vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

528 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, manoslykos

Twitter

Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice

Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #180 στις: Αυγούστου 08, 2014, 01:12 »
10% πάντα χρησιμοποιώ στα T-Juice και δεν νομίζω να χρειάζεται παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος tearsforfear

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #181 στις: Αυγούστου 08, 2014, 01:28 »
και εγω φιλε μου εκει ειμαι.

Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #182 στις: Αυγούστου 08, 2014, 01:39 »
Επίσης τα υγρά τα έφτιαξα με τις μηδενικές βάσεις της T-Juice (νικοτινούχα όμως της FA).
Πολύ καλή ποιότητα και οι βάσεις τους, απόλυτα άοσμες. H VG τους είναι πολύ πηχτή σαν μέλι άλλα εγώ χρησιμοποιώ περισσότερο PG και έτσι δεν είχα πρόβλημα ρευστότητας στο τελικό αποτέλεσμα. Πολύ ντουμάνι και στη Σοφία και στον Bulli Α2-Τ και στο Grail.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #183 στις: Αυγούστου 26, 2014, 15:10 »
Τρεις αποριες.

1) Υπαρχει καταστημα στην Ελλαδα που να εχει αρωματα σε μπουκαλακια των 30ml?

2) Υπαρχει καταστημα στην Ελλαδα που να εχει τα αρωματα Melipona και Pomme Pom?

3) Αν οι απαντησεις στα 1 & 2 ειναι αρνητικες, υπαρχει στο εξωτερικο οικονομικοτερο καταστημα
    (τιμες+μεταφορικα) απο τη σελιδα της ιδιας της εταιρειας?

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #184 στις: Αυγούστου 26, 2014, 16:03 »
Για το 1 και το 2 νομίζω ότι η απάντηση είναι αρνητική. Δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά βέβαια.
Φαντάζομαι ότι λέγοντας 30ml εννοείς άρωμα όπως αναφέρεις και όχι έτοιμο υγρό.

Στο εξωτερικό βρήκα αυτό σε Ευρώπη
https://www.svapoweb.it/en/liquid-for-cigarette-electronic/t-juice-flavors?limit=15&page=2

Έχει τα δύο αρώματα που θες σε 10ml σε τιμή λίγο χαμηλότερη από το επίσημο κατάστημα της t-juice.
Από μεταφορικά γράφει ότι είναι 6,5€ για συστημένο.
Για αξιοπιστία του καταστήματος γενικότερα δεν έχω ιδέα. Δεν έχω αγοράσει ποτέ από κει και τυχαία έπεσα πάνω στο κατάστημα.

Λογικά πάντως αν ζητήσεις από κάποιο ελληνικό κατάστημα που δουλεύει με τα αρώματα της εταιρίας να φέρει κάποιο από τα αρώματα που σε ενδιαφέρουν ακόμα και σε 30ml ενδεχομένως να μπορούν να το κάνουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 26, 2014, 16:10 από metmat »

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #185 στις: Οκτωβρίου 01, 2014, 02:29 »
Δεν είμαι και πολύ των δοκιμών και των αλλαγών όσων αφορά τις βάσεις μου. Μετά από τις Atmos και τις Umami είπα να δοκιμάσω και της T-juice. Κυρίως γιατί μου αρέσουν πολύ αρώματα τους.

Ανοίγω την νικοτονούχα και τι μυρίζω; Μετά από πολύ σκέψη και δεύτερες γνώμες ήταν ξεκάθαρο: Τηγανητή γαρίδα Τεμπούρα. Και μάλιστα από αυτές που βγαίνουν στο τέλος της ημέρας που το λάδι έχει παρατηγανιστεί και μυρίζει λίγο.

Η μυρωδιά δεν μου βγαίνει στο άτμισμα, όποτε οκ, αλλά και παλι ξενέρωσα λίγο γιατί δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα δυσάρεστης μυρωδιάς με τις ελληνικές βάσεις που χρησιμοποιώ..

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #186 στις: Οκτωβρίου 01, 2014, 12:33 »
Προσωπικά αυτό που μου φάνηκε παράξενο με τις συγκεκριμένες βάσεις, είναι το γεγονός ότι παρόλο που υπάρχουν σε Ελληνικά καταστήματα, στην ιστοσελίδα της η T-juice, δεν αναφέρει πουθενά ότι βγάζει νικοτινούχες βάσεις. Παράλληλα, ακόμη και στο UKvapers που είναι Αγγλικό site όπως και η T-Juice, δεν γίνεται αναφορά για βάσεις αλλά μόνο για τα αρώματα :confused1:

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #187 στις: Οκτωβρίου 01, 2014, 22:19 »
Παλιότερα υπήρχαν και στο σάιτ της εταιρίας, τώρα όμως περιέργως δεν υπάρχουν.

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #188 στις: Οκτωβρίου 07, 2014, 22:27 »
Επισκέφτηκα το replacesmoke και δοκίμασα μερικά καπνικά T-Juice, καθώς και τα Java και Vamp vape. Θα συμφωνήσω οτι πρόκειται για γκουρμέ αρώματα ή αν θέλετε ψαγμένα, ιδιαίτερα ή ...παράξενα.

Τα καπνικά που έχετε αναφέρει εδώ και έσπευσα να δοκιμάσω, παρ' ότι τα εκτίμησα, δεν τα προτίμησα. Φαίνεται μετά από 3 σχεδόν χρόνια στον ατμό απομακρύνθηκα πολύ από τις τσιγαρίσιες και καπνικές γεύσεις.

Το Java μου φάνηκε καλό, αλλά αυτό που αγόρασα τελικά ήταν το Vamp vape. To θεωρώ παράξενο, ασυνήθιστο και ενώ δείχνει οτι μπορεί να σε μπουχτίσει, τελικά είναι όπως προαναφέρθηκε, εθιστικό! Προτείνεται με ποσοστό 10-15%, αλλά με τον φόβο "μπουχτίσματος" το έφτιαξα με 10%. Μη γνωρίζοντας πόσες σταγόνες κάνουν 1 ml με βάση το σταγονόμετρό του, έριξα 20 σταγόνες για 10 ml τελικού υγρού (βάσεις Atmoslab). Ξεκούραση 48 ώρες (του υγρού, όχι δική μου  :)) ), ατμοποιητής Kayfun 3,1, φυτίλι και απόλαυση! Εξαιρετικό υγρό και νομίζω οτι με 10% ποσοστό αρώματος θα ατμίζεται ευχάριστα όλη μέρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 07, 2014, 22:32 από sensk3 »

Αποσυνδεδεμένος artemide

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #189 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 06:54 »
Τους τελευταίους μήνες ατμίζω έτοιμα υγρά διαφόρων εταιριών τα οποία αραιώνω 50/50 με βάση γιατί μου φαίνονται πολύ έντονα τα αρώματά τους και γιατί έχω πέσει σε νικοτίνη 0,3.  Στην τελευταία μου παραγγελία αγόρασα βάσεις T-Juice, θεωρώντας ότι θα είναι καλές μια και ακριβότερες (έριξα μια ματιά και στο φόρουμ πριν). 

Το αποτέλεσμα είναι ότι μου ξετινάξανε όλες μου τις αντιστάσεις μέσα σε λίγες μέρες.  Χρησιμοποίησα ό,τι απόθεμα είχα, αντιστάσεις για 4 διαφορετικούς ατμοποιητές αγορασμένες από διαφορετικά καταστήματα σε διαφορετικές χρονικές περιόδους, και όλες κάηκαν σε λιγότερο από 24 ώρες.  Όταν λέω κάηκαν δεν εννοώ ότι έβγαζαν γεύση καμμένου, απλά σταμάτησαν να ανάβουν. 

Κόντευα να τρελαθώ και νόμιζα ότι κάτι τρέχει με τις μπαταρίες μου, ευτυχώς έγραψα εδώ και κάποιο μέλος μου είπε ότι μάλλον είναι το υγρό.  Μιας και το Midnight Apple της Halo το έχω χρησιμοποιήσει πολύ καιρό χωρίς προβλήματα, οι υποψίες μου στράφηκαν στη βάση με την οποία το αραίωσα.  Ευτυχώς είχα πάρει και μια βάση Atmos με μέντα για δοκιμή και δοκίμασα να αραιώσω με αυτή (αφού πρώτα έτρεξα πανικόβλητη σε ένα κοντινό περίπτερο που κάποτε είχε μερικά ατμιστικά είδη και πάλι καλά που του είχαν μείνει κάποιες αντιστάσεις).  Το πρόβλημα λύθηκε άμεσα. 

Τελικά ήταν όντως οι βάσεις που μου ξεσκίσανε 6 αντιστάσεις σε 5 μέρες.  Μ'αρέσει που ήθελα να πάρω τις ακριβές-ποιοτικές τρομάρα μου!  Έχω πάρει και 2 έτοιμα υγρά της ίδιας εταιρίας που δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα και ούτε πρόκειται γιατί όπως τα μύρισα απ'το μπουκαλάκι ψιλοβρωμάγανε κιόλας.  Δεν ξέρω αν είναι κι αυτά του ιδίου φυράματος. 

Από μένα ένα μεγάλο Χ στην εν λόγω εταιρία.  44 ευρώ ζημιωμένη βγήκα.

Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #190 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 14:01 »
Εγώ με τον Kayfun σεταρισμένο με βαμβάκι βγάζω τουλάχιστον 30μλ ποιοτικού ατμίσματος με βάσεις και αρώματα T-JUICE.
Έχω ήδη δοκιμάσει 7 αρώματα και στα 4 από αυτά έχω ατμίσει πάνω από 90μλ από το καθένα.
Εχω λοιπόν κάποια καλή εμπειρία για αρκετό διάστημα.

Το μόνο που πραγματικά γονατίζει τις αντιστάσεις είναι το Primo Verde το οποίο έχει συστατικά και από φυσικό καπνό για όσους δεν το ξέρουν.
Το συγκεκριμένο άρωμα δεν είναι με τίποτα για πάνω από 10μλ άτμισμα...

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #191 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 14:05 »
Και το cubana

Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #192 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 14:26 »
Από ότι έχω καταλάβει διαβάζοντας το νήμα, τα καπνικά με στοιχεία φυσικού καπνού της εν λόγω εταιρείας (και όχι μόνο) δεν είναι καθόλου "καλά" για τις αντιστάσεις. Όμως αν και είμαι των καπνικών έχω κολλήσει άσχημα με τα αρώματα της T-Juice γιατί είναι απλά πολύ μπροστά... Κάποια στιγμή θα δοκιμάσω και τα καπνικά της, τύπου Camel, Marlboro που δεν χρησιμοποιούν φυσικά καπνά. Βασικά υπάρχει ένα τέτοιο καπνικό απίστευτο θα έλεγα χωρίς υπερβολή,  που μου το έδωσαν στο κατάστημα και το δοκίμασα σε έτοιμο υγρό αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει  σε άρωμα στην Ελλάδα.
Όποιος κάνει έτοιμα υγρά πρέπει οπωσδήποτε τουλάχιστον να το δοκιμάσει...

 Είναι το Virgin Leaf  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #193 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 14:49 »
Και το cubana

Kαι το Ice Queen. Αυτα τα 3 ειναι που κατασκευαζονται με φυσικα καπνα.

Εμενα παντως μου αρεσει πολυ αυτη η εταιρεια. Εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης 6 απο τα υγρα της και περιμενω απο μερα σε μερα αλλα 7.
Το δυνατο της σημειο πιστευω ειναι τα γλυκα της κι οχι τοσο τα καπνικα. Οι Αγγλοι ουτως ή αλλως εχουν μια ιδιαιτερη προτιμηση στα γλυκα.
Τις βασεις της δεν τις εχω δοκιμασει, αλλα σκοπευω στο αμεσο μελλον.

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #194 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 16:15 »
Μεγαλη αδυναμια τα T-Juice... Τα μοναδικα αρωματα που τα φτιαχνω, τα αφηνω 10 λεπτα και ειναι ετοιμα λες και τα αφησα να κατσουν 10 μερες.
Jack the ripple, Vamp Vape και Red Astaire τα αγαπημενα μου!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1100025 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 423 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 304 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22032 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284620 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15358 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem