vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

72 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

Skyline by e-smokeguru

Αποσυνδεδεμένος giorgosss

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #840 στις: Δεκεμβρίου 31, 2016, 01:04 »
Off topic. Εξαιρετικά τα syrah του 2013. Λόγω του εξαιρετικά ζεστού καλοκαιριού, τα syrah στη Μακεδονία και τη Θεσσαλία έδωσαν εξαιρετικά πικάντικα αρώματα....

Από κινητό.
Off topic κι απο εμένα....
Syrah  του 13 ? το καλύτερο κρασί που έκανα ποτέ (με μια μικρή νότα απο Muscat de Hambourg)
στο βιντεο το αμπέλι μου, και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ολους

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #841 στις: Δεκεμβρίου 31, 2016, 13:58 »

Αργότερα θα το τιμήσω και το νέο κουστουμακι , προς το παρόν Τον περιμένω και ελπίζω να βρω χρόνο να ασχοληθώ . Εχω 3 ατμό αυτή τη στιγμή cloud one ,Τηλέμαχο αρμεντ,και τον skyline που έρχεται αλλά μέχρι στιγμής με ενα στήσιμο απλο τους δουλεύω, δεν εχω χρόνο να ασχοληθώ παραπάνω για να πάρω το τοπ των δυνατοτήτων τους

Απο υγρά τη παιζει καλυτερα? Καπνικα- γλυκά?

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #842 στις: Δεκεμβρίου 31, 2016, 15:38 »
όλα παίζουν πολύ καλά και με απλό στήσιμο θα το δείς και μόνος σου.
"Καλη Χρονιά"

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #843 στις: Δεκεμβρίου 31, 2016, 21:19 »
Χρόνια πολλά και καλή χρονιά με υγεία σε όλους....
Με αυτό το σετ θα αποχωριστώ το 2016.....

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #844 στις: Δεκεμβρίου 31, 2016, 22:59 »
Μπάμπη ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ με υγεία για όλους και με καλά ατμίσματα.
Πρόσθεσε και κανένα μεζεδάκι πάει με όλα :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: και πολύ Γέλιο εύχομαι για το 2017.

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #845 στις: Δεκεμβρίου 31, 2016, 23:21 »

Αυτα ψήνονται ακομα......:thumbup_move_2:

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #846 στις: Ιανουαρίου 01, 2017, 16:00 »
Off topic κι απο εμένα....
Syrah  του 13 ? το καλύτερο κρασί που έκανα ποτέ (με μια μικρή νότα απο Muscat de Hambourg)
στο βιντεο το αμπέλι μου, και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ολους

Πολύ ωραίο βίντεο Με ταξίδεψε όμορφα. Ευχαριςτουμε  giorgoss !!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #847 στις: Ιανουαρίου 01, 2017, 16:09 »
Σημερα παιδιά γιορτάζει ο Βασίλης Esmoke guru !! Ηθελα να του ευχηθώ μέσα απο εδώ ,Χρονια πολλα με υγεία και επιτυχίες Η προσπάθεια του για να  σχεδιάσει και να υλοποιήσει αυτόν το εκπληκτικό ατμό στέφθηκε με επιτυχία το 2016 και επεται συνέχεια το 2017 και στο μέλλον. Εμείς απο την πλευρά μας απολαμβάνουμε το έργο του αυτες τις γιορτινές μέρες οπου έγιναν ακόμα πιο ευχάριστες παρέα με τον ατμό αυτόν. Να ειμαςτε καλα παιδιά εύχομαι και να ατμιζουμε απολαμβάνοντας αυτες  τις μικροχαρές της ζωής.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Tsadakias

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #848 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 15:54 »
(...) Αυτό που θα ήθελα να δω είναι 2 airflow reducers στην αριστερή και δεξιά εισαγωγή αέρα του ανοιχτού, το οποίο πιστεύω ότι θα τον κάνει να πετάει, καθώς η διαρύθμιση πόλων/βασης δεν είναι οι ιδανικότερη για να μπεί αντίσταση που θα πιάνει ικανοποιητικά όλο τον χώρο που χτυπάνε και οι 3 οπές εισαγωγής αέρα.
Εναλλακτικά θα μπορούσες να κλείσεις την μία εισαγωγή αέρα (κατά προτίμηση την δεξιά) και να στήσεις το βαμβάκι στις δύο.
(στρώνοντας την αντίστση λίγο πιο αριστερά)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 02, 2017, 16:03 από Tsadakias »

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #849 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 00:33 »
Ετςι για να παει καλα ατμιστικα ο νέος χρόνος


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #850 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 17:05 »
Παιδια ειναι ευκολο οποιος εχει το ανοιχτο ντεκ να τραβηξει μια φωτο το στησιμο του γιατι ενω το βαμβακι δεν ακουμπει στις οπες η τζουρα μου μπουκωνει, το στησιμο που κανω συνηθως ειναι 1ομ στα 15.5 βατ, αυτο ειναι το δικο μου στησιμο με το υγρο ανοιγμενο ισα που φενεται 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 03, 2017, 17:24 από Eternal »

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #851 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 17:50 »
Σταματηστε να ποσταρετε... περιμενω ακομη τον Αι Βασιλη... ξεροσταλιαζω σαν παιδακι μπροστα στην βιτρινα του ζαχαροπλαστειου... αιντε ρε βασιλη βαλε τα σιενσι να κοβουν....

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #852 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 19:22 »
Παιδια ειναι ευκολο οποιος εχει το ανοιχτο ντεκ να τραβηξει μια φωτο το στησιμο του γιατι ενω το βαμβακι δεν ακουμπει στις οπες η τζουρα μου μπουκωνει, το στησιμο που κανω συνηθως ειναι 1ομ στα 15.5 βατ, αυτο ειναι το δικο μου στησιμο με το υγρο ανοιγμενο ισα που φενεται
Εγώ αυτό που βλέπω είναι το στήσιμό σου δεν είναι και ότι καλύτερο, κάνε μια βόλτα στο νήμα και θα βρείς πολύ ωραία στησιματα.
Τράβα τις μυτες από τα βαμβάκια λίγο πιό μπροστα στο ντεκ σχεδόν να ενώνονται μεταξύ τους. ¨οσον αφορά το μπούκωμα είναι λίγο παράξενο. Προτείνω να τον λύσεις και να τον καθαρίσεις και να δώσεις σημασία στις τρύπες αέρα μήπως κάποιο σκουπιδάκι τις έχει φρακάρει.
Τέλος άνοιξε τα υγρα τουλάχιστον μέχρι την μέση και εάν χρειάζεται και παραπάνω, μην το φοβάσαι.


Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #853 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 19:46 »
Η άποψη μου είναι πως εκεί που βάζω τους κόκκινους κύκλους δεν χρειάζεται το βαμβάκι να κλείνει γιατί περιορίζεις την διαφυγή του αέρα όπως έρχεται από τις τρύπες και σου κάνει την τζούρα σφιχτή.

Από την άλλη θα πρότεινα να μεταφέρεις το βαμβάκι όπως δείχνουν τα βελάκια. Έχε στον νου σου όταν βάζεις βαμβάκι την ροή του αέρας και πως μπορεί και αν μπορεί να διαφύγει.





Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #854 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 20:27 »
Εγώ αυτό που βλέπω είναι το στήσιμό σου δεν είναι και ότι καλύτερο, κάνε μια βόλτα στο νήμα και θα βρείς πολύ ωραία στησιματα.
Τράβα τις μυτες από τα βαμβάκια λίγο πιό μπροστα στο ντεκ σχεδόν να ενώνονται μεταξύ τους. ¨οσον αφορά το μπούκωμα είναι λίγο παράξενο. Προτείνω να τον λύσεις και να τον καθαρίσεις και να δώσεις σημασία στις τρύπες αέρα μήπως κάποιο σκουπιδάκι τις έχει φρακάρει.
Τέλος άνοιξε τα υγρα τουλάχιστον μέχρι την μέση και εάν χρειάζεται και παραπάνω, μην το φοβάσαι.
Το μπουκωμα θεωρω οτι ειναι απο το λαθος στησιμο γιατι βλεπω στις οπες της αντιστασης υγρο, για τα στησιματα που λες εκατσα και ειδα στην αρχη που εχει μια λιστα με στησιματα αλλα θεωρησα οτι ειταν καλυτερο να δει καποιος το δικο μου, το βραδυ μωλις γυρισω απο την δουλεια θα πληνω το ντεκ και θα ξαναδοκιμασω να δω τι πεζει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281731 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174844 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14509 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93684 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix