vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

218 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Lazy Dog, maprix, bloodlessz, matkarap, Milarepa, ZoeM, thebull

Twitter

DanLucas

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #105 στις: Μαΐου 15, 2015, 15:18 »
Πηχτό ;;

Δεν νομίζω ίσα ίσα με 70-30 έχω δει και σαν κρεμα να είναι το υγρο. Είναι θέμα αραίωσης vg .


High VG υγρά έχω δουλέψει αρκετά (Cutwood, της njoy, σειρά Nebbia της goodlifevapor, diy δικά μου κλπ.). Πρώτη φορά συναντώ τέτοια πεισματική άρνηση να ποτίσει το βαμβάκι.


Υποθέτω κι εγώ πως είναι θέμα αραίωσης της VG.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #106 στις: Μαΐου 15, 2015, 15:20 »
ωραια  τα  υγρακια  τα  εχουμε  πει  αλλα  dan  με  το  συμπαθειο  η  τιμουλα  λιγο  πιασεκ@λο   φιλε 

γιατι  εβλεπα  στην  σελιδα  σου  12-13  ευρο  ..και  ελλαδα  επαιζαν  16  οπου  θα  επρεπε  να  παιζουν  ελλαδα  11ευρο  μιας  και  ολοι  οι  παρασκευαστες  πουλαν  πιο  ακριβα  απο   την  λιανικη  για  να τους   δινουν
πλεονεκτημα  ........και  τωρα  βλεπω  και  στο  δικο  σου  16ευρο 
δεν  μπορει  να  πουλας  οσο  αγοραζω    τα   hallo  .....δικο  σου  το  γενι  δικο  σου  και  το  χτενι  ........γνωμη  σου λεω 

φιλικα   :thumpup:
Η τιμούλα δεν είναι άσχημη για υγρά εξωτερικού. Τώρα η συγκριση με τα Hallo(είναι ακριβότερα) δεν λέει, αλλά ούτε και η συγκριση με τα NATURA (μισή τιμή) μπορεί να γίνει. Ο καθένας κρίνει και αποφασίζει.
Γνώμη μου πάντα φυσικά :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: DanLucas
« Απάντηση #107 στις: Μαΐου 15, 2015, 15:31 »
μαλλον  δεν  καταλαβες  τι  εγραψα  φιλε   μου ..... οκ  δεν  πειραζει   :)


ας  το  δει  ο  dan  και  αν  θελει  ας  λαβει  υποψιν  .......


***η  διαφορα  ειναι  σε υγρα  εκτος  ευρωπης  και  εντος  ευρωπης  εκει  αλλαζει  το  κοστος  εισαγωγης  ........


εντος  ειναι  ισα  βαρκα  ισα  γιαλο  .........να  μην  σου  πω πιο  φτηνα  τα  μεταφορικα  απο  πορτογαλια  παρα  απο  ξανθη 


αυτα  ;)



Αποσυνδεδεμένος benny

  • **
  • 331
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #108 στις: Μαΐου 15, 2015, 16:03 »
Όντως το Spirits είναι πιο παχύρευστο σε σχέση με τα υπόλοιπα υγρά που κάνω(50-50) και θα το κάνω κάποια αραίωση, να το αραιώσω με κάποια βάση ή water for injection?

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #109 στις: Μαΐου 15, 2015, 16:24 »
Spirits - προσωπικά - αραιωμένο σε σκέτη VG δεν με άρεσε. Προτιμώ ένα μείγμα VG70PG30.

Σε αντίθεση, το HoneyBrew "αντέχει" μπόλικη αραίωση σε VG. Ακόμη και με 50-60% VG είναι comple.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: DanLucas
« Απάντηση #110 στις: Μαΐου 15, 2015, 21:59 »
Παρακαλώ στο θέμα μας !!!! DanLucas Υγρά
Κάποια μηνύματα διαγράφηκαν !

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #111 στις: Μαΐου 17, 2015, 23:07 »
Αφου περασα αρκετες ωρες παρεα και με τα 3 υγρα,ας πω και γω την γνωμη μου..Οι δοκιμες εγιναν στον Atlantis 2 με την 0.5 κεφαλη και στα 30 watt :)


HONEYBREW:Απο το μπουκαλακι μου εβγαλε εντονα την μυρωδια αχλαδιου και λιγοτερο του μελιου..Καρυδα προσωπικα δεν μυρισα..Αφου λοιπον το αχλαδι ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου φρουτα,περιμενω οτι θα ενθουσιαστω με το υγρο αυτο...Γεμιζω λοιπον το τανκ του Atlantis 2 και αρχιζω να ατμιζω..Στην εισπνοη νιωθω ελαχιστα το αχλαδι και εδω ερχεται η μεγαλη απογοητευση..Συνεχιζω ομως γιατι λεω που θα παει...Θα μου ερθει..Αλλα μπα..Δεν ερχεται ποτε τελικα..Στην εισπνοη λοιπον καταλαβαινω εντονα κυριως κατι απο σαν μελι και κατι σαν ΑΝΘΟ ΛΟΥΛΟΥΔΙΩΝ...Αυτο που πηρα στην εκπνοη δεν ηταν κατι διαφορετικο απο αυτο της εισπνοης..Κατι απο λουλουδια,σχεδον αηδιαστικο για τα δικα μου γουστα...Αχλαδι πουθενα...Το μελι ελαχιστα το ενιωσα στην εκπνοη οπως και την καρυδα επισης...Η μυρωδια που αφηνει στο χωρο ειναι εντονη και θυμιζει ΛΙΒΑΝΙ-ΕΚΚΛΗΣΙΑ...Δεν νομιζω ουτε απαρατηρητο να περασει αλλα ουτε και να μην ενοχλησει αρκετους αυτη η μυρωδια..Κριμα γιατι η μυρωδια απο το μπουκαλακι ηταν πολυ καλη με το αχλαδι να ηταν ο κυριαρχος παιχτης του συνολου αλλα στο ατμισμα πραγματικα,εξαφανισμενο..Ποτε ξανα απο μενα και φυσικα δεν το προτεινω σε αυτους που εχουν θεμα με εντονες μυρωδιες στο χωρο..Οποτε απο μενα ενα μεγαλο :thumpdown:


SPIRITS:Απο το μπουκαλι μου εβγαλε εντονα μυρωδια καραμελας βουτυρου..Για την ακριβεια μου εβγαλε την μυρωδια που μου εβγαζαν οι καραμελες Λαβδας με το χρυσο περιτυλιγμα..Κατα το ατμισμα και την εισπνοη καταλαβα εντονη την συγκεκριμενη καραμελα μαζι με μια υποψια γαλατιλας που με χαλασε παρα πολυ..Στην εκπνοη η υποψια γαλατιλας ηταν γεγονος..Αρκετα εντονη γευση γαλατιλας και βουτυρου με την καραμελα λιγο πιο ουδετερη και κατι απο κρεμα καραμελε...Μετα απο 10-15 λεπτα απλα θα πω οτι με μπουχτησε καθως οχι μονο πολυ γλυκο υγρο ειναι,αλλα και μπουχτιστικο επισης πολυ...Η μυρωδια που αφηνει στο χωρο ειναι και σε αυτο το υγρο εντονη,αλλα μυρωδια που μπορει να ανεχτει και ισως αρεσει σε μερικους..Το σιγουρο ειναι οτι στο χωρο αφηνει μυρωδια καραμελας...Καλυτερο του HONEYBREW το υγρο αυτο,αλλα και παλι απο μενα και για αυτο το υγρο ενα :thumpdown:


SNAKEBITE:Εδω ηρθε η μεγαλη εκπληξη...Απο το μπουκαλι μου εβγαλε ενονα την μυρωδια ουζου και γλυκανισου..Κατα το ατμισμα και την εισπνοη,εντονη η γευση του γλυκανισου και καποιου φρουτου που δεν ειμαι σιγουρος ποιο μπορει να ειναι..Αλλα αυτο με το οτι δεν μπορω να καταλαβω το φρουτο,στην εισπνοη...Στην εκπνοη λοιπον τα πραγματα γινονται πολυ ενδιαφερον..Αυτος ο συνδυασμος του γλυκανισου-αψεντι-φρουτου (?)απλα σε αφηνει αμιλητο...Το φρουτο που καταφερα να το εντοπισω στην εκπνοη δεν ηταν αλλο απο το ακτινιδιο και ισως ενιωσα και κατι απο μοσχολεμονο?Αυτο που θα πρεπει να εχετε στο μυαλο σας ειναι ουζο μαζι με γλυκανισο και φρουτο...Ανετο για ολη την ημερα χωρις να γινεται μπουχτιστικο παρ'οτι εχει εντονη γευση...Η μυρωδια που αφηνει στο χωρο φερνει σε φρουτο..Σιγουρα οσοι μυρισουν τον ατμο αυτο,θα ψαχνουν με μανια αυτη η ωραια μυρωδια τι μπορει να ειναι..Αν και εντονη η μυρωδια που αφηνει στο χωρο,ειναι ωραια και δυσκολα θα αφησει παραπονεμενους οσους βρεθουν κοντα σας την στιγμη που θα ατμιζετε..Το μονο λοιπον υγρο απο τα 3 που μου αρεσε ηταν το SNAKEBITE και εννοειτε απο εμενα ενα μεγαλο :thumpup:


EDIT:Και τα 3 υγρα για 70/30 VG/PG ειναι ΠΟΛΥ ΠΗΧΤΑ...Η συμπεριφορα τους φερνει περισσοτερο σε υγρα απο σκετη VG+ΕΛΑΧΙΣΤΗ αραιωση με νερο..Αυτο φανηκε και απο το ποσο πηχτα ειναι αλλα και απο τα ντουμανια τα απιστευτα που εβγαζα και με τα 3 υγρα...


Και κατι ακομα που ξεχασα να αναφερω..Το ΠΡΑΣΙΝΟ υγρο μεσα στο γυαλινο τανκ του Atlantis 2,δινει ωραιο design στο ολο συνολο του Atlantis 2 :tongue_smilie: Οπως και επισης οσοι ενδιαφερονται να κανουν παραγγελιες το SNAKEBITE απο εξωτερικο,να προσεξουν γιατι υπαρχουν και αλλα εντελως διαφορετικα υγρα με την ιδια ονομασια (SNAKEBITE) απο την Seduce Juice και καποιους αλλους σαν αυτο εδω:


http://www.seducejuice.com/Snake_Bite.html











« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 17, 2015, 23:50 από imjp1982 »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: DanLucas
« Απάντηση #112 στις: Μαΐου 17, 2015, 23:46 »
Και νομιζα οτι μονο σε μενα ειχε βγαλει γευση σαν απο ανθο λουλουδιων το honeybrew  :thumpup:
Το spirits σηκωνει καλη αραιωση και ετσι δεν μπουχτιζει και δεν χανει πολλή γευση, ασε που γινεται και οικονομικοτερο  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #113 στις: Μαΐου 17, 2015, 23:56 »
Ανθος λουλουδιων πραγματικα φιλε thenetpoet το Honeybrew :o Ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω :shock_sick_02: Οσο για την αραιωση του Spirits την εκανα,αλλα και παλι παρεμεινε ΠΟΛΥ μπουχτιστικο..Σιγουρα οχι τοσο οσο ηταν πριν,αλλα και παλι ηταν μπουχτιστικο αρκετα..Και αυτη η γαλατιλα του Spirits?Ουτε με την αραιωση δεν εφυγε :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: DanLucas
« Απάντηση #114 στις: Μαΐου 18, 2015, 00:10 »
Ε αμα δεν σου αρεσει σε μεγαλο βαθμο κάποιο υγρο, οσο και να το αραιωσεις δεν σωζεται...
Η γαλατιλα συνηθως μετριαζεται με mts vape wizard.

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #115 στις: Μαΐου 18, 2015, 11:07 »
Θα συμφωνήσω για το μπούχτισμα του spirits! Το καλυτερο της σειράς για μενα το snake bite το οποίο πραγματικα ειναι απόλαυση με ενα βραδινό ποτο!

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #116 στις: Μαΐου 18, 2015, 11:15 »

SNAKEBITE:Εδω ηρθε η μεγαλη εκπληξη...Απο το μπουκαλι μου εβγαλε ενονα την μυρωδια ουζου και γλυκανισου..Κατα το ατμισμα και την εισπνοη,εντονη η γευση του γλυκανισου και καποιου φρουτου που δεν ειμαι σιγουρος ποιο μπορει να ειναι..Αλλα αυτο με το οτι δεν μπορω να καταλαβω το φρουτο,στην εισπνοη...Στην εκπνοη λοιπον τα πραγματα γινονται πολυ ενδιαφερον..Αυτος ο συνδυασμος του γλυκανισου-αψεντι-φρουτου (?)απλα σε αφηνει αμιλητο...Το φρουτο που καταφερα να το εντοπισω στην εκπνοη δεν ηταν αλλο απο το ακτινιδιο και ισως ενιωσα και κατι απο μοσχολεμονο?Αυτο που θα πρεπει να εχετε στο μυαλο σας ειναι ουζο μαζι με γλυκανισο και φρουτο...Ανετο για ολη την ημερα χωρις να γινεται μπουχτιστικο παρ'οτι εχει εντονη γευση...Η μυρωδια που αφηνει στο χωρο φερνει σε φρουτο..Σιγουρα οσοι μυρισουν τον ατμο αυτο,θα ψαχνουν με μανια αυτη η ωραια μυρωδια τι μπορει να ειναι..Αν και εντονη η μυρωδια που αφηνει στο χωρο,ειναι ωραια και δυσκολα θα αφησει παραπονεμενους οσους βρεθουν κοντα σας την στιγμη που θα ατμιζετε..Το μονο λοιπον υγρο απο τα 3 που μου αρεσε ηταν το SNAKEBITE και εννοειτε απο εμενα ενα μεγαλο :thumpup:

Από ότι αντιλαμβάνομαι, υγρά με ούζο τζιν και λοιπά τέτοιου είδους εκχυλίσματα, εκτός του είναι ευχάριστα στο άτμισμα ..αφήνουν και ωραία μυρωδιά στον χώρο.
..αν θα ήθελες και δεν σου κάνει κόπο, πρόσθεσέ το και εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,25775.0.html  ..για να είναι οι "ωραίες μυρωδιές", συγκεντρωμένες..

..θα το δοκιμάσω σύντομα..!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 19, 2015, 09:51 από Varaderum »

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #117 στις: Μαΐου 19, 2015, 23:33 »
Ξέρει κανένας συνατμιστής πότε θα βγει το καινούργιο υγρό Creme Royale του DanLucas? Στο site http://thedanlucasliquids.com/index.php?route=product/category&path=91) γράφει coming soon, αλλά αυτό το βλέπω τουλάχιστον 2 μήνες.

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #118 στις: Μαΐου 20, 2015, 16:50 »
..θα το δοκιμάσω σύντομα..!!!

Snakebite: ..δοκιμή και αγορά done {..από μπιχλιμπίδι Κερατσινίου (..ωραίο μαγαζί ...φιλικός και εξυπηρετικότατος ο Παντελής)}.

Στο μαγαζί το δοκίμασα σε απλό εργοστασιακό ατμοποιητή (..όπου ναί μεν ήταν καλό ..αλλά ανέμενα να το "ρίξω" σε kayfun..).

....εντάξη!! Στον kayfun ..."καμία σχέση"!!

..χαίρομαι που "βρήκα" (χθές και σήμερα), δυό καλά υγρά (..χθές το paramoure ..και σήμερα το snakebite) ....όπου βέβαια, βοήθησε και η γνώμη του "κοινού" (....όλους εσάς δηλαδή, που ήδη τα δοκιμάσατε ..και μας είπατε γνώμη ....και σας ευχαριστώ γιαυτό. Η γνώμη και η άποψη ...βοηθούν όλους μας, στην "καλύτερη δυνατή" ....επιλογή)!!

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #119 στις: Μαΐου 23, 2015, 10:32 »
Εγώ πείρα το Spirit απο Queen. Πήγα να δοκιμάσω και τα 3, στο μαγαζί δεν με εντυπωσίασαν σαν γεύση οπότε πείρα ένα της Halcyon το Sin's και κάποια αλλά για δοκιμή.
Αλλά δεν γινόταν να φύγω χωρίς ένα DanLucas οπότε λέω δώσε και το Spirit. Πάω σπίτι και το δοκιμάζω στον Kayfun με αποτέλεσμα να κάνω και απο τα αλλά γιατί δεν υπήρχε περίπτωση να μου βγάλει 3-4 μέρες. Δεν ήθελα να το αφήσω με τίποτα, τέλεια γεύση και τεράστια διαφορά προς το καλύτερο σε σχέση με το μαγαζί. Μάλλον θα πάρω και τα αλλά 2 να τα κάνω στον δικό μου ατμοποιητή.
Όσο για την τιμή δεν νομίζω ότι είναι ιδιαίτερα ακριβά σε σχέση με την ποιότητα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123581 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12739 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9634 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos