Συμπέρασμα:
Πιθανόν αν επέμενα τελικά να το συνήθιζα. Αλλά, προς ευχάριστη έκπληξή μου, ήταν τόσο δυσάρεστο που δεν μπορώ να φανταστώ γιατί θα μπορούσα ποτέ να επιμείνω. Ακόμα και φάρμακο να ήταν θα δυσκολευόμουν πολύ. Παρά τα όσα είχα ακούσει ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ αυτό που μου συνέβαινε!
Χαίρομαι πολύ που το προσπάθησα. Ήταν η τελική απόδειξη πως για μένα είναι παρελθόν. :thumbsup_move_1:

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1044 στις: Οκτωβρίου 01, 2012, 00:49 »
παρολ αυτά η φραση σου, 'πιθανόν αν επέμενα τελικά θα το συνήθιζα΄είναι ορθή και ισχύει...
αφού όμως τελικά ικανοποιησες την περιέργειά σου χωρίς να σε οδηγήσει στο απονενοημένο  ;D τότε είμαστε όλοι σε καλό δρόμο. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ymeg

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1045 στις: Οκτωβρίου 01, 2012, 00:58 »
ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ !!
Το έχω κάνει στα νιάτα μου να κόψω το τσιγάρο για μια βδομάδα και στην βδομάδα πάνω είπα να καπνίσω ένα (κανονικό φυσικά, μιλάμε για αρχαία Ελλάδα-Βυζάντιο) Η αηδία και η ζαλάδα ήταν μέγιστη που το έσβησα στις 1-2 πρώτες τζούρες. Σοκαρίστηκα τόσο πολύ που στο καπάκι άναψα κι άλλο ένα μόνο που αυτό (το δεύτερο) δεν ήταν τόσο χάλια και το έκανα όλο. Τελειώνοντας το μου ήρθε μια επιθυμία για ...ένα ακόμα οπότε καταλαβαίνεται τι ακολούθησε!!!  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1046 στις: Οκτωβρίου 01, 2012, 01:10 »
Πράγματι, lemy, αν έμενα σε ένα ξερονήσι με ένα πακέτο μπορεί να το ξανασυνήθιζα: είμαι ακόμα εθισμένος και στην νικοτίνη και στην κίνηση. Αλλά ήταν σοκ που μια γνώριμη συνήθεια έγινε τόσο δυσάρεστη αλλά και... ξένη.
Είναι σαν να δεις παλιό φίλο και, σαν σε όνειρο, είναι ένας αντιπαθητικός άγνωστος.
Ή μια γυναίκα που κάποτε επιθυμούσα να συνειδητοποιώ πως πλέον μου είναι αφόρητη.
 :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1047 στις: Οκτωβρίου 01, 2012, 01:18 »
οι παρομοιάσεις σου μου είναι πολύ γνώριμες, και αυτούσιες και όσον αφορά το κ.τ!!  :))

πάντως δεν είμαι σίγουρη πως η νικοτίνη σαν ουσία είναι εθιστική. περισσότερο είναι το χτύπημα στο λαιμό το οποίο δημιουργείται απο αυτή. ένιωσα πολύ καλά όταν δοκίμασα τα υγρά της flavorart με εξομοιωτή νικοτίνης. οι γεύσεις όμως δε μου άρεσαν και το γεγονός πως δεν ξέρω την ουσία μέσα σε αυτά, το flash. τι ουσία είναι δηλαδή...
έριξα τη νικοτίνη πριν λίγες μέρες ξαφνικά, γιατί απλώς μου ρθε. δε νιώθω καμία στέρηση, μιας και το χτύπημα στο λαιμό μου είναι το ίδιο αφού έμαθα τα μυστικά του σεταρίσματος του επισκευάσιμου ατμοποιητή μου...(σαν τον παππού έγινα, έριξα τη νικοτίνη 3-4 mg και νομίζω πως ανακάλυψα το άγιο δισκοπότηρο)  :laugh1:

η κίνηση όμως και ο ατμός που βγαίνει κάθε φορά ναι...είναι εθισμός. αυτό δεν μπορώ να το στερηθώ σε καμία περίπτωση....

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1048 στις: Οκτωβρίου 01, 2012, 01:29 »
Μετά από τόσο καιρό παραμένω τεμπέλης και δεν αποφασίζω να μπλεχτώ με επισκευάσιμο.  :-[
Το σκέφτομαι μήνες αλλά... μου φαίνεται μπελάς.
Νομίζω όμως πως πρέπει να το κάνω, για μεγαλύτερη απόλαυση με λιγότερη νικοτίνη.
Και, ναι, ο ατμός είναι ψώνιο! Ποτέ ως καπνιστή δεν με ενδιέφερε ο καπνός. Ο ατμός είναι αλλιώς!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1049 στις: Οκτωβρίου 01, 2012, 01:32 »
ο επισκευάσιμος, τα μοντ με επιλογές ρύθμισης βολτ βοηθούν πολύ στο να πέσει η νικοτίνη και να απολαμβάνει κανείς τον ατμό λίγο περισσότερο. λέω λίγο για να μη γίνω υπερβολική, μιας και αρκετοί έχουν καταφέρει να ρίξουν τη νικοτίνη με εργοστασιακούς μόνο ατμοποιητές...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Οδηγός παρασκευής υγρών ατμίσματος (D.I.Y.) Ιδιοκατασκευές υγρών 40 38067 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:02
από Jamesvep
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21038 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208026 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125012 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93739 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem