vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

284 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Tem, Jorge, takoulas, Olga68, Kouros17, Blackwolf, ipomonias

Twitter

Kayfun V5 by Svoemesto

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #630 στις: Αυγούστου 06, 2016, 17:39 »
[justify]@netsplit, καλησπέρα. [/justify]
[justify]Να πω πρώτα πως κάθε φορά που δέχεσαι το χιούμορ, μου επιβεβαιώνεις πως είσαι ευφυέστατος άνθρωπος, ειλικρινά το θαυμάζω αυτό γιατί εγώ αργώ σε κάτι τέτοια. Στο θέμα μας όμως. Ναι συμφωνώ και στην πράξη, μέχρι ένα σημείο. Όταν στήνω τον v5, πλέον πάω σε kanthal 0,36, 3mm πυρήνα (κάποιες φορές και 2,5mm), περίπου στο 1 – 1,2Ω και 13, 14w.[/justify]

[justify]Ας υποθέσουμε πως ο φίλος Γιώργος είναι λάθος, τότε -για εμένα πάντα-, κάποιες ερωτήσεις είναι στον αέρα, ελάχιστες από αυτές:  α) αν υποθέσουμε πως δεν ασχοληθώ καθόλου μαζί του (σύρματα, ισχύς κ.λπ), και πάρω ένα κλασικό στήσιμο kanthal, μέσο αυτού ανακαλύπτω γεύση και πάρω άλλους 10 κλώνους, μπορώ να είμαι κάθετος για την απόλυτη επιτυχία μου; β) Θα έκανες επιλογή πνευμονικού ατμοποιητή τον v5; και γ) μέχρι πόσο χαμηλά σε ισχύ μπορεί να δουλέψει σωστά ο v5; [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Deppie

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #631 στις: Αυγούστου 06, 2016, 18:49 »
Με το χέρι στη καρδιά , μετανιώσατε που πήρατε το αυθεντικό και όχι κάποιο κλώνο? Στο αντίστοιχο θέμα λένε ότι είναι ίδιοι και κάνουν 1/10 της τιμής.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #632 στις: Αυγούστου 06, 2016, 19:40 »
[justify]Απλά μαθήματα Οικιακής Οικονομίας (Α' Γυμνασίου), αγαπητή φίλη. Αν είναι το 1/10 του εισοδήματός σου, τότε είσαι ζωηρούλης. Αν είναι το 1/5, τότε είσαι γενναίος. Αν πάλι είναι το 1/3, τότε ζεις ριψοκίνδυνα. Ε, αν είναι “όλα για όλα”, τότε είσαι ο γλυκός πόνος του έφηβου.  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #633 στις: Αυγούστου 06, 2016, 19:55 »
Υπάρχει και η μεταπώληση πληροφοριάκα.

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #634 στις: Αυγούστου 06, 2016, 19:55 »
Με το χέρι στη καρδιά , μετανιώσατε που πήρατε το αυθεντικό και όχι κάποιο κλώνο? Στο αντίστοιχο θέμα λένε ότι είναι ίδιοι και κάνουν 1/10 της τιμής.
Ερώτηση που τους κάνεις κι εσύ...

Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #635 στις: Αυγούστου 06, 2016, 20:03 »
το 1/10 της τιμης δεν παιζει.ενας καλος κλωνος ειναι στο 1/5 της τιμης και καμμια μα καμμια πλευρα δεν θα παραδεχτει οτι εκανε λαθος.βεβαια ο καθενας,για τους δικους του λογους,εκανε την επιλογη του.σωστη ή λαθος δεν ξερω αλλα ουτε θα μπω στο τρυπακι να κρινω καποιον για αυτη του την επιλογη.

Αποσυνδεδεμένος skordoman

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Τι δεν καταλαβαίνεις ;
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #636 στις: Αυγούστου 06, 2016, 20:39 »
Άποψη μου και όχι μόνο για τον Κ5, είναι ότι προτιμώ τα αυθεντικά προϊόντα, και όχι τις αντιγραφές.
Πολύ απλά γιατί πρέπει να πληρώνετε και η εφευρετικότητα και η έρευνα για την ανάπτυξη αλλά και η ποιότητα, ΑΝ φυσικά θέλουμε να συνεχίσουμε να τα έχουμε, γιατί κακά τα ψέματα γιατί να ασχοληθεί ο Svomesto και ο κάθε Svomesto να βγάλει ένα προϊόν αν δεν έχει να κερδίσει κάτι ( ο τζάμπας πέθανε, του κάναν και το μνημόσυνο).
Θα μου πει κάποιος ότι η έρευνα και η εφευρετικότητα θα "ξεπληρωθούν" με τις πρώτες 100, 1000, 10000 πωλήσεις μετά γιατί να συνεχίζει να τα αρπάζει ; ??? Η απάντηση εδώ είναι η λεγόμενη υπεραξία, όσο καλύτερο το προιόν τόσο και μεγαλύτερη η υπεραξία οπότε πάλι στην τελική αυτό υπερ του καταναλωτή δουλεύει.
Όλα τα παραπάνω είναι φυσικά προσωπική μου άποψη, και φυσικά επειδή δεν ζούμε σε κόσμο αγγελικά πλασμένο, πάντα υπάρχει η πιθανότητα του κακού επαγγελματία που θα αξιοποιήσει την φήμη του για να βγάλει ένα προιόν κακής ποιότητας και ακριβό, όμως οι καιροί έχουν αλλάξει και ο κόσμος δεν τρώει κουτόχορτο οπότε αργά ή γρήγορα οι καταναλωτές θα τον απορίψουν και θα βγει χαμένος.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #637 στις: Αυγούστου 07, 2016, 12:33 »
Παιδιά, μην το κάνουμε και εδώ "γνήσιοι vs κλώνοι", υπάρχουν άλλα θέματα γι αυτό.[/b]

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος proxo100

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #638 στις: Αυγούστου 08, 2016, 21:15 »
Καλησπέρα παιδιά.....με κλειστό τελείως τη ροή του υγρού..... μπορείτε να ρυθμισετε τον αέρα.... εγώ όχι

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #639 στις: Αυγούστου 08, 2016, 21:18 »
Όχι μόνο εσύ. Είναι φτιαγμένο έτσι να σηκώνετε μόνο οταν είναι ανοιχτές οι εισαγωγές.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #640 στις: Αυγούστου 08, 2016, 21:18 »
Σέ κανένα δέν ρυθμίζει ή ροή του αέρα άν δέν ανοιχτή ή καμπάνα τό ελάχιστο μία στροφή καί κάτι ψιλά.... ή γνήσιος είναι αυτός η κλώνος.....

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος proxo100

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #641 στις: Αυγούστου 08, 2016, 21:19 »
Οκ σας ευχαριστώ παιδιά....

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #642 στις: Αυγούστου 10, 2016, 09:58 »
Δε ξερω τη γνωμη σας αλλα μου φαινεται παντως οτι ο V5 εγινε για να "εξαργυρωσει" και η Svoemesto κατι απο τη "μοδα" των ημερων.
Μιλαμε για μια εταιρια που εφτιαξε ονομα με "σφιχτους" MTL ατμοποιητες τη στιγμη που το marketing των κατασκευαστων πυροβολαει συνεχως προς την κατευθυνση του sub-ohming.
Η Svoemesto πιστευω οτι απλα υπεκειψε, εστω και την τελευταια στιγμη για να τσιμπησει κατι απο αυτη την αγορα αφου ο V5 ανετα παιζει clapton...
Οποτε καταλαβαινω ακριβως τι εννοουσε ο Pbusardo οταν στο review που εκανε του V5 ελεγε και ξαναλεγε οτι νιωθει λιγο "προδομενος".
Φυσικα υπαρχει και το MTL kit που προσωπικα το απορριπτω.
Ενας ατμοποιητης που ειναι σχεδιασμενος να ειναι πιο αερατος με πιο μεγαλο deck και μεγαλυτερο θαλαμο το να κλεινεις τον αερα σε πολυ σφιχτα επιπεδα για τα οποια δεν εχει σχεδιαστει εξαρχης ειναι εξαιρετικα πιθανο να μην εχει το καλυτερο αποτελεσμα.
Οπως αμα θελω συννεφα δε θα επιχειρησω να χωσω ενα τεραστιο coil στον Kayfun Lite και θα παω σε κατι που εχει σχεδιαστει γι'αυτο, ετσι και αν θελω σφιχτες,"τσιγαρισιες" τζουρες θα μεινω στον Lite ή θα παω στον V3 που για μενα ειναι ο τελευταιος "παραδοσιακος" Kayfun και σχεδιασμενος ακριβως για κατι τετοιο.
Επειδη τα 2ml μου ειναι υπεραρκετα για τον τροπο που ατμιζω και την καθημερινη μου δραστηριοτητα δε νιωθω "προδομενος".
Ισως να εκαναν τη σωστη και εξυπνη επιλογη εν τελει.


Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #643 στις: Αυγούστου 10, 2016, 11:34 »
Θεωρώ ότι ο Svoemesto, με τον Kayfun 5 εξαργύρωσε την εμπορική επωνυμία που έχτισε όλα αυτά τα χρόνια, χωρίς ωστόσο να ξεφύγει από το τρίπτυχο ποιότητα κατασκευής - αξιοπιστία - ευκολία χρήσης. Τώρα το ότι μπήκε σε πιο... «αεράτα» χωράφια, το βλέπω περισσότερο σαν έναν συμβιβασμό και μια προσαρμογή προς τις τάσεις της «μόδας» (με πιο χοντρά σύρματα - περισσότερα watts - περισσότερο ντουμάνι / αέρα) με στόχο το οικονομικό κέρδος. Τώρα, το κατά πόσον κάποιος νιώθει «προδομένος» ή όχι, αυτό είναι ένα ξεκάθαρα υποκειμενικό θέμα. Σε κάθε περίπτωση, το βλέπω σαν μια αρκετά έξυπνη κίνηση, που κάθε άλλο παρά «προδομένο» με κάνει να νιώθω.

Και μιας και μιλάμε για χοντρά σύρματα και τα λοιπά :))...



Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #644 στις: Αυγούστου 10, 2016, 12:04 »
Κατι τετοια βλεπω και ξαναμπαινω στη...μπριζα.
Ενω τα εχω δοκιμασει, αερατους, πνευμονικους, drippers και τα συνεφη και τα απερριψα και ξαναρχισα το τσιγαρο και τελικα επεστρεψα σχεδον εκει που ξεκινησα για να το ξανακοψω, πως να μη μπω σε πειρασμο να ριξω ενα κλαπτονακι σε εναν V5!
Οχι, οχι,τελος τα πειραματα, θα αντισταθω :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 271 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34496 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556792 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181528 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 110 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8811 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538069 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60403 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238649 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1083 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16676 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139087 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz