vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

212 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, danys620, lagoudakis, Doubt

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #780 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 03:05 »
Θα ενημερώσω μόλις βγει η λίστα για Ελλάδα απλά θα βγουν λίγα κομμάτια για εδώ μιας και λόγο κρίσης δεν έχουμε τόσο την ευκολία για αγορές ..και δεν το λέω για κακό απλά όλοι έχουμε τις δυσκολίες μας.

Αυτό που λες αν και είμαι σιγουρος ότι το λες καλοπροαίρετα, το θεωρώ προσβλητικο. Αποφάσισε καποιος ότι επειδή υπαρχει κριση εδώ και δεν έχουμε ευκολία στις αγορές να βγάλει λίγα κομματια εδώ και να εστιάσει εξω.? Πηγα να τον παρω σε κατάστημα της Αθήνας. Πολύ λογικα το παληκαρι μου ειπε ότι δεν θα κρατήσει λίστα, όταν ερθει θα τα δωσει σε όποιον έρθει πρωτος. Τωρα αντιλαμβάνομαι ότι δεν κρατα λιστα γιατι θα παρει τοσο λιγους που απλα θα εκτεθεί. Σέβομαι τα καλα του ατμοποιητή αλλα όχι και να παρακαλώ ή να εχω φιλο τον κατασκευαστή για να τον αγοράσω. Ο σεβασμος πρέπει να είναι αμφίδρομος.

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #781 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 22:27 »
Δεν είναι καθόλου προσβλητικο. Εάν εσύ ή κάποιος άλλος νιώθει Εντάξει με την τσέπη τού δεν μπαίνω εγώ για να προσβάλω το οτιδήποτε απλά επειδή ο καθένας πρέπει να βγάλει κάποια  χρήματα και σαν ιδέα το ηλεκτρονικό τσιγάρο ποια είναι από τα μοναδικά gadgets σε πωλήσεις ο καθένας προσπαθεί να βγάλει κάτι και να βγάλει άμεσα λεφτά. Εγώ βλέπω ελληνικούς ατμοποιητες που δεν έχουν περπατήσει καν προς το εξωτερικό και ακόμη είναι σε stock.

Εγώ χαίρομαι και καμαρώνω ανθρώπους που προσπαθούν για να μπορέσουν και να βγάλουν τα γούστα τους και γενικά την δουλειά τους να την αγαπάνε.

Όσο για το τι εστιάζει και που κάποιος είναι καθαρά θέμα κατασκευαστή. Όπως και ο nextgen το 2ο batch πούλησε 600 κομμάτια εξωτερικό σε μόλις 2 λεπτά. Στην Ελλάδα ζήτημα να κυκλοφορούν 50. ;) τα λόγια είναι περιττά νομίζω όταν μιλάνε τα $$$

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #782 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 22:38 »
Χάρη, κατάλαβες τι έγραψε ο Χρήστος? Δηλαδή τι πρέπει να κάνει ένας Έλληνας που θέλει ν' αγοράσει τον ατμοποιητή?

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #783 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 22:49 »
Να περιμένει ή να μπει στην λίστα στο Facebook ή να τον βρει από κάποιον που πουλάει. Δεν υπάρχει άλλος δρόμος διότι στα μαγαζιά έρχονται ελάχιστα κομμάτια. Δεν ξέρω καθόλου πόσους θα βγάλει τώρα.

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #784 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 23:02 »
Τα πρωτα του κομματια που τα πουλησε ομως;

Αποσυνδεδεμένος chrishar

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #785 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 01:33 »
Ελπίζω να μην ανοίξει η λίστα μέχρι την Παρασκευή γιατί βαρέθηκα την αναμονή και τα λεφτά που ήταν για τον συννεφούλη έγιναν κλώνοι και μοντάκια από FT.
Πρέπει με κάτι να παίζουμε, δεν γίνεται να καθόμαστε στην γωνία με άδεια χέρια και να βλέπουμε τα άλλα παιδάκια να παίζουν με το παιχνίδι που ονειρευόμαστε.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #786 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 01:57 »
Είχα μια αγάπη, αχ καρδούλα μου, που `μοιαζε συννεφάκι, συννεφούλα μου.
Σαν συννεφάκι φεύγει ξαναγυρνάει μ’ αγαπά τη μια την άλλη με ξεχνάει.
Κι ένα βράδυ αχ καρδούλα μου διώχνω ξαφνικά τη συννεφούλα μου.
Δεν αντέχω άλλο πια να με γελάει μ’ αγαπάει τη μια την άλλη με ξεχνάει.
Κι έρχεται ο Απρίλης αχ καρδούλα μου να κι ο Μάης συννεφούλα μου.
Δίχως τραγούδι, δάκρυ και φιλί δεν είναι άνοιξη φέτος αυτή.
Συννεφούλα, συννεφούλα να γυρίσεις σου ζητώ και τριγύρνα μ’ όσους θέλεις κάθε βράδυ.
Δεν αντέχω άλλο να `μαι μοναχός μ’ αγαπάς τη μια κι ας με ξεχνάς την άλλη.
(Στίχοι & μουσική: Διονύσης Σαββόπουλος)

Αφιερωμένο στις λίστες, σε αυτούς που δημιουργούν τις λίστες, σε αυτούς που περιμένουν στις λίστες, σε αυτούς που αποφεύγουν τις λίστες, σε αυτούς που αντιδρούν στις λίστες.........
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2015, 02:29 από mankar72 »

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #787 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 21:14 »
Φατσοβιβλιο δεν εχω ουτε θελω να φτιαξω.....Λιστες αναμονης λες και περιμενω για μεταμοσχευση νεφρου για να ΑΓΟΡΑΣΩ
ατμοπ/τη δεν ειναι του στυλ μου.Οταν με το καλο τον κλωνοποιησουν οι κινεζοι θα τον παραγγειλω μαζι με τηλεμαχο, και eviva και καποιοι θα λενε στα νηματα γιατι σαμποταρουμε τα ελληνικα προιοντα,και γιατι δεν τιμουμε τους ελληνες κατασκευαστες που με τοσους κοπους,ιδρωτα,και θυσιες παλευουν για μας,και αλλα ευτραπελα.........Τεσπα  καλη αναμονη,υπομονη,και καλο κουραγιο (οπως ελεγε ο Ολι Ρεν στην αρχη της κρισης).  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2015, 00:58 από Giannis.B »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #788 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 21:38 »
Θα πρέπει να γνωρίζει κι ο κατασκευαστής όμως ότι με αυτή τη λογική πιθανότατα χάνει και μεγάλο ποσοστό πωλήσεων.. εδώ. Ρίσκο ναι, εδώ μιλάμε για έναν ατμοποιητή όμως που περιμένουν αρκετοί όπως φαίνεται. Και ναι, εδώ. Σ'αυτή τη χώρα.
Μεταξύ τους κι εγώ να πω την αλήθεια. Και πιστέψτε με, δεν μου είναι καθόλου μα καθόλου εύκολο να διαθέσω αυτό το ποσό. Αλλά μη βρίσκοντάς τον διαθέσιμο κάπου ίσως στο τέλος να ξόδεψα και περισσότερα σε άλλους. Άλλης χώρας προέλευσης. Γιατί σε λίστα δεν θέλω να μπω. Θέλω να τον δω κάπου διαθέσιμο και να τον παραγγείλω σε μια στιγμή ενώ την επόμενη να τον έχω στα χέρια μου. Έχω μετά καιρό να κάνω τα οικονομικά μου "κουμάντα"..
Η λίστα με κάνει αυτομάτως να σκέφτομαι "μα καλά, το αξίζει τόσο όλο αυτό.. λες και θα πληρωθώ για να τον πάρω στα χέρια μου. Λες και δεν έχω άλλες επιλογές που στην τελική δείχνουν κι εμπιστοσύνη στον τόπο μου"..
Και ο δικός μας εδώ χάνει, και πιθανότατα κι άλλοι μαζί του.
Φυσικά δεν ρίχνω ευθύνες στον κατασκευαστή γι'αυτό, έτσι θέλει έτσι πράττει. Ίσως είναι κι αυτό μέρος του σασπένς. Απλώς καλό θα ήταν να ξέρει ότι ίσως κάπου να χάνει κιόλας μ'αυτή την "πολιτική".
Μιας και μιλάνε και τα $$$ δηλαδή.. ;)

Αποσυνδεδεμένος chrishar

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #789 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 23:07 »
Εγώ καταλαβαίνω την λίστα. Ίσως έχει να κάνει με την μικρή παραγωγή για διάφορους λόγους. Πιθανόν να υπάρχουν ποιοτικά προβλήματα μέχρι να στρώσει, πιθανόν να υπάρχει έλλειψη κατάλληλων πρ. υλών, ίσως έλλειψη κεφαλαίων. Επίσης μικρή δυναμικότητα μηχανημάτων. Δεν μπορεί μία ελληνική βιομηχανία να τρέξει από την πρώτη στιγμή παραγωγή 200-300 ατμοποιητών ανά μέρα μέσα σε έναν δύο μήνες. Το να επενδύσεις σε μηχανήματα, εκπαίδευση προσωπικού, στοκαρισμένες πρ. ύλες κλπ πουλώντας 1000 ατμοποιητές δεν γίνεται. Ούτε μπορείς να ρισκάρεις αγοράζοντας δύο-τρεις ακόμη μηχανές που μπορεί να κοστίζουν εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ, δεν θα καταφέρεις ποτέ να κάνεις απόσβεση. Δεν ξέρω τα παιδιά που τον φτιάχνουν, ούτε τις συνθήκες που προσπαθούν να τα βγάλουν πέρα, αλλά έχοντας δουλέψει σε εργοστάσια με ξαφνική μεταβολή της ζήτησης του προϊόντος κατά χιλιάδες φορές προς τα πάνω μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα καταλαβαίνω ότι και οι ίδιοι θέλουν να πουλήσουν χιλιάδες κομμάτια αλλά δεν είναι εφικτό.
Επίσης πάει και λίγο στο πονηρό το μυαλό μου, ότι με αυτόν τον τρόπο πιθανόν να θέλουν να καθυστερήσουν λίγο (γιατί το να κόψεις εντελώς είναι ανέφικτο) την πιθανή αντιγραφή από τους σχιστομάτηδες.

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #790 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 00:14 »
Πουλαω 140 ευρω...πλακα καμω εννοειται..χεχε δεν τον δινω με τιποτα.παιδια οτεν εχεις να δειγματισεις  εξωτερικο και υπαρχει και εκει ζητηση και μαλιστα με πιο ακριβη τιμη απο εδω ειναι λογικο να υπαρχει καθυστερηση.το προιον ειναι αψογο και δεν χριζει καμμιας βελτιωσης οπως εχω καταλαβει.


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #791 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 02:08 »
Οταν με το καλο τον κλωνοποιησουν οι κινεζοι θα τον παραγγειλω μαζι με τηλεμαχο, και eviva και καποιοι θα λενε στα νηματα γιατι σαμποταρουμε τα ελληνικα προιοντα,και γιατι δεν τιμουμε τους ελληνες κατασκευαστες που με τοσους κοπους,ιδρωτα,και θυσιες παλευουν για μας,και αλλα ευτραπελα.........
Αυτό που είναι ευτράπελο είναι να αναφέρεις μαζί με το προϊόν που σε εκνεύρισε και προϊόντα που δεν σταμάτησαν να είναι διαθέσιμα για όλους από την πρώτη μέρα που κυκλοφόρησαν (μαζί με τεχνική υποστήριξη, ανταλλακτικά, συμβουλές και άψογο επαγγελματισμό). Τα υπόλοιπα είναι εξυπνάδες.

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #792 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 02:30 »
o cloud one ειναι ενας ατμοποιητης που τον σχεδιασε ενα ατομο,που τρεχει ενα ατομο στα cnc(τα οποια cnc θεωρουν την κατασκευη ενως ατμοποιητη χάσιμο χρηματων,αρα δεν αφήνουν της χοντρες δουλειες για εναν ψωρο ατμοποιητη) που ειναι απο 316L το οποιο για οποιον δεν ξερει ειναι πολυ σκληρο υλικο και θελει 2πλασιο χρονο για να παρασκευαστει.

και τελος τον πλένει και στήνει ενα ατομο.

Δεν ειναι προιον μιας εταιριας που εχει προσωπικο κλπ κλπ και δεν εχει γραμμη παραγωγης οπως η κινα.

Βαλτε λοιπον τον εαυτο σας να κανει ολα αυτα(τρεξιμο στο cnc,παραλαβη,καθαρισμα στησιμο πακεταρισμα.)
Στο εξωτερικό  ηδη γινετε χαμος.βγαινουν οι λιστες και περιμενουν οι επομενοι αλλους 2 μηνες.

και οι ξενοι ειναι μαθημένοι σε τετοια γιατι καταλαβαινουν τι θα πει custom.
Αν θελετε κατι άμεσα πατε σε κατι αλλο.κανενας δεν αναγκάζετε να περιμένει,να μπει σε λιστα κλπ κλπ.

και εγω δεν της γουσταρω αλλα καταννοω το τι γινετε.
Προσωπικα περιμενω Ελληνικο boxaki που το εχω προπληρωσει και το περιμενω εναν μηνα τωρα.
Κανενας δεν με αναγκασε να περιμενω,φυσικα το θελω τωρα αλλα ετσι ειναι αυτα.
να μην μιλήσω για κατι ταϊλανδέζικα boxakια απο stab wood που γινονται λιστες καθε 4ης μηνες και υπαρχει οριο 20 ατομα και γινετε και κληρωση για να δωσεις 450€.

τελος θελω να πω οτι ο ατμοποιητης διατέθηκε πρωτα στην Ελλαδα και μετα απο εναν μηνα στο εξωτερικο.


Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #793 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 07:48 »
Ετσι ακριβως οπως τα λες ειναι!!!Και μονο γι αυτο τον λογο,αξιζει και ενα μπραβο παραπανω...δηλ ενα-δυο ατομα να προσπαθουν να εξυπηρετησουν τοση πελατεια,που μπορει να την περιμεναν...αλλα μπορει και οχι 8) !!Γι αυτο λοιπον οσοι μπορουν να κανουν λιγο υπομονη,καλος.....αλλιως βολευεσαι με κατι αλλο...δεν χαλασε κι ο κοσμος!!!! :OnTopicPlease:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #794 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 07:59 »
Αυτό τώρα πώς ακριβώς συνάδει με την δήλωση του κατασκευαστή ότι επειδή στην Ελλάδα έχει κρίση θα βγάλει λίγα κομμάτια για εδώ?
Ακριβώς το αντίθετο είναι..
Και γιατί θα πρέπει να μου κάνει κάποιος άλλος κουμάντο στην τσέπη μου?
Πάει να το κάνει caravella το πράγμα λέω εγώ, καλά κάνει φυσικά και μακάρι να το επιτύχει, αλλά χωρίς σχόλια για το ποιος μπορεί ή δεν μπορεί να το αγοράσει.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2015, 08:25 από thenetpoet »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310600 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13027 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123901 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64109 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1167 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15623 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias