vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #270 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 14:02 »
με φωτος  βολευεσαι?θα χρειαστεί καιρο για να σου πω τι του παει πιο καλα.

εγω λεω να το αρχίσω με 0.28 kanthal αλλα με τρωει να του βαλω ribbon 0.3x1.

πες μου ποιον ατμοποιητη εχεις και τι σεταπ κανεις.

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #271 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 14:12 »
Φίλε malossi εμένα θα με ενδιέφερε η σύγκριση με τον phenomenon. Δεν έχω κανέναν από τους δύο και τα οικονομικά μου μου επιτρέπουν την αγορά ενός εκ των δύο. Μένω κι εγώ επαρχία (Σύρο) και δεν έχω δυνατότητα προσωπικής δοκιμής. Έχω KL+ κι οι αντιστάσεις που φτιάχνω είναι 1,8Ω με 28αρι kanthal A1. Πολύ θα με βοηθούσε η γνώμη σου, αλλά και η γνώμη άλλων κατόχων και των δύο.

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #272 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 14:18 »
Θα κρατήσει καιρό αυτή η σύγκριση-''κόντρα''(με την καλή έννοια).....
Οπότε μην βιάζεσε ..... στήσε το καυφούνι και παρακολούθα χωρίς άγχος ...Θα παρακολουθώ και γω για παρέα  :D  .




Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #273 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 14:21 »
Εννοείται!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #274 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 14:31 »
Παιδια με τερμα την οπη αερα εχει καλη γευση?Σε σχεση με Κ4 πως ειναι σε αναλογια ατμου - γευσης?Το Drip - tip ειναι στενο τυπου KL + ή φαρδυτερο?Μαζευει υδρατμους?

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #275 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 14:46 »
Ταπεινή μου άποψη πάντα αλλά όποιος είχε την δυνατότητα να κάνει αυτό που έκανα εγώ δηλαδή να βάλει δίπλα δίπλα φαινόμενον και cloud.
Δε θα μιλήσω για γεύση διότι είχαν διαφορετικά υγρά αλλά σε όλα τα άλλα θεωρώ οτι ο cloud υπερτερεί!
Τώρα το μόνο σωστό ερώτημα είναι αν αυτή η διαφορά αξίζει την διαφορά τιμής αλλά και πάλι πιστεύω πως την αξίζει.
Σημειώνω δεν έχω κανέναν από τους δυο!

Αποσυνδεδεμένος PVARELLAS

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #276 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 15:08 »
η γνώμη μου είναι οτι αν είναι να περάσεις αρκετό καιρό με ένα ατμοποιητή το όποιο κόστος έχει αυτός είναι αποδεκτό αφού σε βάθος χρόνου κάνεις απόσβεση .αν θες πάλι να πάρεις οτι κυκλοφορεί ,τότε αρχίζουν τα προβλήματα.για μένα πάνω από 2 ατμοποιητές και ειδικά επισκευάσιμοι είναι υπερβολή και όποτε έχω βρεθεί με παραπάνω από 2 τον τρίτο και τον τέταρτο τον έτρωγε η σκόνη

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #277 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 15:23 »
ποσο σωστα τα λες...αλλα αν σε τρωει το μικροβιο ειναι αλλιως..

Θα κρατήσει καιρό αυτή η σύγκριση-''κόντρα''(με την καλή έννοια).....
Οπότε μην βιάζεσε ..... στήσε το καυφούνι και παρακολούθα χωρίς άγχος ...Θα παρακολουθώ και γω για παρέα  :D  .



τα ειπε ολα ο Γιωργος... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #278 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 15:45 »
To θέμα είναι να μην το δίνεις χομπίστικα γιατί τότε την έβαψες θα αγοράζεις ότι βγαίνει και ουσιαστικά δε θα προλάβεις να ευχαριστηθείς κανένα....

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #279 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 23:24 »
Καλοάτμιστος να είναι σε όλους όσους τον έχουν αγοράσει μέχρι στιγμής!!!


Επειδή μου έχει μπεί και εμένα στο μάτι θα περιμένω να δώ αν αυτοί που τον έχουν αντιμετωπίσουν κάποιο πρόβλημα με διαροές κτλ. Αναφέρθηκε ότι η γεύση του είναι καλύτερη από του V4. Aν και είναι νωρίς ακόμη για συμπεράσματα τον έχει δοκιμάσει κανείς με CL; Επίσης θα ήθελα να ακούσω γνώμες πώς τα πάει κατά βάση με καπνικά.


Τον έχει δοκιμάσει κανείς με tc και με σύρματα ni και ti;


Μόλις μου ληθούν οι απορίες με το πρώτο κατέβασμα Αθήνα, επίσκεψη, δοκιμή και αγορά αφού δεν υπάρχει άλλος τρόπος και προιόν που δεν δοκιμάζεται δεν αγοράζεται(προσωπικός μου κανόνας).


Με το θέμα τιμής αν και είναι λίγο σχετικό, κάποιος που θα επενδύσει σε έναν επισκευάσιμο και θα ατμίσει για τουλάχιστον ένα χρόνο πιστέυω ότι κανένας ατμοποιητής δεν είναι ακριβός στα 100€, 120€, 150€. Όλοι ή τουλάχιστον το μεγαλύτερο ποσοστό καπνίζαμε πιο μπροστά και δίναμε 4€ για ένα πακέτο τσιγάρα. Αν κάνουμε τους υπολογισμούς θα δούμε ότι στα 130€ βγαίνει 0,35€ την ημέρα όσο δηλαδή και 1,5 τσιγάρο. Αν κάνουμε υπολογισμό για 2-3 χρόνια τότε άστο. Τώρα ξαφνικά μας έπιασε η τσιγκουνιά; Αν το αξίζει χαλαλι του!!! Το θέμα είναι να μην αγοράζει κάποιος ότι βγαίνει αλλά να κάνει σωστές αγορές όπως και προαναφέρθηκε.
 
 Αναμένουμε...






Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #280 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 00:22 »
To βλεπω συχνα , αλλα δεν ξερω τι ειναι το ''' CL '''  .


Γιατι να μην ατμιζει δηλαδη με TC και SS,Ni200,Ti,NiCrom,Kanthal κλπ. κλπ. κλπ.
Ατμοποιητης ειναι και αν τον στησεις σωστα (αναλογα φυσικα τι αρεσει στον καθενα) , απλα θα ατμοποιησει και θα παρεις αυτο που θελεις...... ::)


Aπλο οπως ειναι και ολος ο ατμοποιητης δηλαδη.......

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #281 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 00:35 »
Castle Long

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #282 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 00:37 »
Αν το δοκιμάσεις πιθανόν θα το βλέπεις συχνά και στο γραφείο σου

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #283 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 02:55 »
λοιπον παιδια οι δόκιμες εγιναν

Στηθηκαν μαζι με 0,28 κανθαλ και ο cloud και το φαινομενο.

αλλα ας τα παρουμε απο την αρχη.

ο cloud one ειναι ενας ατμοποιητης που τα εχει ολα.ολα οσα θα ηθελε καποιος σε εναν ατμοποιητη.
το καλύτερο ατσαλι που κυκλοφορεί,ρυθμιζομενο afc,γέμισμα και απο πανω με μπουκαλακι με μυτι αλλα και ανετο γεμισμα απο κατω αφου ξεβιδωσουμε το ντεκ και πανω απ ολα μπορουμε να επεμβουμε ανα πασα ωρα και στιγμη στην αντισταση μας.

ολο κι ολο ειναι 5-6 κομματια.δεν μενει τιποτα που να μην μπορει να πλυθει.και συναρμολογειται πανευκολα.το μονο που χρειαζομαστε ειναι το αλεν του.

επισης οι βιδες στους πολους κρατανε πολυ καλα το συρμα.με αποτελεσμα να τον στηνεις μεσα σε ενα λεπτο.τοσο εκανα εγω να περασω την αντισταση μου.
η καμπανα του εσωτερικα ειναι πολυ καλα φινιρισμενη δεν βλεπεις ουτε βουρτσιες ουτε τιποτα.το ιδιο και εξω.

σε ολες της συνδεσεις υπαρχουν peak insulators.ουτε orings ουτε τιποτα.
[/size]
τωρα παμε στο ψητο.
γευση:
εδω εκανα κατι εντελως ανορθόδοξο.του εβαλα ενα υγρο που δεν εχω ξανα δοκιμασει ποτε..το drippαρα πιο πριν στον απολλο για να το δοκιμάσω και κατευθειαν το εβαλα και σε αυτον αλλα και στο φαινομενο.


η αντιστασεις που εκανα ηταν:
0,28 κανθαλ σε 0,24 διάμετρο 6 σπειρες ανοιχτες. τελικη αντισταση 1,31 στον cloud 1.28 sto φαινομενο.
βαμβακι cotton bacon v2


το υγρο ειναι το teleos remixes milk2


ξεκιναω με τον cloud..πρωτες τζουρες καθαρες με τον αερα τερμα ανοιχτο.μετα απο 4-5 τσιγαρισιες τζουρες αρχιζει και γινετε πιο ενδιαφερον.ολος ο θαλαμος εχει γεμίσει με απο υδρατμους τους υγρου και σιγα σιγα σε καθε τζουρα στρωνει το βαμβακι...αρχιζω και ποιανω τον εαυτο μου να παιρνει πνευμονικες εντελως ασυνήθιστα...
το air flow του απιστευτα σωστο αν και ομολογω να πω οτι του φαινομενου δεν το πιανει,αλλωστε ειναι και το μεγάλο του ατου.
αρχιζω και του μικραινω την εισαγωγη αερα. σιγα σιγα οσο κλεινω ανεβαινει η υποπιεση ανεβαινει και η γευση αλλα το throw hit ειναι απαλο και βελουδινο.οπως ακριβως και του φαινομενου.

επισης ενα μεγαλο ατου που εχει το φαινομενο ειναι το μαλακο throw hit και ο διπλασιος ατμος που εχει σε σχεση με οτι αλλο ειχα δοκιμασει.στον cloud one ειναι ακομη περισσοτερο.

ειναι τοσο κοντα ο ενας με τον αλλον σε γευση throw hit και ντουμανι...δεν μπορω να βγαλω ακρη.

ηδη εχω βγαλει πολυ γρηγορα συμπερασματα.αλλα πιστευω οτι θα τα παμε παρα πολυ καλα.

συνοπτικά
θετικα:
ατσαλι 316
γεμισμα απο πανω και απο κατω.
μπορουμε να ελεξουμε την αντισταση μας χωρις να αδειασουμε υγρα.
ρυθμιζομενος κεντρικος πολος.
πανευκολο στησιμο και πολυ καλες βιδες στους πολους.
μηδεν διαρροες
πολυ απλος στο λυσιμο δεσιμο επισης πλαινονται ολα του τα μερη.
πανευκολο ρυθμιζομενο afc
υπεροχη γευση,μαλακο throw hit, πολυ ντουμανι.
πολυ καλο φινιρισμα.


αρνητικά:
πολυ μινιμαλ σχεδιασμος,για καποιους καλο,εγω θα τον ηθελα λιγο φανταχτερο για τα λεφτα του.
η θηκη του μυριζε λογο οτι ειναι απο γνησιο δερμα.την εκρυψα άρον άρον.
απαιτουμενο αλεν κλειδι.για καποιους κακο,για μενα καλο γιατι το κεφαλι της βιδας ειναι ισιο και οχι καμπυλωτο οπως αλλα ετσι ωστε να πιανει και να συγκρατεί πολυ ευκολα το συρμα.
εχει ενα ξεκαφρωτο κοκκινο oring επανω στο τανκ..ε οχι και κοκκινο.επισης το ανταλλακτικό σετ ειναι ολα κοκκινα.
το τανκ του θα το ηθελα πιο διαφανο.

γενικες γραμμες και αν αξιζει τα λεφτα του.


ο cloud one ειναι ενα προτζεκ που ξεκινησε σαν ονειρο και μετα απο αρκετο κοπο χρονο χρημα και δοκιμων υλοποιήθηκε..δεν εγινε απο καμια εταιρια στην κινα δεν εγινε με μονο σκοπο το χρημα και ο κατασκευαστης δεν ειναι απροσωπος.ειναι ενας απο μας.

απο μενα εχει ενα μεγαλο respect και προσωπικα πιστευω οτι αξιζει και την τελευταια του δεκαρα.εχω ριξει 100αρικα+++ σε πολλους και καλα κορυφαιους ατμοποιητες και δεν πηρα ουτε τα μισα απ οτι δινει αυτος.

ελπιζω να μην σας κουρασα. και ελπιζω να καλυψα της αποριες.
μερικες φωτος.







Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #284 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 09:38 »
Το ντριπ τιπ γιατι το αλλαξες; Δεν σε βολεψε το μαμα; Ευχαριστουμε για την ενημερωση-παρουσιαση.


Mobile klaz speaking...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64240 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173363 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 310969 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207098 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278966 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93103 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3957 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias