vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος aiamec

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #165 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 00:39 »
100ευρώ+23%ΦΠΑ+10ευρώ το clear tank

Οτι το clear tank ΔΕΝ εχει 23%φπα

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #166 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 00:53 »
Να ρωτήσω κάτι το οποίο κατάλαβα πως τονίζεται από κάποιους κατόχους και θα ήθελα διευκρίνιση. Έχετε παρατηρήσει ότι οι αντιστάσεις δεν μαζεύουν πολλά κατάλοιπα με το ίδιο υγρό και σε σύγκριση με άλλους άτμο? Εάν η απάντηση είναι ναι, που πιστεύετε ότι μπορεί να είναι το μυστικό? Ίσως στο υπερυψωμένο ντεκ? :hmmm: 

Αποσυνδεδεμένος dred

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #167 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 01:05 »
επειδή συνεχίζεις να βλέπεις οπτασίες κ οράματα... 133 ευρώ all included τελική τιμή κ ο ΦΠΑ μέσα κ για τα δύο(άτμο κ clear tank)

Αποσυνδεδεμένος makos

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #168 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 01:17 »
υπαρχει σε καποιο καταστημα?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 01:23 από makos »

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #169 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 01:26 »
το μεγαλο μας προβλημα ειναι ομως ο ΦΠΑ.αλλα οταν ψωνιζουμε απο Ft εκει κανουμε τα στραβα ματια η μαλλον τον Κινεζο.

Το προιον ακομη δεν εχει βγει στην αγορα,ακομη δεν ειναι ετοιμοπαραδοτος απ οσο ξερω και βγηκε ενα μικρο bunch.
Εγω θα τον παρω μεσω γνωστου και το ακριβές κοστος θα το μαθω απο Δευτερα.

Εγω ανέφερα το 100αρικο γιατι το ειδα καπου στην αρχη.τωρα αν ειναι +φπα παω πασο.

Το clear tank ειναι optional.

και εγω τον v4 τον πηρα 150+10 ευρω ενα σετ orings +4 ευρω τα πλαστικα βιδακια + 9 ευρω το spring update.

αν με ρωτησει καποιος ποσο κανει θα του πω οτι κανει 173€?

Αυτο που με νοιαζει εμενα ειναι να παρω αυτο που ακουω,οτι ειναι δλδ εξαιρετικος.

γιατι αν δεν ειναι θα τον θαψω...

δεν ειμαι με το μερος κανενος...το μονο που με νοιαζει ειναι να παρω αυτο που πληρωνω.

Αποσυνδεδεμένος aiamec

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #170 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 01:29 »
το μονο που βλεπω φιλε μου ειναι η υπερτιμημενη τιμη :( με τοσα φραγκα προτιμω να παρω 5 lemo2
προσπερναω λοιπον ...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #171 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 01:44 »
Ακόμα δεν τον είδαμε Γιάννη τόνε βγάλαμε βρε παιδιά πια..
Και η Ferrari δεν είναι για την τσέπη μας αλλά δεν σημαίνει ότι δεν αξίζει κιόλας τα χιλιάρικα που χρειάζεται να ξοδέψει κάποιος για να τη βάλει στο γκαράζ του. Αμάν δηλαδή.
Το να προσπερνάει κάποιος με περίσσια ευκολία το δέχομαι και το σέβομαι κιόλας, σίγουρα υπάρχει λόγος για να γίνει αυτό. Η στοχοποίηση όμως σε κάτι συγκεκριμένο και το "δεν αξίζει" αν δεν το δοκιμάσαμε καν.. ;)


Το αν στο τέλος βγει ότι καλύτερο είδαμε ποτέ το σκεφτήκαμε καθόλου;

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #172 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 01:55 »
μπορεις να μπεις λοιπον και να πεις σε ολα τα ανοιχτα threads που εχουν hi end επισκευασιμους και να λες οτι ειναι υπερκοστολογημενοι...

δεν μπορω να καταλαβω την λογικη.κανενας δεν σε αναγκαζει να δωσεις τα λεφτα για να τον παρεις.
φυσικα αφου δεν τον εχεις πιασει στα χερια σου δεν μπορεις να κρίνεις.

περι ορέξεως....κολοκυθόπιτα...δεν ειμαι fun κανενος και οταν θα ερθει στα χερια μου αν δεν αξιζει τα λεφτα του θα το πω..αλλα αν τα αξιζει παλι θα το πω.

ο λεμο 2 παραγεται στην κινα σε μαζικης παραγωγης εργοστάσια με άπειρα κομματια μεχρι τωρα.αυτος εδω παραγεται στην Ελλαδα σε ελληνικά cnc και τορνους και το κοστος ειναι 15απλασιο απ οτι στην κινα.

μπορεις να πας στον μανάβη που πουλαει ελληνικές ντοματες και να τον κραξεις και να τους πεις οτι θα πας στο σουπερμαρκετ και θα παρεις ντοματες απο το Αφγανισταν στην μιση τιμη.

Η αγορα ειναι τεράστια και μπορεις να κανεις τις επιλογες σου.

edit.

Φιλε Μακη ποσταραμε μαζι 8)

Αποσυνδεδεμένος GiorgoS2000

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #173 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 02:01 »
Καλύτερο και από τους 5 lemo2;;
Σκέψου μόνο το ντουμάνι που θα βγάζουν όλοι μαζί!

Πέρα από την πλάκα αν μπορεί κάποιος κάτοχος να μας κάνει μια σύγκριση γεύσης με taifun gt2 clone.
Είναι 11 φορές καλύτερη η γεύση του για να δικαιολογεί την σκέψη που περνάει από το μυαλό μου να τον δοκιμάσω ώστε αν μου αρέσει να περιμένω να τον πάρω όταν τον βαρεθεί κάποιος συνατμιστής σε κάνα εξάμηνο που θα έχει πέσει η τιμή του και θα είναι και το δώρο Πάσχα;;


Sent from my cell


Αποσυνδεδεμένος teot1

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #174 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 02:06 »

Αντίφαση, θα ήταν αν το ίδιο άτομο έγραφε αυτά που παραθέτεις. Τώρα, είναι απλά δύο διαφορετικές απόψεις.

@mantos

Επανάσταση, όχι. Νομίζω ότι θα περάσει πολύς καιρός ακόμα μέχρι να πούμε "ο Χ ατμοποιητής είναι πραγματική επανάσταση". Σίγουρα όμως έχει πολλά καλά σημεία στην απόδοσή του, τα οποία αν ικανοποιούν το γευστικό προφίλ των υγρών που ατμίζει κάποιος, τότε είναι καλή επένδυση. Αν κάποιος όμως τον αγοράσει περιμένοντας ότι θα πάρει όλα τα υγρά και θα τα κάνει Θεούς, τότε μάλλον θα έχει δυσάρρεστη έκπληξη. Όπως είπα και σε άλλο νήμα, ο τελευταίος ατμοποιητής ο οποίος θεωρώ ότι ήταν επανάσταση (όχι τόσο κατασκευαστικά ή από θέμα απόδοσης, όσο από θέμα ευκολίας και value for money), ήταν η σειρά KF3.1, KFL, KFL+. Ο 4, ναι μεν προσφέρει κάποιες ευκολίες, αλλά ώς γνωστόν όσο πιο πολύπλοκο είναι κάτι, τόσο περισσότερα προβλήματα ενδέχεται να παρουσιάσει. Το αν οφείλεται στο 316 η διαφορά στη γεύση που παρουσιάζει σε σχέση με άλλους ατμοποιητές, θα ήταν αφέλεια να το πιστέψει κάποιος. Το ότι εκεί όμως οφείλεται μεγάλο μέρος της τιμής του, είναι σίγουρο.

Προτείνω να τηρήσουμε στάση αναμονής μέχρι κάποιος να τον πιάσει στα χέρια του τον Cloud One και να έχουμε λίγο πιο τεκμηριωμένες απόψεις.

Θα σε διορθώσω γιατι πολυ και μάλιστα Ελληνικοί ατμοποιητες εχουν φέρει την επανάσταση και μάλιστα ο τελευταίος ηταν προ μερικών μηνών ο nextgen,τωρα για τον συγκεκριμενο ατμοποιητη μπορει να μην φέρνει την επανάσταση αλλα εχει μαζέψει ολα τα καλα στοιχεία των υπολοίπων τωρα για την τιμη δεν υποχρέωσε κανεναν να τον σγοτασει η τιμη για εμενα και για τα υλικά και Τοτό κόστος ειναι οριακά καλη αν σε κάποιους φαινεται ακριβος υπαρχει και η λύση του μεταχειρισμένου που σιγουρα θα παίξει!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #175 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 02:12 »
Μπορώ να επιμείνω κι εγώ με τη σειρά μου γιατί δεν γράφει ο ίδιος ο κατασκευαστής; Από τη στιγμή μάλιστα που είναι ενήμερος για την ύπαρξη του συγκεκριμένου νήματος;

Γιατί πρέπει δηλαδή ο shadockan να λειτουργεί ως "αντιπρόσωπός" του, για να υπάρχει εδώ ενημέρωση περί του ατμοποιητή;

Είναι εύκολο: δημιουργία λογαριασμού, ποστάρισμα πληροφοριών, εφόσον ο κατασκευαστής είναι γνωστός.




Δεν ειμαι φιλε μου αντιπρόσωπος καποιου,ουτε με εβαλε καποιος να δημιουργήσω καποιο θεμα ωστε να κανω ντορο για να πουλησει καποιος κατι , ουτε εχω καποιο οφελος.


Εκανα γνωστή μια Ελληνικη κατασκευη και τιποτε αλλο.
Αυτο ομως που γινεται τωρα εδω , ειναι λιγο λαθος .
Ζητατε να γραψει και να εμφανιστει ο κατασκευαστης. 
Εγραψα πιο πισω οτι για καποιους λογους που εμας δεν μας ενδιαφερουν , ο κατασκευαστης δεν μπορει να γραψει εδω.
Καλο θα ηταν οποιοι μπαίνετε σε ενα μνημα , να διαβαζετε και προηγουμενα ποστς.
Εγραψα το λογο πιο πισω γιατι δεν μπορει να γραψει.  Αν αυτο δεν σας αρκει ;;;;
Καλο θα ηταν να το σεβαστουμε αυτο παλικαρια. 
Υπαρχουν και πραγματα που πολλοι εδω μεσα δεν τα ξερουν και η αληθεια ειναι οτι δεν αφορουν κανενα απο εμας.
Υπαρχουν ατομα που εχουν τον ατμ/τη και μπορουν να βοηθησουν οποιον ενδιαφερεται και μαλιστα ξερουν τον ατμοποιητη απο τοτε που ηταν απλο ατσαλι.  Οποτε μπορουν να βοηθησουν σε οτι απορια υπαρχει.


Δεν χρειαζεται λοιπον να γραψει ο ιδιος ο κατασκευαστης .

Ακομα και 'μενα αυτη τη στιγμη με φερνεται σε δυσκολη θεση και θα ηθελα να σταματησει σας παρακαλω πολυ.
Αν φτιαξω εγω ενα καινουριο λογαριασμο και γραφω δηθεν οτι ειμαι ο κατασκευαστης , θα ηταν ωραιο ;;   Οχι.
Το θελετε αυτο ;;;  Φυσικα και οχι.

Το ξαναγραφω λοιπον .

Ο κατασκευαστης δεν μπορει να γραψει εδω για προσωπικους λογους που εμας δεν μας αφορουν.
Εμεις εχουμε ενδιαφερον για τον ατμοποιητη και μονο.  Το τι , ποιος , γιατι , ειναι δουλεια αλλων και εμεις δεν εχουμε καμια μα καμια συμετοχη σε τετοια θεματα.

Το θεμα το δικο μας ειναι ο ατμοποιητης και μονο.
Αν τον φτιαχνει ο Γιωργος , ο Νικος , ο .... Μαγκουρομαγκλαρας , δεν εχει καμια σημασια.
Εμεις κοιταμε το ατμιστικο αποτελεσμα και αν μας ικανοποιει αυτο που θα παρουμε.

Συγνωμη αν φαινεται αυστηρό το υφος μου. Δεν ειναι και δεν ειχα τετοιο σκοπο.
Απλα το θεμα μας ειναι η λειτουργια του ατμοποιητη και οχι ο κατασκευαστης του. 
Ευχαριστω και συγνωμη αν κατα λαθος μου προσβαλα καποιον . 
Δεν ηταν προθεση μου παιδες.




Φιλε makos , καποια κομματια που ηταν ετοιμα τα διέθεσαν στην αγορα τα καταστηματα Crazy Vaper και Atmorama.
Δεν ξερω αν ειναι ακομα διαθέσιμα φιλε.
Τα γραφουμε και πιο πισω τα καταστηματα ................ ;)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #176 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 02:16 »


Τοτό κόστος

Να! Τώρα θα βρεθεί κι αυτός που θα σε κατηγορήσει ότι υπονοείς πως η τιμή του είναι για τα ανέκδοτα με τον Τοτό.! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #177 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 02:17 »
Φίλε shadockan το κακό είναι πως εγώ που έκανα μια ερώτηση σε σχέση με τη λειτουργία του ατμοποιητή λίγα ποστ πιο πάνω αγνοήθηκα τελείως και η κόντρα καλά κρατεί...... Και φυσικά δεν λέω πως φταις εσύ γι' αυτό.

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #178 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 02:29 »
Η μορφη που εχει ο ατμοποιητης τωρα ειναι και η τελικη του η ενδέχεται να αλλαξει αργότερα;

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #179 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 02:38 »
Οχι.
Αυτη θα ειναι η τελικη μορφη.




Φιλε μου mankar72 αυτο συμβαινει λογο του οτι ο κυριος που ειδες να το γραφει αυτο , κανει σωστο στησιμο .
Εχει ανοικτες τις σπειρες της αντ/σης και ετσι δεν συσσωρεύονται σημειακα τα καταλοιπα , οπως γινεται σε αντ/σεις που συνηθίζουμε να ονομαζουμε λανθασμενα micro coil. 


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279006 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207159 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64293 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173390 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311056 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13134 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14392 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias