vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

242 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, dkostas, bloodlessz, Christos Z, Doubt, Jorge, th3ofilos

Twitter

Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #510 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 19:40 »
Κωστα, καλη χρονια καταρχας, θελω την καλυτερη συνταγη σου για "λεμονι", δωσε μας τα φωτα σου φιλε, απλα χωρις μεντα αν γινεται!!


Επισης ποιο αρωμα λεμονι και απο ποια εταιρια προτείνεις!!

Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #511 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 19:44 »
Ευχαριστω Κωστα!

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #512 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 20:10 »
Κωστα, καλη χρονια καταρχας, θελω την καλυτερη συνταγη σου για "λεμονι", δωσε μας τα φωτα σου φιλε, απλα χωρις μεντα αν γινεται!!


Επισης ποιο αρωμα λεμονι και απο ποια εταιρια προτείνεις!!
Επειδη τωρα τελευταια δεν εχω κανει καμια συνταγη με λεμονια ...  σου προτεινω να δοκιμασεις TPA Citrus Punch
Capella Lemon Meringue  και να τα δεσεις με με φραουλα απο tpa ...  ειναι εξαισιο αποτελεσμα ..  επειδη δεν τα εχω παλι αυτα τα αρωματα δεν μπορω να σου πω αναλογιες αλλα τα ειχα δοκιμασει απο ενα φιλο και ηταν τελεια .. για συνταγες ...

Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #513 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 13:22 »
καλησπέρα Κώστα

έκανα τον συνταγή caramelo sand.

αφίσα τα 3 μπουκαλάκια να ωριμανσουνε , τα έβαλα μετά από 5 μέρες σε ένα μπουκάλι και τα αφίσα άλλες 10 μέρες να κάθονται.
εχτές είπα  να κάνο μια δοκιμι , έχει μια γεύση σαν σαπούνι. ...

τι έκανα λάθος? να τα αφήσω  άλλες 10 μέρες να κάθονται?

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #514 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 13:51 »
μήπως σαπούνισες τα μπουκαλάκια πριν και έμεινε από εκει? :laugh1:

Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #515 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 14:41 »
όχι χαχαχα :)

τα μπουκαλάκια μόνο με νερό τα καθαρίσω

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #516 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 16:48 »
καλησπέρα Κώστα

έκανα τον συνταγή caramelo sand.

αφίσα τα 3 μπουκαλάκια να ωριμανσουνε , τα έβαλα μετά από 5 μέρες σε ένα μπουκάλι και τα αφίσα άλλες 10 μέρες να κάθονται.
εχτές είπα  να κάνο μια δοκιμι , έχει μια γεύση σαν σαπούνι. ...

τι έκανα λάθος? να τα αφήσω  άλλες 10 μέρες να κάθονται?

ισως σε σενα να φαινεται ετσι ... ποτε δεν ξερεις πως αποκρυπτογραφειτε η γευση του καθενος .. αλλα εχτος απο αυτο

επρεπε να το αφησεις τουλαχιστον 21 μερες  να ωρημασει ...
ολα τα αρωματα ειναι γλυκα και νοστημα δεν εχει κατι που να φερνει αυτο το αισθημα σαπουνάδας...

αν σου φερνει παλι μετα απο 21 μερες ωρημανσης αυτο το αισθημα .. ανοιξε το καπακι και αστο κανα 3ωρο ανοιχτο μετα κλειστο και αστο μια μερα ακομα .. πιστευω  ομως οτι ειναι υποκειμενικο σιγουρα αυτο και ισως δεν σου ταιριαζει η γευση

Αληθεια τι βαση εβαλες?

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #517 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 17:27 »
Κωστα πολυ ωραιες οι συνταγες σου..Απο εβδομαδα θα ξεκινησω κανα δυο..Θα ηθελα ομως και μια συνταγη με καφε εσπρεσσο..Για σκεψου-μαγειρεψε και περιμενουμε αποτελεσματα με ευλαβεια...

Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #518 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 19:45 »
ισως σε σενα να φαινεται ετσι ... ποτε δεν ξερεις πως αποκρυπτογραφειτε η γευση του καθενος .. αλλα εχτος απο αυτο

επρεπε να το αφησεις τουλαχιστον 21 μερες  να ωρημασει ...
ολα τα αρωματα ειναι γλυκα και νοστημα δεν εχει κατι που να φερνει αυτο το αισθημα σαπουνάδας...

αν σου φερνει παλι μετα απο 21 μερες ωρημανσης αυτο το αισθημα .. ανοιξε το καπακι και αστο κανα 3ωρο ανοιχτο μετα κλειστο και αστο μια μερα ακομα .. πιστευω  ομως οτι ειναι υποκειμενικο σιγουρα αυτο και ισως δεν σου ταιριαζει η γευση

Αληθεια τι βαση εβαλες?

βάση έβαλα 30 pg 70 vg . τώρα δεν θυμάμαι άμα έβαλα έτοιμη βάση .
αν ναι μήπως φταίει αυτό?  γιατί τότε δεν έχω 30  pg 70 vg .

θα το αφήσο 21 μέρες να ωρίμανση  ήθελα μόνο να κάνο μια δοκιμι στο Dripper mou .

συγνώμη για τα ελληνικά μου :(  γεννήθηκα καβαλα αλα μεγάλωσα στην Γερμανία.


Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #519 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 21:10 »
Αστο Παναγιωτη  για τις μερες που σου ειπα και βλεπουμε .. αν δεις οτι παλι παιρνεις αυτην την γευση κανε το επομενο βημα που σου ειπα .. και δοκιμασε το και σε αλλο ατμο πριν παρεις αποφαση .. δεν ξερω  αλλα κοιταξε και την βαση σου .. εχεις φανταζομαι κανει και αλλα υγρα με αυτη την βαση

Αποσυνδεδεμένος kostikos

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #520 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 14:21 »
Αν και παλιός έκανα διάλειμμα με Κ.Τ και εδώ και 5 μήνες ξανάρχισα ηλεκτρονικό. Παρακολούθησα ενδελεχώς το νήμα και είπα να φτιάξω κάποιες συνταγές του Κώστα. Πήρα υλικά για το after work και το godess milk και ξεκίνησα σήμερα να τις φτιάχνω όπως προβλέπεται (90 ml θα μου βγει το κάθε τελικό υγρό αλλά με 10αρα νικοτινούχα βάση balanced ) . Απλά δεν άντεξα και έφτιαξα ξεχωριστά ένα 10μελο afterwork  και το άτμισα κατευθείαν χωρίς ωρίμανση seperate steeping κλπ. Εχω να πω ότι μου άρεσε πάρα πάρα πολύ... Αν ικανοποιήθηκα τόσο από αυτό , μόνο να φανταστώ μπορώ πως θα είναι το άλλο που ωριμάζει στα μπουκαλάκια του, μετά από 3 εβδομάδες. Όσο για το Godess Milk αρχίζω να φαντασιώνομαι  από τώρα... Πολλά Μπράβο στον συνονόματο Ατμομάγειρα Κώστα!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 22, 2016, 14:43 από kostikos »

Αποσυνδεδεμένος neapolikos

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #521 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 14:08 »
kalhspera kwsta ena megalo bravo oles aytes tis sydages... exw mia erwthsh.. oles oi sydages einai me kapnika.. kai an oxi poies einai me kapnika kai poies oxi???
eyxaristw poly ek twn proterwn!

καλησπέρα κώστα ένα μεγάλο bravo όλες αυτές τις συνταγές... έχω μια ερώτηση.. όλες οι συνταγές είναι με καπνικά.. και αν όχι ποίες είναι με καπνικά και ποίες όχι???
ευχαριστώ πολύ εκ των προτερων!

Διόρθωση Greeklish
Παρακαλούμε: Μην γράφετε Greeklish. Αν έχετε πρόβλημα με το πληκτρολόγιό σας, υπάρχουν αρκετοί μεταφραστές όπως το All Greek to Me ή το Greklish to Greek
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 29, 2016, 15:03 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #522 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 19:32 »
Σταυρο γεια σου  :bye:
Μεσα στις συνταγες μου εχω αρκετες που δεν ειναι καπνικα και μερικες απο αυτες ειναι
Banana Shock , Epic Summer, Give a Shot, FrozenForest , Goddess Milk  αλλα και αλλες ..
ακομα μερικες συνταγες εχουν και μια δοση καπνικου αλλα το τελικο αποτελεσμα ειναι κατι γλυκο ή φρουτεδες ...

κοιταξε και την ψηφορια που εχω στο επανω μερος του νηματος να δεις ποια ειναι τα πιο αρεστα .. οχι οτι τα αλλα δεν ειναι αλλα απλα καποια τα εχουν ξεχωρισει  τα μελη του φορουμ

ελπιζω να σε βοηθησα .. και συντομα θα εχω 2 ακομα συνταγες που θα ειναι μονο γλυκοι πειρασμοι  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος neapolikos

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #523 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 20:52 »
να σαι καλά Κώστα σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #524 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 13:15 »
καλησπέρα Κώστα

είχες δίκιο :) τώρα μετά από 3 εβδομάδες το caramelo sand είναι τέλειο :))

είναι καπνικο?  κάπως έτσι το νιώθο, όμως όχι πόλη έντονο.
πόλι μου αρέσει το αχλαδη .

μπράβο και ευχαριστώ για τις συνταγές σου :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63759 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92877 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3876 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15545 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43903 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix