vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

64 επισκέπτες, 2 χρήστες
tibolaso, Buliwyf

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #420 στις: Φεβρουαρίου 12, 2012, 18:40 »
Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!!Θα το παλέψω με το υγρό που έχω και αν δεν τα καταφέρω θα αγοράσω ένα πιό δυνατό.Πάλι σε έξοδα θα μπώ αλλά από το να γυρίσω στο τσιγάρο το προτιμώ!!!Έχεις απόλυτο δίκαιο ολα είναι εγκεφαλικά [b[ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ/b]!!!

Φοβαμαι πως δεν εχεις δίκιο. ΔΕΝ ειναι όλα εγκεφαλικά, τα περισσότερα είναι βιοχημικά. Για παράδειγμα, η πρωινή σου επιθυμία για νικοτινη δεν εχει εγκεφαλική αλλα βιοχημική αιτιολογία. Τα επίπεδα νικοτίνης πεφτουν κατά μέσο όρο κάθε 30 λεπτά. Η πρωινή λοιπον αφυπνιση προκαλεί μια έντονη αναγκη αφου έχουν μεσολαβήσει 6-7 ώρες ανευ της ουσίας. Γι αυτό θεωρώ ότι είναι πολυ σωστό και θα συμφωνησω με το φίλο που σου προτεινε να εχεις ενα πυκνότερο υγρο στην άκρη ωστε να ελαχιστοποιησεις τον κινδυνο να πεσεις στην παγιδα να αισθανθείς μια μέρα οτι δε σε καλυπτει και να ξανακαπνίσεις. Θυμησου, 1 κτ μπορει απο μονο του να σημανει την επιστροφη στην καταστροφικη συνηθεια..

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #421 στις: Φεβρουαρίου 12, 2012, 18:50 »
παντως εμενα κ 7 μηνες χωρις κ.τ., καμια φορα μου ερχεται η σκεψη να αναψω κανενα οταν βλεπω τους αλλους, βεβαια δεν εχω αναψει κ.τ. ουτε απο περιεργεια ολον αυτο το καιρο

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #422 στις: Φεβρουαρίου 12, 2012, 19:29 »
ΕΙμαι οφ τοπικ αν πω οτι δεν εχω καμμια μα καμμια ειθυμία για κτ?
Και αυτο απ την αρχή ουσιαστικα, απ την δευτερη μερα που καταλαβα οτι η αναγκη για κτ ηταν μονο και μονο επειδη τα υγρα μου ηταν 9mg.
προσωπικά ευχαριστιέμαι τοσο πολυ το ΗΤ που μου φαίνεται τρελλοαηδία να ξαναγυρίσω πίσω! Και εννοω οτι εχω κανει μερικα τσιγάρα απο περιεργεια σε οσο διαστημα ατμίζω, και βλεπω οτι δεν υπρχει περιπτωση να ξαναγυρίσω πίσω, ακομα και αν ξεμεινω απο μπαταρίες  και περασω μια βδομαδα με κτ. Το ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ το καπνισμα ατμισμα και παλι.

Αποσυνδεδεμένος Leo

  • *
  • 359
  • Φύλο: Άντρας
  • Customizing is my hobby
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #423 στις: Φεβρουαρίου 12, 2012, 20:25 »
Γειά σου Άλεξ και μπράβο. Το ίδιο κι εγώ. Άν μου έλεγαν ότι και τα δυο κάνουν την ίδια ζημιά, θα προτιμούσα το ΗΤ.

Αποσυνδεδεμένος thepar

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Καραμελα του Ιακωβ και του Cov
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #424 στις: Φεβρουαρίου 12, 2012, 21:00 »
ΕΙμαι οφ τοπικ αν πω οτι δεν εχω καμμια μα καμμια ειθυμία για κτ?
Και αυτο απ την αρχή ουσιαστικα, απ την δευτερη μερα που καταλαβα οτι η αναγκη για κτ ηταν μονο και μονο επειδη τα υγρα μου ηταν 9mg.
προσωπικά ευχαριστιέμαι τοσο πολυ το ΗΤ που μου φαίνεται τρελλοαηδία να ξαναγυρίσω πίσω! Και εννοω οτι εχω κανει μερικα τσιγάρα απο περιεργεια σε οσο διαστημα ατμίζω, και βλεπω οτι δεν υπρχει περιπτωση να ξαναγυρίσω πίσω, ακομα και αν ξεμεινω απο μπαταρίες  και περασω μια βδομαδα με κτ. Το ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ το καπνισμα ατμισμα και παλι.
Αυτο νοιθω και εγω απο την ημερα που αρχισα το ητ δεν εχω βαλει κτ στο στομα  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #425 στις: Φεβρουαρίου 12, 2012, 21:13 »
Γειά σου Άλεξ και μπράβο. Το ίδιο κι εγώ. Άν μου έλεγαν ότι και τα δυο κάνουν την ίδια ζημιά, θα προτιμούσα το ΗΤ.
Κι εγω το ιδιο.. Καταλαβα πλεον οτι προτιμαω 1000φορες περισσοτερο πλεον το η.τ.
Αλλα εγω τους πρωτους μηνες εκανα απο ενα ανα 3-7 μερες περιπου μεχρι που βρηκα υγρα και συσκευη που με ικανοποιουν πλεον στο η.τ. και τα τελευταια τσιγαρα που εκανα με αηδιαζαν πραγματικα.
Ενα καλο που μου εκανε που καπνιζα που και που ειναι οτι πλεον τωρα ειμαι σε φαση που δεν το εχω καθολου στο μυαλο μου και δεν το θελω καν. Δηλαδη πιστευω πως αν το εκοβα μαχαιρι απο την ωρα που ξεκινησα το η.τ. πιστευω θα ειχα πιο εντονα την επιθυμια για κ.τ. και θα ημουν πιο ευαλωτος.

Αποσυνδεδεμένος batsman1

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #426 στις: Φεβρουαρίου 12, 2012, 22:09 »
Να καταθεσω και την δικη μου εμπειρια.Εικοσιεπτα χρονια καπνιστης και θελω να πιστευω οτι τωρα ειμαι μονον ατμιστης απο το γεγονος οτι μετα απο φαι η το πρωι με τον καφε δεν επιζητω την παλια μου συνηθεια.Αυτο εγινε με ατμισμα του καταλληλου υγρου για μενα, οπως με το στριφτο εκοψα το χασις malboor κοκκινο ετσι και με το torgue εκοψα το στριφτο.Τωρα πια  στον καφε και μετα το φαγητο ατμιζω οτι νανε αλλα εχω και καβαντζα ενα torgue για τις δυσκολες καταστασεις.Συμβουλη μου απο την εμπειρια μου ειναι βρειτε το υγρο που σας καλυπτει μετα το φαι και ολα ok

Αποσυνδεδεμένος chro7

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • VV by SEB + A2
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #427 στις: Φεβρουαρίου 12, 2012, 22:16 »
Eγω η μονη στιγμη που μου περναγε απο το μυαλο να αναψω τσιγαρο ετσι για ξεχαρμανιασμα ηταν στο γηπεδο αλλα βασταγα. Τωρα με το vv του Βαγγελη :fight_shot_auto: :fight_shot_thickgun: :baby:  ακομα και τους μπαφακηδες τους βλεπω να μου το κανουν τρακα :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος roula_

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #428 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 00:13 »
Kαι εκεί που είπα ότι τα πάω μια χαρά,  με το ηλεκτρονικό,
μετά από ενάμιση μήνα περίπου , με έποιασε στέρηση
από τα άλλα , δε τα είχα κόψει τελείως , έκανα 2-3 .
Καπνιζα λάιτ τσιγαρα, και είχα πάρει υγρό νουμερο 6 και 11 .
Με έποιασε στέρηση.... μούδιασμα....αλλού για αλλού, έκανα καφέ, σβήνω το ένα ανάβω το άλλο
και  στάνιαρα ...ουφ!!!  το κατάλαβα ήθελα τα δικά μου.  :(
Η  αλήθεια είναι ότι τρόμαξα λίγο.
Και τώρα θέλω να το ξαναρχίσω, δεν είχα κάποιο άλλο θέμα, εκτός από την
φωνή μου, που άλλαξε λίγο, αλλά το έβλεπα φυσιολογικό, αφού είναι και ατμός .
Τι να κάνω καμιά ιδέα ?


Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #429 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 00:15 »
Να πάρεις απόφαση οτι θες να κοψεις το κ.τ. και να συνειδητοποιησεις απολυτα το μεγεθος της καταστροφης που προκαλει στον οργανισμο σου... :yes:

Αποσυνδεδεμένος mmark

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #430 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 00:21 »
Να πάρεις απόφαση οτι θες να κοψεις το κ.τ. και να συνειδητοποιησεις απολυτα το μεγεθος της καταστροφης που προκαλει στον οργανισμο σου... :yes:

+1..!

Αποσυνδεδεμένος roula_

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #431 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 00:24 »
Να πάρεις απόφαση οτι θες να κοψεις το κ.τ. και να συνειδητοποιησεις απολυτα το μεγεθος της καταστροφης που προκαλει στον οργανισμο σου... :yes:

Εχεις δίκιο... :bravo_encouragements: :sign_oraios:

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #432 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 00:52 »
Ίσως να βοηθούσε και λίγη παραπάνω νικοτίνη στα υγρά σου ;) :)

Αποσυνδεδεμένος neoenergy

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #433 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 01:16 »
Ατμιζω υγρα με νικοτινη εδω και 1 μηνα. Σε αυτες τις 30 ημερες εχω καπνισει (περιπου) 10 κανονικα τσιγαρα. Καθε φορα που κανω ενα μου αφηνουν ολο και χειροτερη αποψη. Αρχιζω να τα σιχαινομαι πληρως... Εχω καλυτερη γευση. Καλυτερη διαθεση (αγνωστο γιατι!). Λαχανιαζω λιγοτερο σε πολυ γρηγορο βαδισμα. Ειμαι πιο ευαισθητος στις μυρωδιες (καλυτερη οσφρηση). Εχω περισοτερη ενεργεια (και αυτο αγνωστο γιατι) και περισοτερη διαθεση να συμετεχω σε πραγματα που πριν με εκαναν να βαριεμαι (να παιξω με τα βαπτιστηρια μου!). Ισως ολα αυτα να ειναι ιδεα μου. Δεν ξερω! Ξερω ομως οτι νοιωθω καλυτερα και οτι δεν θελω να ξαναγυρισω στο κανονικο τσιγαρο.  :)

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #434 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 07:00 »
δεν ειναι καθολου ιδεα σου ! εχω ολοιδια συμπτωματα (η μονη διαφορα είναι οτι αντι για βαπτιστηρια εχω ανηψια  ;D).
Απο οτι φαινεται , οι βρωμερες ουσιες του κτ εκτος ολων των αλλων προκαλουν και αυτη τη νωθρότητα που απεχθανομουν στον εαυτο μου οταν καπνιζα ενω τωρα αισθανομαι πολυ πιο απελευθερωμενος ενεργειακά και συναισθηματικά. Δεν ειναι αυθυποβολή ειναι πραγματικότητα. Το μονο που μενει ειναι να κοψεις τελειως και τα ελαχιστα κτ που κανεις και σωθηκες!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19952 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1106950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 178970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 287945 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211293 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70569 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro