vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2400 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 09:34 »

και εγώ είμαι ένας από αυτούς που δεν έχουν καθόλου διαρροές από τον phenomenon
τον έχω σε μια τσάντα και τον γυροφέρνω δυο μέρες τώρα που ατμίζω με τον τηλέμαχο και έχει κάτσει και ξαπλωτός και όρθιος και ανάποδα και από περιέργεια με αυτά που διάβασα τον έβγαλα να δω τι παίζει και δεν έχει στάξει ούτε σταγόνα
μονο από δικό μου λάθος σε στήσιμο μου έχει κάνει διαρροές με σωστό στήσιμο δεν στάζει καθολου

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2401 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 10:58 »
Υπάρχει λογική εξήγηση και για τις διαρροές και για την δυσκολία αφαίρεσης του τανκ που έχουν μερικοί. Ο κατασκευαστής έχει 2 μεγέθη oring για να ταιριάζουν και στο μεταλλικό αλλά και στο πλαστικό τανκ. 14αρια και 15αρια. Όσοι έχετε θέμα με διαρροές (ή σφιχτο/χαλαρό τανκ) και είστε σίγουροι πως δεν ευθύνεται το στήσιμο, επικοινωνήστε με τον κατασκευαστή για να αποκτήσετε τα κατάλληλα oring.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2402 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 11:21 »
Λογική, ε; Δηλαδή, ο κατασκευαστής πουλάει τον ατμοποιητή με σετάκι το χ τανκ, αλλά το ψ μη συμβατό ορινγκ, επειδή αυτό τυχαίνει να φοράει η βάση. Κι όταν μετά αγοράζεις ως αξεσουάρ το ζ τανκ, δε σου στέλνει το κατάλληλο ορινγκ.
Οχι, λογικό δε μου ακούγεται. Αν όντως συμβαίνει κάτι τέτοιο, αυτό είναι διπλό φάουλ
α) δεν θα έπρεπε να γίνεται
β) δεν θα έπρεπε να το ανακοινώνεις εσύ, αλλά ο κατασκευαστής στο νήμα του. Διαβάζει καθημερινά αυτό το νήμα, βάζει μπράβο εδώ στα ποστ που μιλάνε θετικά για το προιόν ή προσφέρουν λύσεις οπότε αν η λύση ήταν τόσο απλή, θα μπορούσε πολύ απλά να βγάλει μια ανακοίνωση στο δικό του νήμα.

Δεν ξέρω, φίλοι συνατμιστές και δε θέλω να ακούγομαι γκρινιάρα, έχω την αίσθηση ότι αν η βάση είχε σπείρωμα να βιδώνει το τανκ, όπως οι περισσότεροι ατμοποιητές, δεν θα είχε αυτά τα θέματα. Εδώ και με πυρέξ τανκ, οι κατασκευαστές βάζουν το πάνω καπάκι να βιδώνει πάνω στην καμινάδα για να ασφαλίζει το πυρέξ χωρίς να χρειάζεται αυτό να βιδώσει κάπου. Αλλά ατμοποιητής χωρίς να βιδώνει πουθενά το τανκ;

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2403 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 11:25 »
Καλημέρα λέμε... :)






Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2404 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 11:33 »
Ομορφιές  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2405 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 11:37 »
Υπάρχει λογική εξήγηση και για τις διαρροές και για την δυσκολία αφαίρεσης του τανκ που έχουν μερικοί. Ο κατασκευαστής έχει 2 μεγέθη oring για να ταιριάζουν και στο μεταλλικό αλλά και στο πλαστικό τανκ. 14αρια και 15αρια. Όσοι έχετε θέμα με διαρροές (ή σφιχτο/χαλαρό τανκ) και είστε σίγουροι πως δεν ευθύνεται το στήσιμο, επικοινωνήστε με τον κατασκευαστή για να αποκτήσετε τα κατάλληλα oring.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
εγω που εχω δοκιμασει και τα δυο σετακια oring μπορω να πω πως δεν σταματανε τελειος τις διαρροες,αλλα τις περιοριζουν.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2406 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 11:51 »

πανέμορφα αλλα πανάκριβα
για να κάνω τώρα τον δικό μου που τον αγόρασα με το straight πλαστικό tank όπως αυτόν που είναι πάνω στο μοντακι τις φωτογραφίας θέλω πάνω από 50 ευρώ και είναι παρα πολλά για ένα tank κατά την γνώμη μου
αλλα τα έχουμε πει πολλάκις αυτά με τις τιμές
κάνει όσο κάνει και άμα θέλεις αγοράζεις

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2407 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 11:59 »
Θα συμφωνήσω απόλυτα ότι οι τιμές για τα αξεσουάρ παραείναι ακριβές!
Από την άλλη όποιος μπορεί και θέλει τα δίνει.
Απλά όταν ζούμε σε τέτοια οικονομική κρίση χτυπάνε άσχημα.

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2408 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 12:09 »
Petra δεν ανακοίνωσα τίποτα. Μην μπερδεύεσαι. Να βοηθήσω αυτούς που έχουν θέματα προσπαθώ. Έχω τον lite από τότε που βγήκε περίπου και τον στήνω μόνο με ff1. Δεν έχω δοκιμάσει άλλο βαμβάκι. Δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα με διαρροές. Το τανκακι μου γυρνουσε δύσκολα και έτσι πήρα τηλ τον κατασκευαστή για να ρωτήσω αν υπάρχει λύση. Έτσι έμαθα για τις διαστάσεις των oring. Επίσης μια φορά επλυνα όλα τα μέρη του ατμοποιητη (και τα ορινγκ) σε μπανιέρα υπερηχων όπου είχα βάλει μέσα υγρό πιάτων. Τα ορινγκ μετά το μπάνιο ήταν σχεδόν διπλάσια σε πάχος. Το τανκακι δεν κουμπωνε καν. Οπότε φαντάζομαι πως υπό κάποιες συνθήκες αλλάζει το πάχος των ορινγκ.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2409 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 12:10 »
Παιδιά πέρα από το οικονομικό του ζητήματος, εμένα μου αρέσουν τα μεταλλικά τανκ...
Μέχρι τώρα πέρασαν αρκετοί ατμοποιητές από τα χέρια μου και πάντα το Full Metal με εξίταρε...


Προτιμώ να μην αγοράσω τον Χ κλώνο πχ, και αυτά τα χρήματα να τα δώσω για κάτι που μου αρέσει...
Ή να πουλήσω κάτι που δεν χρησιμοποιώ και να αγοράσω κάτι που ταιριάζει στην αισθητική μου...


Αν σκεφτούμε τα χρήματα που έχουμε δώσει όλοι μας για πράγματα που στην τελική δεν τα χρησιμοποιήσαμε τότε Θα κλαίμε!!! :))

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2410 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 12:24 »
Λάζαρε, εσύ πολύ καλά κάνεις. Δυστυχώς όμως, αν το πρόβλημα είχε τόσο απλή λύση, τόσο καιρό τώρα θα έπρεπε ο κατασκευαστής να το ανακοινώσει. Αυτό με παραξένεψε.

Το μεταλλικό τανκ είναι σίγουρα ιδανικό για τους λάτρεις του SS look. Εχει μάτι και δουλεμένη λεπτομέρεια. Αλλά όντως, τόσα ευρώ για ένα τανκ που θέλει τανάλια για να βγει, είναι κάπως.... εκτός αν το ανθεκτικού του υλικού είναι η λύση για να μη σπάσουμε το τανκ με την τανάλια.  :laugh1: :laugh1: Ευάτμιστο, Κώστα, αλλά επειδή άλλη τιμή είπε ο συνατμιστής κι άλλη βλέπω στο σάιτ, πόσο το πήρες;

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2411 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 12:37 »

φαντάζομαι πως χρειάζομαι αυτό
http://gus-mod.gr/zencart_gus/index.php?main_page=product_info&cPath=4_41&products_id=259
και αυτό
http://gus-mod.gr/zencart_gus/index.php?main_page=product_info&cPath=4_41&products_id=208
στο ίδιο χρώμα φυσικά αν και δεν μπορώ να τα βρω στο site αλλα με ένα τηλέφωνο πιστεύω πως αυτό λύνεται
ok είναι λίγο κάτω από 50 λάθος μου αλλα πάλι ακριβά για τα δικά μου δεδομένα

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2412 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 12:55 »
συγνώμη, δεν ήθελα να σου την πω. Αλλο εννοούσα. Οτι εσύ κι εγώ βλέπουμε το σάιτ και Φανταζόμαστε, όπως λες.
Ο demkoni που το έχει στην κατοχή του γνωρίζει πόσο το πλήρωσε, οπότε είναι η εγκυρότερη πηγή αυτή τη στιγμή. Είναι και Online Και μπορεί να μας απαντήΞει άμεσα  :)

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2413 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 12:59 »

α όχι δεν το πήρα έτσι μην ανησυχείς
απλά την πρώτη φορα τα μέτρησα χοντρικά χωρίς να μπω να ξαναδώ τα νούμερα και είδα ότι κάνω λάθος στο "πάνω από 50 ευρώ" που έγραψα
no problem

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2414 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 13:05 »
γεια σας και αν καταλαβα καλα αλλιως αν μπορειτε διορθωστε με..
χρειαζομαι λεπτοτερα οριγκακια για το πλαστικο bell?
εχει βγει δευτερο ss κοστουμακι αναβαθμισμενο,για zest λογου χαρη που εχω εγω που η αναπληρωση γινεται μονο απο κατω?
τελος,διαρροες και τετοια προβληματα ειχα μονο οταν ειμασταν στις γνωριμιες μας,εδω και τοσο καιρο που τον χρησιμοποιω,δεν ειχα κανενα θεμα διαρροης οπωςκ αι να τον εστηνα ακομα και στην τελευταια τζουρα σχεδον με ελαχιστο υγρο δεν εσταζε ποτε,
αλλα να τονισω οτι δεν εχω δοκιμασει ποτε να τον αφησω στο πλαι οπως κανεναν ατμο μου για να εχω αποψη αλλα θα το δοκιμασω.
η καμπανα πιστευω πως αντικειμενικα χρειαζεται αναβαθμιση  για να βιδωνει χωρις  δεξιοστροφες και αριστεροστροφες κινησεις,
αν και θεμα δυσκολιας βιδωματος ειδα περισσοτερο οταν χρειαζεται να τσεκαρω το σεταπ δηλαδη να τον εχω αναποδα τον ατμο,
βιδωνοντας απο πανω δεν εηταν τοσο εμαφανες το προβλημα.
επισης μου ακουγεται λογικα οτι τα οριγκακια  ειναι για ολοσωμο κοστουμακι καθως υπαρχει οντος δυσκολιας κουμπωματος με το πλαστικο bell σε σημειο να μου κοπει το οριγκακια της καμπανας.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 41 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 92 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20419 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173862 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93429 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix