vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

193 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, Buliwyf, tibolaso, manoslykos, Jorge, PsykieG, gigelis78, ahill2, ramon

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1140 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 20:43 »
οκ

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1141 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 21:10 »
Απ' όσο θυμάμαι, έλεγε ότι θα διατεθούν κάποια κομμάτια, στα γνωστά μαγαζιά και θα υπάρχει πλήρης κάλυψη με ανταλλακτικά (γιατί μέχρι τότε δεν ήταν διαθέσιμα τανκάκια, orings κ.λπ.) καθώς και νέα μαύρα και ατσάλινα drip tips (ως τότε υπήρχαν μόνο τα άσπρα, μαζί με τον ατμο).
Αυτό είδα εγώ και πήγα και πήρα έξτρα orings, τα μονωτικά peek και δύο νέα drip tips. Κάπως έτσι θεωρώ θα γίνει και με τη δεύτερη παρτίδα του ατμοποιητή η οποία αναμένεται :dontknow:


Άρα μιας και τα καταστήματα δεν είπαν κάτι, όσοι φάγαν άκυρο από κάποιο κατάστημα ίσως και να μην ήταν αρκετά "φιλαράκια". Καταλαβαίνω ότι τα λίγα κομμάτια θα πάνε σε τακτικούς πελάτες για ευνόητους λόγους, αλλά να το πουν τουλάχιστον. Όχι να δημιουργούνται θέματα χωρίς λόγο. Αναμένουμε λοιπόν επόμενη παρτίδα με περισσότερα κομμάτια μπας και περισσέψει κάτι για όσους δεν έχουν διάθεση για δημόσιες σχέσεις.  ;D

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1142 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 21:32 »
Επειδή απευθύνεσαι σε μένα, να σε ενημερώσω ότι δεν ξέρω ποιοι, γιατί, από ποιους και με ποιο τρόπο έφαγαν άκυρο. Εγώ πάντως "φιλαράκι" δεν είμαι και δημόσιες σχέσεις δεν κάνω. Ότι χρειάστηκα, πήρα τηλέφωνο, ενημερώθηκα, πλήρωσα το αντίτιμο και το απέκτησα. Όλα τα άλλα τα βλέπω φαντασιώσεις χειμερινής νυκτός.
Αν έχεις κάποιο παράπονο από κάποιο κατάστημα, υπάρχει σχετικό νήμα στο φόρουμ να διατυπώσεις την εμπειρία σου.
Το να αφήνεις υπαινιγμούς, θεωρώντας ότι όσοι εξυπηρετήθηκαν σχετικά με τον Cloud, είναι "φιλαράκια", ημέτεροι ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο, δεν είναι τιμητικό.

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1143 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 21:55 »
Έχω διαβάσει προηγούμενο ποστ σου που έχεις πει ότι είχες προμηθευτεί τον cloud one από την πρώτη παρτίδα που είχε βγει και ήταν αρκετά κομμάτια. Από αυτην την παρτίδα θα μπορούσα να τον είχα προμηθευτεί κι εγώ. Δεν προκύπτει από πουθενά λοιπόν οτι αναφέρομαι σε εσένα ως "φιλαράκι". Αποδίδω την παρερμηνεία στην γενικά defensive στάση που έχεις κρατήσει σε αυτό το νήμα σήμερα.


Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι το το: "όσοι πήραν τον cloud one είναι φιλαράκια" δεν προέκυψε από κάτι το οποίο άφησα εγώ να παρερμηνευθεί, αλλά εσύ παρερμήνευσες από μόνος σου βάζοντάς μου λόγια στο στόμα.


Και ναι, αφού έφυγαν κομμάτια μέσα στον Νοέμβρη σε καταστήματα, χωρίς τα ίδια τα καταστήματα να πουν: "έχουμε κάποια κομμάτια cloud one", χωρίς να έχουν κρατήσει κάποιου είδους λίστα αναμονής κλπ, δεν μου φαίνεται δύσκολο το να πήγαν σε τακτικούς πελάτες που κρατάνε φιλικές σχέσεις με τον μαγαζάτορα. Δεν είναι δα και κάποια τρελή συνωμοσία. Το μόνο που χρειάζεται είναι ένα: "κράτα μου ρε συ Τάδε έναν cloud όταν σου φέρουν".


Και για να είμαι ακόμα πιο ξεκάθαρος λοιπόν, ναι. Θεωρώ ότι όσοι προμηθεύτηκαν τον cloud one από κάποιο κατάστημα, από τα λίγα κομμάτια που βγήκαν τον Νοέμβρη όπως μας είπες πριν, ήταν τακτικοί πελάτες τους οποίους χαρακτηρίζω "φιλαράκια". Είναι απολύτως λογικό να γίνει αυτό. Τώρα να το κράτησαν οι καταστηματάρχες σαν έκπληξη την μέρα που παρέλαβαν, να μπήκαν μερικοί για υγρά και να βγήκαν με cloud one μου φαίνεται απίθανο, αν και θα είχε την πλάκα του.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2016, 22:03 από VleeMP »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1144 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 22:28 »
Εντάξει φίλε μου, θα μπορούσαν όλα αυτά να ευσταθούν. Δεν το γνωρίζω όμως. :dontknow:

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1145 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 01:31 »


Παιδιά για τον άλφα ή βήτα λόγο η διάθεση του cloud έγινε όπως έγινε μέχρι σήμερα και ίσως η κατάσταση αλλάξει μελλοντικά.Δεν νομίζω ότι θα μπορούσε ο κατασκευαστής να αποκομίσει μεγαλύτερο κέρδος και να μην το έπραξε εσκεμμένα.
Εγώ μπήκα πριν καιρό για να δω τις απόψεις όσων τον έχουν και κουράστηκα να διαβάζω οτιδήποτε άλλο εκτός από αυτό.Νομίζω πως όλοι έχουν τα δίκια τους εν μέρη και πλέον έχει καλυφθεί κάθε πτυχή σε ότι αφορά το θέμα διάθεσης του cloud.
Ο καθένας βάζει τις προτεραιότητες του και το αν θα περιμένει ή όχι για την αγορά του είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα.
Άποψη μου λοιπόν είναι πως για κάθε νέο ατμιστή ( όπως εγώ ) το φόρουμ αυτό φαντάζει και σαν μια μεγάλη παρέα , αφού πολλά παιδιά από εδώ βοηθούν με κάθε τρόπο την δύσκολη προσπάθεια καθενός να φύγει από το κ.τ.Είναι λυπηρό λοιπόν να υπάρχει τέτοιο κλίμα και μάλιστα χωρίς ιδιαίτερο λόγο , γύρω από ένα θέμα που αν μήτε άλλο έχει εξαντληθεί.
Σορυ για το σεντόνι και το off topic.

Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1146 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 03:05 »
Το μόνο κακό που έχει ο cloud είναι ότι είναι
τόσο κάλος ατμοποιητής που θες και άλλον.
 
ΣΗΜ:1  Έχω 2 μεταχειρισμένους και περιμένω να βγει
η καινούργια παραγωγή για να πάρω και 3ον.

ΣΗΜ:2  Θα βγουν αρκετά κομμάτια οπότε όσοι
και να διατεθούν στην Ελλάδα φτάνουν και περισσεύουν
για να καλύψουν την ζήτηση που υπάρχει.

Κάντε λίγο υπομονή και όλοι θα πάρετε.

Είναι από τις λίγες φορές που γράφω σε νήμα με ατμοποιητές
και αν δεν άξιζε τα λεφτά του ο ατμοποιητής
δεν θα ασχολιόμουνα καν.
 
@Τzenamo τον έχω δοκιμάσει από 10.5w έως 12w
και παίζει μια χαρά με 30αρι και 34αρι σύρμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2016, 03:21 από hondasapien »

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1147 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 09:02 »
Εγώ που τον έχω μόνο σε έλεγχο θερμοκρασίας αξίζει να πάω σε kanthal η δεν θα δω διαφορά?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dred

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1148 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 12:10 »
tzenamo όταν μπορέσεις δοκίμασε να τον στήσεις με kanthal ribbon αντίσταση περίπου στο 1ωμ(σε 2.5mm τρυπανάκι 3 σπείρες kanthal ribbon 0.5) κ με 9watt θα παίζει μια χαρά!στα 10-11watt θα  :fight_shot_bandana: κ θα έχεις κ οικονομία στην μπαταρία

Αποσυνδεδεμένος Kyrtos

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1149 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 12:35 »
Καλημερα και απο εμενα.επειδη ειμαι αναμεσα σε cloud one και hurricane 1.3....εχει καποιος γνωμη?γιατι για αυτον διαβασαμε αρκετα αλλα δεν βλεπω νημα πουθενα για hurricane...

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1150 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 12:43 »

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1151 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 13:00 »



Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1152 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 15:12 »
Δοκιμάστε και στήσιμο με NiFe48 σε 2,5mm και ρύθμιση TCR 400


Στάλθηκε από το 2017


Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1153 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 15:15 »
To σκέφτομαι να δοκιμάσω το συγκεκριμένο σύρμα αλλά πρώτα θέλω να παίξω αρκετά με τιτανιο για να καταλήξω τι του πάει καλύτερα.  :)

Αποσυνδεδεμένος hardmacarton

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1154 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 15:45 »


Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2110 310858 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:02
από Buliwyf
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207031 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278930 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173311 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias