vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

211 επισκέπτες, 4 χρήστες
vasilis27p, Tem, camber, manoslykos

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1125 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 16:44 »
Αν κάποιος κατασκευαστής ενημερώνει σε forums δεν με ενδιαφέρει προσωπικά. Είναι επιλογή του να έχει μια πιο "στενή" σχέση με την κοινότητα, αλλά εγώ προσωπικά δεν το θεωρώ καν ενημέρωση αυτό. Το οτι κάποιοι ενημερώνονται από κάποιο άλλο forum ή από τον ίδιο τον κατασκευαστή και έρχονται εδώ και μεταφέρουν τα νέα είναι κακή τακτική.


Δεν χρειάζεται προσωπική επαφή μιας και θα ήταν ανούσιο να απαντάει ο κατασκευαστής σε δεκάδες mail ή τηλεφωνήματα και ουσιαστικά να λέει το ίδιο πράγμα. Ένα ψευτοsite/blog, μια σελίδα στο fb που να απευθύνεται σε Έλληνες ή κάποιο post-ανακοίνωση στην υπάρχουσα σελίδα(στο fb) στα ελληνικά είναι αρκετό.


Όσο για τα καταστήματα, έχω να πω το εξής. Λίγο καιρό αφού είχαν φύγει τα πρώτα κομμάτια στην Ελλάδα(λίγο πριν το πρώτο batch για τους ξένους αν θυμάμαι καλά), είχα δει ανακοίνωση στη σελίδα του fb του Crazyvaper, οπού στο περίπου έγραφε: "O Cloudone είναι σε φάση πλυσίματος-δεσίματος κι έρχεται". Ρώτησα λοιπόν εάν θα παραλάβουν κάποια κομμάτια και η απάντηση ήταν πως τελικά δεν θα πάρει τίποτα από εκείνη την παρτίδα αλλά στην επόμενη θα βγουν αρκετά κομμάτια για να καλυφθεί η ζήτηση στην Ελλάδα. H ανακοίνωση μετά από μερικές ημέρες σβήστηκε. Το επόμενο batch βγήκε, αλλά ούτε από εκείνο το batch έφτασε κάτι στο κατάστημα.


Υπήρξε ασυνεννοησία μεταξύ κατασκευαστή καταστήματος λοιπόν παραπάνω από μία φορά. Τώρα δεν γνωρίζω εάν ο κατασκευαστής "κρέμασε" το κατάστημα ή εάν όντως έδωσε κάποια λίγα κομμάτια και απλά δεν ήμουν αρκετά "φιλαράκι" για να τσιμπήσω ένα(αν και δε βλέπω το λόγο να μην μου πουν απ'το κατάστημα "δεν πρόλαβες"). Στην τελική λίγη σημασία έχει το τι παίχτηκε. Όλο αυτό το έγραψα για να πω πως ούτε τα καταστήματα είναι αξιόπιστη πηγή ενημέρωσης.


Το παραπάνω δεν σημαίνει πως ο Oldboy είναι κακός κατασκευαστής, ούτε οτι δεν είναι εξυπηρετικός(δεν έχω λόγο να μην πιστέψω προηγούμενα posts που λένε πως είναι εξυπηρετικότατος) ούτε πως ο CloudOne δεν είναι καλός ατμοποιητής. Απλά η απουσία επίσημης ενημέρωσης, διάφορες "διαρροές" μέσω γνωστών και η ανεπαρκής πληροφόρηση από μεριάς καταστημάτων, είναι λογικό να δημιουργήσουν σύγχυση.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2016, 17:09 από VleeMP »

Αποσυνδεδεμένος stafis

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1126 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 16:52 »
Να ρωτήσω κάτι;Με τον svoemesto έχει μιλήσει κανένας τελευταία 8) ;Πρέπει να έχει καιρό να μπει στο forum.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1127 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 16:55 »
Ribot εσύ κάτι ξέρεις, δεν μας ενημερώνεις και εμάς για το πρόβλημα του "OLDBOY" με το e-kapnisma ??? :D :thumpup:

Δεν είμαι εκπρόσωπος κανενός oldboy φίλε μου και δεν με αφορά το γιατί ο κατασκευαστής δεν έχει νήμα ενημέρωσης εδώ ή το γιατί δεν έχει ιστοσελίδα στο ιντερνετ, όπως θα επιθυμούσε ο φίλος παραπάνω. Εγώ τουλάχιστον, δεν ξέρω κανέναν κατασκευαστή που να ενημερώνει για τα μελλοντικά του σχέδια τους καταναλωτές. Όταν έχουν έτοιμο ένα προϊόν, τότε ανακοινώνουν και την διάθεσή του. Το ίδιο γίνεται και με τον Cloud. Όταν θα είναι έτοιμος να διατεθεί θα ανακοινωθεί.
Όποιο νέο προϊόν κυκλοφορεί και ανακοινώνεται στο e-kapnisma, είναι από κατασκευαστές ή εμπόρους που διατηρούν νήμα στο φόρουμ. Η λογική λέει ότι απευθείας ενημέρωση εδώ δεν μπορεί να υπάρξει, από κάποιον που δεν διατηρεί ανάλογο νήμα :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1128 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 16:59 »
Ribot δεν με κατάλαβες ήταν μεταφορικό και ολίγον ρητορικό το ερώτημα και φυσικά εννοούσα ακριβώς το ίδιο.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1129 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 17:04 »
Φιλοι συνατμιστες εχει εξαντληθει αυτο το θεμα με τον κατασκευαστη του ατμοποιητη & που τον βρισκουμε & με αυτη την τιμη, κατανταει κουραστικο sorry κιολας... δικαιωμα του ειναι να βγαλει τον Cloud για λιγους & να τον πουλαει οποτε θελει αυτος... επιλογη του ειναι - τελος.

Τωρα να λεμε συνεχεια τα ιδια & τα ιδια δεν βγαινει καπου  O0

* Για να επανελθω στην προηγουμενη ερωτηση μου, μπορει καποιος που τον εχει να μου πει αν τον εχει δοκιμασει σε λειτουργια με λιγα w (9 ως 10), αν λειτουργει οκ η αν θελει περισσοτερα για να δειξει τις δυνατοτητες του?

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1130 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 17:11 »
Να ρωτήσω κάτι;Με τον svoemesto έχει μιλήσει κανένας τελευταία 8) ;Πρέπει να έχει καιρό να μπει στο forum.


http://forum.svoemesto.ru/forum.php?
 
 :fight_hammered2: :fight_hammered2: :fight_hammered2:


Εχει και international section, δε χρειαζεται να ξερεις Ρωσικα :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2016, 17:16 από athkatla »

Αποσυνδεδεμένος PVARELLAS

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1131 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 17:26 »
να πω  και εγώ με την σειρά μου την γνώμη μου.είμαι 100% σίγουρος τόσο  για την ποιότητα κατασκευής όσο και από το ατμιστικό αποτέλεσμα .χωρίς να ξέρω τον κατασκευαστή και χωρίς να τον έχω δοκιμάσει.
μα καλά πως είσαι τοσο σίγουρος θα πεί κάποιος?είμαι γιατί τον έχουν αρκετοί άνθρωποι που ταιριάζουν τα γούστα μας και που εμπιστεύομαι την γνώμη τους.
θα τον έπαιρνες ?φυσικά θα τον έπαιρνα αν μπορούσα να τον βρώ κάπου την ώρα που μου περισεύουν χρήματα....
μέχρι στιγμής είτε δεν μπορούσα να τον βρώ όταν είχα χρήματα  είτε όταν είχα χρήματα δεν μπορούσα να τον βρώ.αυτή η συγκυρία με κρατάει μακριά του.
για μένα σαν καταναλωτής δεν μετράει μόνο η ποιότητα κατασκευής και το ατμιστικό αποτέλεσμα ,μετράει και η διαθεσιμότητα όταν εγώ τον θέλω.
πώς μπορεί να αγοράσει κάποιος κάτι όταν το θέλει αλλά δεν υπάρχει?
σε facebook και λίστες δεν πρόκειται να μπω για να αγοράσω οτιδίποτε αφορά το άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1132 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 18:42 »
Έχετε πρόβλημα με την ελληνική γλώσσα, δεν εξηγείται διαφορετικά!! Ρε φίλε, αυτή τη στιγμή ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ προϊόν με το όνομα Cloud One. Άρα τα δύο καταστήματα που τον πουλάνε, ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΣ και στα οποία θα απευθυνθείς, ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ για να σου δώσουν απάντηση.
Το "δεν ξερω που να απευθυνθώ" ΔΕΝ ΣΤΕΚΕΙ.
Όταν ο κατασκευαστής είναι έτοιμος να διαθέσει το προϊόν του στην αγορά ΘΑ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙ ο ίδιος, με όποιο τρόπο επιλέξει αυτός και όχι απευθείας στο e-kapnisma.
Δεν εχω κανενα προβλημα με την ελληνικη γλωσσα , και δεν ειμαι φιλος σου.Οταν ηταν διαθεσιμο , δεν αναγραφοταν πουθενα .Τα 2 καταστηματα δεν το ειχαν καν στο site τους.(μονο απο στομα σε στομα,μαθαινες ).Κριμα για τον κατασκευαστη , για ενα καλο προιον , και για τον τροπο που επελεξε να το διαθεση.Ακομη και η σελιδα του στο fb χρησιμοποιει την αγγλικη γλωσσα και μονο   :wall: Βεβαια αυτος χανει ( μετα απο τετοια διαφηση) πολυ χρημα.

Αποσυνδεδεμένος Petrosa

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1133 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 18:55 »
Νομιζω το προβλημα με τον cloud ειναι καθαρα θεμα προσφορας και ζητησης.
Το ότι στερείται ενημέρωσή  διαθεσιμοτητας , αυτό το forum ,είναι άλλο θέμα.Αλλά αν κάποιος όντως θέλει να τον αγορασει ,πολύ ευκολα μπορει βγάλει άκρη με το ποτε και αν θα είναι διαθέσιμος.
Πρόσφατα ενδιαφερθηκα για ξύλινο mod ελληνικό, και δεν μου πήρε πάνω από πεντε λεπτα για να ενημερωθω και να στειλω πμ στον κατασκευαστη .Κάτι ανάλογο συμβαίνει και με τον next Gen.
Το αν τώρα εξαφανίζονται και δεν προλαβαίνει κάποιος να τον αγοράσει είναι  όχι και κατι ασυνήθιστο ,για συσκευές που έχουν ζήτηση.
Θα ήθελα απλα να θυμησω στους ποιο παλιούς, τι γινόταν με τους foggati που πέφταν τα συστήματα και πόσες αναβολές διαθεσιμότητάς γινοταν ,απο μεγάλο ευρωπαϊκό κατάστημά; τι γινοταν με  hellfire,rocket......;
Και ας παμε και ελλαδα.
τι γινόταν με τα gg και την διαθεσιμότητά να εξαφανίζεται σε 1' λεπτό με Πηνελόπη και ιαττυ;
Τι γινοταν με Κυπριο κατασκευαστη;
Με spheroid ;
Μετά από ποσό καιρό υπήρχε ομαλή διαθεσιμότητά σε Nemesis.
Και το χειροτερο, πόσες φορές,  η ατμιστική κοινότητά, ουσιαστικα χρηματοδοτούσε την κατασκευή προϊόντων πληρώνοντας προκαταβολή για να παραλάβουν μετά από 2,3 ακομα και 4 μήνες ;
Να ξεκαθαρίσω ότι ούτε fan του cloud είμαι ,ούτε στα χέρια μου τον έχω πλέον.Απλά υποστηριζω την άποψη μου ότι το θέμα με τον cloud είναι πολύ απλά ,θέμα προσφοράς και ζήτησης, με τα οποία προβλήματά,να προκύπτουν απλα από την μη ύπαρξή φυσικού καταστήματος από τον κατασκευαστη.


Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2016, 19:18 από Petrosa »

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1134 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 19:14 »

Είπε ένας φίλος παραπάνω ότι μια ανακοίνωση λίγων γραμμών θα ήταν αρκετή και του απάντησα, ΕΓΙΝΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ τον Νοέμβριο, όταν βγήκαν κάποια κομμάτια και ανταλλακτικά και θα γίνει και στο μέλλον. Τι δεν καταλαβαίνετε επιτέλους?



εγω το είπα. Τι έλεγε η ανακοίνωση ή που είναι να την διαβάσω?

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1135 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 19:40 »
Ωραια λογικη .Εγω θελω να τον παρω και δεν μπορω, γιατι δεν ξερω [/size]που [/size]να  [/size]απευθυνθώ.[/color]


Φίλε μου υπομονή μέχρι να βγεί και πάλι διαθέσιμος κι όταν βγει θα είναι διαθέσιμος πιθανόν στα ίδια καταστήματα!!!
Εγώ μιλούσα γι αυτούς που δεν θέλουν  να τον πάρουν παρόλα αυτά ασχολούνται!!!

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1136 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 20:04 »
εγω το είπα. Τι έλεγε η ανακοίνωση ή που είναι να την διαβάσω?

Η ανακοίνωση δεν έγινε με τη μορφή δελτίου τύπου, του στυλ "Κυρίες και κύριοι είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω ότι..."
Έγινε με την μορφή σχολίου-απάντησης σε σχόλια-ερωτήματα άλλων ατμιστών, στο σχετικό νήμα άλλου ελληνικού φόρουμ. Αν θέλεις με πιστεύεις, αν όχι, δεν πρόκειται να πάω να ψάξω το σχετικό σχόλιο, να το βρω και να το ποστάρω εδώ, για να στο αποδείξω. Λυπάμαι αλλά βαριέμαι να μπω σ' αυτή τη διαδικασία. Δεν φανταζόμουν ποτέ ότι θα μου χρειαστεί ως τεκμήριο για να έχω εύκαιρο κι ένα link.
Αν έχεις τη δυνατότητα, μπορείς να το ψάξεις εσύ και θα το βρεις :yes:

Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1137 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 20:16 »
βρε σεις πως κάνετε έτσι !!
....λες και δεν έχετε να ατμισετε... :))


όταν βγάλει ο άνθρωπος κομμάτια παίρνετε.. :)

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1138 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 20:23 »
Η ανακοίνωση δεν έγινε με τη μορφή δελτίου τύπου, του στυλ "Κυρίες και κύριοι είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω ότι..."
Έγινε με την μορφή σχολίου-απάντησης σε σχόλια-ερωτήματα άλλων ατμιστών, στο σχετικό νήμα άλλου ελληνικού φόρουμ. Αν θέλεις με πιστεύεις, αν όχι, δεν πρόκειται να πάω να ψάξω το σχετικό σχόλιο, να το βρω και να το ποστάρω εδώ, για να στο αποδείξω. Λυπάμαι αλλά βαριέμαι να μπω σ' αυτή τη διαδικασία. Δεν φανταζόμουν ποτέ ότι θα μου χρειαστεί ως τεκμήριο για να έχω εύκαιρο κι ένα link.
Αν έχεις τη δυνατότητα, μπορείς να το ψάξεις εσύ και θα το βρεις :yes:


τελικα τι έλεγε? αυτο ρωτησα αρχικα.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1139 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 20:41 »
Απ' όσο θυμάμαι, έλεγε ότι θα διατεθούν κάποια κομμάτια, στα γνωστά μαγαζιά και θα υπάρχει πλήρης κάλυψη με ανταλλακτικά (γιατί μέχρι τότε δεν ήταν διαθέσιμα τανκάκια, orings κ.λπ.) καθώς και νέα μαύρα και ατσάλινα drip tips (ως τότε υπήρχαν μόνο τα άσπρα, μαζί με τον ατμο).
Αυτό είδα εγώ και πήγα και πήρα έξτρα orings, τα μονωτικά peek και δύο νέα drip tips. Κάπως έτσι θεωρώ θα γίνει και με τη δεύτερη παρτίδα του ατμοποιητή η οποία αναμένεται :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13035 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123907 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64118 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206865 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1170 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15625 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14357 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias