vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"

Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #615 στις: Μαρτίου 05, 2016, 21:42 »
kostas44 Ειλικρινα σε ευχαριστω που μας δινεις τη δυνατοτητα να ατμιζουμε ποιοτητα :respect: .... καπνιζα μονο βαση και με τις συνταγες σου ξαναγυρισα στο κοσμο των γευσεων και των αρωματων ..... θα ηθελα να σε ρωτησω και κατι ..πιο καπνικο απ ολα ποιο θεωρεις εσυ .... εγω  στμιζω αποκλειστικα μπανανα και after work.... 

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #616 στις: Μαρτίου 05, 2016, 22:36 »
Kostas44 Εγω θα ηθελα απο πλευρας μου να σε ευχαριστησωω για την διαφορετικη και ποιοτικοτατη Νοτα αλλαγης-αναγεννησης των review απο ολες τις αποψεις...
Παρακολουθω τα review σου γιατι ειναι απολαυστικοτατα και Φρεσκα!

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Αsimos

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #617 στις: Μαρτίου 06, 2016, 00:00 »
Μπραβο φιλε κωστα..φοβερο νημα σημερα ετυχε και το διαβασα πρωτη φορα ...φοβερη δουλεα και μερακι.
ομολογω οτι θα δοκιμασω συνταγη σου μιας και εγω καπως ετσι φτιαχνω τα αρωματα μου....προχειροδουλεια βεβαια , το μονο που κανω ειναι να οριμασω ξεχωριστα καθε αρωμα και μετα απλα να τα βαζω ολα μαζι,ομολογω οτι υπαρχει καλυτερο αποτελεσμα απο τοτε που τα εβαζα ολα απο την αρχη στο ιδιο μπουκαλι.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #618 στις: Μαρτίου 06, 2016, 00:25 »
kostas44 Ειλικρινα σε ευχαριστω που μας δινεις τη δυνατοτητα να ατμιζουμε ποιοτητα :respect: .... καπνιζα μονο βαση και με τις συνταγες σου ξαναγυρισα στο κοσμο των γευσεων και των αρωματων ..... θα ηθελα να σε ρωτησω και κατι ..πιο καπνικο απ ολα ποιο θεωρεις εσυ .... εγω  στμιζω αποκλειστικα μπανανα και after work....

Φιλε μου δοκιμασε και το Paladino Pipe  ειναι πολυ ξεχωριστο και ειναι πολυ καπνικο .. βεβαια ειναι καπνος πιπας για εμενα αλλα βγαζω ωραια αρωματα

Ευχαριστω για τα καλα σας λογια ολους σας !!!!!!  εδω ειμαστε μια παρεα και εσεις περνεται απο μενα πραγματα και εγω απο εσας ,,, καλα να ειμαστε ολοι μας

Αποσυνδεδεμένος GEORPOUL

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #619 στις: Μαρτίου 09, 2016, 14:19 »
Εφτιαξα σχεδον ευλαβικα την συνταγη 
Crime Scene και την ατμιζω δυο μερες...............ταπολλα λογια ειναι φτωχια............προσωπικα βαζω 8,5/10 (το 10/10 ειναι θεωρητικο για μενα).


εχω φτιαξει και ανμενω ωριμανσεις σε αλλες 3 ακομη......σιγουρα θα ξαναγραψω την προσωπικη (υποκειμενικη) μου βαθμολογηση.


ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΩΣΤΑ


Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #620 στις: Μαρτίου 13, 2016, 18:31 »
Κώστα ένα μεγάλο ευχαριστώ και από εμένα για τις υπέροχες συνταγές σου. Έχω φτιάξει και έχω "λιώσει" το After Work και το Lady Beka, αλλά και κάποια βροχερά απογεύματα μου κρατάει τέλεια συντροφιά το Belly Dance...

Χρειάζομαι την βοήθειά σου, κοιτάω τι υλικά μου έχουν απομείνει για να φτιάξω κάτι ακόμα. Σκέφτηκα ότι με αυτά που έχω ίσως μπορώ να προσεγγίσω το crime scene και θέλω την βοήθειά σου.
Δεν έχω Vanilla Bourbon αλλά έχω Vanilla και Kentucky Bourbon, μπορώ λες να τα βάλω μαζί σε μια ομάδα, εξάλλου απ' ότι είδα και εσύ το vanilla bourbon το βάζεις μόνο του με την βάση? Πόσο vanilla και πόσο bourbon θα έλεγες?
Επίσης (δυσκολεύει το πράγμα εδώ, μάλλον ζητάω κοκκινιστό χωρίς να έχω τομάτες!) δεν έχω RY4Asian, έχω RY4, έχω M-Type, αλλά και Western Blend, με τι θα πρότεινες να το αντικαταστήσω?
Τέλος δεν έχω sweetener, αλλά έχω Cotton Candy και Brown Sugar.
Όλα τα άλλα (RY4Double, A.P. και Toasted Almond υπάρχουν).
Όπως είδες δεν λέω να φτιάξω το Crime Scene αλλά κάτι που να το θυμίζει... Βέβαια βλέπω ότι το RY4Asian παίζει πρωταγωνιστικό ρόλο στο Crime Scene και ίσως δεν θα το προσεγγίσω ποτέ :)

Edit: Χμμμ, ψάχνωντάς το λίγο περισσότερο μάλλον vanilla bourbon δεν έχει σχέση με vanilla και Kentucky bourbon αλλά με βανίλια Μαδαγασκάρης(?) εγώ έχω French vanilla... θα την βάλω σκέτη...(?)

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 14, 2016, 02:15 από ElQuico »

Αποσυνδεδεμένος GEORPOUL

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #621 στις: Μαρτίου 14, 2016, 21:39 »
Εφτιαξα σχεδον ευλαβικα την συνταγη
Crime Scene και την ατμιζω δυο μερες...............ταπολλα λογια ειναι φτωχια............προσωπικα βαζω 8,5/10 (το 10/10 ειναι θεωρητικο για μενα).


εχω φτιαξει και ανμενω ωριμανσεις σε αλλες 3 ακομη......σιγουρα θα ξαναγραψω την προσωπικη (υποκειμενικη) μου βαθμολογηση.


ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΩΣΤΑ

ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ AFTER WORK.............υποκειμενικα πολυ πιο αδυναμο γευστικα απο το Crime Scene....... βαθμος 6,5/10...............για μενα δυο σκαλοπατια κατω 


Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #623 στις: Μαρτίου 14, 2016, 22:30 »
στο afterwork, το kenduki burbon, μετα την αναλογη ωριμανση(20ημερες), "ακούγεται" τοσο πολύ ή εχει πιο ηπια γευση?
ρωταω γιατι το δοκιμασα στο 10ημερο και είναι αρκετα εντονο.
αν όχι μαλλον δεν θα μου αρεσει :(

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #624 στις: Μαρτίου 14, 2016, 22:53 »
θα γίνει πιο διακριτικό

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #625 στις: Μαρτίου 14, 2016, 23:58 »
Κώστα ένα μεγάλο ευχαριστώ και από εμένα για τις υπέροχες συνταγές σου. Έχω φτιάξει και έχω "λιώσει" το After Work και το Lady Beka, αλλά και κάποια βροχερά απογεύματα μου κρατάει τέλεια συντροφιά το Belly Dance...

Χρειάζομαι την βοήθειά σου, κοιτάω τι υλικά μου έχουν απομείνει για να φτιάξω κάτι ακόμα. Σκέφτηκα ότι με αυτά που έχω ίσως μπορώ να προσεγγίσω το crime scene και θέλω την βοήθειά σου.
Δεν έχω Vanilla Bourbon αλλά έχω Vanilla και Kentucky Bourbon, μπορώ λες να τα βάλω μαζί σε μια ομάδα, εξάλλου απ' ότι είδα και εσύ το vanilla bourbon το βάζεις μόνο του με την βάση? Πόσο vanilla και πόσο bourbon θα έλεγες?
Επίσης (δυσκολεύει το πράγμα εδώ, μάλλον ζητάω κοκκινιστό χωρίς να έχω τομάτες!) δεν έχω RY4Asian, έχω RY4, έχω M-Type, αλλά και Western Blend, με τι θα πρότεινες να το αντικαταστήσω?
Τέλος δεν έχω sweetener, αλλά έχω Cotton Candy και Brown Sugar.
Όλα τα άλλα (RY4Double, A.P. και Toasted Almond υπάρχουν).
Όπως είδες δεν λέω να φτιάξω το Crime Scene αλλά κάτι που να το θυμίζει... Βέβαια βλέπω ότι το RY4Asian παίζει πρωταγωνιστικό ρόλο στο Crime Scene και ίσως δεν θα το προσεγγίσω ποτέ :)

Edit: Χμμμ, ψάχνωντάς το λίγο περισσότερο μάλλον vanilla bourbon δεν έχει σχέση με vanilla και Kentucky bourbon αλλά με βανίλια Μαδαγασκάρης(?) εγώ έχω French vanilla... θα την βάλω σκέτη...(?)

μαλλον με αυτα που εχεις δεν θα μπορεσεις να το πλησιασεις καθολου στην συνταγη .. αν ηθελες να περιμενεις να προμηθευτεις τα αρωματα ή να κανεις με αυτα που εχεις μια μικρη δοση για να δεις τι λεει .. τα αρωματα που εχεις και για να κανουμε μια συνταγη θελει λιγο πειραμα οποτε θα ηταν απο μερους μου λιγο βιαστικο να σου απαντησω και ισως και δεν θα βγαλει καθολου καλο αποτελεσμα.. οποτε δες μπας και τα βρεις τα αρωματα και ευχαριστηθεις την συνταγη .. αλλιως πες μου αν δεν μπορεις να το δουμε με αυτα που εχεις μπας και κανουμε κατι αλλο πιο μικρο σαν συνταγη

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #626 στις: Μαρτίου 15, 2016, 00:00 »
ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ AFTER WORK.............υποκειμενικα πολυ πιο αδυναμο γευστικα απο το Crime Scene....... βαθμος 6,5/10...............για μενα δυο σκαλοπατια κατω

ναι ειναι πιο  απαλο σαν υγρο το υγρο και το λεω κιολας αυτο αν θελεις να δεις διαφορα κανε διπλη την δοση στα αρωματα και δες να το αφησεις 20 μερες και ισως παραπανω για να παρεις δυνατο υγρο

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #627 στις: Μαρτίου 15, 2016, 00:03 »
στο afterwork, το kenduki burbon, μετα την αναλογη ωριμανση(20ημερες), "ακούγεται" τοσο πολύ ή εχει πιο ηπια γευση?
ρωταω γιατι το δοκιμασα στο 10ημερο και είναι αρκετα εντονο.
αν όχι μαλλον δεν θα μου αρεσει :(

στο 20μερο θα γινει σωμα με το υγρο και θα ειναι πολυ ευκολοατμιστο αν δεις οτι δεν το θελεις αφηνεις το μπουκαλι κανα 3ωρο ανοιχτο το κλεινεις το κουνας καλα και το αφηνεις κανα 3μερο παλι μετα το 20μερο

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #628 στις: Μαρτίου 15, 2016, 00:14 »
προσωπικα μαλλον με χαλασε λιγο το  burbon στον ατμοποιητη(γιατι το πραγματικο το πινω νερακι ;D)
αν δω ότι δεν το αντεχω μετα την πληρη ωριμανση, θα ακολουθησω την συμβουλη σου :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #629 στις: Μαρτίου 15, 2016, 02:16 »

μαλλον με αυτα που εχεις δεν θα μπορεσεις να το πλησιασεις καθολου στην συνταγη .. αν ηθελες να περιμενεις να προμηθευτεις τα αρωματα ή να κανεις με αυτα που εχεις μια μικρη δοση για να δεις τι λεει .. τα αρωματα που εχεις και για να κανουμε μια συνταγη θελει λιγο πειραμα οποτε θα ηταν απο μερους μου λιγο βιαστικο να σου απαντησω και ισως και δεν θα βγαλει καθολου καλο αποτελεσμα.. οποτε δες μπας και τα βρεις τα αρωματα και ευχαριστηθεις την συνταγη .. αλλιως πες μου αν δεν μπορεις να το δουμε με αυτα που εχεις μπας και κανουμε κατι αλλο πιο μικρο σαν συνταγη

Κώστα σ' ευχαριστώ, θα περιμένω να έρθουν τα αρώματα καλύτερα για να κάνω το υγρό όπως το δίνεις... Με τα υπόλοιπα θα πειραματιστώ με ένα 10μελο ;) 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 68 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280306 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65329 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124511 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix