vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

507 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, Lazy Dog, kurtz, kyrgiannis

Twitter

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3570 στις: Μαΐου 21, 2016, 18:17 »
Εντάξει την έφαγα τη φόλα μου.... :eyesplash: ...Πήρα 10μελα..Voodoo, Torque56, Freedom.
Έχοντας δοκιμάσει μόνο Tribeca και ακούγοντας τόσα για τη Halo η προσδοκία μου ήταν τεράστια και απογοητεύτηκα.
Το Voodoo δεν μπορώ να καταλάβω πάνω σε πια βάση κάποιοι το συγκρίνουν με tribeca. Πως μπορείς να συγκρίνεις το φρουτώδες με ένα RY4??? Πάντως σε όσους αρέσουν αυτού του είδους το καταλαβαίνω πως θα τους κάνει. Θα το αραιώσω και θα το κάνω με λίγο ζόρι.
Το Freedom το οποίο το πήρα στην αναζήτηση για κάτι που να θυμίζει τσιγάρο μπορώ να πω πως τα καταφέρνει σε αυτό αλλά, όπως και άλλα που υποσχονται το ίδιο, το κάνει με ενα κάπως υπερβολικό-χημικό-βρώμικο τρόπο. Επίσης θα το αραιώσω και θα το κάνω στις πρώτες πρωινές τζούρες και μετά το φαγητό με λίγο ζόρι επισης.
To Torque56...σε αυτό είχα και τη μεγαλύτερη προσδοκία, επίσης για να βρω "τσιγάρο" και πραγματικά μπήκα στη διαδικασία να δώσω τόσα λεφτά επειδή σκέφτηκα πως αν τα υπολοιπα halo είναι τουλάχιστον το μισό καλά όσο το tribeca τότε χαλάλι. Ακριβά, ποιοτικά υγρά σκεφτηκα....και να μην μου αρέσουν δεν νομίζω να πέσω στη περίπτωση "νεροχύτη"....ε λοιπόν ΤΟ ΧΑΡΙΖΩ (όποιου του αρέσει, και το θέλει έιμαι Πάτρα) γιατί δεν θέλω ούτε ο νεροχύτης μου να μυρίζει έτσι! Φαρμακοχορταρίλα σκέτη!...Καταλαβαίνω πως πήγαν να κάνουν ένα Virginia αλλά για εμένα μπάινει σε αυτή τη κατηγορία που λίγα υγρά μπαίνουν. Όχι αυτά που δεν μου αρέσουν (εκεί μπαίνουν τα περισσότερα μαζί με τα αδιάφορα)...αλλά σε αυτή που θα τα θυμάμαι αυτά τα υγρά ως τη χειρότερη εμπειρία στο άτμισμα, ακριβώς επειδή ήταν τόσο άσχημο που θα μου μείνει, και πραγματικά δεν περίμενα να μπεί όποιωδήποτε υγρό Halo σε αυτή τη κατηγορία. :(
Τώρα σκεφτόμουν να δοκίμαζα το Prime15 αλλά μετά απο τέτοια φόλα και τις προσδοκίες μου να έχουν γκρεμιστεί, πως να το κάνω? Ειδικά απο τη στιγμή που βλέπω στη ψηφοφορία να βρίσκεται και πιο κάτω απο Freedom και Torque! Πλέον νιώθω πως και η Halo, παρόλο ακριβά και premium κατά τα άλλα υγρά, ίσχυεί το μοτίβο "Βγάλαμε ένα καλό υγρό και μετά το χάος"...τουλάχιστον όπως το αντιλαμβάνομαι έγω απο την εμπειρία μου καθώς καταλήγοντας στα αγαπημένα μου υγρά παρατηρώ αυτό το φαινόμενο να μην υπάρχει εταιρία που να μου αρέσουν περισσότερα απο 1 υγρό τους. Δεν ξέρω αν θα το πάρω το Prime. Αν κάποιος έχει εμπειρία σε όλα τα παραπάνω και κυρίως αναγνωρίζει μια συμφωνία στα γουστα μας θα ήθελα τη συμβουλή του.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3571 στις: Μαΐου 21, 2016, 19:43 »
Δες το τουλάχιστον θετικά.
Πήρες 10μελα και όχι 30μελα οπότε τα κλαις λιγότερο  ;)
Το Prime 15 είναι μαζί με το Tribecca και το Voodoo τα αγαπημένα μου.
Κάτι μου λέει ότι θα σου αρέσει.

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3572 στις: Μαΐου 21, 2016, 22:08 »
Όπως έχουμε πει εκατοντάδες φορές, η γεύση είναι υποκειμενική, οπότε λογικό κάτι που ο άλλος εκθειάζει, εσύ να θέλεις να το πιει ο νεροχύτης σου. Τα υγρά αναπλήρωσης, θέλουν χρόνο, ψάξιμο και χρήμα. Στην πορεία θα φας και φόλες, πολλές… Επίσης, πρέπει να βγάλεις από το μυαλό σου, την "γεύση τσιγάρου". Αυτή, δε θα τη βρεις σε κανένα υγρό αναπλήρωσης, όσο και να ψάξεις.
Προσωπικά, έχω καταναλώσει αρκετά ml από Tribeca, Torque56 και Midnight Apple, με άριστες εντυπώσεις, αλλά και αρκετές μεταπτώσεις στην γεύση ανάλογα της παρτίδας. Έχω δοκιμάσει και τα υπόλοιπα της εταιρείας (εκτός του Devlin), χωρίς κάποιο να μου κάνει κλικ.
Από εκεί και πέρα, εξαιρετικά καπνικά είναι τα Black Note και πολύ καλά τα El Toro. Και τα δυο είναι ΝΕΤ, που σημαίνει και περισσότερα κατάλοιπα στις αντιστάσεις (ειδικα τα El Toro)

Αποσυνδεδεμένος blackdrone

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Tα τυφλα πουλια ο Θεος τα χτιζει φωλια....
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3573 στις: Μαΐου 22, 2016, 09:35 »
To tribeca το αγαπησα απο την πρωτη τζουρα  :-*  .....Το voodoο τωρα...ηθελα να το πεταξω με το που το μυρισα..τρεις -τεσσερις τζουρες και αδειασμα ο ατμο..δεν το αραιωσα ,το εκλεισα ντουλαπι,μετα απο δυο εβδομαδες ξαναδοκιμασα...τωρα ειμαι στο τεταρτο 30μελο...Δωσε στα υγρα λιγο το χρονο τους,μην αραιωνεις κτλ.Ξαναδοκιμασε τα . 

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3574 στις: Μαΐου 22, 2016, 11:06 »
Πιστευω οτι με τα υγρα εκπαιδευομαστε. Κατι που δεν σου αρεσει στην αρχη μπορει να σου αρεσει αργοτερα. Πχ το turkish tobacco ενω στην αρχη δεν μου ελεγε πολλα,τελικα επιασα τον ευατο μου να κανει τζουρες καθε μερα μεταξυ αλλων υγρων.
Επισης Malibu στην αρχη ειπα μα καλα αυτο ειναι pina colada?
Μετα που εμαθα να το δουλευω με κρυο ατμο και πολυ αερα λιγα ohms ειναι τοσο δροσιστικο και νοστιμο που τωρα θα αρχισω να αγαπαω την melthol για ευεξια δροσια και παγωμα.Ασε που με menthol μαλλον πας και σε μηδεν νικοτινη γιατι κανει χτυπημα απο μονη της

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3575 στις: Μαΐου 24, 2016, 00:37 »
Δεν διαφωνώ σε κάτι απο όλα τα παραπάνω, απλά κάποια πράγματα όπως ανέφερε και ο iPant τα θεωρώ αυτόνόητα άρα όντως δεν χρειάζεται να τα επαναλαμβάνουμε. Εννοείται πως όλα είναι υποκειμενικά αλλά αυτό δεν σημαίνει πως πρέπει να πάψουμε να εκφέρουμε την όποια υποκοιμενική κατά τα άλλα άποψη μας. Τώρα αν αυτό που περιγράφω εγώ ο άλλος το δει σαν κανόνα, ε μάλλον τόσο μυαλό θα έχει. Και εγώ διαβάζω εδω μέσα κριτικές και απόψεις αλλά προσπαθώ να διαβάσω πολλές ώστε να πάρω μια αίσθηση ολοκληρωμένη. Μια συνισταμένη των απόψεων γενικά. Άρα όσο περισσότερες είναι οι απόψεις, ασχέτως απο το αν είναι θετικές ή αρνητικές ή απο το πόσο απόλυτες μπορεί να φαίνονται στη περιγραφή τους, τόσο το καλύτερο και τόσο πιο ασφαλές το συμπέρασμα.
Με άλλα λόγια το αν υπάρχει κίνδυνος να δωθεί λάθος εντύπωση για κάποιο υγρό ώστε άλλο να περιμένουμε και άλλο να αντιλαμβανόμαστε όταν το δοκιμάζουμε, οφείλεται κυρίως στην έλειψη (υποκειμένικών εννοείται) απόψεων ή στη μη επαρκής αναζήτηση του ενδιαφερόμενου και όχι στην ύπαρξη αυτών των απόψεων, καθώς αν δεν υπήρχαν, δεν θα είχαμε τίποτα απολύτως γύρω απο το οποίο θα μπορούσαμε να πάρουμε μια απόφαση. Αντικειμενική άποψη δεν μπορεί να υπάρξει, Καλύτερα όμως πολλές υποκειμενικές απόψεις παρά "σκοτάδι".
Βέβαια καλό είναι να υπενθυμιζεται που και που προς αποφυγή περεξηγήσεων. Κατά τα άλλα κουβέντα να γίνεται... :) .... Το voodoo αραιωμένο ατμίζετε πλέον αλλά δεν θα δώσω και 20άρικο για αυτό το υγρό. Τώρα το Torque το έχω και αναπάυεται αραιωμένο αλλά δεν νομίζω να ξαναλερώσω αντίσταση για να το δοκιμάσω αργότερα. Αν όμως το κάνω, είτε δω διαφορά έιτε όχι, θα επανέλθω να δώσω την "υποκειμενική μου άποψη" άλλη μια φορά :thumpup: :D

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Από εκεί και πέρα, εξαιρετικά καπνικά είναι τα Black Note και πολύ καλά τα El Toro. Και τα δυο είναι ΝΕΤ, που σημαίνει και περισσότερα κατάλοιπα στις αντιστάσεις (ειδικα τα El Toro)

Το ΝΕΤ τι σημαίνει? Εννοώ απο πού βγαίνει....πως μεταφράζεται?
Για να πάρω μια αίσθηση για τα El toro....επειδή η χειρότερη εμπειρία που είχα απο κατάλοιπα ήταν απο το Relax-Eliquid France, αν κάποιος τα έχει δοκιμάσει και τα 2, συγκριτικά τα El Toro που βρίσκονται? Το ίδιο?, χειρότερα?...πολύ χειρότερα?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 24, 2016, 00:44 από lageor7 »

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3576 στις: Μαΐου 24, 2016, 02:06 »
naturally extracted tobacco
Το relax δεν έχει κατάλοιπα μπροστά σε αρκετά el toro.. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3577 στις: Μαΐου 24, 2016, 02:32 »
Κατάλαβα! :o ... νομίζω δηλαδή :tongue_smilie:  ...Μάλλον θα χαμηλώσω τις προσδοκίες μου. Thanx!

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3578 στις: Ιουνίου 25, 2016, 14:58 »
Εξαιρετικο το cartain jack

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3579 στις: Αυγούστου 02, 2016, 01:53 »
To Voodoo είναι καταπληκτικό υγρό. Καταπληκτικό πραγματικά !!! Αφήνει βέβαια απίστευτα κατάλοιπα αλλά αυτή η ρημάδα η γεύση είναι απίστευτη... 
Το Devlin το δεύτερο της εταιρίας στην λίστα μου.   
Το περιβόητο Tribecca δεν μου άρεσε καθόλου. 
Πάντως αν ήμουν υπεύθυνος παραγωγής σε εταιρία και ήθελα να αφουγκραστώ τισ γνώμες του κόσμου, θα τρελενόμουν... Αυτό που θεωρεί κορυφαίο ο ένας, το μισεί ο άλλος... :confused1:



Αποσυνδεδεμένος dodos

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3580 στις: Αυγούστου 02, 2016, 11:16 »
Έχω παρατηρήσει διαφορά στην τιμή, 2,5€ ή και παραπάνω στα μπουκάλια των 30ml. Τι γίνεται; Σε καταστήματα που πωλούνται φθηνότερα είναι τα ίδια με αυτά που κοστίζουν 22€; Από που προκύπτει αυτή η διαφορά; Γνωρίζει κανείς περισσότερες πληροφορίες;

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3581 στις: Αυγούστου 02, 2016, 19:23 »
Το Voodoo με είχε τρελάνει κι εμένα για ένα διάστημα.
Δεν υπάρχει κάτι παρόμοιο σε καμιά εταιρεία!
Το έκοψα  , όπως και το Tribeca, λόγω της τιμής τους. Τα 22 ευρώ είναι πολλά για μένα.

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3582 στις: Αυγούστου 03, 2016, 12:12 »
Ωστόσο, 19€-19.5€ παίζουν συνήθως τα halo στην Ελλάδα

https://www.replacesmoke.com/υγρά-αναπλήρωσης/halo/halo-tribeca-30ml-detail.html

Αποσυνδεδεμένος nipapa

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3583 στις: Αυγούστου 03, 2016, 12:32 »
Βρέθηκα πρόσφατα σε κατάστημα Η.Τ. και έκανα test drive σχεδόν όλα τα υγρά της Halo, εκτός από το Tribeca που το είχα αγοράσει και μου άρεσε. Το μόνο που με ικανοποίησε και θα αποτελέσει επόμενη αγορά ήταν το Captain Jack.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3584 στις: Αυγούστου 04, 2016, 20:53 »
Για πείτε μου παιδιά, πιο κατάστημα (site), έχει την μεγαλύτερη ποικιλία στα Halo. Απο τα παλαιότερα μέχρι τα πιο πρόσφατα. Και αν έχει μικρότερα μπουκαλάκια των 30ml για δοκιμές.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364