vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

61 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

Skyline by e-smokeguru

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #615 στις: Δεκεμβρίου 12, 2016, 13:11 »
'Οτι θα βγει κλώνος είναι σίγουρο επίσης σίγουρο είναι ότι δεν θα παίζει σαν τον αυθεντικό ;)

Αποσυνδεδεμένος didis

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • πουτ δε προβαρ σα κατ
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #616 στις: Δεκεμβρίου 12, 2016, 13:12 »
τα ιδια λεγαμε και για τον φενο ,για τον τηλεμαχο κτλπ !! :)) :)) :))

Αργεί και ο κλώνος τι να πάθανε οι Κινέζοι άραγε ??? :)) :)) :D
καπου καποιος τον ειδε ,αλλα μετα εκανε τον κινεζο  :)) :))

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 12, 2016, 13:15 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #617 στις: Δεκεμβρίου 12, 2016, 13:24 »
Όπως τα καταφέρνει κι ο Γιώργος(Varaderum) παραπάνω και τόσοι άλλοι, δεν είναι δύσκολο ρε παιδιά.
Εγώ τις κάνω τελείως κολλητές τις σπείρες και 2-3 παραπάνω απ' αυτές που θέλω. Μετά πιάνω το ένα ποδαράκι με μια τσιμπίδα και ξετυλίγω τις περίσσιες, τραβώντας ταυτόχρονα προς τα έξω και ανοίγουν ομοιόμορφα. Αν χρειαστεί κάνω το ίδιο και με το δεύτερο ποδαράκι. :yes:
Ρωτω ωστε να αντιγραψω την απολυτη διαδικασια σου που μου εκανε εντυπωση.Και οι δικες μου βγαινουν καλες ,αλλά αφιερωνω χρονο, κουραζω τα ματια μου και δεν βγαινουν παντα ιδιες ως προς την αποσταση των σπειρων μεταξυ τους.. Αυτο με κανει να βαριεμαι να τις αλλαζω οποτε πρεπει και κανω και κανενα dry burn...που δεν ειναι οτι καλυτερο για το επιπεδο που το εχουμε φτασει. Για χρονια εκανα αψογα micro coils και τελευταια με τον Skyline το γυρισα στις spaced αλλά με κοντα μεταξυ τους τις σπειρες σαν τις δικες σου οπου δινουν καλυτερη γευση σε σχεση με τις πιο αραιες.  Ερωτηση,το ενα ποδαρακι το κρατας σταθερο και τραβας το αλλο ακρο ξετυλιγοντας το? Τις τυλιγεις με το χερι σε αξονακι-τρυπανακι η σε coil master και μετα ανοιγες τραβωντας το ενα ακρο? Αν θες μας λες τον ακριβη τροπο ωστε να κανουμε τη ζωη μας πιο ευκολη και ακομα πιο ωραιες αντιστασεις :)

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #618 στις: Δεκεμβρίου 12, 2016, 13:27 »
Αν δεν παρεις coiler δυσκολα θα βγουν τελειες,ολο και καποιο συρμα θα σου εχει τσακισει

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #619 στις: Δεκεμβρίου 12, 2016, 13:31 »
[justify]@Varaderum, καλημέρα. Αν έχει τύχει να διαβάσεις κάτι που είχα αναφέρει πρόσφατα, πως δεν χρησιμοποιώ ss σύρμα. Θα πω κάτι χαζό αλλά είναι το μοναδικό μου κριτήριο μέχρι τώρα. Σήμερα που σας διάβασα, εσένα και τον Ribot, περί στησιμάτων, είπα να ρωτήσω. Όσες φορές άτμισα (σε άλλους ατμοποιητές κι από άλλους χρήστες) δοκιμαστικά, δεν μου άρεσε (από την άποψη πως το kanthal ήταν πιο κοντά στις γεύσεις όπως τις ξέρω). Στον Skyline, μία πρόταση πάχους στο ss υπάρχει; (δεν λέω για έλεγχο θερμοκρασίας, όμως αν μπει κι ο έλεγχος στο ίδιο πάχος, ακόμα καλύτερα).[/justify]

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #620 στις: Δεκεμβρίου 12, 2016, 13:37 »
Αν δεν παρεις coiler δυσκολα θα βγουν τελειες,ολο και καποιο συρμα θα σου εχει τσακισει
Με coil master (coiler) τις κανω και τις microcoil και τις spaced. Mε το coiler βγαινουν σχεδον ετοιμες για microcoil. Τραβαω την μια εξω ακρη για να ανοιξουν οι σπειρες, αλλά οι μεσα πρωτες σπειρες ειναι πιο κλειστες απο τις εξω .Εκει με το βαρελακι του coiler ξαναπιεζω τις σπειρες και κατι καλυτερο προς το σωστο γινεται. Καποιες δεν ειναι οι απολυτα συμμετρικες που θελω και ξαναπροσπαθω να βρω τον τροπο ωστε να με ικανοποιει το αποτελεσμα. Τυλιγω 1-2 παραπανω και τις αφαιρω απο την αρχη της αντιστασης, εκει που δηλ. τις ξεκινω με το χερι στο coiler,

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #621 στις: Δεκεμβρίου 12, 2016, 13:43 »
Ερωτηση,το ενα ποδαρακι το κρατας σταθερο και τραβας το αλλο ακρο ξετυλιγοντας το? Τις τυλιγεις με το χερι σε αξονακι-τρυπανακι η σε coil master και μετα ανοιγες τραβωντας το ενα ακρο?
Έτσι ακριβώς, κρατάω το ένα με τον αντίχειρα σταθερό. Με αυτό το εργαλειάκι τις στρίβω, το έχω συνηθίσει.

Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #622 στις: Δεκεμβρίου 12, 2016, 13:52 »
βρηκα αυτο το βιντεακι για spaced coils
https://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_363890925&feature=iv&src_vid=x-gJ3cGFW5E&v=2acsW1WjvTo
ps. μαλιστα στο 1.20 ακουγεαι  και μια ελληνοπρεπεσταη εκφραση..
΄μαγκια΄:laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 12, 2016, 14:01 από ΓΑΖΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ »

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #623 στις: Δεκεμβρίου 12, 2016, 13:56 »
'Οτι θα βγει κλώνος είναι σίγουρο επίσης σίγουρο είναι ότι δεν θα παίζει σαν τον αυθεντικό ;)
Μακαρι να μη βγει....Δεν γουσταρω να βλεπω αντιγραφες και κλοπες ιδεων, σχεδιασμων, κοπων , χρονου, επενδυσης, μερακιου , γνωσεων, ατελειωτων ωρων πειραματισμων των κατασκευαστων μας ,απο τους Κινεζους σχιστοματιδες....που σου βαζουν οτι κραμα απο φτηνο σκραπ βρουν, οτι ο ρινγκακι βρουν με τον τονο κλπ... χωρις υποστηριξη, χωρις εγγυηση και με πολλες δυσλειτουργιες σε πολλα κλωναρια τους... Και λεω.. οτι χαριν του ατμισματος κοψαμε το καπνισμα, οτι φτιαξαμε την υγεια μας που δεν κοστολογειται σαν επιτυχια γιατι ηταν το καλυτερο που καναμε ποτε. Δεν τα δινω σε κλωνους , δεν τα δινω στους αντιγραφεις κινεζους που με τις κλοποαντιγραφες μεχρι και του ονοματος, λογοτυπου κουτιου κλπ ,κανουν την επιβιωση των κατασκευαστων πιο δυσκολη. Αν με την κλοπη της 'ζωης' κλπ των σχεδιαστων που ολο και κατι καινοτομο και ωραιο προσφερουν και πανε το ατμισμα ενα βημα πιο μπροστα , οι ελληνες κατασκευαστες οι δικοι μας δηλ φιλοι θα ζημιωθουν και στο τελος μπορει και να κλεισουν. Δεν θελω να δω τετοια καλη και μικρη ελληνικη επιχειρηση να κλεισει εξαιτιας των κιτρινων ... κλωνοποιων... Αγοραζω ελληνικους αυθεντικους ατμο και μοντ οταν αυτα  μου αρεσουν και ειναι αριστης κατασκευης. Θα παρω και απο ξενους κατασκευαστες αλλά ποτε κλωνους. Τι να πω...εγω θελω να βλεπω τους δικους μας τους ελληνες να ειναι καλα , να προχωρουν μπροστα και να προσφερουν ωραια προιοντα.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #624 στις: Δεκεμβρίου 12, 2016, 14:00 »
Πολυ καλα τα λες,αλλα απο την αλλη ο αλλος μπορει να πει οτι το πορτοφολι του δεν αντεχει και ειναι σεβαστο και αυτο.

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #625 στις: Δεκεμβρίου 12, 2016, 14:03 »
Συμφωνώ με τον Ongakos με μια μικρή ένσταση. Πολύ σπάνια δίνεται η δυνατότητα στους εκτός Αθηνών να δοκιμάσουμε έναν ατμοποιητή πριν τον αγοράσουμε. Καταννοώ τις δυσκολίες. Για πολλούς από εμάς ο κλώνος είναι απλά ένας προθάλομος δοκιμαστικός. Αν μου αρέσει ένας ατμοποιητής θα τον πάρω και γνήσιο. Αν πάρω χωρίς δοκιμή τον γνήσιο και δεν τα βρούμε τι γίνεται?
Είμαστε οφ τόπιτς που λέει και ο παππούς.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #626 στις: Δεκεμβρίου 12, 2016, 14:11 »
Αν και πάλι πέφτουμε στο κλώνοι vs γνήσιοι που είναι χιλιοσυζητημένο και καραοφτόπικ, θέλω να κάνω 2 παρατηρήσεις.

1. Αυτό τον ρατσισμό του ελληνάρα που βγάζετε αβίαστα προς κάθε είδους Ασιάτες με τα χαριτωμένα κοσμητικά σας, τον καταλαβαίνετε ή σας βγαίνει αυθόρμητα?

2. Όσοι παίρνουν κλώνους δεν σημαίνει απαραίτητα ότι αν δεν τους έβρισκαν θα έπαιρναν γνήσιους. Δεν υπάρχει περίπτωση προσωπικά να έδινα 150+ ευρώ για ατμοποιητή. Αν δεν υπήρχαν κλώνοι, θα αγόραζα άλλους (πιθανότατα κινέζικους πάλι) φθηνότερους. Μην συγχέετε καταστάσεις στο μυαλό σας.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #627 στις: Δεκεμβρίου 12, 2016, 14:15 »
'Οτι θα βγει κλώνος είναι σίγουρο επίσης σίγουρο είναι ότι δεν θα παίζει σαν τον αυθεντικό ;)
μπορείς να είσαι τόσο σίγουρος όσο σίγουρος είμαι και εγώ ότι θα πιάσω το τζόκερ την κυριακή

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #628 στις: Δεκεμβρίου 12, 2016, 14:19 »
Με τα σχιστομάτικα modάκια, κανείς μας δεν έχει πρόβλημα. Με τους σχιστομάτηδες ατμοποιητές, κάτι μας πιάνει πάντως... off topic 

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #629 στις: Δεκεμβρίου 12, 2016, 14:22 »
 :OnTopicPlease:

Μην κουράζουμε τους γενικούς...
Ευχαριστώ  ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281703 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207976 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174818 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313039 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14485 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93658 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix