vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

236 επισκέπτες, 6 χρήστες
thanos1071, dkostas, costasibiza84, manoslykos, Jorge, gigelis78

Twitter

MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος herc

Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #450 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 05:21 »
οκ γιατι εγω ποτε δεν τισ ειδαι πανω απο 3,45 την επομενη στγμη που τις εβγαλα απο το φορτιστη χωρις φορτιο

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #451 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 14:50 »
Κανονικά μια καινούργια, φρεσκοφορτισμένη ego δίνει 7,6 W σε αντίσταση 1,8 Ω και 5,7 W στα 2,4 Ω (υπολογίζοντας με τα ιδανικά 3,7 V υπό φορτίο).
Αυτό αρχίζει να πέφτει πολύ γρήγορα. Φυσικά στα 2,4 Ω δεν ικανοποεί το άτμισμα τους περισσότερους.
Δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι οι δικές σου, πώς τις μετράς και τι σου βγάζουν.
Όπως καταλαβαίνεις το οποιοδήποτε συμπαθές VV μοντ σου δίνει πολύ περισσότερο και σταθερά.
Νομίζω πως έχεις όλες τις απαντήσεις που χρειάζεσαι.

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #452 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 11:42 »
Υπόψη για το οικονομικό: Ότι μοντ και να πάρεις θα χρειαστείς μπαταρίες και φορτιστή. Όχι ό,τι φθηνότερο βρεις.
Αλλά ό,τι και να αποφασίσεις, κάν'το πριν διαβάσεις όλο το φόρουμ και μπερδευτείς μέχρι τελικής πτώσης.
Δεν αγοράζεις σπίτι.
Εγώ γουστάρω μηχανικά. Άλλοι τα VV/VW.
Δεν ξέρεις τι θα προτιμήσεις τελικά αλλά δεν πειράζει, θα το βρεις. Ό,τι ρωτάς έχει απαντηθεί χίλιες φορές αλλά απάντηση δεν έχει! Στο μεταξύ ό,τι και να διαλέξεις θα σου αρέσει. Βρήκες φτηνό evic; Πάρ'το. Δεν είναι δικό σου πρόβλημα που κάποιοι έσπασαν το δικό τους. Για ο,τιδήποτε αρέσει σε καθέναν από εμάς άλλοι δέκα έχουν αντιρήσεις!
Στην ερώτηση που κάνεις ο καθένας θα πει το μακρύ του και το κοντό του. Πολύ σύντομα κάποιοι θα σου πουν πως είναι μονόδρομος να αγοράσεις Προβάρι -άγραφος κανόνας του φόρουμ, για όλα τα θέματα!  :laugh1:

Όλα τα μηχανικά μοντ βγάζουν 4.2v όπως οι απλές ego μπαταρίες απλώς έχουν το πλεονέκτημα πως μπορείς στο μοντ να βάλεις π.χ. μία 18650 και να ατμίζεις για περισσότερη ώρα;

ναι ωραια το διαβασα .αλλα δεν λεει ποτε. Αλλο με καιει αυτο με τον προτανκ  οταν γεμιζω υγρο  βγαζει λιγο ατμο και γινετε αρκετες φορες.γιατι μολις σκουπιζω το υγρο που εχει μαζεψει κατω απο την αντισταση της περισοτερες φορες φτιαχνη.αυτο θα κανω καθε φορα ? και οι μπαταριες του mod ειναι φορτισμενες.

Μάλλον ο protank έχει παρόμοιο τρόπο λειτουργίας με τον evod. Η κεφαλή στο κάτω μέρος όπου κάτω από την κεφαλή σου μαζεύει το υγρό και κάνει μπουρμπουλήθρες. Όταν τον ανοίξεις τον ατμοποιητή φυσάς την κεφαλή για να βγει το υγρό που έχει μαζεμένο. Εγώ ρουφούσα και έπαιρνα και το υγρό μέσα μου....Πιθανόν να συνέβει όπως σε εμένα και να έχει πρόβλημα η βάση στην οποία βιδώνει η κεφαλή. Να μη στεγανοποιείται εκείνο το σημείο καλά και να περνάει υγρό. Σε εμένα να φανταστείς το υγρό έβγαινε στους πόλους της μπαταρίας. Εγώ τον άλλαξα στα πλαίσια της εγγύησης. 

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #453 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 11:46 »
Είπαμε, αυτοί οι ατμοποιητές, πρέπει να κοιμούνται σαν τις νυχτερίδες..............  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #454 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 11:49 »
Όλα τα μηχανικά μοντ βγάζουν 4.2v όπως οι απλές ego μπαταρίες απλώς έχουν το πλεονέκτημα πως μπορείς στο μοντ να βάλεις π.χ. μία 18650 και να ατμίζεις για περισσότερη ώρα;
Ούτε τα μοντ ούτε οι ego θα σου δώσουν 4,2 v
Επίσης η αυτονομία εξαρτάται απο τα mah τις μπαταρίας

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #455 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 13:18 »
Όλα τα μηχανικά μοντ βγάζουν 4.2v όπως οι απλές ego μπαταρίες απλώς έχουν το πλεονέκτημα πως μπορείς στο μοντ να βάλεις π.χ. μία 18650 και να ατμίζεις για περισσότερη ώρα;
Βγάζουν ό,τι και οι ego αλλά για κάμποση ώρα αποδίδουν πιο καλά. Γεμάτες είναι στα 4.2 χωρίς φορτίο.

Πλεονεκτήματα (όσον αφορά τις μπαταρίες και το ρεύμα τους) είναι τα εξής:
  • Μεγαλύτερη αυτονομία (με 18650, 18490)
  • Μικρό μέγεθος (με 18350)
  • Φτηνές μπαταρίες, συνήθως πιο ανθεκτικές και αποδοτικές.
  • Βάζοντας μικρότερες αντιστάσεις (που δεν τις σηκώνουν οι ego) ανεβαίνουν τα watt.
  • Αν βάλεις kick αποκτάς περισσότερο έλεγχο.

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #456 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 18:56 »
Σε ευχαριστώ bigsur για την κατατοπιστική σου απάντηση. Κάτι άλλο, γιατί επιλέγουν κάποιοι τα μηχανικά μοντ που δεν ανεβάζουν και watts και όχι τα ηλεκτρονικά; Είναι οικονομικός ο λόγος; :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #457 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 19:03 »
Αν και δεν έχω μηχανικό, είμαι έτοιμος όμως να επενδύσω, λένε ότι η διαφορά με τα ηλεκτρονικά είναι ότι το ρεύμα είναι συνεχές και όχι παλμικό. Δηλαδή π.χ.στο provari  όταν το ρυθμίζεις στα 4,5 volt δεν παίρνεις συνεχές 4,5 αλλά ένα παλμικό (πάνω κάτω)ρεύμα που παίζει π.χ. από 4 σε 5 με μέσο όρο τα 4,5. Αντίθετα στο μηχανικό είναι ότι έχει η μπαταρία συνεχώς και αυτό κατά πολλούς έχει καλύτερο αποτέλεσμα στο άτμισμα. Το γράφω όχι τόσο για να απαντήσω αλλά για να το επιβεβαιωσει κάποιος από τους γνώστες!

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #458 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 19:03 »
οχι βεβαια αν σκεφτεις οτι υπαρχουν μηχανικα που κανουν οσο διαμερισμα στα πατησια...
απλα μερικα μηχανικα ειναι πολυ πιο ομορφα απο τα vw/vv
και ειναι πολυ πιο μικρα

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #459 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 20:14 »
Αν και δεν έχω μηχανικό, είμαι έτοιμος όμως να επενδύσω, λένε ότι η διαφορά με τα ηλεκτρονικά είναι ότι το ρεύμα είναι συνεχές και όχι παλμικό. Δηλαδή π.χ.στο provari  όταν το ρυθμίζεις στα 4,5 volt δεν παίρνεις συνεχές 4,5 αλλά ένα παλμικό (πάνω κάτω)ρεύμα που παίζει π.χ. από 4 σε 5 με μέσο όρο τα 4,5. Αντίθετα στο μηχανικό είναι ότι έχει η μπαταρία συνεχώς και αυτό κατά πολλούς έχει καλύτερο αποτέλεσμα στο άτμισμα. Το γράφω όχι τόσο για να απαντήσω αλλά για να το επιβεβαιωσει κάποιος από τους γνώστες!

Ok, όχι ακριβώς.
Κατά πρώτον το παλμικό ρεύμα πράγματι είναι πάνω κάτω που με κάποιες πράξεις βγάζεις ένα μέσο όρο (όχι δυστυχώς το απλό μέσο όρο, πλέον μετράται διαφορετικά) για να πάρεις το ρεύμα που θες.  Το provari που αναφέρεις όμως, όπως και πολλά μοντάκια, άσχετα με το πως ανεβάζει το μπουστεράκι του τα Volts στην έξοδο δεν τα δίνει παλμικά αλλά με συνεχές ρεύμα.

Συνήθως στα παλμικά δυστυχώς η διαφορά δεν είναι 4 και 5 voltw για να βγάλει τη μέση. Το pic μπορεί να φτάνει τα 7 και τα 8 volts, σε μερικούς αυτό φαίνεται πιο άγαρμπο να το πω έτσι άτμισμα, αλλά να θυμάσαι πως οι διαφορές είναι μικρές, ρεύμα δίνουν όλα, ηλεκτρόνια.

Κάποιοι επίσης βρίσκουν διαφορές και στο μη παλμικό από το μηχανικό σε ποιότητα, αυτό όμως δεν έχει δωθεί σε λογική εξήγηση όπως το παλμικό. Πλέον υπάρχουν μη παλμικά μη μηχανικά που δίνουν απέιρως πιο δυνατά ρεύματα.

Δυνατά ρεύματα λέγοντας τώρα.. αυτό που θα πάρει ο ατμοποιητής είναι τα volts, περνώντας από την αντίσταση όμως πλέον μετράμε σε Watt, και φτάνομνυε στο στόμα και την ατμιστική εμπειρία. Τα 4,5 που είπες Volt δεν μπορεί να τα δώσει κάποιο μηχανικό, γιατί απλά δεν τα δίνει η μία μπαταρία. Αν κατεβάσεις όμως την αντίσταση ανεβαίνουν τα Watt. Εκεί πρέπει να βάλεις και τον παράγοντα Amper (μία ακόμα συνάρτηση volt και τιμής αντίστασης) για να γίνει αυτό με ασφάλεια.

Κι επιμένω, το μηχανικό πάρ'το γιατί κατά βάση σου αρέσει εμφανησιακά, όχι γιατί είνια πιο γλυκό το ρεύμα ή πιο πικρό. Ρεύμα είναι!

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #460 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 21:13 »
...γιατί επιλέγουν κάποιοι τα μηχανικά μοντ που δεν ανεβάζουν και watts και όχι τα ηλεκτρονικά; Είναι οικονομικός ο λόγος; :dontknow:
Κάθε άλλο παρά οικονομικός! Πολλά είναι πολύ ακριβότερα από τα περισσότερα VV/VW.

Οι λόγοι που τα προτιμούμε;
  • Πολλοί τα θεωρούμε πολύ ομορφότερα. Τα πιο πολλά VV/VW που κυκλοφορούν προσωπικά τα βρίσκω κακάσχημα!  8)
  • Είναι πολύ ανθεκτικά, χωρίς τμήματα που καταστρέφονται εύκολα. Με λίγη συντήρηση κρατούν χρόνια.
  • Συνήθως έχεις εκπληκτικό σέρβις και after sales από τον κατασκευαστή για κάθε πρόβλημα. Ιδίως στα ελληνικά μοντ.
  • Μπορείς να πάρεις τα watt που επιθυμείς παίζοντας με τα Ωμ των -συνήθως χαμηλότερων- αντιστάσεων.
  • Στο άτμισμα έχουν κάτι "γλυκό" στο πώς δίνουν το ρεύμα. Δεν ξέρω αν είναι θέμα συνεχούς/παλμικού ή ότι άλλο. Δοκιμάζοντας μηχανικό και VV/VW στα ίδια βολτ με την ίδια αντίσταση, ένιωσα διαφορά και προτιμώ το μηχανικό. Ξέρω πως κάποιοι διαφωνούν αλλά αυτή την αίσθηση έχω.
  • Σαν αντικείμενο, ένα καλοφτιαγμένο μηχανικό είναι απίστευτα προσεγμένο στην αίσθηση και την κατασκευή.
  • Είναι συνήθως μικρής παραγωγής και κάποιοι τα αντιμετωπίζουν συλλεκτικά.
Δεν είναι για όλα τα γούστα και δεν έχουν την απίστευτη ευκολία ρύθμισης των VV/VW ακόμα και με το kick. Όπως όλα τα πράγματα, έχουν υπέρ και κατά και όλα καταλήγουν στο τι δουλεύει για τον καθένα μας ξεχωριστά.
 :)

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #461 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 23:20 »
Φιλαράκι τί να πω! Με κάλυψες σε ολά. Μια περιγραφή που την βλέπω και εγώ κάτοχος μηχανικού 10 μέρες τώρα ύστερα από 2 χρόνια ηλεκτρονικών. Εύγε

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #462 στις: Νοεμβρίου 07, 2013, 00:05 »
οκ γιατι εγω ποτε δεν τισ ειδαι πανω απο 3,45 την επομενη στγμη που τις εβγαλα απο το φορτιστη χωρις φορτιο


Πολύ το παιδεύετε με τα νούμερα, μια και στην τελική, αυτό που μετράει είναι η απόδοση που αντιλαμβάνεται ο χρήστης.
Με απλές εγκο είχα ικανοποιητική απόδοση σε κάποιους άτμο, άθλια σε κάποιους άλλους. Πλας ότι όταν μισοαποφορτιζόταν, την έβαζα για φόρτιση.
Πήρα passthrough vv, που κρατάει σταθερά 4.2 βολτ χωρίς φορτίο όσο είναι συνδεμένη στον υπολογιστή και είδα διαφορά.
Μετά πήρα πολυβολτικές που ανεβάζουν μέχρι εξι βολτ και είδα κι άλλη διαφορά. Βέβαια, πάνω από τα 4.8 δεν καταλάβαινα διαφορά πχ 4.8 ή 5.5 άτμιζαν το ίδιο. Εχει να κάνει με τα λίγα αμπέρ που έδινε, αλλά ας μην το αναλύσουμε, μια χαρά άτμιζα, μόνο που οι ρημάδες ήθελαν συνέχεια φόρτιση.
Εν τω μεταξύ κόλλησα με ατμοποιητές που ήθελαν 4,5-4.7 βολτ για να αποδώσουν (εργοστασιακοί) οποτε πήρα ηλεκτρονικό μοντ και όχι μηχανικό.
Αποδίδει ελάχιστα καλύτερα από μια πολυβολτική, με ατμοποιητές κοντά στα 2 ομ, με το πλεονέκτημα ότι κρατάει πολύ περισσότερο χωρίς φόρτιση.
Αν χρησιμοποιείς εργοστασιακούς, δεν θα έχεις πρόβλημα με το εβικ.
Στην τελική, αν ψάξουμε να βρούμε ποιο είναι το καλύτερο, άκρη δεν θα βγάλουμε. Το επίπεδο έχει ανεβεί σε σχέση με 2 χρόνια πριν. Και στους ατμοποιητές. Ολοι πίνουν νερό στο όνομα των επισκευάσιμων, αλλά κάθε δυο και τρεις βλέπω συνατμιστές να τους έχουν κρυμμένους στην τσέπη και να απολαμβάνουν έναν "απλό" εργοστασιακό. Μια απο τις γοητείες του η.τ. είναι ότι μπορείς να αλλάζεις ατμοποιητή ή μπαταριοθήκη ανάλογα με τα κέφια σου.
Αν σου κάνει τη δουλειά σου το εβικ, είσαι εντάξει. Και σίγουρα είναι καλύτερο από μια απλή εγκο.
Προσωπικά, από το να πάρω ένα ρόπαλο συν φορτιστή και 2 18650, θα προτιμούσα δυο σπίνερ 1300 ρες για αρχή κι ας τις ξαναγόραζα μετά από 8 μήνες. Και με το μοντ, μπαταρίες θα ξαναχρειαστείς σε 6-8 μήνες, ο φορτιστής κάποια στιγμή θα χαλάσει, αλλά και το ίδιο το μοντ κάποια στιγμή θα ξεχαρβαλωθεί, οπότε, μπορεί να σου έρθει φθηνότερα, μπορεί και όχι. Το σίγουρο είναι ότι είναι μεγάλο σε μέγεθος.
Αν δεν έχεις πρόβλημα μ΄αυτό, μην ψάχνεσαι ιδιαίτερα. Πάρτο και απολαυσε.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #463 στις: Νοεμβρίου 07, 2013, 02:42 »
Πετρα,μην εισαι απολυτη με τα νουμερα. Εχω μπaταριες και Lava δυο χρονων και δουλευουν ακομη.Οτι αρεσει στον καθενα ειναι και το πιο καλο.....
 
 
 
 
Τα μηχανικα δεν εχουν πιο γλυκο ατμισμα,απλα ό΄σο πατας το κουμπι,τα volts της μπαταριας πεφτουν (4,00-3,99-3,98-3,97 κλπ. κλπ.) και νομιζουμε οτι ειναι πιο ''γλυκο'' γιατι μαζι με τα volts πεφτει και η θερμοκρασια της αντ/σης,αρα και του ατμού που παραγεται.
Αν κανουμε αντ/σεις ομως,τρελές (0,8-1,3) θα δουμε οτι ουτε το μηχ/κο εχει απαλο ατμισμα,γιατι ετσι θα εχουμε μεγαλες θερμοκρασιες και Watts
Τα VV/VW δινουν συναιχεια αυτο που τους ζηταμε και μπορω να πω οτι ειναι πολυ πιο ευκολο να ευχαριστηθει καποιος το ατμισμα με VV/VW παρα με μηχανικο,που  για να δουλεψει καλα πρεπει να εχεις σωστη για τα Volts που δινει η μπαταρια,ρυθμησμενη αντ/ση.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #464 στις: Νοεμβρίου 07, 2013, 09:28 »
Απόλυτη με τα νουμερα; μαλλον το ακριβώς αντιθετο.
α, καταλαβα...αναφερεσαι στη διαρκεια ζωης των μπαταριων...
Χμ... εξι με οκτω μηνες με καθημερινη άποκλειστικη χρηση υπολογιζω και για τις τυπου εγκο και για τις 18650...ειναι ενας εμπειρικος μεσος ορος απο τα οσα διαβαζω κι απο τα οσα βλεπω με τις δικες μου. Τωρα ομως με προβληματιζεις. Λες να ενημερωνω τους νεους που ρωτανε, οτι η μεση αναμενομενη διαρκεια ζωης με καθημερινη αποκλειστικη χρηση ειναι δυο χρονια για τις μπαταριες; αυτες που φορανε οι εγκο κι αυτες που φορανε τα μοντ;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173334 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 310925 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207073 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13099 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123974 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias