vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

532 επισκέπτες, 7 χρήστες
ThioVag, Giannis.B, manoslykos, shadockan, IlyiaCoifs, Sergios, tibolaso

Twitter

Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #120 στις: Απριλίου 12, 2014, 01:11 »
Και ποιος σου ειπε οτι τον φυσαω με το στομα??? :nope:
Παιζει και μια μικρη μαλακη συρματοβουρτσα. Και δεν κανω πλακα  :yes:  . Αλλος ενας λογος που για βασικο ατμο εχω τον genesis.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #121 στις: Απριλίου 12, 2014, 14:39 »
Και μετά από την ευχάριστη παρένθεση περί καλεμιού, ματρακά (Buliwyf, πάντα απολαυστικός), συρματόβουρτσας και λοιπών μεθόδων καθαρισμού μάκας, ας επιστρέψουμε στο θέμα μας! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #122 στις: Απριλίου 17, 2014, 20:27 »
Σήμερα δοκίμασα να φτιάξω κι εγώ υγρά με τα αρώματα της t-juice.
Συγκεκριμένα πήρα 4 αρώματα : Vamp vape, Jack the ripple, Eastern blend και Cubana.
Περισσότερο με βολεύει να μετράω με σταγόνες το άρωμα. Έπειδή είχα σκοπό να φτιάξω 50 ml από το κάθε υγρό δοκίμασα να ρίξω σταγόνες αρώματος σε δοκιμαστικό σωλήνα για να δω στις πόσες σταγόνες θα συμπληρωθούν τα 5ml που είναι το 10% για τα 50ml.
Η εταιρία όπως έχει αναφερθεί σε προηγούμενα posts λέει ότι το 1ml είναι περίπου 22 σταγόνες. Εμένα πάντως η στάθμη του υγρού στον σωλήνα έφτασε στα 5ml με 200 σταγόνες. Δλδ 40 σταγόνες μου βγαίνει το 1ml. Τεράστια απόκλιση. Μιλάμε για διπλάσια ποσότητα. Ο σωλήνας βέβαια μπορεί να μην είναι απόλυτα αξιόπιστος, αλλά πόση απόκλιση να έχει πια;
Πάντως με 200 σταγόνες δεν έχει φτάσει ούτε στη μέση το μπουκαλάκι. Μάλλον στο 1/3 έχει φτάσει περίπου.
Άρα αποκλείω την πιθανότητα να ισχύει το 22 σταγόνες=1ml.
Τώρα για εντυπώσεις από τα υγρά, όταν με το καλό γίνουν!

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #123 στις: Απριλίου 17, 2014, 21:05 »
Εμένα μου το είχαν πει το 22σταγονες το 1ml. Βεβαια είχα ρωτήσει συγκεκριμένα για τα αποστάγματα καπνού τους, Primo Verde και Cubana.

Εδώ ειναι η σελίδα επικοινωνίας τους, δεν τους στέλνουμε όσοι θέλουμε να βγάλουμε άκρη με τις σταγόνες, μήπως τα καταφέρουμε;

http://t-juice.com/contacts/?check18=1

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #124 στις: Απριλίου 17, 2014, 23:06 »
Σήμερα δοκίμασα να φτιάξω κι εγώ υγρά με τα αρώματα της t-juice.
Συγκεκριμένα πήρα 4 αρώματα : Vamp vape, Jack the ripple, Eastern blend και Cubana.
Περισσότερο με βολεύει να μετράω με σταγόνες το άρωμα. Έπειδή είχα σκοπό να φτιάξω 50 ml από το κάθε υγρό δοκίμασα να ρίξω σταγόνες αρώματος σε δοκιμαστικό σωλήνα για να δω στις πόσες σταγόνες θα συμπληρωθούν τα 5ml που είναι το 10% για τα 50ml.
Η εταιρία όπως έχει αναφερθεί σε προηγούμενα posts λέει ότι το 1ml είναι περίπου 22 σταγόνες. Εμένα πάντως η στάθμη του υγρού στον σωλήνα έφτασε στα 5ml με 200 σταγόνες. Δλδ 40 σταγόνες μου βγαίνει το 1ml. Τεράστια απόκλιση. Μιλάμε για διπλάσια ποσότητα. Ο σωλήνας βέβαια μπορεί να μην είναι απόλυτα αξιόπιστος, αλλά πόση απόκλιση να έχει πια;
Πάντως με 200 σταγόνες δεν έχει φτάσει ούτε στη μέση το μπουκαλάκι. Μάλλον στο 1/3 έχει φτάσει περίπου.
Άρα αποκλείω την πιθανότητα να ισχύει το 22 σταγόνες=1ml.
Τώρα για εντυπώσεις από τα υγρά, όταν με το καλό γίνουν!
Δεν κάνεις λάθος τους έστειλα email γι 'αυτό και μου είπανε ότι παίζει ρόλο η θερμοκρασία η πίεση που ασκούμε για να πέσουν οι σταγόνες, έτσι μου είπε να χρησιμοποιήσω σύριγγα καλύτερα, του έστειλα και δεύτερο μήνυμα για τα ποσοστά των αρωμάτων με βάση.
1.cubana 10%
2.primo verde 15%
3.jack the ripple 20%  :o
4.vamp vape 15%
5.hermano rubio 15%
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 17, 2014, 23:21 από christos520 »

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #125 στις: Απριλίου 17, 2014, 23:48 »
Σιγά μην εξαρτάται κι από αν το φτιάχνεις το υγρό σε βουνό ή θάλασσα..! Σαν να βαριούνται να δώσουν απάντηση μου φαίνεται, πιθανόν οι Άγγλοι να μην χρησιμοποιούν σταγόνες και δεν έχουν ασχοληθεί..

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #126 στις: Απριλίου 18, 2014, 02:24 »
3.jack the ripple 20%  :o

20% ;;;;;;;;
Πάλι καλά που δεν είπαν ότι πρέπει να αραιώνουμε την βάση μέσα στο άρωμα!!!  :tongue_smilie:
Πάντως όπως είπα και στο προηγούμενο post μου, όλα τα υγρά τα έφτιαξα με την ίδια αναλογία αρώματος. Ούτε καν 10% δεν πρέπει να είναι. Κάτι λιγότερο μάλλον. Το jack the ripple είναι ίσως αυτο που βγάζει την πιο έντονη μυρωδιά από τα 4 μέχρι τώρα. Νομίζω ότι το 20% είναι υπερβολικό ποσοστό. Τουλάχιστον για τα δικά μου δεδομένα.
Θα δείξει βέβαια όταν θα έρθει η ώρα της δοκιμής.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #127 στις: Απριλίου 18, 2014, 02:29 »
Ίσως ο μπούσουλας που δίνουν να μην είναι με βάση την εμπειρία, αλλά με βάση τη συγκέντρωση που έχει το ίδιο το άρωμα στο δικό του διάλυμα.
Κι εγώ συνηθίζω να βάζω στάνταρτ ποσοστό για κάθε εταιρεία υγρών και είμαι ευχαριστημένος.

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #128 στις: Απριλίου 24, 2014, 19:23 »
Έπειτα από μία εβδομάδα ωρίμανσης, ήρθε η ώρα της δοκιμής και παραθέτω την άποψή μου για 4 αρώματα.

1. Eastern blend
Βαρύ υγρό καπνικό. Όπως ανέφερε και κάποιος φίλος σε προηγούμενο post, μου θύμισε κάτι άφιλτρα τσιγάρα σε στυλ sante για όσους τα θυμούνται. Πραγματικά έντονο και βαρύ άρωμα. Σε καμία περίπτωση δεν είναι για πιπίλα γιατί μετά από μερικές τζούρες σου φέρνει έναν κορεσμό και δεν θες να τραβήξεις απανωτές τζούρες. Εγώ τουλάχιστον το αισθάνομαι έτσι. Μια χαρά δλδ για να μην ξεχνάμε να αφήνουμε το ητ από το χέρι μας.

2. Vamp vape
Δυνατή γεύση κι αυτό. Καμία σχέση με καπνικό βέβαια. Αρκετά γλυκό υγρό. Ξέρουμε ότι είναι καραμέλα με καρύδα. Εμένα μου έβγαζε πιο πολύ την γεύση της καρύδας και αυτή είναι που μου έμενε σαν επίγευση μετά. Την καραμέλα δεν μου την έδινε τόσο έντονα. Ίσως αν μείνει μερικές μέρες παραπάνω να αλλάξει η γεύση του και οι ισορροπίες του. Πρέπει όμως να έχει και κάτι άλλο μέσα το οποίο δεν μπορώ να προσδιορίσω. Κάποιον λουλουδίσιο/φρουτένιο τόνο. Και ίσως γι αυτό να έχει κι αυτό το κόκκινο χρώμα.
Δεν μου άρεσε και πολύ. Αν και η καρύδα γενικά μου αρέσει σαν γεύση, μάλλον παρουσιάζει κάποια ασυμβατότητα με το άτμισμα για τα δικά μου γούστα.

3. Jack the ripple
Θεωρητικά είναι παγωτό βατόμουρο. Δεν ξέρω για παγωτό, αλλά βατόμουρο είναι σίγουρα. Έχει βέβαια μια κάπως κρεμώση γεύση αλλά θα την ήθελα πιο έντονη αυτή την κρέμα για να το χαρακτηρίσω παγωτό. Πιο πολύ θα μπορούσα να πω ότι μου θύμισε κάποιες καραμελότσιχλες που έτρωγα παλιά στα τιμημένα παιδικά μου χρόνια. Rascals νομίζω τις έλεγαν αλλά μπορεί να τις μπερδεύω και με άλλες και κάποιες από αυτές είχαν γεύση βατόμουρο. Συνεπώς μην το δένετε κιόλας, τουλάχιστον όσοι θυμάστε τις συγκεκριμένες καραμελίτσες. (αν υπάρχει κι άλλος δλδ εκτός από μένα που τις θυμάται). Μια τέτοια γεύση λοιπόν + το στοιχείο της κρέμας.
Επίσης για κάποιο λόγο βγάζει λιγότερο ατμό από τα υπόλοιπα ενώ έχει χρησιμοποιηθεί η ίδια βάση.

4. Cubana
Πούρο. Έτσι απλά!

Όλα τα υγρά τα έφτιαξα με κάτι λιγότερο από 10% άρωμα. Αναλογία βάσης 50/50 με βάσεις atmosfaira.
Τα δοκίμασα σε έναν κλώνο immortalizer από FT αν παίζει κανέναν ρόλο αυτό.
Κι επειδή πολλά έχουν ειπωθεί για τις αναλογίες αρώματος που πρέπει να βάζουμε καθώς η ίδια η εταιρία μας έχει μπερδέψει λίγο, η γνώμη μου είναι ότι δεν χρειάζονται τόσο πολύ άρωμα όσο προτείνει η t-juice. Εγώ με τόσο μικρό ποσοστό έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος. Μη σας πω ότι πχ στο vamp vape με έπαιρνε να βάλω και λιγότερο άρωμα. Το cubana από την άλλη πλευρά ίσως να ήθελε ελάχιστα παραπάνω άρωμα. Τονίζω το ίσως!
Καταλήγουμε λοιπόν στο ίδιο συμπέρασμα. Επειδή όλα είναι θέμα προσωπικού γούστου, ας φτιάξει ο καθένας  τα υγρά όπως νομίζει (χωρίς υπερβολές βέβαια) και μετά βλέπουμε αν μας καλύπτουν ή αν θέλουν κάποιες "ρυθμίσεις" οι αναλογίες.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 24, 2014, 20:02 από metmat »

Αποσυνδεδεμένος kostas.

  • **
  • 139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #129 στις: Απριλίου 24, 2014, 20:35 »
σήμερα πήρα το USA Silver.
[/size]εντυπώσεις σε μερικές ημέρες... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος chriss1

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #130 στις: Απριλίου 26, 2014, 04:22 »
σιγουρα θα τα δοκιμασω.
ειδικα primo verde.
θα παω απο replace smoke να παρω μια γευση.
τα ποσοστα αρωματος που προτεινει η εταιρια πιστευω και γω απ τη πλευρα μου οτι ειναι πολυ υψηλα.
10%και πολυ ειναι.αλλα γουστα ειναι αυτα.
ρε παιδια δεν αναφερει κανενας ομως για αναλογιες pg/vg?

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #131 στις: Απριλίου 26, 2014, 09:05 »
Η "συνταγή"  της εταιρείας στα έτοιμα της είναι 80/20 PG/VG.

Αποσυνδεδεμένος chriss1

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #132 στις: Μαΐου 20, 2014, 18:53 »
Γεια και χαρα σε ολους.
θα ειμαι οσο πιο συντομος γινεται.
πηγα απο replace smoke και δοκιμασα.
την πρωτη φορα πηρα primo verde και jack the ripple.
τη δευτερη vamp vape και red astaire.

                                                                                                    PRIMO VERDE.
Κατα 90% μοιαζει με τσιγαρο.στην αρχη μου αρεσε αλλα μαλλον επειδη ειμαι κανα εξαμηνο στο ητ και δεν γουσταρω τσιγαρα μετα με χαλουσε.οταν δε ατμιζα φρουτα καμια εβδομαδα και μετα δοκιμαζα αυτο μου εφερνε καμμενο λαστιχο.το εβαλα στην ακρη.για νεους ατμιστες πιστευω ειναι οτι πρεπει.

                                                                                                  JACK THE RIPPLE
γλυκια γευση.πολυ ωραια,πολυ εντυπωσικη.δεν ειναι για πολυ ομως.και το βατομουρο και τη κρεμα την καταλαβαινα κανονικα.πανω απο 30 σταγονες στα 20ml ειναι υπερβολη καθως με αυτη την αναλογια σε μπουκωνει σε γεμιζει απο γευση.(ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΦΟΒΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ T JUICE)

                                                                                                       VAMP VAPE
ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΟ.καραμελα με καρυδα αλλα καμια σχεση με αυτο που φανταζεστε.εισπνοη με καραμελα και εκπνοη με καρυδα.ακουραστο για ολη τη μερα σε αντιθεση με τον αντεροβγαλτη.εγω επιχειρησα στα 20ml και εβαλα 15 σταγονες μπανανα.προσωπικα το παω πιπιλα,κορδελα ρε παιδι μου.

                                                                                                       RED ASTAIRE
το εχω λιωσει.εχει παρει φωτια το MVP.το παω κορδελα-πιπιλα.ειναι το αρωμα του καλοκαιριου.πολυ δροσιστικο και παραληλα εξωτικα φρουτενιο.οταν το πρωτοδοκιμασα νομισα οτι εχει βυσσινο μεσα γτιατι το ψαχνω απεγνωσμενα αλλα παπαλα,παρ ολα αυτα το αρωμα ειναι απλα τελειο για μενα.σου ριχνει ενα πολυ απαλο κυμα δροσιας στην αρχη και μετα καταλαβαινεις φρουτα.

αυτα.
ολα φτιαχτηκαν με βασεις απο atmos και σε αναλογια 60% VG/40% PG σε μπουκαλακια των 20ml.
παιδια επειδη τα αρωματα ειναι πολυ δυνατα,οι 30 σταγονες στα 20ml ειναι μια χαρα(για μενα).
αυτο που συστηνει η εταιρεια θεωρω οτι ειναι υπερβολικο.
ευχαριστω.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 23, 2014, 01:21 από chriss1 »

Αποσυνδεδεμένος Akyla

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #133 στις: Μαΐου 20, 2014, 19:02 »
Mετά απο δοκιμές κατέληξα στο 16,6 % (5ml μισό μπουκαλάκι ) + 25 ml 50-50 βάση , βγάζω 60 ml υγρό ανά 10 ml άρωμα.


ωρίμανση 5 μέρες ++ τόσο στο forest afair όσο και στο jack.


πριν από την εβδομάδα μου βάζανε κάτι σαν "άρωμα σώματος"


μετά από 240 ml εμένα ακόμα μου αρέσουν.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #134 στις: Μαΐου 21, 2014, 10:00 »
Σε diy afrodisiac (10%) το πλαστικο τανκ του tobeco-kayfun απεκτησε ενα γαλακτερο θαμπο χρωμα...
Στην αρχη νομισα οτι οφειλεται στο γλυκανισο του υγρου, αλλα τελικα ειναι επιφανιακη αλλοιωση του πλαστικου.  :dontknow:
(στο red astaire που επισης εχει μενθολη δεν ειχε προκληθει τιποτα)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 21, 2014, 12:48 από DIMTH »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176173 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 391 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 281 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21949 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15237 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126383 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95027 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix