vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

209 επισκέπτες, 5 χρήστες
thebull, gigelis78, tapantari, dvelev, tibolaso

Twitter

MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος GiorgoS2000

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #120 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 02:51 »
"Υπάρχουν άλλα mod που κρατάνε σταθερή την τάση;"
Ουσιαστικά ΑΥΤΟ είναι που κάνουν τα mod και το ότι αυξομειώνεις volt/watt (vv/vw).Υπάρχουν όμως 2 κατηγορίες:γραμμικά και παλμικά-όπως έχει επικρατήσει να αναφέρονται.Έχοντας δοκιμάσει και τα δυο είδη κατέληξα στο συμπέρασμα πως το γραμμικό(π.χ.provari,wildfire,evic) είναι πιο γλυκά στην απόδοση της τάσης και ενδείκνυνται πιο πολύ για clearo και επισκευάσιμους.Τα παλμικά (π.χ.vmax,vamo) είναι ιδανικότερα για carto dual coil και αντιστάσεις πάνω από 2,8ohm.
Όποιο και να χρησιμοποιήσεις πάντως θα δεις τεράστια διαφορά από τις ego.

Προσωπική γνώμη είναι να πάρεις το provari mini αν διαθέτεις το ποσό.Όλα τα άλλα είναι made in china,το provari made in USA.ΥΠΑΡΧΕΙ διαφορά στην ποιότητα κι την αξιοπιστία.

Edit:Όταν παλεύεις βραδυάτικα με το iphone..

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #121 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 11:21 »
Παιδια ευχαριστώ. Αυτό που δεν είχα καταλάβει είναι πως όλα τα mods κρατουν αυτόματα σταθερή την τάση που επιλέγεις, μέχρι την αποφόρτιση της μπαταρίας. Νόμιζα πως τα περισσότερα απλώς έδιναν την δυνατότητα αυξομείωσης της τάσης κατ' επιλογή, αλλά κατά την διάρκεια χρήσης οι απώλειες που υπήρχαν λόγω αποφόρτισης δεν αντισταθμίζονταν.
Αυτό μου λύνει τα χέρια ως προς την επιλογή, αλλά αυτό που θέλω να αποφύγω είναι να αγοράσω κάνα-δυό για καταλήξω τελικά στο provari.  :wall: Κι επειδή τα χρήματα σήμερα δεν είναι για πέταμα, θα προτιμήσω να διαθέσω αυτά που θα έδινα μηνιαίως για το παλιοτσίγαρο (που εδώ και μια βδομάδα σταμάτησα) και να το πάρω σε 2-3 μήνες. Μεχρι τότε θα βολευτώ με τις ego.

Μια τελευταία ερώτηση, στην σπάνια περίπτωση που πάθει κάτι (sorry για το κόλλημα, είναι κυρίως ψυχολογικό το θέμα  :idiot1: ) και πάει στον ξάδελφο Μπάμπη που είναι ηλεκτρονικός, βρίσκονται ανταλλάκτικά εδώ ή παραγγέλνω από την provape;

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #122 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 11:27 »
Έχει εγγύηση
Αλλά σε καλύπτει και ο Άρης της Provape
απο οτι έχω ακούσει τουλάχιστον

Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #123 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 15:26 »
Μια τελευταία ερώτηση, στην σπάνια περίπτωση που πάθει κάτι (sorry για το κόλλημα, είναι κυρίως ψυχολογικό το θέμα  :idiot1: ) και πάει στον ξάδελφο Μπάμπη που είναι ηλεκτρονικός, βρίσκονται ανταλλάκτικά εδώ ή παραγγέλνω από την provape;

Η provape δίνει εγγύηση ενός (1) έτους από την ημέρα αγοράς και προκύπτει από την αναγραφόμενη
ημερομηνία του track number που εστάλη η συσκευή.
Φυσικά δεν καλύπτει κάποιες περιπτώσεις που μπορεί να βλάψουν την πλακέτα όπως η χρησιμοποίηση
μη κατάλληλων μπαταριών όπως και το άνοιγμα της συσκευής από οποιονδήποτε πλην του σέρβις της.

http://www.provape.com/category-s/26.htm

Αποσυνδεδεμένος tearsforfear

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #124 στις: Φεβρουαρίου 22, 2013, 02:04 »
"Υπάρχουν άλλα mod που κρατάνε σταθερή την τάση;"
Ουσιαστικά ΑΥΤΟ είναι που κάνουν τα mod και το ότι αυξομειώνεις volt/watt (vv/vw).Υπάρχουν όμως 2 κατηγορίες:γραμμικά και παλμικά-όπως έχει επικρατήσει να αναφέρονται.Έχοντας δοκιμάσει και τα δυο είδη κατέληξα στο συμπέρασμα πως το γραμμικό(π.χ.provari,wildfire,evic) είναι πιο γλυκά στην απόδοση της τάσης και ενδείκνυνται πιο πολύ για clearo και επισκευάσιμους.Τα παλμικά (π.χ.vmax,vamo) είναι ιδανικότερα για carto dual coil και αντιστάσεις πάνω από 2,8ohm.
Όποιο και να χρησιμοποιήσεις πάντως θα δεις τεράστια διαφορά από τις ego.

Προσωπική γνώμη είναι να πάρεις το provari mini αν διαθέτεις το ποσό.Όλα τα άλλα είναι made in china,το provari made in USA.ΥΠΑΡΧΕΙ διαφορά στην ποιότητα κι την αξιοπιστία.

Edit:Όταν παλεύεις βραδυάτικα με το iphone..


εχω την εντυπωση ότι το vamo ειναι και γραμμικο οπως το προβαρι. δουλεθει με average και rms δηλαδη. οπως ξαναείπα το μονο που υστερει καπως ειναι το μεγεθος του αλλα κατα τα αλλα νομιζω ειναι απο τα καλυτερα στη αγορα δεν υστερει σε τιποτε εχει ολες τις λειτουργειες που χρειαζεται καποιος. ενα μηνα τωρα που το εχω εγω ειμαι ευχαρηστημενος.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #125 στις: Φεβρουαρίου 22, 2013, 09:11 »
το "average και rms" δεν εχει σχεση με την "γραμμικη" εξοδο.. Και μονο που μιλας για average/rms δεν εχεις σταθερη συνεχη ταση (ουτε καν κατι κοντα)...εχεις παλι παλμους.
Απλα η ισχυς ή η ταση στην εξοδο υπολογιζεται πιο σωστα.

Αποσυνδεδεμένος Anastasis

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Βρασιλ!
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #126 στις: Φεβρουαρίου 25, 2013, 15:51 »
Καλησπέρα! Λοιπον, ψάχνω mod οικονομικό, δηλαδή είμαι ανάμεσα σε vamo (ελεκτρονικό) και στο natural (μηχανικό). Ποιό θα μου τα σκάει περισσότερο σε genesis αγαπητοί μου συνατμιστές?
(Εννοείται ότι για το μηχανικό εννοώ με χαμηλες αντιστάσεις 1,3-1,5Ω εκει γύρω, και για το vamo από 1,5 εώς 2,2Ω προκειμένου να έχω το επιθυμητό φούντωμα! :-[ [size=78%]) [/size]

Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #127 στις: Φεβρουαρίου 25, 2013, 15:57 »
Ζύγισε πρώτα σωστά τις ανάγκες σου και τον τρόπο ατμίσματος και αποφάσισε ανάλογα.
Αν χρησιμοποιείς πάντως Genesis,να σκεφτείς καλύτερα για την επιλογή μηχανικού mod  :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #128 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 16:03 »
Για τα μηχανικά μοντ δεν έχω άποψη, έχω φτάσει στο συμπέρασμα όμως, διαβάζοντας, ότι ο καλύτερος τρόπος να τα αποθεώσεις είναι ο επισκευάσιμος άτμο.

Αν θες την πρότασή μου για ηλεκτρονικό μοντ φτηνό, το VV No.1 πιστεύω ότι δίνει τέλεια σχέση απόδοσης τιμής.

Αποσυνδεδεμένος tzodalton

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #129 στις: Φεβρουαρίου 27, 2013, 11:21 »
ειμαι ευτυχης κατοχος αντιγραφου little sister εδω και 1 εναμιση μηνα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος ομως μιας και ειχα παλιοτερα το wildfire  πεθυμησα λιγο την οθονη που ειχε !!!! μπορειτε να μου προτεινεται καποιο μικρο το οποιο να εχει οθονη ??? ευχαριστω!!!

Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #130 στις: Φεβρουαρίου 27, 2013, 11:29 »

Αποσυνδεδεμένος bolivarios

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #131 στις: Φεβρουαρίου 27, 2013, 11:56 »
Το mini Lava tube έχει γραμμική ή παλμική έξοδο;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #132 στις: Φεβρουαρίου 27, 2013, 12:11 »

ειμαι ευτυχης κατοχος αντιγραφου little sister εδω και 1 εναμιση μηνα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος ομως μιας και ειχα παλιοτερα το wildfire  πεθυμησα λιγο την οθονη που ειχε !!!! μπορειτε να μου προτεινεται καποιο μικρο το οποιο να εχει οθονη ???  ευχαριστω!!!

Το mini provari να μην τολμησω να το προτεινω, ε?  :angel:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #133 στις: Φεβρουαρίου 27, 2013, 13:33 »
Αν το προβατάκι θες να το προτείνεις ως φθηνό μοντ, τότε ή σε λένε Μαρινάκη στο επίθετο, ή ζούσες στο Μονακό μέχρι πρότινος. Αν το προτείνεις επειδή είναι μικρό και επειδή έχει οθόνη, δεκτόν!


Το mini Lava tube έχει γραμμική ή παλμική έξοδο;

Γραμμικότατη!

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #134 στις: Φεβρουαρίου 27, 2013, 13:40 »
Δεν ειδα να ψαχνει για φτηνο mod ο φιλος γι' αυτο και η προταση μου μπηκε με ερωτηματικο στο τελος.
Δε μας ανεφερε το ποσο που διαθετει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13062 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206966 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14374 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias